خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 35
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

Post دیر شروع کردن مطالعه برای کنکور

دیر شروع کردن مطالعه برای کنکور

داوطلبانی که برای کنکور استارت می زنند چند دسته هستند. افرادی که از ابتدا با ثبت نام در یک آزمون آزمایشی از تابستان به طور منظم و جدی با برنامه آزمون ها به جلو حرکت می کنند. خیلی از این افراد در اواسط راه از نتایج کسب شده دلسرد می شود و به دلایلی مدتی از مطالعه دور می شود و بسیار برایشان هضم این موضوع که وقت از دست رفته باز نمی گردد سخت است و در اثر عذاب وجدان از دست دادن فرصت دیگر تمایل به مطالعه ندارند. عده ای دیگر افرادی هستند که به دلایل مختلف دیر شروع به مطالعه می کنند و استارت جدی خود را برای موفقیت در کنکور دیر می زنند.

اما سوالی که این داوطلبان دارند این است که آیا امکان دارد که به رقبایی که از تابستان شروع کرده اند برسیم؟

آیا موفق می شویم؟ مگه میشه؟ چطور دوتا پایه و دو تا پیش رو تو این زمان اندک که خیلی از رقبا مطالعه را شروع کرده اند بخوانیم و به بودجه بندی کامل کنکور برسیم و ...

اما جوابی که برای این عزیزانی که برای کنکور دیر شروع کردند می توان داد ؛

اولا که بزرگترین اشتباه این است که بخواهیم خود را با دیگران مقایسه کنیم مثلا ساعات مطالعه و تعداد تست هایی که برای دروس اختصاصی و عمومی میزنیم را با دیگران مقایسه کنیم.

بهترین مقایسه افراد مقایسه هر فرد با خودش است. همین که هفته ای 20 تست بر تعداد تست ها و یا مثلا 1 ساعت بر ساعات مطالعاتی هفته گذشته خود بیافزایید بهترین نوع مقایسه است. ثانیا توجه داشته باشید که هیچ وقت دیر نیست فرصت مناسبی تا کنکور باقی است.

مهم ترین چیز این است که تصمیم بگیرید که شروع کنید و با عزم راسخ و تصمیم جدی در مسیر کنکور قدم بگزارید و بدون نگاه کردن به دیگران و هفته هایی که از دست داده اید فقط به آینده توجه کنید و بی وقفه مطالعه کنید. کم نبوده اند افرادی که حتی از بهمن ماه شروع به مطالعه کرده اند. نمونه اش داوطلبی که مشغول به تحصیل در رشته معدن دانشگاه امیر کبیر بود که در بهمن ماه انصراف داد و در وقت باقی مانده دروس رشته انسانی را مطالعه کرد و رتبه برتر کنکور سراسری شد.

برای موفقیت در کنکور باید عزم راسخ داشته باشید و اشتیاق سوزان به موفق شدن و ایمان به خود که این عوامل از مهم ترین ارکان موفقیت در کنکور سراسری است. باور کنید که اصلا دیر نشده است اگر از همین حالا مطالعه را به طور جدی و با برنامه آغاز کنید موفقیت شما حتمی خواهد بود.

باید با ایمان راسخ به خود و هدفی که دارید برای علاقه خود بجنگید و هر چه در توان دارید بگذارید. طوری تلاش کنید که حداقل شرمنده خودتان نشوید. چه درست چه غلط کنکور تنها راه سنجش برای تحصیل در مقاطع عالی است و برای ورود به دانشگاه باید این آزمون را با موفقیت پشت سر بگزارید.

دیر شروع کردن برای کنکور نباید انگیزه شما را از بین ببرد. مطمئن باشید با داشتن یک برنامه منسجم و دقیق به راحتی هم دروس پایه (سال دوم و سوم دبیرستان) و هم دروس پیش دانشگاهی را به راحتی فرا میگیرید. در سال کنکور در ماه هایی از سال افراد به طور موقتی شل می شوند و برای چند هفته مطالعه را رها می کنند این اتفاق در ماه هایی مثل بهمن ماه و اردیبهشت بسیار شایع است.

برای موفقیت و تمایز پیدا کردن نسبت به رقبای خود باید در این ماه ها تلاش خود را دو چندان کنید و با سرعت بیشتری به پیش روید. باز هم یاد آوری می کنیم که مهم ترین رکن ها برای موفقیت این است که با عزم راسخ و اشتیاق سوزان و ایمان به خود و راهی که انتخاب کرده اید به پیش روید و از مقایسه کردن خود با دیگران خودداری کنید و این را به خاطر داشته باشید که تنها ترین رقیب شما خودتان هستید و باید تلاش کنید هر هفته نسبت به هفته قبل از خود پیشرفت داشته باشید. یادتان باشد که هیچ وقت برای شروع کردن دیر نیست.

و اما حرف آخر ؛

کوتاهی های که در گذشته کردید را فراموش کنید، خودتون را بخاطر اون کوتاهی ها ببخشید، و بذارید به آرامش ذهنی برسید ...

اگر می خواهید به آینده موفقیت آمیز برسید باید گذشته خود را فراموش کنید …

دیروز تو در دیروز ماند ...

اگر از خودت راضی نبودی روزت رو با فکر به گذشته خراب نکن ...

پیوسته شاد و موفق و پیروز باشید
      یاعلی(ع)

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من که چن روزه احساس میکنم هیچی یادم نیس با این که از تابستان میخونم. عربیمم تعریفی ندار میدونم اخر میزنتم زمین

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این تاپیکو قاب کنیم بزنیم سردر انجمن ایشالا از تاپیک هایی که در آینده با عنوان"از الان شرو کنم برا تهران قبول میشم؟" یا "پزشکی تو ده روز " خلاص میشیم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تاپیک هاتون رو دنبال میکنم عالین همیشه بمب انگیزه هستید و راه درست جلو پامون میذارید .
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      گُر میگیریم لایِ حسرت مدام
      ...
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

5. Top | #5
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      عالی بوووود

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sonyfan نمایش پست ها
      این تاپیکو قاب کنیم بزنیم سردر انجمن ایشالا از تاپیک هایی که در آینده با عنوان"از الان شرو کنم برا تهران قبول میشم؟" یا "پزشکی تو ده روز " خلاص میشیم
      پیشنهاد خوبیه
      با مدیریت هماهنگ کنین

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی بزرگواری می کنین وقت می ذارین و مهربانانه و بدون هیچ چشم داشتی این مطالب رو جمع آوری می کنین و اینجا به اشتراک می ذارین، مث بقیه ی مطالبتون بسیار مفید و کاربردی و انگیزه دهنده بود، بی نهایت ممنون...

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      مرسی بابت تگ

واقعن هوشیارانه کسی درس بخونه از همین الانم میتونه پزشکی بیاره..حالا شاید تهران نه...ولی میشه جاهای دیگه رو اورد...

اینم اخرش ذکر میکردید که واسه موفق شدن علاوه بر گذشته باید آینده رو هم رها کرد...

ممنون بابت مطلب مفید و خدا قوت واسه زحمتی که میکشید
      Do your best
      one day
      you will be
      some one's hope
      ...some one's hero

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      عجق خودمیتاپیک هارو از جای دیگه کپی میکنی یا خودت میتایپی
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      عجق خودمیتاپیک هارو از جای دیگه کپی میکنی یا خودت میتایپی
      بنگر چه گوید منگر که گوید

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      جزو معدود کسانی که مفید مینویسند تو این انجمن , خیلی خوبی عمو سجاد

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیییییییییییییییییییییییی ییلی عالی بود..
      ممنوووووووووووووووووووووو وووووون
      اون چند خط اخر قرمز رنگش فوق العاده بود نوشتم واسه خودم که یاداوری کنم انرژی بگیرم

میخواستم امتیاز بدم ولی نمیشه میگه به بقیه هم یکم امتیاز بده

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عالی بود ...گاهی اوقات حتما حتما باید گذشته رو رها کرد وگرنه موفق نمیشیم ..من اینو کاملا قبول دارمممنون اقا سجاد شما همیشه بهترین تاپیک هارو می زنین باتشکر
      در مسیر دستیابی به اهدافتان زندگی شما را حتما می ازماید
      یکی از اولین ازمون ها این است که شما را با درد و رنج مواجه می کند .
      به قدری سخت خواهد بود که گریه خواهید کرد این بخشی از مسیر موفقیت است

اگر نمی توانید درد و رنج را تحمل کنتید همین الان کنار بکشید .....

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      عالی

بزرگترین اشتباه این است که بخواهیم خود را با دیگران مقایسه کنیم مثلا ساعات مطالعه و تعداد تست هایی که برای دروس اختصاصی و عمومی میزنیم را با دیگران مقایسه کنیم.

ممنون بابت تگ

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LI20 نمایش پست ها
      من که چن روزه احساس میکنم هیچی یادم نیس با این که از تابستان میخونم. عربیمم تعریفی ندار میدونم اخر میزنتم زمین
      خیلی سبز و عربی 70 درصد
      Great men are not born great but they grow great

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن