خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

تشخیص صاحب حال

سلام
      این دوتا سوال رو لطفا ببینید:
      untitled.jpg
      اول سوال 24:
      اینجا به نظر من توی گزینه ی 1 صاحب حال «الطالب» هست ، چون هم از لحاظ جنس هم عدد با حال مطابقت میکنه
      توی گزینه 2 صاحب حال «الله» است
      توی گزینه 3 به نظرم صاحب حال الام هست
      و توی گزینه ی4 ضمیر بارز واو

ولی پاسخ سوال اینه:
      untitled.png
      دوست دارم بدونم چرا الطالب صاحب حال نیست؟ علتش چی هست؟
      در مورد سوال 25 هم توی گزینه ی اول همین مشکل رو دارم ، به نظرم حال «صدیقی» هست (البته صدیق) ولی سوال گفته حال هو مستتره
      چرا اینطوریه؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      فک کنم صاحب حال هیچ وقت قبل فعل نمیاد

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین بعد طالب فعل اومده یعنی یه جمله شروع شده جمله فعلیه پس فاعل جمله هو مستتر و مرجع اون در جمله قبل طالب هست

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza378 نمایش پست ها
      سلام
      این دوتا سوال رو لطفا ببینید:
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 64
حجم: 23.2 کیلو بایت
      اول سوال 24:
      اینجا به نظر من توی گزینه ی 1 صاحب حال «الطالب» هست ، چون هم از لحاظ جنس هم عدد با حال مطابقت میکنه
      توی گزینه 2 صاحب حال «الله» است
      توی گزینه 3 به نظرم صاحب حال الام هست
      و توی گزینه ی4 ضمیر بارز واو

ولی پاسخ سوال اینه:
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.png
مشاهده: 63
حجم: 21.6 کیلو بایت
      دوست دارم بدونم چرا الطالب صاحب حال نیست؟ علتش چی هست؟
      در مورد سوال 25 هم توی گزینه ی اول همین مشکل رو دارم ، به نظرم حال «صدیقی» هست (البته صدیق) ولی سوال گفته حال هو مستتره
      چرا اینطوریه؟
      قاعده کلی اش که باید اونی رو به عنوان صاحب حال انتخاب کنی که به حال نزدیکتره

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برای پیدا کردن صاحب حال.از حال برگرد به عقب.(برو سمت راست)به اولین فعلی که برخوردی استپ کن.از اون فعل به بعد(به سمت حال) رو چک کن.صاحب حال اونجاس.سوالم که دوستان گفتن

6. Top | #6
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      با سلام : در سوال 24 باید بگم صاحب حال هیچگاه قبل فعل نیست یا داخله فعله بصورت ضمیر بارز و مستتر و یا بعد فعل در نقش فاعل - مفعول و ... پس یادتون باشه فرایند حال از فعل شروع میشه نه قبل فعل . مانند : الطالبات یذهبنَ الی المدرسة ضاحکاتٍ . که در اینجا اگه بخواین معنی کنید میگه دختران دانش آموز با خنده به مدرسه می روند یعنی صاحب حال ( الطالبات ) که اتفاقا از نظر جنس و عدد به ( ضاحکات ) می خوره ولی طبق فرمولی که گفتم ( صاحب حال هیچگاه قبل فعل نیست پس صاحب حال ضمیر بارز ( ن ) در یذهبن هستش .پس در گزینه 1 سوال 24 چون ( الطالب ) قبل فعله هستش اصلا صاحب حال نیست و همینطور در سوال 25 واژه ( صدیقی ) چون قبل فعل ( یقوم ) هستش پس نمیتونه صاحب حال باشه لذا چون یقوم صیغه یک هستش پس صاحب حال ضمیر مستتر ( هو ) هستش . بازم اگه سوال بود یا نیاز به توضیح بیشتری دارید بگید . موفق باشید
      n.malekipoor@gmail.com
      نیما ملکی پور
      http://nima-malekipoor.blogfa.com

نیما ملکی پور مدرس عربی پایه تا دانشگاه با بیش از 15 سال سابقه تدریس در 5 استان - گروهی - خصوصی - مبتکر روش نوین تدریس به روش چشمی - تدریس کنکور بین 5 تا 10 جلسه به روش چشمی
      09196588244 - آیدی تلگرام Mnima5@

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن