خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

مطالعه دروس عمومی بعد از عید

سلام دوستان
      من هنوز دروس عمومی رو نخوندم و قصدم اینکه شروع کنم
      حالا دوستانی که تجربه دارن بیان از تجربشون بگن که بعد عید استراتژی خوندن دروس عمومیشون چجوریه؟
      خودم میخوام روزانه یک ساعت از هرکدوم بخونم؟به نظر شما این مقدار زمان چطوره؟کمه؟؟؟؟زیاده؟؟؟کافی ه؟؟
      خوشحال میشم از نظرات و تجربه تون استفاده کنم
      در ضمن درصد هایی که میخوام بدست بیارم اینا هستن:
      ادبیات:50
      عربی:30
      دینی:80
      زبان:50

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کسی نیست پیشنهاد داشته باشه؟؟؟؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.T نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من هنوز دروس عمومی رو نخوندم و قصدم اینکه شروع کنم
      حالا دوستانی که تجربه دارن بیان از تجربشون بگن که بعد عید استراتژی خوندن دروس عمومیشون چجوریه؟
      خودم میخوام روزانه یک ساعت از هرکدوم بخونم؟به نظر شما این مقدار زمان چطوره؟کمه؟؟؟؟زیاده؟؟؟کافی ه؟؟
      خوشحال میشم از نظرات و تجربه تون استفاده کنم
      در ضمن درصد هایی که میخوام بدست بیارم اینا هستن:
      ادبیات:50
      عربی:30
      دینی:80
      زبان:50

سلام.به نظر من

برا عربی که 30 میخواین بشینید فقط و فقط رو تستهای ترجمه تعریب کار کنید.خیلی راحت میتونید 8 تا تستش رو جواب بدید و به درصد مطلوبتون برسید.

برا دینی هم تمرکزتون رو پیام آیات باشه.بین 60 تا 80 درصد سوالات از پیام آیات و روایات و اشعار کتاب میاد.

برا زبان هم لغت حفظ کنید و گرامر بخونید.همون حدودای درصدی که میخوان به دست میارین.

برا ادبیات هم زبان فارسی رو با خیال راحت حذف کنید.مطالب خوندنی مثل لغت و تاریخ ادبیات رو حتما بخونید + قرابت. اگه یه خورده روی آرایه ها هم کار کنید میتونید یکی دو تا از تستهاش رو بزنید.اینایی که گفتم رو خوب کار کنید بین 50 60 درصد میزنید.

منابع پیشنهادی منم ایناست. (اگه کتابای خوب دیگه هم دارید همونا رو بخونید)
      برا عربی گاج یه کتاب جمع و جور داره به اسم ترجمه تعریب به همین سادگی. برا پیام آیات دینی هم کتاب گاج کتاب خوبیه.برا لغت و گرامر هم من بهتون کتاب خط ویژه گاج رو پیشنهاد میکنم . برا ادبیات هم کتابای هفت خوان ادبیات خیلی سبز برا مباحثی که گفتم از نظر من کتابای خوبی هستن.

موفق باشید

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alk1370 نمایش پست ها
      سلام.به نظر من

برا عربی که 30 میخواین بشینید فقط و فقط رو تستهای ترجمه تعریب کار کنید.خیلی راحت میتونید 8 تا تستش رو جواب بدید و به درصد مطلوبتون برسید.

برا دینی هم تمرکزتون رو پیام آیات باشه.بین 60 تا 80 درصد سوالات از پیام آیات و روایات و اشعار کتاب میاد.

برا زبان هم لغت حفظ کنید و گرامر بخونید.همون حدودای درصدی که میخوان به دست میارین.

برا ادبیات هم زبان فارسی رو با خیال راحت حذف کنید.مطالب خوندنی مثل لغت و تاریخ ادبیات رو حتما بخونید + قرابت. اگه یه خورده روی آرایه ها هم کار کنید میتونید یکی دو تا از تستهاش رو بزنید.اینایی که گفتم رو خوب کار کنید بین 50 60 درصد میزنید.

منابع پیشنهادی منم ایناست. (اگه کتابای خوب دیگه هم دارید همونا رو بخونید)
      برا عربی گاج یه کتاب جمع و جور داره به اسم ترجمه تعریب به همین سادگی. برا پیام آیات دینی هم کتاب گاج کتاب خوبیه.برا لغت و گرامر هم من بهتون کتاب خط ویژه گاج رو پیشنهاد میکنم . برا ادبیات هم کتابای هفت خوان ادبیات خیلی سبز برا مباحثی که گفتم از نظر من کتابای خوبی هستن.

موفق باشید
      ممنون
      در مورد تایمش نظرتون چیه؟هر کدوم روزی یک ساعت کافیه؟؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.T نمایش پست ها
      ممنون
      در مورد تایمش نظرتون چیه؟هر کدوم روزی یک ساعت کافیه؟؟
      خواهش

روزی یک ساعت برا همه شون زیاده.مثلا ترجمه تعریب عربی روزی نیم ساعت و پیوسته براش کافیه زیاد نکته نداره صرفا با چند تا قاعده خاص میشه تستهاش رو حل کرد.یا پیام آیات هم روزی همون نیم ساعت ولی مداوم خوبه.ولی میتونید برای ادبیات 1 تا 1.5 ساعت رو در نظر بگیرید.که مهم هست وپراکندگی موضوعاتش هم بیشتره.در کل به نظر من برای دروس عمومی با توجه یه درصدایی که شما میخوان بین 2 تا 3 ساعت در روز براش وقت بزارید

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ✋✋✋✋

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلامحال و احوال ؟
      بنظر من بعد عید یک سوم تا یک چهارم ساعت مطالعاتی رو به عمومی ها اختصاصی بده ( خودم همین کارو میکنم ) مثلا قرار باشه روزی 12 ساعت بخونی بین 3 تا 4 ساعت رو میتونی اختصاصی بدی به عمومی ، البته من اینکارو میکنم که اینها رو مابین ساعات استراحت اختصاصی میذارم و در واقع دو ساعت کامل اختصاصی میدم و دو ساعت دیگه رو میذارم توی تایم استراحت در بازه های نیم ساعتی !
      یه کار دیگه که میکنم اینه که هرشب ساعت 10 تا 12 ( دوساعت پایانی مطالعه حالا برای شما ممکنه 11 تا 1 باشه ) رو میذارم برای درس عربی و دین و زندگی به این صورت که یک شب در میون یه شب عربی یه شب دینی ، دینی رو از روی گاج بخونی میشه هر 2 ساعت دوتا درس رو بخونی و تست های کنکور و سنجش رو بزنی ) ، عربی هم راحت میشه 50 تا تست با بررسیش زد .
      در مورد زبان نظر ندارم چون پایه ی خودم قوی هست هر شب یه درک مطلب و یه کلوز تست + یک درس کامل از هر پایه رو از روی زبان کامل گاج میزنم + بررسیش
      در مورد ادبیات هم خودم اول میخوام از ادبیات 2 تا ادبیات پیش یبار کامل بخونم و تست هاشو بزنم ، بعدش برم سراغ زبان و فارسی و تست های قرابت ( البته توی مرحله اول قرابت ها رو به صورت درس به درس از روی سیر تا پیاز میزنم و قرابت مرحله دوم برای مرور و مابقی کار هست )
      موفق باشی
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      گُر میگیریم لایِ حسرت مدام
      ...
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ✋✋✋✋✋

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ادبیات پنجاه اسون تر از اونیه که فکر میکنی من پارسال ادبیاتو پنجاه و دو درصد زدم اما چگونه من کلا ادبیاتو نخونده بودم تا خرداد که امتحانات پیش تموم شد برا لغت من رفتم از بیست خرداد یه چهار ساعت نشستم تست لغت کنکور از سال 1384هنر تا1394 تجربیو زدم بدون هیچ مطالعه قبلی بیش از هفتاد درصد لغات تکراری بود لغات تکراری رو تو دو صفحه a4 پشت و رو نوشتم با مطالعه این دو ورقه تونستم دو تست لغتو درست جواب بدم یه تستشو نزدم تاریخ ادبیاتو از رو الگو خوندم بعد تستشو زدم ارایه رو حذف کرده بود بعد رفتم سراغ قرابت کل تستهای قرابت دوم و سوم کتاب جامع مهروماه رو زدم حدود دویست تست بیشتر بود بدون مطالعه فهمیدم یه سری از مفاهیم هر ساله تکرار میشه اونا رو نوشتم تو کنکور شش سوال قرابتو جواب دادم سه سوالو نتونستم جواب بدم زبان فارسی مبحت وابسته و اجزای جمله رو خوندم و تست زدم تو کنکور دو سوال زبان فارسی رو جواب دادم از پنجتا تاریخ ادبیات هم سه سوالشو درست جواب داده بودم برا عربی حتما دی وی دی گاج رو ببین عالیه و از خط ویژه عربی استفاده کن زبان فقط تکرار لغاته دینی هم مرور زیاد ساعت مطالعه هم بنظرم یه ساعت و نیم برا هر درس عمومی وقت بذار

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      up

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      زرد عمومی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام ، نمیخواستم تاپیک جدید بزنم این تاپیک قدیمی رو آوردم بالا ، پشت کنکوری ام
      سوالی که دارم دقیقا درباره مطالعه دروس عمومی از عید هست باتوجه به میانگین ۶۰درصد عمومی امسالم
      زبانم کلا قویه به کنار ، واسه سه تای دیگه هفتاد به بالا میخوام
      آرایه و زبان فارسی رو از الان دارم میخونم و در طول سال مرور خواهم کرد
      اگه کسی از دوستان این مدل مطالعه عمومی بکار برده
      ممنون میشم از تجربش صحبت کنه

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HoSeiN.MD نمایش پست ها
      سوالی که دارم دقیقا درباره مطالعه دروس عمومی از عید هست باتوجه به میانگین ۶۰درصد عمومی امسالم
      روزی ۲_۳ساعت آخر شب وقت بذار واسه عمومی
      + بین دروس اختصاصی وقتی خسته شدی‌......تاریت ادب و تست قرابت میتونی بزنی

14. Top | #14
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HoSeiN.MD نمایش پست ها
      فکر نمیکنم 60% عمومیا تو کنکور امسال درصد قابل اطمینانی بوده باشه که شما بخواین عمومیا رو تا اون موقع رها کنید

عمومیا تو برنامتون باشه زمانشو کمتر کنید ولی پیوستگی داشته باشه چون برا اینکه دوباره به این سطح برسی بعد از یه مدت رها کردن نیاز به تایم داری که شاید بعد از عید براحتی گیرت نیاد
      گيسوان تو شبيه اند به شب اما نه

شب كه اينقدر نبايد به درازا بكشد !

اینجام همیشه

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درسته امسال عمومی‌ها آسون بود
      ممنون بابت راهنمایی
      کار ثابت رو اجرا میکنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن