خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 50
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      شما برا همه درسا میخوای از خط ویژه استفاده کنی؟؟من به جز شیمی و عربی همه درسا رو خوب خوندم ولی یه حسی هست که هرچه قدر کتاب تست اصلیتو میخونی باز حس میکنی که باید بخونیش به عبارتی هیچ وفت به تسلط مطلق نمیرسی الان من با پایه قوی توی اختصاصی ها برم سمت خط ویژه؟؟شما خودت میخوای چکار کنی؟؟یه راهنمایی کنید خیلی گیج شدم
      من اولش اصلن به خط ویژه و هیچ کتاب دیگه فکر نمیکردم .... داشتم درس و کتاب خودمو میخوندم ..
      ..................
      ++ همین طوری که شیمی رو تست میزدم .. یه هویی کمی ذهنم واسه مفاهیم و حفظیات درگیر شد ...... و بعدش متوجه کتاب خط ویژه مفاهیم گاج شدم ... خیالم راحت شد .. این کتابو گرفتم ... که بتونم تمام مفاهیم و حفظیات رو یه مرور سریع داشته باشم !
      ..................
      ++ واسه ادبیات هم بیشتر تستارو زده بودم ....... کمی واسه آرایه درگیر بودم .... و بعدش متوجه شدم کتاب همایش دریافت دکتر سبطی واسه آرایه نکات خوبی گفته (به بقیه چیزاش کاری نداشتم) .. وقتی از توضیحاش خوشم اومد و دیگه خیلی جمو جور و خلاصه توضیح داد بقیشم خوندم .... و بعدشم که کتاب خط ویژه رو دیدم .. از اینم خوشم اومد و اون حس و فکری که واسه یه توضیح جموجور و مرور سریع انتظارشو داشتم بهم داد
      ..................
      ++ واسه زبان هم ..... فقط واسه درک مطلب ... دوس داشتم از یه کتاب دیگه یه چی بخونم ببینم چیز خاصی گفته که به کار بیاد .. وبعد این خط ویژه رو گرفتم .... که دیدم آره ... توضیحاش بدک نیست ..... هرچند بخشای لغت و گرامرش هم زیاد واسم مهم نیست .. ولی همشو میشه سریع خوند
      ..................
      ++ واسه عربی ...... واقعن جمع بندی فقط واسه قواعد میخاستم ... عربیم زیاد خوب نیست .. بهتر دیدم از یه جا دیگه منظم و تمیز گفته، قواعدو سریع مرور کنم ... که دیدم خط ویژه قشنگ همونیو که میخام ! ....
      .........................
      ++ واسه دین و زندگی هم دنبال جمع بندی نبودم ... به شکل اتفاقی زیپ قائقو گرفتم .. ولی وقتی دیدم این توضیحات خودمونی دکتر کریمی رو داره و به شکل منظم آیه و مفاهیم رو لیست کرده ... از کارش خوشم اومد همشو خوندم !
      .......................
      ++ واسه زیست و ریاضی و فیزیک هم کتاب جمع بندی نیازم نیست ! و دنبالش نبودم (مگه شاید بعد از این کمی بهش فکر کنم)
      ....................
      این طوری گفتم که بگم چه طور شد که ای طور شد رفتم سمت خط ویژه و ..... !

شيطان در گوشم زمزمه كرد: تو به اندازه ى كافى قوى نيستى كه در مقابل طوفان دوام بيارى.
      امروز من در گوش شيطان زمزمه كردم: من خودِ طوفانم

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      من اولش اصلن به خط ویژه و هیچ کتاب دیگه فکر نمیکردم .... داشتم درس و کتاب خودمو میخوندم ..
      ..................
      ++ همین طوری که شیمی رو تست میزدم .. یه هویی کمی ذهنم واسه مفاهیم و حفظیات درگیر شد ...... و بعدش متوجه کتاب خط ویژه مفاهیم گاج شدم ... خیالم راحت شد .. این کتابو گرفتم ... که بتونم تمام مفاهیم و حفظیات رو یه مرور سریع داشته باشم !
      ..................
      ++ واسه ادبیات هم بیشتر تستارو زده بودم ....... کمی واسه آرایه درگیر بودم .... و بعدش متوجه شدم کتاب همایش دریافت دکتر سبطی واسه آرایه نکات خوبی گفته (به بقیه چیزاش کاری نداشتم) .. وقتی از توضیحاش خوشم اومد و دیگه خیلی جمو جور و خلاصه توضیح داد بقیشم خوندم .... و بعدشم که کتاب خط ویژه رو دیدم .. از اینم خوشم اومد و اون حس و فکری که واسه یه توضیح جموجور و مرور سریع انتظارشو داشتم بهم داد
      ..................
      ++ واسه زبان هم ..... فقط واسه درک مطلب ... دوس داشتم از یه کتاب دیگه یه چی بخونم ببینم چیز خاصی گفته که به کار بیاد .. وبعد این خط ویژه رو گرفتم .... که دیدم آره ... توضیحاش بدک نیست ..... هرچند بخشای لغت و گرامرش هم زیاد واسم مهم نیست .. ولی همشو میشه سریع خوند
      ..................
      ++ واسه عربی ...... واقعن جمع بندی فقط واسه قواعد میخاستم ... عربیم زیاد خوب نیست .. بهتر دیدم از یه جا دیگه منظم و تمیز گفته، قواعدو سریع مرور کنم ... که دیدم خط ویژه قشنگ همونیو که میخام ! ....
      .........................
      ++ واسه دین و زندگی هم دنبال جمع بندی نبودم ... به شکل اتفاقی زیپ قائقو گرفتم .. ولی وقتی دیدم این توضیحات خودمونی دکتر کریمی رو داره و به شکل منظم آیه و مفاهیم رو لیست کرده ... از کارش خوشم اومد همشو خوندم !
      .......................
      ++ واسه زیست و ریاضی و فیزیک هم کتاب جمع بندی نیازم نیست ! و دنبالش نبودم (مگه شاید بعد از این کمی بهش فکر کنم)
      ....................
      این طوری گفتم که بگم چه طور شد که ای طور شد رفتم سمت خط ویژه و ..... !

من برای فیزیک و ریاضی کتاب های زیادی خوندم...فقط برای دیفرانسیل شیش جلد کتاب کار کردم ریاضیم به شدت قویه...خیلی خیلی قوی...ولی از یه طرف دیگه به شدت وسواسی هستم...به طرض جنون آمیزی وسواسی هستم و وقتی وسواسم میزنه بالا دیونه میشمهمه کتاب ها رو باید از اول بخونم یا باید بازم بمونم پشت کنکورالبته آدم قانعی هم هستم...به پنجاه درصد توی هر درس راضی هستم...الان من برم خط ویژه رو بگیرم N بار مرورش کنم و تستای ده سال اخیر رو بزنم میشه توی هر درس 50 زد؟؟
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

3. Top | #33
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      من برای فیزیک و ریاضی کتاب های زیادی خوندم...فقط برای دیفرانسیل شیش جلد کتاب کار کردم ریاضیم به شدت قویه...خیلی خیلی قوی...ولی از یه طرف دیگه به شدت وسواسی هستم...به طرض جنون آمیزی وسواسی هستم و وقتی وسواسم میزنه بالا دیونه میشمهمه کتاب ها رو باید از اول بخونم یا باید بازم بمونم پشت کنکورالبته آدم قانعی هم هستم...به پنجاه درصد توی هر درس راضی هستم...الان من برم خط ویژه رو بگیرم N بار مرورش کنم و تستای ده سال اخیر رو بزنم میشه توی هر درس 50 زد؟؟
      عزیز من ...
      .............
      بشین جنس ریاضی رو بشناس ... این جوری که شما میگی .... ریاضی فیزیکو بلدی ... تست بزن ... هم تستای کنکور و همون خط ویژه دیف گاج واست کافیه ! ....... ::::
      ...............
      همه چی بلد شدن نیست ... کنترل فکر و جمع بندی داشته ها گاهی لازمه ... :: همه جمع بندی ها هم که با کتاب متاب نیست .. گاهی یه خوش فکری بهتر به کار بیاد
      ..................
      شيطان در گوشم زمزمه كرد: تو به اندازه ى كافى قوى نيستى كه در مقابل طوفان دوام بيارى.

4. Top | #34

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      به نظرتون زمین رو بخونم؟؟ هدفمم فقط پرستاری یا هر رشته دکتری دیگه دانشگاه آزاد یا دولتی هم فرق نمی کنه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      @zapata
      یه مشورت ازت میخواستم

یکی که زبانش خوبه نخوده 70 اینا میزنه یه چیز جمع و حور میگی که همه نکات لازم رو داشته باشه که زبان بشه 90 انشاالله؟؟؟؟؟
      مبتکران جامع رو دارم ولی حوصلشو ندارم بزنم...خیییییییییییییییلی هس به نظرم...
      بعد اگر فقط دینی از زیپ بخونم میشه واسه درصد بالای 80 روش حساب کرد؟؟؟؟ یا کم و کسر داره بیام بعد خوندن هردرس از گاج جامع چک کنمش یا با کتاب درسی هوم؟؟؟؟

6. Top | #36
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeede_Sh نمایش پست ها
      @zapata
      یه مشورت ازت میخواستم

یکی که زبانش خوبه نخوده 70 اینا میزنه یه چیز جمع و حور میگی که همه نکات لازم رو داشته باشه که زبان بشه 90 انشاالله؟؟؟؟؟
      بعد اگر فقط دینی از زیپ بخونم میشه واسه درصد بالای 80 روش حساب کرد؟؟؟؟ یا کم و کسر داره بیام بعد خوندن هردرس از گاج جامع چک کنمش یا با کتاب درسی هوم؟؟؟؟
      .............
      هرساله تعدادی از این «غرور بلدی زبان» ضربه میخوردن ...... به خصوص اونایی که کلاس زبان رفتن .....
      ++ یه نکته رو متوجه باش ... تو زبان .... بلدی یه چیزه ! ..... تسلط و سرعت یه چی دیگست ! ==== >> رانندگی رو خیلیا بلدن ولی کمتر کسی میتونه تو مسابقات فرمول 1 جرأت شرکت و برنده شدن رو داشته باشه
      ++ زبان رو بلدی .. پس خوب میدونی گرامر و لغت جمع بندیش چه جوریه ! :::: و اما درک مطلب ! که همچنان تمرین و تمرین میخاد ! :::::: یه کتاب خط ویژه گاج .... واسه جمع بندی و مرور اینکه واقعن چقدر زبان بلدی خوبه ! ==== >>> ولی اگه بعدش احساس کردی، هنوز تو درک مطلب لنگ میزنی (به احتمال زیاد گرامر و لغتو مشکلی نخاهی داشت!) ..... بهتر از یه جا دیگه بازهم تمرین درک مطلب داشته باشی ..... اگه کتاب لقمه 1201 لغت تکمیلی مهروماه رو هم بخونیش واسه حال زبانیت بهتره !

...............................
      و اما دین و زندگی ....
      ++ یه چی به تجربه فهمیدم .... که فکر میکنم افراد زیادی که دین و زندگی رو خوب خوندن متوجش شدن ===== >>> دین و زندگی مفاهیم مشخص و روتین همراه با طرح تستای مشخص و روتین داره ==== >>> به خصوص هم تستای کنکورش ! ==== >>>> از این مطلب اینو میشه فهمید ... که هم یه نفر بتونه رو آیات و مفاهیم اون ها مسلط بشه و هم تستای کنکور رو تست بزن، حداقلش 70 تا 90 میتونه بزنه ===== >> در این حد رو از خودت به اطمینان برس، بقیه راهو خودت پیدا میکنی === >> اینم که میگم این راهو برو .. چون دقیقن میخام و باید تستای کنکورو بزنی .. مفاهیم رو هم بخونی ..... حتی ازهمون زیپ فائق ==== >> که بعدش خودت ببینی میتونی تحلیل خوبی از تستای مطرح داشته باشی ==== >> یعنی این راهو پیش برو، اون چم و خم داشته ها و کار رو تستای کنکور رو خوب یاد بگیر، بقیشو خودت میفهمی چه جوری میشه به نتایج بهتر رسوند!
      ++ یه دونه دین و زندگی آزمون خیلی سبز! رو هم تست بزن !

..................................

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظر من کتاب جمع بندی زیاد توجیه نداره
      اولا که بازم باید به پدرمادراتون فشار بیارین
      دوما اینکه باید از نو بایه سری کتاب جدید و قلم جدید آشنا بشید که خودشس استرس زاست
      بهترین راه جمع بندی به نظر بنده مرور کتاب درسیه و تست های نشان دار شده
      و سر آخر آزمون های جامع و تحلیلشون
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

8. Top | #38

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=Saeede_Sh;1088211]@zapata
      یه مشورت ازت میخواستم

بعد اگر فقط دینی از زیپ بخونم میشه واسه درصد بالای 80 روش حساب کرد؟؟؟؟ یا کم و کسر داره بیام بعد خوندن هردرس از گاج جامع چک کنمش یا با کتاب درسی هوم؟؟؟؟[/QUOTE
      ببین بهترین منبع برای زبان جمع بندی مهر و ماه و برای دینی هم خط ویژه یا مهر و ماه برو مقایسه کن خودت می فهمی اینا بهترینن]

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      .............
      هرساله تعدادی از این «غرور بلدی زبان» ضربه میخوردن ...... به خصوص اونایی که کلاس زبان رفتن .....
      ++ یه نکته رو متوجه باش ... تو زبان .... بلدی یه چیزه ! ..... تسلط و سرعت یه چی دیگست ! ==== >> رانندگی رو خیلیا بلدن ولی کمتر کسی میتونه تو مسابقات فرمول 1 جرأت شرکت و برنده شدن رو داشته باشه
      ++ زبان رو بلدی .. پس خوب میدونی گرامر و لغت جمع بندیش چه جوریه ! :::: و اما درک مطلب ! که همچنان تمرین و تمرین میخاد ! :::::: یه کتاب خط ویژه گاج .... واسه جمع بندی و مرور اینکه واقعن چقدر زبان بلدی خوبه ! ==== >>> ولی اگه بعدش احساس کردی، هنوز تو درک مطلب لنگ میزنی (به احتمال زیاد گرامر و لغتو مشکلی نخاهی داشت!) ..... بهتر از یه جا دیگه بازهم تمرین درک مطلب داشته باشی ..... اگه کتاب لقمه 1201 لغت تکمیلی مهروماه رو هم بخونیش واسه حال زبانیت بهتره !

و اما دین و زندگی ....
      ++ یه چی به تجربه فهمیدم .... که فکر میکنم افراد زیادی که دین و زندگی رو خوب خوندن متوجش شدن ===== >>> دین و زندگی مفاهیم مشخص و روتین همراه با طرح تستای مشخص و روتین داره ==== >>> به خصوص هم تستای کنکورش ! ==== >>>> از این مطلب اینو میشه فهمید ... که هم یه نفر بتونه رو آیات و مفاهیم اون ها مسلط بشه و هم تستای کنکور رو تست بزن، حداقلش 70 تا 90 میتونه بزنه ===== >> در این حد رو از خودت به اطمینان برس، بقیه راهو خودت پیدا میکنی === >> اینم که میگم این راهو برو .. چون دقیقن میخام و باید تستای کنکورو بزنی .. مفاهیم رو هم بخونی ..... حتی ازهمون زیپ فائق ==== >> که بعدش خودت ببینی میتونی تحلیل خوبی از تستای مطرح داشته باشی ==== >> یعنی این راهو پیش برو، اون چم و خم داشته ها و کار رو تستای کنکور رو خوب یاد بگیر، بقیشو خودت میفهمی چه جوری میشه به نتایج بهتر رسوند!

چرا همه فکر میکنن تو مخی ازت مشورت میگیرن؟؟
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

10. Top | #40
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چون فرد محترمیه و اینکه تو حرفاش تناقص نیست

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات

من اون اولا که درباره زیست حرف میزد فک میکردم فقط ادعاست و ...(البته با عرض معذرت)
      ولی الان نه فقط درباره ی زیست بلکه سایر دروس هر چی بگه چشم بسته حرفشا قبول دارم.....
      همین نظر هایی که تو همین تاپیک داده رو دوباره بخون می فهمی از رو شکم حرف نمی زنه.....حالیشه........
      امیدوارم موفق باشی زاپاتا خان......
      (ولی دیروز یه سوال ازش پرسیدم (البته سوالم فوضولی بود ) جواب ندادالبته حق داشت)

13. Top | #43
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      .............

و اما دین و زندگی ....

لطفا یک بار به طور کامل منابع خوب برای جمع بندی و تست هر درسو تو یک پست بذارین
      ممنون

14. Top | #44

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed211 نمایش پست ها
      ولی
      جدا من یه سوال دارم
      شما چجوری یه روزه کاربر با سابقه شدین؟

بهترین منبع جمع بندی هم کتاب درسی
      مگه بقیه توی چه مدت کاربر با سابقه میشن؟؟؟ :-s

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz_amiri نمایش پست ها
      مگه بقیه توی چه مدت کاربر با سابقه میشن؟؟؟ :-s

بیشترازیک
      روزی ک شما شدین (:

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن