خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Exclamation ( مهم ) برنامه مطالعاتی زیست iq برای ایام عید

_2.gif
      سلام به خدمت تمامی عزیزان انجمن
      امیدوارم حالتون خوب باشه

راستی عیدتون هم پیشاپیش مبارک

آقا یه سری اساتید اومدن و برای عید ، برنامه درسی ریختند و توصیه میکنند ازشون استفاده کنید
      من خودم زیاد اعتقاد به اینجور داستان ها ندارم ولی خب برای اونایی که بی برنامه هستند و الان دارند با خودشون کلنجار میرن که چی کنیم ؛ یه برنامه خوب برای زیست توسط
      دکتر حمید رضا زارع ( مولف کتاب آی کیو گاج ) تهیه شدند که البته با اجازه ایشون ، در انجمن قرار میدم ....

فقط دو تا نکته اونم اینکه

1-
      برنامه از 21 ام شروع شده ....
      حالا خودتون دیگه یه جوری برنامه ریزی کنید که بهش برسید

2-بقییه برنامه های زیست رو من خودم دیدم ( مثل برنامه الگو و تخته سیاه و..... رو ) ؛ خودم فک میکنم این از همه بهتره ؛ ولی انتخابش با خودتونه ....

من عینا پیام های ایشون که در چنل بوده رو اینجا کپی میکنم..

در دوران نوروز، زیست دوم را بخوانیم یا سوم؟‌

اگه بخوایم به‌طور کلی به این سؤال جواب بدیم، مسلماً جواب زیست‌شناسی سوم خواهد بود. به چند دلیل:
      ۱ـ اهمیت مباحث زیست‌شناسی سوم در کنکور، بسیار بیشتر از زیست‌شناسی دوم است. هر سال، حدود ۵۰ درصد سؤالات کنکور، از زیست‌شناسی سوم و حداکثر ۲۰ درصد سؤالات از زیست‌شناسی دوم است.
      ۲ـ نسبت مباحث مفهومی در زیست‌ سوم، بیشتر از زیست دوم است.
      ۳ـ حجم مباحث زیست سوم بیشتر است. به همین دلیل، شاید تا الان این مباحث را به خوبی مطالعه نکرده باشید و الان زمان جبران است.

اینجا استثنا هم وجود داره. اگه زیست دوم رو خوب نخوندین و وقت کافی براش نذاشتین، الان باید زیست دوم رو بخونین. اما اگه هر دو کتاب رو در یه سطح خوندین یا زیست سوم رو ضعیف‌تر خوندین، الان زیست سوم رو بخونین. البته، ممکن است در حال حاضر کلاسی هم داشته باشید و برنامه کلاسی هم بر انتخاب زیست دوم و سوم مؤثر است.

تذکر: نگران فراموشی مطالب نباشید. همه فراموش کردن و شما تنها نیستید. دوران جمع‌بندی برای این هست که دوباره یادتون بیاد.

برنامه مطالعاتی زیست سوم در عید، چگونه است؟
      تا آزمون بعدی، ۱۷ هفته زمان دارید. البته، باید یکی دو روز از این زمان رو به خاطر سال تحویل و استراحت یکی دو روز اول کم کنید. ما در نظر می‌گیریم که شما ۱۳ روز زمان دارید.

برنامه مطالعه:

۲۱ اسفند: فصل ۱ سوم
      ۲۲ اسفند: فصل ۲ سوم
      ۲۳ اسفند: فصل ۲ سوم
      ۲۴ اسفند: فصل ۳ سوم
      ۲۵ اسفند: فصل ۴ سوم
      ۲۶ اسفند: فصل ۴ سوم
      ۲۷ اسفند: فصل ۵، ۶ و ۷ سوم
      ۲۸ اسفند: فصل ۸ سوم
      ۲۹ اسفند: فصل ۸ سوم
      ۳۰ اسفند: فصل ۱۰ سوم

۱ و ۲ فروردین: استراحت

۳ فروردین: فصل ۹ سوم
      ۴ فروردین: فصل ۹ سوم
      ۵ فروردین: فصل ۱۱ سوم
      ۶ فروردین: فصل ۱۱ سوم

برنامه تست‌زنی:

مشابه برنامه مطالعه می‌باشد. شما هر روز، حدود ۳ تا ۴ ساعت (حداقل) باید زیست کار کنید. از این میزان، حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد، مربوط به مطالعه است و حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد، مربوط به تست‌زنی.
      برای فصل ۲، ۴، ۸، ۹ و ۱۱، با توجه به حجم و اهمیت بیشتر، ۲ روز در برنامه در نظر گرفته شده است. با توجه به نیاز خود، می‌توانید این مقدار را تغییر دهید. در صورتی که بتوانید زمان کلی مطالعه را کاهش دهید، می‌توانید ۵ و ۶ فروردین را به مرور دوباره مباحث مهم‌تر اختصاص دهید.

برنامه مطالعاتی زیست دوم در عید، چگونه است؟

تا آزمون بعدی، ۱۷ هفته زمان دارید. البته، باید یکی دو روز از این زمان رو به خاطر سال تحویل و استراحت یکی دو روز اول کم کنید. ما در نظر می‌گیریم که شما ۱۳ روز زمان دارید.

برنامه مطالعه:

۲۱ اسفند: فصل ۱ دوم
      ۲۲ اسفند: فصل ۲ دوم
      ۲۳ اسفند: فصل ۲ دوم
      ۲۴ اسفند: فصل ۳ دوم
      ۲۵ اسفند: فصل ۳ دوم
      ۲۶ اسفند: فصل ۴ دوم
      ۲۷ اسفند: فصل ۴ دوم
      ۲ اسفند: فصل ۵ دوم
      ۲۹ اسفند: فصل ۶ دوم
      ۳۰ اسفند: فصل ۶ دوم

۱ و ۲ فروردین: استراحت

۳ فروردین: فصل ۶ دوم

۴ فروردین: فصل ۷ دوم
      ۵ فروردین: فصل ۸ دوم
      ۶ فروردین: فصل ۸ دوم

برنامه تست‌زنی:

مشابه برنامه مطالعه می‌باشد. شما هر روز، حدود ۳ تا ۴ ساعت (حداقل) باید زیست کار کنید. از این میزان، حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد، مربوط به مطالعه است و حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد، مربوط به تست‌زنی.
      برای فصل‌های ۲، ۳، ۴، ۵، ۶ و ۸ دوم، بیش از یک روز در این برنامه در نظر گرفته شده است. با توجه به نیاز خود، می‌توانید این مقدار را تغییر دهید. در صورتی که بتوانید زمان کلی مطالعه را کاهش دهید، می‌توانید ۵ و ۶ فروردین را به دوره مباحث مهم‌تر اختصاص دهید. (پیشنهاد من، کاهش زمان مطالعه فصل ۳، ۵ و ۸ است).

ادامه نکات در پست بعد .....

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      روش کلی جمع‌بندی زیست در دوران نوروز چگونه است؟

مرور سریع مطالب، روش اصلی مطالعه در دوران جمع‌بندی است. البته، با توجه به اینکه الان زمان بیشتری برای مطالعه دارید، می‌توانید با دقت بیشتری نیز مطالب را بخوانید ولی برخلاف دفعات قبلی که دقت بسیار زیادی برای استخراج نکات کتاب و تحلیل متن لازم بود، الان بیشترین تمرکز و زمان صرف مطالعه متن کتاب و نکات قبلی می‌شود. در واقع، برخلاف گذشته، تمرکز و وسواس زیاد در مطالعه، ضرر زیادی را می‌تواند به شما بزند.

منبع مطالعه و تست‌زنی در این دوران چیست و چه تست‌هایی را کار کنیم؟

منبع مطالعه، فقط و فقط کتاب درسی. حتی اگر در گذشته از منابع دیگری استفاده می‌کردید، الان فقط کتاب درسی را بخوانید. به یاد داشته باشید که بیشتر جملات سؤالات کنکور، عیناً جملات کتاب درسی هستند و مشکل اصلی دانش‌آموزان که منجر به کاهش درصد آن‌ها می‌شود، عدم تسلط کافی بر روی متن کتاب درسی است نه هیچ چیز دیگر. البته، می‌توانید پس از مرور متن کتاب درسی، اگر زمانی اضافه آوردید، نکات مارک‌شده در سایر منابع را نیز مطالعه کنید.

منبع تست، تست‌های مارک‌دارشده شما است. البته، بررسی تمام تست‌های کنکور، لازم و ضروری است. برای بررسی تست‌های کتاب iq، می‌توانید به‌ترتیب، به بررسی تست‌های مارک‌دارشده، iq پلاس و کنکور، تست‌های ترکیبی و سپس سایر تست‌ها بپردازید.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عالی بود ...به درد من که خیلی خورد مرسی بهنام
      من مجبور شدم زیست دومو بخونم چون دیدم هیچی بلد نیستم ازش

4. Top | #4
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      زیست تنها درسی در دنیا ک روش خوندن دونفر مث هم نمیتونه باشه!!!
      ادامه میدم چون این راهیه که خودم انتخاب کردم...

5. Top | #5
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      ساعت ۲:۱۵نیمه شب
      از ساعت۹شب تا الان تست ای کیو زدم فقط ۳۵۰تا!!!
      ب امید روزای خوب

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farhadmed96 نمایش پست ها
      زیست تنها درسی در دنیا ک روش خوندن دونفر مث هم نمیتونه باشه!!!
      برای هیچ درسی، روش مطالعه کاملاً یکسان نیست اما روش کلی و اصولی مطالعه، برای همة درسا و برای همه افراد، یکسان است. برنامه‌های پیشنهادی هم بر اساس همین اصول تهیه میشن و دانش‌آموزی موفق هست که با توجه به برنامه کلی و نیازهای خودش، بتونه برنامه رو شخصی‌سازی کنه و بیشترین استفاده رو بکنه.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farhadmed96 نمایش پست ها
      ساعت ۲:۱۵نیمه شب
      از ساعت۹شب تا الان تست ای کیو زدم فقط ۳۵۰تا!!!
      ب امید روزای خوب
      توی ۵ ساعت، ۳۵۰ تا تست زدن که خیلی خوب و زیاده! فکر نکنم خود من بتونم توی این مدت این تعداد تست رو حل کنم

8. Top | #8
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      شکست نفسی نفرمایید استاد
      ممنونم بابت کتابتون ک نحوه خوندن و زوم شدن رو خط کتاب بهتر از صدتا معلم خصوصی یاد مید

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من جدیدن خیلی از مرور کردن کتاب بدم اومده
      اصلن حالم بهم میخوره برم سراغ کتاب و نکاتی که تو کتاب کمکیم هایلایت کردم

10. Top | #10
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی عالی !
      مرسی بابت تگــــ

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amsterdam نمایش پست ها
      من جدیدن خیلی از مرور کردن کتاب بدم اومده
      اصلن حالم بهم میخوره برم سراغ کتاب و نکاتی که تو کتاب کمکیم هایلایت کردم
      متاسفانه اگه دنبال رتبه خوب هستین، باید خیلی بیشتر از قبل مرور کنین
      بری همین هست که توصیه میشه میشه زود تموم نکنین کتابارو

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      تایپیک خوبیه ممنون بخاطر تگ @yasintabriz

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن