خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

کمک برای حل مشکل یادگیری مبحث مثلثات رشته تجربی

سلام سال نوهمگی مبارک. بچه ها این مبحث مثلثات برا بچه های تجربی یکم مشکل ساز هستشمن فیلم های الا رو دیدم درسنامه مهرو ماه و خیلی سبز هم دیدم اخرش مشکل دارم میشه یه درسنامه خوب که روان و ساده وکاربردی باشه معرفی کنین که بتونم مبحث مثلثات رو خوب برای خودم جا بندازم.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      احتمالن .... ایرادت از درسنامه نیست !
      .....................
      همون خیلی سبز! خوب گفته و کافیه !
      ......................
      دوباره از اول همون خیلی سبز! رو بخون .... این بار با تأمل بیشتر و فکر بهتر ! .. حتی مثالاشم خودت حل کن .. اگه لازم شد شکل رسم کن ! ...... تمام جریان حل مساله رو تمیز دنبال کن ! ....... سریع سراغ پاسخ تشریحی نرو ! ......

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      احتمالن .... ایرادت از درسنامه نیست !
      .....................
      همون خیلی سبز! خوب گفته و کافیه !
      ......................
      دوباره از اول همون خیلی سبز! رو بخون .... این بار با تأمل بیشتر و فکر بهتر ! .. حتی مثالاشم خودت حل کن .. اگه لازم شد شکل رسم کن ! ...... تمام جریان حل مساله رو تمیز دنبال کن ! ....... سریع سراغ پاسخ تشریحی نرو ! ......
      مثلا تو یه سری مثال ها قسمتهایی هست که باید توی معادلات مثلثاتی از اتحاد ها استفاده کرد یه جور بازی و ریاضی میشه واقعا اونجاها گیج میشم و صورت مسئله برام خیلی سخت میشه

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_hps نمایش پست ها
      مثلا تو یه سری مثال ها قسمتهایی هست که باید توی معادلات مثلثاتی از اتحاد ها استفاده کرد یه جور بازی و ریاضی میشه واقعا اونجاها گیج میشم و صورت مسئله برام خیلی سخت میشه
      دقیق کدوم مثالش ؟ (خیلی سبز! منظورمه !)

5. Top | #5
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      دقیق کدوم مثالش ؟ (خیلی سبز! منظورمه !)
      بله تو تست های کنکور سراسری هم هست

Sent from my SM-A800I using Tapatalk

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      اگه وقت ازاد داری از امینی الاببین عالیه.من جواب گرفتم به شدت
      از نشانه های یک ذهن فرهیخته، آن است که در عین مخالفت با عقیده ای!به آن احترام بگذارد...

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام
      توی معادله ی مثلثاتی همیشه باید سعی کنی فقط یک تابع مثلثاتی توی صورت معادله داشته باشی
      البته بعضی معادلات کلاسیک هستند که دقیق نمیدونم توی رشته ی تجربی هم هست یا نه ولی واقعیتش توی رشته ی ریاضی هم کتاب حسابان فقط بهش یه اشاره ی کوچیک کرده و من جایی ندیدم زیاد طرح بشه
      این از این
      پس قبل از اینکه بری سراغ حل معادله ی مثلثاتی ، باید هر چی میتونی اتحاد فرو بکنی توی مغزت ، بعضی اتحادها هستند که 2 یا 3 تا نتیجه ی مهم دارند ، مثلا cos(2a)=1-sin2(a) که یک فرمول معروف هست اگه سینوس به توان دو رو بیاری چپ و cos(2a) رو ببری راست فرمول طلایی sin2(a)=(1-cos(2a))/2 بدست میاد که 2تا از تستهای تجربی 95 با همین فرمول حل میشن
      پس قبلا از اینکه معادله ی مثلثاتی حل کنی اول تستهای اتحادهای مثلثاتی رو خوب بخون ،
      فیلم دیفرانسیل آلاء هم از صادق ثابتی من یکی دوتا فیلمهاشو دیدم خیلی خوب بودند. مثلثاتش رو ببین ، البته یه سری قسمتها مثل تبدیل ضرب به جمع و جمع به ضرب رو شما ندارید و انصافا باید خداروهم شکر کنین که ندارید مثلثات شما خیلی آسونه. ولی اتحادها رو با تست فرو بکن توی مغزت ، هر چی اتحاد خوندی توی یه برگه بنویس و یه تست مرتبط با اون اتحاد هم کنارش بنویس.

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.sa نمایش پست ها
      اگه وقت ازاد داری از امینی الاببین عالیه.من جواب گرفتم به شدت

لینکی کتابی چیزی داره؟

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza378 نمایش پست ها
      سلام
      توی معادله ی مثلثاتی همیشه باید سعی کنی فقط یک تابع مثلثاتی توی صورت معادله داشته باشی
      البته بعضی معادلات کلاسیک هستند که دقیق نمیدونم توی رشته ی تجربی هم هست یا نه ولی واقعیتش توی رشته ی ریاضی هم کتاب حسابان فقط بهش یه اشاره ی کوچیک کرده و من جایی ندیدم زیاد طرح بشه
      این از این
      پس قبل از اینکه بری سراغ حل معادله ی مثلثاتی ، باید هر چی میتونی اتحاد فرو بکنی توی مغزت ، بعضی اتحادها هستند که 2 یا 3 تا نتیجه ی مهم دارند ، مثلا cos(2a)=1-sin2(a) که یک فرمول معروف هست اگه سینوس به توان دو رو بیاری چپ و cos(2a) رو ببری راست فرمول طلایی sin2(a)=(1-cos(2a))/2 بدست میاد که 2تا از تستهای تجربی 95 با همین فرمول حل میشن
      پس قبلا از اینکه معادله ی مثلثاتی حل کنی اول تستهای اتحادهای مثلثاتی رو خوب بخون ،
      فیلم دیفرانسیل آلاء هم از صادق ثابتی من یکی دوتا فیلمهاشو دیدم خیلی خوب بودند. مثلثاتش رو ببین ، البته یه سری قسمتها مثل تبدیل ضرب به جمع و جمع به ضرب رو شما ندارید و انصافا باید خداروهم شکر کنین که ندارید مثلثات شما خیلی آسونه. ولی اتحادها رو با تست فرو بکن توی مغزت ، هر چی اتحاد خوندی توی یه برگه بنویس و یه تست مرتبط با اون اتحاد هم کنارش بنویس.

مرسی ممنون بله خودمم حس کردم باید اتحاد هارو مسلط شد روش برای حل معادلات مثلثاتی.جزوه ای چیزی از اتحاد ها دارین فراموشم شده راستی تجزیه هم نیازی هست یاد بگیرم ؟
      ویرایش توسط mohsen_hps : 06 فروردین 1396 در ساعت 10:20

10. Top | #10

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فک کنم بهتره فیلمای مجیدوجدانی روببینید
      اینم آدرس کلیک کنی میاره

نرم افزار،انیمیشن، فیلم و کلیپ آموزشی

فیلمای مهندس رضامنصف روهم ببین به اضافه فیلمای سایت کانون قلمچی
      ویرایش توسط APHRODITEVAFA : 06 فروردین 1396 در ساعت 11:18

11. Top | #11
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      مرسی ممنون بله خودمم حس کردم باید اتحاد هارو مسلط شد روش برای حل معادلات مثلثاتی.جزوه ای چیزی از اتحاد ها دارین فراموشم شده راستی تجزیه هم نیازی هست یاد بگیرم ؟
      سلام
      تمامی فرمولها و روابط مثلثاتی - کنکور
      اینو دیدم نسبتا خوبه
      اتحادهای مهم رو آورده. در همین حد بلد باشی کافیه
      البته این اتحاد ها مثل لغت ادبیات یا لغت زبان نیستن که بشینی حفظشون کنی. بیشتر باید مسئله حل کنی.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      لینکی کتابی چیزی داره؟
      سرچ کن دبیرستان صنعتی شریف میاد بالا سایتش.الان با گوشیم حسش نیست لینک بدم سرچ کن میاد بعد برو تو قسمت ریاضی تجربی
      از نشانه های یک ذهن فرهیخته، آن است که در عین مخالفت با عقیده ای!به آن احترام بگذارد...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن