خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات

Question انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد

سلام
      من ورودی 95 رشته ریاضیم. الان دارم مهندسی کامپیوتر میخونم. میدونم الان اگه اینو بگم دوستای تجربیم بهشون بر میخوره ولی من از مهندسی متنفرم. اشتباه انتخاب کردم. میخام انصراف بدم و تجربی کنکور بدم. ولی بهم گفتند از کنکور انگار محروم میشم بخاطر اینکه روزانه قبول شدم. از طرفیم سربازی هست. میشه دوستانی که راهشو میدونن کمکم کنن؟ اصن این کار شدنیه که من انصراف بدمو بخونم واسه تجربی و تا کنکور تجربی سربازی نرم؟ و اینکه اصن من میتونم 97 کنکور بدم؟ لطفا راهنماییم کنید کلن زندگیم رفته رو هوا از وقتی که پامو تو مهندسی گداشتم. مرسی

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      اگه کسی میدونه جواب بده لطفا بخدا دارم دیوونه میشم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط king of konkur نمایش پست ها
      اگه کسی میدونه جواب بده لطفا بخدا دارم دیوونه میشم
      سلام دوست عزیز، اگه انصراف بدی حداکثر یک سال بعد از انصراف فرصت داری تا تو رشته ی جدید پذیرفته شی، ینی اگه مهرماه انصراف بدی تا مهرماه سال بعدش فرصت داری کنکور بدی و پذیرفته شی و از نظر قوانین سازمان نظام وظیفه شما غیبت نمی خوری، در مورد حق شرکت تو کنکور سراسری هم فک کنم می تونی تو کنکور سراسری شرکت کنی ولی فقط می تونی برا دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنی...

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      من ورودی 95 رشته ریاضیم. الان دارم مهندسی کامپیوتر میخونم. میدونم الان اگه اینو بگم دوستای تجربیم بهشون بر میخوره ولی من از مهندسی متنفرم. اشتباه انتخاب کردم. میخام انصراف بدم و تجربی کنکور بدم. ولی بهم گفتند از کنکور انگار محروم میشم بخاطر اینکه روزانه قبول شدم. از طرفیم سربازی هست. میشه دوستانی که راهشو میدونن کمکم کنن؟ اصن این کار شدنیه که من انصراف بدمو بخونم واسه تجربی و تا کنکور تجربی سربازی نرم؟ و اینکه اصن من میتونم 97 کنکور بدم؟ لطفا راهنماییم کنید کلن زندگیم رفته رو هوا از وقتی که پامو تو مهندسی گداشتم. مرسی
      سلام دوست عزیز
      از لحاظ قوانین سازمان سنجش شما یک سال محروم هستین از کنکور سراسری؛ چون روزانه این
      در مورد قسمت دوم سوالتون در جریان قوانین جدید نظام وظیفه ای نیستم ولی به نظر من بهترین کار تماس با مشاوران نظام وظیفه س اونا میتونن دقیقا راهنماییتون کنن

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      اول اینکه چون روزانه هستی نمیتونید برای آزمون امسال (96 ) شرکت کنید .
      دوم باید تشریف ببرید سربازی و در نتیجه تا تکلیف سربازیتون مشخص نشده نمیتونید فکر کنکور سال 97 رو هم بکنید.
      سوم اون افرادی که میان انصراف میدن مثلا همون نفر برتر تجربی امسال معافی خانواده شاهد رو داشت و بعد از اون هم بعد از سه سال انصراف داد و اومد تجربی و آزمون داد .اگر نفر اول تجربی سال 1388 رو یادتون باشه ایشون هم سال 1385 قبول شده بودند با رتبه خیلی خوب اما بدلیل عدم انجام سربازی مجبور شدن برن سربازی و بعدش برای سال 1388 شرکت کردند و قبول شدند .
      نتیجه : اگه واقعاً علاقه داری به پزشکی باید اول برید سربازی بعد هم در آزمون شرکت کنید که مجبور میشید برای سال 98 خودتون ر آماده کنید با کتابهایی که دیگه عوض شدن و تغییر کردن . به هر حال یا رومی رومی یا زنگی زنگی یا درست رو بخون و مدرکت رو بگیر یا انصراف بده و برو پی علاقت البته اول سربازی باید بری که اول و آخر هم باید بری .

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ℰ𝒽𝑠𝑎𝑛 نمایش پست ها
      سلام
      اول اینکه چون روزانه هستی نمیتونید برای آزمون امسال (96 ) شرکت کنید .
      دوم باید تشریف ببرید سربازی و در نتیجه تا تکلیف سربازیتون مشخص نشده نمیتونید فکر کنکور سال 97 رو هم بکنید.
      سوم اون افرادی که میان انصراف میدن مثلا همون نفر برتر تجربی امسال معافی خانواده شاهد رو داشت و بعد از اون هم بعد از سه سال انصراف داد و اومد تجربی و آزمون داد .اگر نفر اول تجربی سال 1388 رو یادتون باشه ایشون هم سال 1385 قبول شده بودند با رتبه خیلی خوب اما بدلیل عدم انجام سربازی مجبور شدن برن سربازی و بعدش برای سال 1388 شرکت کردند و قبول شدند .
      نتیجه : اگه واقعاً علاقه داری به پزشکی باید اول برید سربازی بعد هم در آزمون شرکت کنید که مجبور میشید برای سال 98 خودتون ر آماده کنید با کتابهایی که دیگه عوض شدن و تغییر کردن . به هر حال یا رومی رومی یا زنگی زنگی یا درست رو بخون و مدرکت رو بگیر یا انصراف بده و برو پی علاقت البته اول سربازی باید بری که اول و آخر هم باید بری .
      دوست عزيز از زمان انصراف تا قبولي در رشته جديد يك سال فرصت است .

دوست من به خاطر نره سربازي دانشگاه ازاد ثبت نام كرد و بعد انصراف داد رفت رشته جديد .

حالا چون ايشون روزانه هستن بايد تا قبل اسفند انصراف قطعي بدن و در كنكور سراسري شركت كنن و هيچ مشكلي هم ندارن !

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kayvan11 نمایش پست ها
      دوست عزيز از زمان انصراف تا قبولي در رشته جديد يك سال فرصت است .

دوست من به خاطر نره سربازي دانشگاه ازاد ثبت نام كرد و بعد انصراف داد رفت رشته جديد .

حالا چون ايشون روزانه هستن بايد تا قبل اسفند انصراف قطعي بدن و در كنكور سراسري شركت كنن و هيچ مشكلي هم ندارن !
      بهترین کار اینکه این دوستمون برن نظام وظیفه سوال کنند ( حضوری یا تلفنی ) چون برفرض که مشمول نشن و کنکور 96 رو بتونن بدن . اما فکر کردین که ایشون که ریاضی هستند توی این مدت زیست و منابع تجربی رو چطوری میخوان بخونند با این استرس !!؟؟ برای سال بعد هم که اسفند 96 یک سالشون تمام میشه و مشکلاتشان شروع میشه. به هر حا باید برن سوال کنند چون تصمیم و اقدام اشتباه براشون گرون تمام میشه. چون میخوان برن پزشکی هم باید تسلط کافی روی منابع تجربی داشته باشند . امیدوارم که با سوال و پرسجو از نظام وظیفه و دانشگاه بتونن تصمیم درستی بگیرند .

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ℰ��������������� �������� نمایش پست ها
      بهترین کار اینکه این دوستمون برن نظام وظیفه سوال کنند ( حضوری یا تلفنی ) چون برفرض که مشمول نشن و کنکور 96 رو بتونن بدن . اما فکر کردین که ایشون که ریاضی هستند توی این مدت زیست و منابع تجربی رو چطوری میخوان بخونند با این استرس !!؟؟ برای سال بعد هم که اسفند 96 یک سالشون تمام میشه و مشکلاتشان شروع میشه. به هر حا باید برن سوال کنند چون تصمیم و اقدام اشتباه براشون گرون تمام میشه. چون میخوان برن پزشکی هم باید تسلط کافی روی منابع تجربی داشته باشند . امیدوارم که با سوال و پرسجو از نظام وظیفه و دانشگاه بتونن تصمیم درستی بگیرند .
      بله
      درسته

9. Top | #9
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      به نظر من براى اينكه ورودى امسال هستين از كنكور ٩٦ محرومين
      كه البته ديگه ثبتنامم تمومه
      حالا اگر براى ٩٧ ميخوايد اماده بشيد بايد همين رشته رو بخونيد
      و سال اينده قبل از ٩٦/١٢/١ انصراف بدين از دانشگاه و كنكور ٩٧ ثبتنام كنيد
      از زمان انصراف يكسال وقت دارين ينى تا اسفند ٩٧
      تا اون موقع غيبتم نميخورين
      نيازم به هيچ كارى نيستش،راحت درستونو بخونيد
      اگر قبول بشيد كه اميدوارم اينگونه باشه
      ميتونيد با خيال راحت دانشگاه جديد ثبتنام كرده و از اونجا هم معافيت تحصيلى جديد بگيرين
      در مورد دانشگاه احساس ميكنم كه بتونيد پزشكى بريد
      چون من شنيدم اگر تو مقطع متفاوت باشه مجاز به استفاده از سراسرى هستيد
      و براى اينكه رشتتون كارشناسى هستش و پزشكى دكترى استفاده از سراسرى مجازه
      فقط از همين الان بخونيد چون اگر خداى نكرده قبول نشيد راهى جز رفتن به سربازى نميمونه
      موفق باشيد

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ℰ��������������� �������� نمایش پست ها
      نقل قول نوشته اصلی توسط kayvan11 نمایش پست ها
      بله
      درسته
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali77 نمایش پست ها
      به نظر من براى اينكه ورودى امسال هستين از كنكور ٩٦ محرومين
      كه البته ديگه ثبتنامم تمومه
      حالا اگر براى ٩٧ ميخوايد اماده بشيد بايد همين رشته رو بخونيد
      و سال اينده قبل از ٩٦/١٢/١ انصراف بدين از دانشگاه و كنكور ٩٧ ثبتنام كنيد
      از زمان انصراف يكسال وقت دارين ينى تا اسفند ٩٧
      تا اون موقع غيبتم نميخورين
      نيازم به هيچ كارى نيستش،راحت درستونو بخونيد
      اگر قبول بشيد كه اميدوارم اينگونه باشه
      ميتونيد با خيال راحت دانشگاه جديد ثبتنام كرده و از اونجا هم معافيت تحصيلى جديد بگيرين
      در مورد دانشگاه احساس ميكنم كه بتونيد پزشكى بريد
      چون من شنيدم اگر تو مقطع متفاوت باشه مجاز به استفاده از سراسرى هستيد
      و براى اينكه رشتتون كارشناسى هستش و پزشكى دكترى استفاده از سراسرى مجازه
      فقط از همين الان بخونيد چون اگر خداى نكرده قبول نشيد راهى جز رفتن به سربازى نميمونه
      موفق باشيد
      سلام دوستان عیدتون مبارک امیدوارم سال خوبی داشته باشین
      یکی از آشناهای ما که پسر هستش امسال( کنکور96) سومین سالیه که کنکور میده برای اینکه سربازی نره دانشگاه پیام نور ثبت نام کرده ولی ترم 1و 2 رو مرخصی گرفته حالا سوال اینجاست
      1- اگر ایشون خدای نکرده امسال هم قبول نشه میتونه کنکور97 هم شرکت کنه؟از طرف نظام وظیفه مشکلی براش پیش نمیاد؟
      2-اگر ایشون امسال قبول نشه سال دیگه هم میتونه از پیام نور مرخصی بگیره ؟
      3-و مورد مهمتر اینه که معافیت تحصیلی ایشون 5 ساله که اگر امسال رو که مرخصی گرفته رو ازش کم کنیم میشه 4 سال و کنکور 97 هم اگر مجاز به شرکت کردن باشه میشه 3 سال باقی مونده خب سوال اینجاست اگر ایشون کنکور97 پزشکی قبول بشن باید به جای 7 سال پزشکی عمومی رو توی 5 سال تموم کنه؟؟؟!!!!یا اگر یه رشته ی کارشناسی قبول بشه باید توی 3 سال لیسانس بگیره؟؟؟؟!!!
      لطفا هر اطلاعی دارین بگین ...ممنون

11. Top | #11
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _YALDA_ نمایش پست ها

سلام دوستان عیدتون مبارک امیدوارم سال خوبی داشته باشین
      یکی از آشناهای ما که پسر هستش امسال( کنکور96) سومین سالیه که کنکور میده برای اینکه سربازی نره دانشگاه پیام نور ثبت نام کرده ولی ترم 1و 2 رو مرخصی گرفته حالا سوال اینجاست
      1- اگر ایشون خدای نکرده امسال هم قبول نشه میتونه کنکور97 هم شرکت کنه؟از طرف نظام وظیفه مشکلی براش پیش نمیاد؟
      2-اگر ایشون امسال قبول نشه سال دیگه هم میتونه از پیام نور مرخصی بگیره ؟
      3-و مورد مهمتر اینه که معافیت تحصیلی ایشون 5 ساله که اگر امسال رو که مرخصی گرفته رو ازش کم کنیم میشه 4 سال و کنکور 97 هم اگر مجاز به شرکت کردن باشه میشه 3 سال باقی مونده خب سوال اینجاست اگر ایشون کنکور97 پزشکی قبول بشن باید به جای 7 سال پزشکی عمومی رو توی 5 سال تموم کنه؟؟؟!!!!یا اگر یه رشته ی کارشناسی قبول بشه باید توی 3 سال لیسانس بگیره؟؟؟؟!!!
      لطفا هر اطلاعی دارین بگین ...ممنون
      سلام،سال نوى شما هم مبارك باشه
      ١.اگر ايشون قبل از ١ اسفند امسال براى ثبتنام كنكور انصراف داده بود تا اسفند سال آينده معافيت داشت ولى حالا كه دو ترم مرخصى گرفته بايد منتظر نتيجه بمونه اگر به اميد خدا قبول شد كه هيچ ولى اگه نشد ميتونه براى ٩٧ هم اقدام كنه چون هنوز توى همون دانشگاه هستش و معافيت داره،از نظر نظام وظيفه هم مشكلى نداره.
      ٢.اين ديگه به دانشگاه بستگى داره.ميتونه از طريق سامانه بازهم اقدام كنه يا موافقت ميشه يا نه.
      ٣.اول اينكه خوندن پزشكى كمتر از ٧ سال امكان پذير نيست.مورد بعدى اينكه من خودم تا بحال همچين چيزى نشنيدم و اينطور كه شنيدم هر دانشگاه به اندازه اى كه تحصيل شما بدون وقفه طول ميكشه به علاوه ى يك سال اضافه تر معافيت ميده.ولى باز هم در اين مورد كاملا مطمئن نيستم و از دوستان ديگه هم تقاضا دارم در صورتى كه جواب اين سوالو ميدونن تو اين تاپيك بگن.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن