خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

تصور کن اگه حتی تصور کردنش سخته : )

سلام
      ویرایش توسط DALĞİN : 27 اسفند 1395 در ساعت 19:07

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام منم فارغ التحصیلم و تا الان تک و توک خوندم ولی چند روزه که به طور جدی شروع کردم واومدم فصل های مهم ریاضی و فیزیک انتخاب کردم با کل زیست و شیمی البته برای شروع مهم ترینا
      گفتم تا عید بدن انسانو میخونم که تا الان ۴ فصل خوندم وشیمی استووسینتیک و ترمو که استورو خوندم فقط باید جمع کنم و حرکت و دینامیک که حرکت آخراشه هر روزم دینی میخونم که با سوم شروع کردم و شبی سه صفحه قرابت الگو و آرایه ام که مهما و فقط لغت زبان و عربیم جزوم و لغت و درک مطلب شبی یه دونه
      نمیدونم مفید بود یا نه ولی کار من اینه ومیرم جلو وخداهم همراهمه
      موفق باشید حالا اگه سوالی بود در خدمتم
      برای موفقیت نیاز نیست نابغه باشی

کافیست یک قدم از دیگران جلوتر باشی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نمیدونم این حسی ک دارم درسته یا نع
      ولی چند روز پیش داشتم با خودم فک میکردم ک ب این نتیجه رسیدم
      من از اواسط مهر شروع کردم و روزی هم میانگین شش ساعت مطالعه داشتم
      تقریبا هفته پیش بود ک نگاه کردم دیدم تمام درسا رو حداقل یه بار خوندم
      از مهر تا اخرای بهمن میشه پنج ماه
      حالا از اینجا به بعدم پنج ماه مونده
      پس اونایی ک میگن از الان شروع کردن و موفق شدن معجزه نکردن
      اگه دوازده ساعت بخونی روزی
      سوای هر نوع برنامه ریزی ک واقعا من توش زیاد تبحر ندارم
      میتونی موفق شی...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      hello
      .
      بنظرم کنکور از فروردین شروعشه و رقابت اصلی از فروردینه....که ما تازه هنوز اولای اسفندیم.....پس زمان کاملن مناسبه..
      .
      .
      من خودم اگه تا حالا هیچ درسی رو جدی شروع نکرده بودم...که البته بغضیا رو هم نکردم..برناممو اینطوری میریختم
      ..
      مرحله 1 --خوندن و تسلط روی درسنامه ها + حل نصف تست ها )یکی در میون.یا علامتدار ها(
      .
      .مرحله 2--مرور سربع دوباره دسنامه ها + مرور حاشیه نویسی کنار تست های مرحله قبل + حل تست های باقی مونده
      .
      مرحله3--مرور سریع تر دوباره درسنامه + حاشیه نویسی مراحل قبل + حل کردن تست های علامتدار یعنی همونایی که تو مرحله های قبل نتونستم حل کنم و علامتدارشون کردم..که این مرحله در واقع جمع بندیه
      .
      مرحله 4--یعنی 12 روز مونده به کنکور. که روزی یه کنکور سراسری و دو تا کنکور عمومی از خودپ میگیرم با کتاب دور دنیا
      .
      .
      .
      اما توضیحات بیشتر :
      واسه تست زدن کاملا زماندار تست حل کن....یعنی با توجه به زمانی که تو کنکور داری.مثلا 25 سوال ادبیات 18 دقیقه وقت داره یعنی هر سوال 43 ثانیه....البته تو 43 ثانیه هم باید بررسی هر سوال بزاری.....یه دون یه دون هم تست نزن...اول واسه چنتا زمان مشخص کن نثلا 20 سوال که میشه860 ثانیه یعنی 14 دقیقه بعد 14 دقیقه هم واسه تحلیل...تست هایی رو که نمیتونی رو هم زود ازشون رد شو و علامتدارشون کن واسه مرحله سه...اگه سوالی هم نکته مکته داشت کنارش بنویس واسه مرور
      .
      .
      واسه درسنامه ها هم تعیین کن تو هر ساعت چند صفحه میخونی و برنامه ریزیتو کاملا با کمک اون مشخص کن...مثلا من خودم تو یه ساعت 7 صفحه معمولا درسنامه جدید شیمی میخونم...البته تو مرحله یک یکم زمان بیشتر بزار واسه تسلط روشون
      .
      .

مرور کردن درسنامه ها هم تقریبا یک سومه زمان اولیه زمان میبره که مربوط به مرحله دو و سه هست....یعنی اگه درسنامه شیمی رو تو مرحله اول تو 70 ساعت خوندی مرحله دو و سه 20 ساعت وقت میبره...
      .
      .
      .واسه هر مرحله هم چند ساعت زمان موجه در نظر بگیر...مثلا اگه مرحله 1 ..600 ساعت طول میکشه 40 ساعتم موجه بزار که اگه کاری پیش اومد ازش کم کنی
      .
      .
      .
      ساعت مطالعت هم حداقل 15 باید باشه
      .
      .
      .
      .درس شیمی رو مثال میزنم...
      .
      .
      اگه بخوای روی مبتکرا ن یا خیلی سبز بتنی کلن حدود 4000 تست داره و درسنامش هم حدود 80 ساعت وقت میبره ..(اینو قبلن حساب کردم(
      .
      مرحله اول ---- 2000 تستشو باید حل کنی...با توجه به کنکور هر تست 60 ثانیه میخواد ولی چون سوالاتش وقت گیر شدن 70 ثانیه در نظر میگیریم که میشه 140000 ثانیه یعنی 39 ساعت ..39 ساعت هم میشه بررسی پاسخنامه که کلن میشه 78 ساعت....با درسنامه میشه 160 ساعت تقریبا...که اگه تقریبا روزی سه ساعت شیمی بخونی مرحله اول شیمی تو 50 روز تموم میشه
      .
      .محله دوم----مرور درسنامه میشه 80 تقسیم بر سه 25 ساعت....2000 تستت باقی مونده هم میشه 78 ساعت....5 ساعت هم مرور حاشیه های تست مرحله قبل که کلن میشه108 ساعت که اگه روزی سه ساعت بخونی 35 روزه تمومه
      .
      .
      .مرحله سه--- مرور درسنامه میشه 20 تا ..تست هم اگه فرض کنیم 25% یعنی یک چهارمه تست های قبلی رو اشتباه حل کردی میشه 39 ساعت ..مرور حاشیه ها هم 7 ساعت ..کلن میشه67 ساعت که اگه روزی سه ساعت بخونی حدودا 21 روزه تمومه
      .
      .
      .21+35 + 50میشه 106 روز ..که 18 روز تا کنکور میمونه که میتونی تو 13 روز کنکور های دور دنیا رو هم بزنی...اون 5 روزم هر کاری خواستی بکن
      .
      .
      .
      .
      .همونطور که گفتم باید روزی 16 ساعتی بخونی تا همه درسا رو اینطور بخونی.......
      .
      .
      .راستی اول ساعت هر درس رو تو هر مرحله مشخص کن بعد ساعت همه درسا رو مثلا تو مرحله یک جمع کن تا تعداد روزی که طول میکشه هر مرحله تموم شه مشخص بشه برات
      .
      .
      .
      .
      .

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr Sky نمایش پست ها
      hello
      .
      بنظرم کنکور از فروردین شروعشه و رقابت اصلی از فروردینه....که ما تازه هنوز اولای اسفندیم.....پس زمان کاملن مناسبه..
      .
      .
      من خودم اگه تا حالا هیچ درسی رو جدی شروع نکرده بودم...که البته بغضیا رو هم نکردم..برناممو اینطوری میریختم
      ..
      مرحله 1 --خوندن و تسلط روی درسنامه ها + حل نصف تست ها )یکی در میون.یا علامتدار ها(
      .
      .مرحله 2--مرور سربع دوباره دسنامه ها + مرور حاشیه نویسی کنار تست های مرحله قبل + حل تست های باقی مونده
      .
      مرحله3--مرور سریع تر دوباره درسنامه + حاشیه نویسی مراحل قبل + حل کردن تست های علامتدار یعنی همونایی که تو مرحله های قبل نتونستم حل کنم و علامتدارشون کردم..که این مرحله در واقع جمع بندیه
      .
      مرحله 4--یعنی 12 روز مونده به کنکور. که روزی یه کنکور سراسری و دو تا کنکور عمومی از خودپ میگیرم با کتاب دور دنیا
      .
      .
      .
      اما توضیحات بیشتر :
      واسه تست زدن کاملا زماندار تست حل کن....یعنی با توجه به زمانی که تو کنکور داری.مثلا 25 سوال ادبیات 18 دقیقه وقت داره یعنی هر سوال 43 ثانیه....البته تو 43 ثانیه هم باید بررسی هر سوال بزاری.....یه دون یه دون هم تست نزن...اول واسه چنتا زمان مشخص کن نثلا 20 سوال که میشه860 ثانیه یعنی 14 دقیقه بعد 14 دقیقه هم واسه تحلیل...تست هایی رو که نمیتونی رو هم زود ازشون رد شو و علامتدارشون کن واسه مرحله سه...اگه سوالی هم نکته مکته داشت کنارش بنویس واسه مرور
      .
      .
      واسه درسنامه ها هم تعیین کن تو هر ساعت چند صفحه میخونی و برنامه ریزیتو کاملا با کمک اون مشخص کن...مثلا من خودم تو یه ساعت 7 صفحه معمولا درسنامه جدید شیمی میخونم...البته تو مرحله یک یکم زمان بیشتر بزار واسه تسلط روشون
      .
      .

مرور کردن درسنامه ها هم تقریبا یک سومه زمان اولیه زمان میبره که مربوط به مرحله دو و سه هست....یعنی اگه درسنامه شیمی رو تو مرحله اول تو 70 ساعت خوندی مرحله دو و سه 20 ساعت وقت میبره...
      .
      .
      .واسه هر مرحله هم چند ساعت زمان موجه در نظر بگیر...مثلا اگه مرحله 1 ..600 ساعت طول میکشه 40 ساعتم موجه بزار که اگه کاری پیش اومد ازش کم کنی
      .
      .
      .
      ساعت مطالعت هم حداقل 15 باید باشه
      .
      .
      .
      .درس شیمی رو مثال میزنم...
      .
      .
      اگه بخوای روی مبتکرا ن یا خیلی سبز بتنی کلن حدود 4000 تست داره و درسنامش هم حدود 80 ساعت وقت میبره ..(اینو قبلن حساب کردم(
      .
      مرحله اول ---- 2000 تستشو باید حل کنی...با توجه به کنکور هر تست 60 ثانیه میخواد ولی چون سوالاتش وقت گیر شدن 70 ثانیه در نظر میگیریم که میشه 140000 ثانیه یعنی 39 ساعت ..39 ساعت هم میشه بررسی پاسخنامه که کلن میشه 78 ساعت....با درسنامه میشه 160 ساعت تقریبا...که اگه تقریبا روزی سه ساعت شیمی بخونی مرحله اول شیمی تو 50 روز تموم میشه
      .
      .محله دوم----مرور درسنامه میشه 80 تقسیم بر سه 25 ساعت....2000 تستت باقی مونده هم میشه 78 ساعت....5 ساعت هم مرور حاشیه های تست مرحله قبل که کلن میشه108 ساعت که اگه روزی سه ساعت بخونی 35 روزه تمومه
      .
      .
      .مرحله سه--- مرور درسنامه میشه 20 تا ..تست هم اگه فرض کنیم 25% یعنی یک چهارمه تست های قبلی رو اشتباه حل کردی میشه 39 ساعت ..مرور حاشیه ها هم 7 ساعت ..کلن میشه67 ساعت که اگه روزی سه ساعت بخونی حدودا 21 روزه تمومه
      .
      .
      .21+35 + 50میشه 106 روز ..که 18 روز تا کنکور میمونه که میتونی تو 13 روز کنکور های دور دنیا رو هم بزنی...اون 5 روزم هر کاری خواستی بکن
      .
      .
      .
      .
      .همونطور که گفتم باید روزی 16 ساعتی بخونی تا همه درسا رو اینطور بخونی.......
      .
      .
      .راستی اول ساعت هر درس رو تو هر مرحله مشخص کن بعد ساعت همه درسا رو مثلا تو مرحله یک جمع کن تا تعداد روزی که طول میکشه هر مرحله تموم شه مشخص بشه برات
      .
      .
      .
      .
      .
      سلام به دوست جو گیر خودم...ینی میخوای توی دوازده روز جمع بندی کنی؟؟
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      hello
      .

.
      .
      .
      .
      .
      داداش مرسی
      دیگه کم کم احساس میکردم مشکل از قلم منه ...هرجا تو انجمن چیزی نوشتم به اون منظوری که میخواستم برسونم نرسیدم تا اینکه تو ظهور کردی
      راستش در مورد برنامه ریزی و مباحث مشاوره ای هیچ مشکلی ندارم و میتونم با دوستان عزیزم : )) افشار ، دستمالچیی و سرورپور کل رو بندازم و بیشتر هدفم گرفتن یه چیز خاص بود که فکر کنم کافی باشه.اینکه برنامه فعلی خودم کاملا بدون نقص هستش
      بقول یکی از دوستان عالم بی عمل بودم که اونم حل شد

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      مرحله 3 هم جزو جمع بندیه که شامل مرور درسنامه و حل دوباره تست های علامتداره....که حدودا 20 روز تخمین میزنم طول بکشه......با این 12 روز میشه 32 روز که زمان استاندارد واسه جمع بندیه.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DALĞİN نمایش پست ها
      داداش مرسی
      دیگه کم کم احساس میکردم مشکل از قلم منه ...هرجا تو انجمن چیزی نوشتم به اون منظوری که میخواستم برسونم نرسیدم تا اینکه تو ظهور کردی
      راستش در مورد برنامه ریزی و مباحث مشاوره ای هیچ مشکلی ندارم و میتونم با دوستان عزیزم : )) افشار ، دستمالچیی و سرورپور کل رو بندازم و بیشتر هدفم گرفتن یه چیز خاص بود که فکر کنم کافی باشه.اینکه برنامه فعلی خودم کاملا بدون نقص هستش
      بقول یکی از دوستان عالم بی عمل بودم که اونم حل شد
      منم هدفم گفتن روش برنامه ریزی نبود......میخواستم با یه مثال قابل لمس توضیح بدم که هرکی از الان یا حتی فروردین شروع کنهه با ساعت مطالعه بالا و کاملا دقیق و مطابق برنامه میتونه تمام کتابا رو با حداقل سه بار دوره ببنده... و این باور تو مغزشون شکل بگیره
      .
      .
      .
      .

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      انشالله موفق باشی

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من دیدم باچشمایِ خودم..که تو 4 ماه تونستن از تقریبا صفر برسن به 500..600..پس میشه..مطمعن باش و تلاش یادت نره..
      هر وخ خسته شدی به یادت بیاررر تو حتما موفق میشی..

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون از تگتون
      امسال که مشاور ندارم ولی مشاور قبلیم که خودشون پزشک بودن به این موقع سال که رسیدم و نا امید شده بودم چون به نظرم درست حسابی درس نخونده بودم بهم گفت بودن کسایی که از بهمن و اسفند شروع کردن تونستن قبول بشن..ای کاش اون موقع به حرفش گوش میدادم و تا اخر ادامه میدادم نه اینکه جا بزنم..
      شما هم با انگیزه و انرژی محکم و درست حسابی بخون انشالله که نتیجه دلخواهت رو میگیری

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خودم همینجوریم ، یه برنامه بلند مدت ریختم برای جمع کردن درس ها تا خرداد ماه ، بعدش هم جمع بندی . سه تا تایم زمانی مشخص کردم اولیش از اواسط اسفند تا 17 فروردین که ازمون جمع بندی پیش هست . بعدیش تا 8 اردیبهشت که ازمون جامع گاج هست و بعدیش هم تا اول خرداد که تقریبا بازه های 20 روزه هستن ، بعد عید تعطیل هستیم که ساعات مطالعه بالا میره و راحتتر میشه رسید به برنامه البته اردو نوروزی شرکت کردم یه برنامه مزخرف دادن که طبق اون بخونیم ! قصل یک حسابان 400 تا تست هست کلا 3 ساعت وقت گذاشتن انگار یه بچه 10 ساله نوشته باشه ( جالبه که رتبه های برتر شهرمون نوشتن که یکیشون رتبه 10 کشور سال 95 بود اقای سمیعی ) برنامه رو تغییر دادم به سبک خودم و تا اون تاریخ معین به چیزهایی که خودم میخوام و اونا نوشتن میرسم انشالله
      موفق باشی داداش
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      گُر میگیریم لایِ حسرت مدام
      ...
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Miss_Fire نمایش پست ها
      سلام منم فارغ التحصیلم و تا الان تک و توک خوندم ولی چند روزه که به طور جدی شروع کردم واومدم فصل های مهم ریاضی و فیزیک انتخاب کردم با
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed211 نمایش پست ها
      نمیدونم این حسی ک دارم درسته یا نع
      ولی چند روز پیش داشتم با خودم فک میکردم ک ب این نتیجه رسیدم
      ...
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها

مرحله 3 هم جزو جمع بندیه که شامل مرور درسنامه و حل دوباره تست های علامتداره....که حدودا 20 روز تخمین میزنم طول بکشه......با این 12 روز میشه 32 روز که زمان استاندارد واسه جمع بندیه.
      نقل قول نوشته اصلی توسط enok نمایش پست ها
      انشالله موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidz771 نمایش پست ها
      من خودم همینجوریم ، یه برنامه بلند مدت ریختم برای جمع کردن درس ها تا خرداد ماه ، بعدش هم جمع بندی . سه تا تایم زمانی مشخص کردم اولیش از اواسط اسفند تا 17 فروردین که ازمون جمع بندی پیش هست . بعدیش تا 8 اردیبهشت که ازمون جامع گاج هست و بعدیش هم تا اول خرداد که تقریبا بازه های 20 روزه هستن ، بعد عید تعطیل هستیم که ساعات مطالعه بالا میره و راحتتر میشه رسید به برنامه البته اردو نوروزی شرکت کردم یه برنامه مزخرف دادن که طبق اون بخونیم ! قصل یک حسابان 400 تا تست هست کلا 3 ساعت وقت گذاشتن انگار یه بچه 10 ساله نوشته باشه ( جالبه که رتبه های برتر شهرمون نوشتن که یکیشون رتبه 10 کشور سال 95 بود اقای سمیعی ) برنامه رو تغییر دادم به سبک خودم و تا اون تاریخ معین به چیزهایی که خودم میخوام و اونا نوشتن میرسم انشالله
      موفق باشی داداش
      خودم زیاد روش تاکییدی ندارم ولی یکی از بچه ها اومد و ازم خواست قسمت رتبه هدف رو هیلایت کنم و مجدد دوستان رو تگ تا تاپیک مجدد نزنه
      بخاطر همین این کارا رو کردم تا شما نظرتون رو در باره رتبه هدف یا همون قابل دسترس رو هم بگید

نقل قول نوشته اصلی توسط nilofar76 نمایش پست ها
      من دیدم باچشمایِ خودم..که تو 4 ماه تونستن از تقریبا صفر برسن به 500..600..پس میشه..مطمعن باش و تلاش یادت نره..
      هر وخ خسته شدی به یادت بیاررر تو حتما موفق میشی..
      به قول این فرنگیا
      بییییــــــــــتوفـــــــ ـول

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از یک بگیر تا صد هزار
      بستگی ب کار و تلاش خودت داره
      بهتر است برای چیزی که هستی مورد
      نفرت باشی
      تا اینکه برای چیزی که نیستی
      محبوب باشی

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed211 نمایش پست ها
      از یک بگیر تا صد هزار
      بستگی ب کار و تلاش خودت داره
      بیا ببین
      حالا من یک نمیگم ولی میگم میشه با یکم تحت فشار قرار دادن ماتحت خویش و ساعت مطالعه مداوم 13-14 ساعت به حدود 3000 هزار کشوری رسید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن