خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45
    نمایش نتایج: از 61 به 65 از 65
    1. Top | #61
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.azmoude نمایش پست ها

سلام ... خیلی ممنون ک اینقدر وقت گذاشتین
      منم حرفاتونو قبول دارم ... و گفتم ک رفتن پی هر علاقه ای درست نیست ... آخه بعضیا دیگ شورشو درآوردن ... از رتبه یک تا 500 هزار تجربی ... قبل از کنکور همه میخوان برن پزشکی ! ب این نمیگن امید یا کمالگرایی ک ... میگن خیال پردازی!
      و اینکه منظورم از اون حرفم ک گفتم مثلا کسی ک بعد از 5 سال کنکور دادن و قبولی توی پزشکی ، بعد از مدتی انصراف میده ...منظورم اون فردی بود ک 5 سال ب زور صبح تا شب درس میخونه تا قبول بشه ... اول 40 هزار بعد 30 بعد 20 بعد 5 هزار بعدم میشه 500 ! ... قطعا منظورم کسی نیست ک بخاطر یه مشکل یا سربازی یا بیماری یا هرچی از درس عقب مونده و فقط بدون مطالعه رفته سر جلسه! خب معلومه چنین فردی توی سال آخرش خیلی عالی درس خونده و موفق شده ... ب این فرد میشه امید داشت.
      الآن خیلیا دیدم میگن پزشکا پول پارو میکنن! در حالی ک ی پزشک تا ب طرح عمومی نرسه عملا حقوق چندانی نداره! و بعد از اون همه سختی هرچی بگیره حقشه
      یه وکیل خوب یا ی مهندس خوب هم میتونه میلیونی درامد داشته باشه
      امیدوارم هرکی ب هرچی میخواد برسه .. شما هم انشالله موفق میشید
      بازم ممنون( ک دوبار سعی کردید و نشد ولی آخر نوشتید!)

خواهش میکنم شما هم وقت گذاشتین و تاپیک زدین
      خب فک کنم شما منظورمو بهتر از خودم خودم گفتین تو یک جمله اینکه رفتن پی هر علاقه ای درست نیست...
      قبول دارم به شدت که بعضیا شورشو دراوردن..با مدرک حتی ارشد و بالاتر یه دفعه همه یادشون به رویای کودکیشون میفته که دوس داشتن پزشک شن میفتن
      بله اون 5 سال اگر به زور باشه طرف در حق خودش ظلم کرده ولی اگر پایه درسیش خیلی ضعیف بوده و با علاقه درس خونده پشتکار و تلاشش قابل تحسین هست.
      بعله از خیلی کارها میشه درامد انچنانی داشت..وکیل میشناسم که برای یه پرونده حق الزحمه میلیاردی میگیره چون تو کارش حرفه ای هس!!!!!!!
      به عنوان حرف اخر..چند وقت پیش رفتم پیش یک متخصص درمان ریشه و بحث درباره کنکور و اینا شد که گفت اگر کسی صرفا برای درامد به این رشته ها بیاد اشتباه میکنه چون از راه ها دیگه هم میشه پول رسید...( تازه ایشون رشتشون دندان بود که بین بچه ها تجربی همیشه میگن اسون تر از 2 رشته دیگه هس..)
      انشالله که هر کس واقعا تلاش میکنه به چیزی که لیاقتشو داره برسه همچنین شما دوست عزیز

2. Top | #62
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeede_Sh نمایش پست ها
      خواهش میکنم شما هم وقت گذاشتین و تاپیک زدین
      خب فک کنم شما منظورمو بهتر از خودم خودم گفتین تو یک جمله اینکه رفتن پی هر علاقه ای درست نیست...
      قبول دارم به شدت که بعضیا شورشو دراوردن..با مدرک حتی ارشد و بالاتر یه دفعه همه یادشون به رویای کودکیشون میفته که دوس داشتن پزشک شن میفتن
      بله اون 5 سال اگر به زور باشه طرف در حق خودش ظلم کرده ولی اگر پایه درسیش خیلی ضعیف بوده و با علاقه درس خونده پشتکار و تلاشش قابل تحسین هست.
      بعله از خیلی کارها میشه درامد انچنانی داشت..وکیل میشناسم که برای یه پرونده حق الزحمه میلیاردی میگیره چون تو کارش حرفه ای هس!!!!!!!
      به عنوان حرف اخر..چند وقت پیش رفتم پیش یک متخصص درمان ریشه و بحث درباره کنکور و اینا شد که گفت اگر کسی صرفا برای درامد به این رشته ها بیاد اشتباه میکنه چون از راه ها دیگه هم میشه پول رسید...( تازه ایشون رشتشون دندان بود که بین بچه ها تجربی همیشه میگن اسون تر از 2 رشته دیگه هس..)
      انشالله که هر کس واقعا تلاش میکنه به چیزی که لیاقتشو داره برسه همچنین شما دوست عزیز
      درسته ...
      بیشتر اونایی ک میان دوباره کنکور بدن برن پزشکی ... واسه پولشه ... (گفتم بیشتر ... بعضیا هم علاقه دارن) ... تو ایران مثل همه کشورای دیگ ! پول دراوردن از راه غیر درسی و استعداد های فنی سخته ... ولی بازم میشه موفق شد ...
      بازم تشکر از وقتی ک گذاشتین

3. Top | #63
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط payaa نمایش پست ها
      دوست عزیز
      ماجرا صرف با علاقه و یا بی علاقه بودن نیست ! طبیعتا من هم دوست دارم صاحب مایکروسافت و یا سونی باشم و یا حداقل شرکتی در ابعاد اون و رقیب اونا بسازم اما وقتی تو ایران یه انجین برای بازیسازی نیست حتی من چجوری باید به علاقه م برسم ؟ اگه احمق باشم بدون در نظر گرفتن جوانب میرم سمت علاقه م و basic بازیسازی و یا کدنویسی رو یاد میگیرم حالا با مدرک دانشگاهی و یا هر چی و بعد میبینم که اه انجین نیست و کلی از ساعت ها و روزهام رفته و میرم سراغ یه شغل معمولی و در دسترس به سبک مطالعه ی صفحه های نیازمندی ها ! از خودم متنفر میشم، از زندگیم متنفر میشم، از علاقم متنفر میشم، به ادمای موفق فحش میدم و میگم لعنت به دنیا و یا میام مثل همه ی افراد این سبکی که کم هم نیستن کنکور تجربی شرکت میکنم صرفا برای ادامه زندگی !!!!
      اما اگه عاقل باشم یه دودوتا چهارتا میکنم : من میتونم یه روز به رویا و علاقم برسم اگه که حاضر باشم از همه چی بگذرم ! میرم مثل چی با انگیزه برای کنکور میخونم، بهترین دانشگاه مزتبط با تکنولوژی ایران قبول میشم و با تمام تلاش مدرک رو با معدل خوب میگیرم. کافیه ؟ در تمامی جاهای دیگه ی دنیا بله اما با توجه به زیر ساخت نامناسب ایران خیر. در کنار اون در دوران دانشگاه میرم کد و 3دی مکس و گیم میکرها و ... رو حرفه ای تر دنبال میکنم و چون علاقه م هستش میتونم این کار رو بکنم و جایگزین تفریح های دیگه م بکنمش موقتا. تموم میشه، کلی چیز بلدم،مدرکم رو با معدل بالا از یه دانشگاه معتبر گرفتم حالا وقت اپلایه. میرم خارج و باسوادم، کار بلدم حداقل و سخت کوشم هستم. طبیعتا آینده م درخشانه و اگه بیل گیتس نشم فیل اسپنسر دیگه حداقل میشم و در ثانیه اندازه ی حقوق سالانه ی حاذق ترین دکتر فوق تخصص درآمد دارم. کارمم دوست دارم ! این یه مثال بود از یه چیز 100% غیرممکن در ایران تازه بقیه ی علاقه ها و ارزو ها که باید دست یافتنی تر باشن !

نمی خوام توهین کنم ولی اونی که میشناختید و رفته یه مهندسی از دانشگاه خوب با معدل بالا آورده جزو دسته ی اول (احمقا) بوده که آینده ای نداشته و شده راننده. یه درصد کمی نامهربونی زندگی امکان داره وجود داشته باشه که ب ادم نسازه که اون توی همه ی راه ها وجود داره از جمله سه رشته ی اول تجربی و تمامی راه های دیگه (نه صرفا درسی). به جز اون مشکل ادمی که میشناختید این بوده که رشته ای که انتخاب کرده رو نمی شناخته قبل رفتن، به دانشگاه تکیه کرده، صرفا مدرک گرا بوده و طبق حرف مردم کار کرده وگرنه الان مشخصه هیچ شغل دولتی و استخدامی ای (حتی نه یکی) برای وکیل ها، مهندس های برق و عمران و مکانیک و ... ، دانشجوهای رشته های علوم پایه و اینا نیست. کسی که وارد اینا میشه باید با علاقه به علاوه ی خلاقیت و ایده های زیاد و تلاش بالا و صرفا نه برای مدرک که هیچ، نه برای ایران موندن و اینا باید بخونه. دندانپزشکی اشباع شده ولی کسی که کارش درست باشه راهش رو پیدا میکنه، امروز دکتر میخوایم برای روستا با بدترین شرایط با حقوق متوسط فردا شاید نخوایم. همین الانشم داروخونه زدن سخت شده فردا شاید غیر ممکن بشه ولی داروساز خوب ایده داره و با ایده هاش و خود عمل داروسازی و فرمول های جدید راهشو جلو میبره. استخدام دولتی یا حتی صرف یه مطب و درامد نباید سقف ارزوی ما باشه که اگه باشه خیلی بدبختیم.

هیچی غیر ممکن نیست. فقط باید یکم شجاع بود. نیستیم متاسفانه، همین.
      (ببخشید طومار شد)
      ممنون از شما دوست عزیز ک این همه حوصله کردید و نوشتید
      اینکه توی ایران مهندسی های کامپیوتر اونطور ک باید جا بیفته هنوز جا نیفتاده درسته ... قبول دارم
      ولی اگ شما انقدر از برنامه نویسی و c++ و گرافیک و غیره سر درمیارید و آشنا هستید باهاشون ... (اگ علاقه هم دارید برید دنبالشون)
      من اگ جای شما بودم میرفتم!
      اگ پزشکی هم برید بعد از 15 سال تازه ب درامد عالی میرسید
      خب اگ این زمان رو صرف ساخت ی بازی اندروید مثل کلش های مختلف ... بکنید درامدتون بیشتر هم میشه ...
      واس پول دراوردن تو هر رشته ای زحمت میخواد دیگ ... قبولی تو تخصص خوب ... بعد از پزشکی عمومی خیلی سخت تره ب نظرم ... ک توی این زمونه تخصص ک نمیشه نگیری!
      موفق باشی دوست عزییییییییییییز

4. Top | #64
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

5. Top | #65
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.azmoude نمایش پست ها
      ممنون از شما دوست عزیز ک این همه حوصله کردید و نوشتیداینکه توی ایران مهندسی های کامپیوتر اونطور ک باید جا بیفته هنوز جا نیفتاده درسته ... قبول دارمولی اگ شما انقدر از برنامه نویسی و c++ و گرافیک و غیره سر درمیارید و آشنا هستید باهاشون ... (اگ علاقه هم دارید برید دنبالشون)من اگ جای شما بودم میرفتم!اگ پزشکی هم برید بعد از 15 سال تازه ب درامد عالی میرسیدخب اگ این زمان رو صرف ساخت ی بازی اندروید مثل کلش های مختلف ... بکنید درامدتون بیشتر هم میشه ...واس پول دراوردن تو هر رشته ای زحمت میخواد دیگ ... قبولی تو تخصص خوب ... بعد از پزشکی عمومی خیلی سخت تره ب نظرم ... ک توی این زمونه تخصص ک نمیشه نگیری!موفق باشی دوست عزییییییییییییز
      از ایشون کسی خبر داره که الان کجاس؟
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن