خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

Question تشریحی یا تستی یا هر دو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام .. من سوم تجربی هستم . یک سوال .. برای مثال درس زیست 4درس رو بخونم در حد نهایی و سپس برم سراغ تست های 4فصل یا بعد از خوندن هر درس برای مثال درس 6برم سراغ تست ؟این نظر شامل تمام درس ها می باشد ...
      ویرایش توسط arezoo_k : 01 فروردین 1396 در ساعت 14:06

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      به نظر من شما اول محتوای درس رو در حد نهایی یاد بگیر یه دید کلی بگیری بعد برو سراغ تست و درسنامه ی کنکوری

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RafaeL نمایش پست ها
      سلام
      به نظر من شما اول محتوای درس رو در حد نهایی یاد بگیر یه دید کلی بگیری بعد برو سراغ تست و درسنامه ی کنکوری
      ممنون و متشکر

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سعی کن بیشتر رو امتحانات نهایی زوم کنی تابستون تستی کار کنی بهتره التبه اگه دانش اموز زرنگی هستی میتونی تستی هم کار کنی برا نهایی یه توصیه دارم برات از الان شیمی رو خوب بخون و سوالات نهیاییش رو حل کن دروس اختصاصی همشون تو نهایی سخت طرح میشن عذاب اورترین درس تو نهایی زمین شناسیه بعد شیمی و زیست

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shayan kolak نمایش پست ها
      سعی کن بیشتر رو امتحانات نهایی زوم کنی تابستون تستی کار کنی بهتره التبه اگه دانش اموز زرنگی هستی میتونی تستی هم کار کنی برا نهایی یه توصیه دارم برات از الان شیمی رو خوب بخون و سوالات نهیاییش رو حل کن دروس اختصاصی همشون تو نهایی سخت طرح میشن عذاب اورترین درس تو نهایی زمین شناسیه بعد شیمی و زیست
      ممنون و متشکر

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      اول از همه نهایی رو کامل کن در حد 20 بعد از روی کتاب بنی هاشمی سوالای نهایی همون فصلی که خوندی رو حل کن اگر وقت اضافه اوردی چند تا تست هم بزنی خوبه ولی نهایی الان برای شما خیلی مهمه چون دیگه نمیشه جبرانش کرد.
      راستی حاشیه نویسی برای زیست خیلی مهمه حتما نکات سوالات تشریحی و تستی رو که بلد نبودی یا اشتباه زدی رو توی همون صفحه بنویس.
      در ضمن کتاب خیلی سبز نکات قشنگی رو از زیست گفته و کتاب کانون ابی و موج ازمون تست های نو و ایده های جالبی از زیست بهت میدن.
      در مورد بقیه ی درس ها هم خب فرق میکنه مثلا من خودم شخصا ریاضی رو 19.5 شدم نهایی و دلیلشم تست زدن بود سوالات نهایی ریاضی رو روز قبل امتحان فقط یه نگاهی انداختم بهش همینطور فیزیک. ولی برای شیمی هم ترکیب تست و تشریحی رو انجام دادم ولی بیشتر تشریحی چون باید با روش نمره دادن مصحح ها هم اشنا بشی اینم خیلی مهمه دیگه خودت میدونی چی میگم.
      اون دوستمون که گفت زمین شناسی سخته واقعا راست گفته من تنها درسی که زیر 19 شدم زمین شناسی بود و 14 یا15 گرفتم دقیق یادم نیست ولی وحشتناک سخت بود وسط امتحان میخاستم فریاد بکشم!!! البته منم در طول سال کم خونده بودمش.
      در کل امید وارم موفق باشی عزیزم.
      بايد باورش كنى تا بدستش بياری...!️

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همه از زمین شناسی می نالند.
      لطفا کسایی که تجربه دارن بگن ما چی کار کنیم تا نمره خوب بگیریم.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط seyedali نمایش پست ها
      همه از زمین شناسی می نالند.
      لطفا کسایی که تجربه دارن بگن ما چی کار کنیم تا نمره خوب بگیریم.
      زمین شناسی بزرگترین شوخی که اموزش پرورش با ما کرد ....

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واقعا هدفشون از زمین شناسی چی بوده؟ فکر کنم می خاستن سر شوخی رو با ما باز کنن
      خدا شاهده تا الان حتی یک کلمش هم به دردم نخورده توی زندگی
      من که نمره ی خوبی ازش نگرفتم و قطعا کار درستی نیست در موردش اظهار نظر بکنم! ولی تصورم این هست که بیشتر باید روی سوالات نهایی این درس تمرکز کرد که بفهمیم بیشتر از کجاش سوال میاد و البته خوندن زیاد این درس.
      بازم عذر خواهی می کنم جسارت بنده رو ببخشید !

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali-nursing نمایش پست ها
      سلام
      اول از همه نهایی رو کامل کن در حد 20 بعد از روی کتاب بنی هاشمی سوالای نهایی همون فصلی که خوندی رو حل کن اگر وقت اضافه اوردی چند تا تست هم بزنی خوبه ولی نهایی الان برای شما خیلی مهمه چون دیگه نمیشه جبرانش کرد.
      راستی حاشیه نویسی برای زیست خیلی مهمه حتما نکات سوالات تشریحی و تستی رو که بلد نبودی یا اشتباه زدی رو توی همون صفحه بنویس.
      در ضمن کتاب خیلی سبز نکات قشنگی رو از زیست گفته و کتاب کانون ابی و موج ازمون تست های نو و ایده های جالبی از زیست بهت میدن.
      در مورد بقیه ی درس ها هم خب فرق میکنه مثلا من خودم شخصا ریاضی رو 19.5 شدم نهایی و دلیلشم تست زدن بود سوالات نهایی ریاضی رو روز قبل امتحان فقط یه نگاهی انداختم بهش همینطور فیزیک. ولی برای شیمی هم ترکیب تست و تشریحی رو انجام دادم ولی بیشتر تشریحی چون باید با روش نمره دادن مصحح ها هم اشنا بشی اینم خیلی مهمه دیگه خودت میدونی چی میگم.
      اون دوستمون که گفت زمین شناسی سخته واقعا راست گفته من تنها درسی که زیر 19 شدم زمین شناسی بود و 14 یا15 گرفتم دقیق یادم نیست ولی وحشتناک سخت بود وسط امتحان میخاستم فریاد بکشم!!! البته منم در طول سال کم خونده بودمش.
      در کل امید وارم موفق باشی عزیزم.
      ممنون

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali-nursing نمایش پست ها
      واقعا هدفشون از زمین شناسی چی بوده؟ فکر کنم می خاستن سر شوخی رو با ما باز کنن
      خدا شاهده تا الان حتی یک کلمش هم به دردم نخورده توی زندگی
      من که نمره ی خوبی ازش نگرفتم و قطعا کار درستی نیست در موردش اظهار نظر بکنم! ولی تصورم این هست که بیشتر باید روی سوالات نهایی این درس تمرکز کرد که بفهمیم بیشتر از کجاش سوال میاد و البته خوندن زیاد این درس.
      بازم عذر خواهی می کنم جسارت بنده رو ببخشید !
      مقصود تویی، کعبه و بت خانه بهانه است !
      ..........
      تمام این درسا، زیست و شیمی و فیزیک و ریاضی و ادبیات و معارف و فلسفه منطق و جغرافیا و تاریخ .....

تمامش بهانه ای است برای یادگیری فکر کردن و خوب فکر کردن .. این اصل رسالت آموزشی در دنیاست !

.....................
      خیلیارو بودن و دیدم .... حتی به دکترا هم رسیدن ... ولی هنوز خوب فکر کردن رو یاد نگرفتن ! ... یه دلیل رجوع به پایان نامه های آماده و شسته رفته از قبل واسه چاپ، واسه همینه ! ..... طرف بعد اون همه سال درس خاندن .. حتی حوصله فکر کردن واسه نوشتن یه مقاله تخصصی در حیطه درس و کار خودشو نداره !
      ...................
      ++ یه استادی داشتم (دکتر محسن جهان) ...... خیلی شیک و تمیز ..... مرز بندی سطح سواد و سطح فکر آدما رو واسمون گفت .. واقعن لذت بردیم ... !
      از یه دانش آموز ساده اول دبستان ....... تا لیسانسه و ارشد و دکتراش ... که بعدش چه جوری وارد مراتب تخصصی و اگه امکانش باشه، فلوشیپ ... و بعد چندین دکترای مختلف و بعدشم اگه مایه فکری و زمانی کافی رو داشته باشه .... وارد فاز درک فلسفی تمام آموخته هاش میشه .... اونجاست که بهش میگن حکیم ..... و بعدش تازه متوجه عظمت و بزرگی حکیم ابوالقاسم فردوسی شدیم !
      ..............

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      ..........
      تمام این درسا، زیست و شیمی و فیزیک و ریاضی و ادبیات و معارف و فلسفه منطق و جغرافیا و تاریخ .....

تمامش بهانه ای است برای یادگیری �فکر کردن و خوب فکر کردن� .. این اصل رسالت آموزشی در دنیاست !

.....................
      خیلیارو بودن و دیدم .... حتی به دکترا هم رسیدن ... ولی هنوز �خوب فکر کردن� رو یاد نگرفتن ! ... یه دلیل رجوع به پایان نامه های آماده و شسته رفته از قبل واسه چاپ، واسه همینه ! ..... طرف بعد اون همه سال درس خاندن .. حتی حوصله فکر کردن واسه نوشتن یه مقاله تخصصی در حیطه درس و کار خودشو نداره !
      ...................
      ++ یه استادی داشتم (دکتر محسن جهان) ...... خیلی شیک و تمیز ..... مرز بندی سطح سواد و سطح فکر آدما رو واسمون گفت .. واقعن لذت بردیم ... !
      از یه دانش آموز ساده اول دبستان ....... تا لیسانسه و ارشد و دکتراش ... که بعدش چه جوری وارد مراتب تخصصی و اگه امکانش باشه، فلوشیپ ... و بعد چندین دکترای مختلف و بعدشم اگه مایه فکری و زمانی کافی رو داشته باشه .... وارد فاز درک فلسفی تمام آموخته هاش میشه .... اونجاست که بهش میگن �حکیم� ..... و بعدش تازه متوجه عظمت و بزرگی �حکیم ابوالقاسم فردوسی� شدیم !
      ..............
      حرف شما کاملا درسته

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      ..........

تمامش بهانه ای است برای یادگیری �فکر کردن و خوب فکر کردن� .. این اصل رسالت آموزشی در دنیاست !

.....................
      خیلیارو بودن و دیدم .... حتی به دکترا هم رسیدن ... ولی هنوز �خوب فکر کردن� رو یاد نگرفتن ! ... یه دلیل رجوع به پایان نامه های آماده و شسته رفته از قبل واسه چاپ، واسه همینه ! ..... طرف بعد اون همه سال درس خاندن .. حتی حوصله فکر کردن واسه نوشتن یه مقاله تخصصی در حیطه درس و کار خودشو نداره !
      ...................
      از یه دانش آموز ساده اول دبستان ....... تا لیسانسه و ارشد و دکتراش ... که بعدش چه جوری وارد مراتب تخصصی و اگه امکانش باشه، فلوشیپ ... و بعد چندین دکترای مختلف و بعدشم اگه مایه فکری و زمانی کافی رو داشته باشه .... وارد فاز درک فلسفی تمام آموخته هاش میشه .... اونجاست که بهش میگن �حکیم� ..... و بعدش تازه متوجه عظمت و بزرگی �حکیم ابوالقاسم فردوسی� شدیم !
      ..............
      ممنون و متشکر بخاطر راهنمایی

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تا وقتی نتونی تشریح کنی نمیتونی تست بزنی
      اون ک موضوع کلی هستش و دستت باز تره پس اگه اول ب فهم عمیق برسی تازه تشریحی رو شروع کردی بعدش میری سراغ تست تو تست دام و گزینه های شبیه بهم خیلی زیاده شاید تو زیست بعضی وقتا درحد اپسیلون تفاوت باشه بدتر اینکه دو گزینه درسته ک باید درست تر رو انتخاب کنی

تفکیک فقط تشریحی فقط تستی درست نیس

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برا زمین شناسی من خودم گاج مشکی رو خوندم تقریبا راضی بودم
      دو ماه قبل از امتحان هم نمونه سوال های منتشران و بنی ...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)