خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

لطفا كسايي كه عربيشون خوبه كمك كنن🙏🏼

سلام دوستان. من اولين دفعه هستش كه اينجا تاپيك ميزنم اميدوارم بهم كمك كنيد.
      من خيلي عربيم خوب نيستش ولي وقتي خوب ميخونم بد نميشه. مثلا امتحان نهايي ١٩ شدم. الان ميخوام ديگه تمام سعيمو تا كنكور بكنم. ميخوام يكم در مورد نحوه مطالعه بهم توضيح بدين. مثلا من نميدونم كه براي خوب زدن تستاي ترجمه دقيقا چيكار كنم. مثلا اينكه همه متناي كتاب و بخونم با لغت ها يا اينكه همه لغت هارو بخونم بعد تكنيك هاي ترجمه و تستا. لطفا يكم راهكار بهم بگين ممنون ميشم.
      در مورد قواعد هم لطفا بگيد. 🌹🙌🏽

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام دوست گرامی.حقیقتش قبل از هرچیز اینو باید بدونید عربی از اون درساییه که اغلب بچه ها توش مشکل دارن.یعنی میگن میفهمیمش ولی نمیتونیم تست بزنیم.منظورم اینه که نمره خوب ملاک برای تست زدن خوب نیست اصلا حداقل تو این درس.چیزی که من تو این دو سال از بهترین استادای عربی و تجربیات خودم دستم اومد رو براتون میگم.حتما حتما توجه کنید که اصلا نباید متن یا تمرین کتاب هارو بخونید و وقتتونو هدر بدین اونم تو این مدت کم .اما اگر حساسیت داشته باشین فقط لغات اخر کتاب عربی رو بکنید و بخونید .تست های ترجمه و تعریب حدودا درصد بالای 30 رو براتون حاصل میکنه و با چند تکنیک ساده به اسونی و اب خوردن قابل زدنه.تست های ترجمه هم با تکنیک قواعدی حل میشه پس یادتون باشه حتما رو قواعد تمرکز کنید.تا میتونید تست بزنید.درسنامه ها و قواعد رو در حد فهمیدن بخونید و بعد با تست ها کلنجار برید و تحلیلشون کنید.قطعا برای درس عربی یک منبع خوب خیلی مهمه من بهتون پیشنهاد میکنم عربی عمومی مهروماه سیر تا پیازو بگیرید .چون برای مبحث ترجمه هم یه درسنامه کامل داره.من خودم عربی نمره برگم همیشه 20 بود اما درصدهام صفر و منفی حتی..اما تونستم توی سه چهار ماه به بالای هفتاد برسم و خیلی هم کار خاصی نکردم جز رعایت همین نکات

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فیلمای گاجو ببین تموم که شد خودت دستت میاد چکار کنی

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط z.f.p نمایش پست ها
      سلام دوست گرامی.حقیقتش قبل از هرچیز اینو باید بدونید عربی از اون درساییه که اغلب بچه ها توش مشکل دارن.یعنی میگن میفهمیمش ولی نمیتونیم تست بزنیم.منظورم اینه که نمره خوب ملاک برای تست زدن خوب نیست اصلا حداقل تو این درس.چیزی که من تو این دو سال از بهترین استادای عربی و تجربیات خودم دستم اومد رو براتون میگم.حتما حتما توجه کنید که اصلا نباید متن یا تمرین کتاب هارو بخونید و وقتتونو هدر بدین اونم تو این مدت کم .اما اگر حساسیت داشته باشین فقط لغات اخر کتاب عربی رو بکنید و بخونید .تست های ترجمه و تعریب حدودا درصد بالای 30 رو براتون حاصل میکنه و با چند تکنیک ساده به اسونی و اب خوردن قابل زدنه.تست های ترجمه هم با تکنیک قواعدی حل میشه پس یادتون باشه حتما رو قواعد تمرکز کنید.تا میتونید تست بزنید.درسنامه ها و قواعد رو در حد فهمیدن بخونید و بعد با تست ها کلنجار برید و تحلیلشون کنید.قطعا برای درس عربی یک منبع خوب خیلی مهمه من بهتون پیشنهاد میکنم عربی عمومی مهروماه سیر تا پیازو بگیرید .چون برای مبحث ترجمه هم یه درسنامه کامل داره.من خودم عربی نمره برگم همیشه 20 بود اما درصدهام صفر و منفی حتی..اما تونستم توی سه چهار ماه به بالای هفتاد برسم و خیلی هم کار خاصی نکردم جز رعایت همین نکات
      خيليييي ممنون. منم مشكلم دقيقا تو سردرگمي بود. پس تكنيكارو ميخونم و تست ميزنم و بيشتر وقتم و رو قواعد ميزارم. من توي بقيه درساي عمومي نسبتا خوبم يعني همشو ميتونم بالاي ٦٠ درصد بزنم عربي فقط بين ٣٠ تا ٤٥ باشه برام كافيه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط E.M10 نمایش پست ها
      فیلمای گاجو ببین تموم که شد خودت دستت میاد چکار کنی
      مرسي از راهنماييتون. ولي خيلي با فيلم ديدن موافق نيستم🙂

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Callmetheli نمایش پست ها
      سلام دوستان. من اولين دفعه هستش كه اينجا تاپيك ميزنم اميدوارم بهم كمك كنيد.
      من خيلي عربيم خوب نيستش ولي وقتي خوب ميخونم بد نميشه. مثلا امتحان نهايي ١٩ شدم. الان ميخوام ديگه تمام سعيمو تا كنكور بكنم. ميخوام يكم در مورد نحوه مطالعه بهم توضيح بدين. مثلا من نميدونم كه براي خوب زدن تستاي ترجمه دقيقا چيكار كنم. مثلا اينكه همه متناي كتاب و بخونم با لغت ها يا اينكه همه لغت هارو بخونم بعد تكنيك هاي ترجمه و تستا. لطفا يكم راهكار بهم بگين ممنون ميشم.
      در مورد قواعد هم لطفا بگيد. ���������������� �
      برا ترجمه یسری نکات ساده رو بدونید از پسش برمیاید اصلا لازم نیست کل متنای کتابو بخونید مثلا تو ترجمه ها به ضمیر ها مفرد جمع یا زمان فعلا اینا خیلی توجه کنید

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام عزیز کتاب زیپ عربی رو تهیهه کن مال استاد ایاد فیلی کلا 100 صفحه هست و واقعا همه نکات ترجمهرو گفته هم قواعدش رو هم چند صفحه از لغات مهم که حفظشون ضروریه و هم یک سری جملات کتاب درسی و مفاهیمی که دونستنشون ضروریه رو هم تویه بخش جدا اورده

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

Tajob
      نمایش مشخصات
      دی وی دی های گاج

واسه ترجمه نیازی نیست همه متن کتاب یا لغات رو بخونید فقط باید به کلمات خاصی مثل معرفه نکره یا ضمایر و ... توجه کنید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)