خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 40
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

التماستون میکنم بهم کمک کنید دارم از افسرگی میمیرم... التماس میکنم

سلام نمیدونم باید از کجا شروع کنم یه بچه روستاییم امسال کنکور دومم هست چندین ماهه همش میخوام درس بخونم اما نمیشه یا اگرم بشه نمیتونم دوم بیارم شدیدا افسرده شدم و میترسم دیگه برام شده یه مشکل بزرگ شبا تو خواب حرف میزنم ... کل زندگیم داغون شده نمیدونم واقعا باید چیکار کنم باید چجوری بخونم نمیدونم چجوری برنامه ریزی کنم که یه رتبه در ح پرستاری دولتی بیارم ... هر روز میام دوازده ساعت برنامه ریزی میکنم اما به زور دو ساعت اول رو میخونم و نمیتونم ادامه بدم... کاملا تمرکزم به هم ریخته .... یکی بهم بگه چیکار کنم خودم مغزم هنگه ... یکی بگه چجوری برنامه ریزی کنم تو این چهار ماه بتونم یه پرستاری دولتی بیارم خودمو نجات بدم برنامه پیشنهادیتون چیه .... خواهش میکنم جواب بدید واقعا شرمندم بابت زدن این تاپیک

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      ببینید برای شروع اصلا خودتون رو درگیر ساعت مطالعه نکنید یه حجمی رو مشخص کنید و اون رو طول روز بخونید سعی کنید که تموم بشه و اگه زیاد از نت و شبکه‌های اجتماعی استفاده میکنید قطع کنید
      برای شروع نباید انتظار 12ساعت داشته باشید هرچقدر که تونستین بخونین و هرروز افزایش بدین البته 2ساعت خیلی کمه و بیشتر از اینا هم میتونید بخونید
      رابطه تون با خدا رو بهتر کنید. هدفتون رو دوست داشته باشید تا بتونید براش از همه چیزتون بگذرید.
      اگه فکر میکینین که مشکلتون خیلی حاده به نظرم یه مشاوره برین
      I Never give up ∞

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام داداش
      خسته نباشی
      از این درگیری های ذهنی و بهم ریختن تمرکز تو سال کنکور هست برا همه
      اما ب نظرم مهم ترین دلیل این عدم تمرکز شما
      نارضایتی شما از خودتونه
      تا وقتی بگی نمیشه
      معلومه نمیشه
      شما لحن نمیتونم و نمیشه رو انقد محکم گفتی ک ادم سست میشه
      اولین چیز این واژه رو کنار بذار
      از روزی شش ساعت شروع کن
      سه تا دو ساعت
      به خودت قول بده ک تا دو ساعت تموم نشده از پشت کتاب بلند نشی
      یکم ک درس بخونی
      این دم تمرکز هم فراموش میشه

موفق باشی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان ممنوم از نظراتون لطفا کسایی که تجربه دارن از برنامه پیشنهادیشون بگن من پایه ی ضعیفی دارم هدفمم رتبه ی حدودا ده هزار منطقه سه هست ... ممنونم از همه نظرات ... دعا کنید برام

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز سلام
      طبیعیه استارت و نمیشه با 12 ساعت زد
      دلیل عدم تمرکزتون چی میتونه باشه ب نظر خودتون؟
      اگه دو ساعت نمیتونید یک ساعت یک ساعت پر کنید برنامه رو بینش 10 مین استراحت بدین من مهر ک تو حال درس نبودم یک ساعت میخوندم ربع ساعت استراحت میکردم بعدش کردم 2 ساعت ربع ساعت ...
      تنوع مطالعه رو زیاد کنید ک خسته نشید
      اول صبح با درسی شروع کنید ک دوسش دارید ( من با ریاضی شروع میکنم )
      لازمم نیس هر کدوم از اون یک ساعت و اختصاص بدین ب ی درس ! اگه میبینید مبحث زیادیه و دوسش دارید مثلا دو تا یک ساعت براش وقت برارید مثلا 8 تا 9 ریاضی مشتق
      9:15 تا 10:15 ریاضی مشتق
      10:30 تا 11:30 دین و زندگی چهارم
      12 تا 1 زیست شناسی پایه
      تا اینجا شد 4 ساعت ب راحتی ^_^
      برای عصر و شب هم یه چهار ساعت بزارید
      راه میوفتین
      دوستان درست میگن عاشق هدفتون باشید
      من فک میکردم پزشکی دوس دارم و خیلی خودم و میکشتم مث بقیه درس بخونم اما نمیشد
      بعدش فهمیدم هدفم یه چیز دیگه س و دارم براش تلاش میکنم
      موفق باشید

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان دلیل این که دوازده ساعت برنامه میریزم اینه که میترسم وقت کم بیارم حس میکنم چهار ماه خیلی کمه

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام

حتماً این مطلب رو تا آخرش بخونید و نظرتون رو راجع بهش بدین…منتظریم…

ای بابا درس خوندن مال پولداراست… من حس درس خوندن ندارم .. با این همه مشکل مگه میشه درس خوند… من اونقدر گرفتاری و مشکل دارم که دیگه جایی برا درس خوندن نمی مونه… ما بدبختا بدبخت آفریده شدیم و باید همیشه بدبخت بمونیم… ما که نمی تونیم پیشرفت کنیم… قسمت ما اینه دیگه… و هزاران جمله و اما و اگری که فقط و فقط برای فرار از مسؤولیته و توجیح رخوت و تنبلی!!!

ممکنه بگین برو بابا از رو دلخوشی حرف می زنی…

می دونم خیلیا هستند که فقط شعار می دن و واقعاً نمی دونن مشکل و گرفتاری چیه و بنابراین فقط نسخه می پیچن که مشکل چیه، بدبخت خودش مقصره، باید حقش رو بگیره همون جور که ما گرفتیم و هزاران حرف قشنگ بی ارزش دیگه که اونم فقط به خاطر توجیه خودشونه که خدای ناکرده مجبور نشن دست کسی رو بگیرن و خودشون رو به زحمت بندازن…

دوست عزیز من که به هر دلیلی گرفتار مشکلاتی هستی که موجب میشه نتونی خوب تلاش کنی و به آرزوهات برسی، می دونم که خیلی مشکل داری و گرفتاری و متأسفانه امکاناتی در اختیار نداری ولی در عین حال آرزوهای بلند داری که حقته و همین که این آرزوها رو داری نشون می ده که فکر می کنی و می خواهی و در فعل خواستن مشکلی نداری و مشکلت در رفتنه و تو گیرها وپیچ و تاب مشکلاتت گیر کردی و نمی دونی چیکار باید بکنی…

اگه تو مرداب گرفتار هستی، مقصر نیستی و شاید در به وجود اومدن وضعیتی که در اون هستی هیچ تقصیری نداشته ای ولی اگه تو این وضعیت بمونی و هیچ تلاشی برای رهایی از این مرداب نکنی، اون وقته که گرفتار گنداب می شی و فقط و فقط خودت مقصری و بس… تو تلاش خودت رو بکن و از همین حالا و همون جایی که توش واستادی شروع کن، یک قدم بردار، آره یک قدم… همش نشین برنامه های بلند مدت بچینی و کارای بزرگ برا خودت ردیف کنی و در آخر هم هیچ… همین یک قدم رو بردار… خیلی راحت و کوتاه، فقط یک قدم بردار ولی شروع کن… به خدا قدم اول خیلی سخته، بعدش حرکتت مدام روون تر میشه… برای انجام کارهای بزرگ باید با قدم های کوچیک شروع کرد…

همین حالا کتابت رو بردار و فقط یک صفحه، نه فقط یک خط بخون و در فرصت بعدی خط و صفحه ی بعد… و همین جور تا آخر ادامه بده و ببین که چه جوری موقعیت ها رو برا خودت می سازی و شرایط رو ایجاد می کنی…
      چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد.... من نه آنم که زبونی کشم از چرخ وفلک!!!!

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فقط به هدف فکر کنید و اینکه با توکل به خدا شروع کنید در حد توانتون بی استرس و خیلی ریلکس خیلی خیلی ریلکس خدام مطمئن باشید کمکتون میکنه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamidshams نمایش پست ها
      سلام نمیدونم باید از کجا شروع کنم یه بچه روستاییم امسال کنکور دومم هست چندین ماهه همش میخوام درس بخونم اما نمیشه یا اگرم بشه نمیتونم دوم بیارم شدیدا افسرده شدم و میترسم دیگه برام شده یه مشکل بزرگ شبا تو خواب حرف میزنم ... کل زندگیم داغون شده نمیدونم واقعا باید چیکار کنم باید چجوری بخونم نمیدونم چجوری برنامه ریزی کنم که یه رتبه در ح پرستاری دولتی بیارم ... هر روز میام دوازده ساعت برنامه ریزی میکنم اما به زور دو ساعت اول رو میخونم و نمیتونم ادامه بدم... کاملا تمرکزم به هم ریخته .... یکی بهم بگه چیکار کنم خودم مغزم هنگه ... یکی بگه چجوری برنامه ریزی کنم تو این چهار ماه بتونم یه پرستاری دولتی بیارم خودمو نجات بدم برنامه پیشنهادیتون چیه .... خواهش میکنم جواب بدید واقعا شرمندم بابت زدن این تاپیک
      استرس از این میاد که میگی وای اگه نشد چی؟
      طرف 260 کنکور شده بود سال 91 بدلایلی نتونسته بود بره و 96 می خواد کنکور بده و می گفت خیلی استرس دارم!!!
      یک کلام گفتم کارتو انجام بده به نتیجه فکر نکن، گفت اتفاقا مشکلم همینه که هی به نتیجه فکر می کنم.

کنکور یه فیلتره (از نوع مسخرش) خیلی ها مثل خودت استرس دارن که باعث میشه نتیجه معکوس بگیرن.
      کنترل استرس تو رو از خیلی ها جلو میندازه.
      پیشنهاد:
      رو درسایی که قویتر (نگفتم قوی که بگی هیچی!) هستی وقت بذار.
      کنکور خیلیا سیاه لشکرن و نخونده ! میان سرجلسه عده زیادیشون هم حتی زحمت اومدن سر جلسرم به خودشون نمیدن.
      چیزی که دنبالشی دور از دسترس نیست.

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این نظر یک نفر تو یک سایتی هست، که بنظرم انگیزه میده.هم دیر شروع کردن هم نتیجه عالی گرفتن،،،،،،،،‌‌: جملات من نیست)

نمی خوام مثل همه جوابتو بدم چون خودم هم خیلی دیر شروع کردم اما ناامید نشو راهی هست
      اول از همه شاید برات مسخره باشه اما به خودت اعتماد کن و باور کن که میشه
      هیچ وقت دیر نیست
      برو تو اتاق درو ببند
      یه لیست بنویس که تمام کتاب هایی که باید بخونی
      حالا ببین کدوم رو خیلی ضعف داری کدوم رو کمتر و کدوم نتوسط
      کلا سه دسته کتاب کن
      اگه مدرسه میری کار سختره اما اگه نه پس وقت هست
      سخته اما اجباری این راهو خیلی ها رفتن فقط تو نیستی
      صبح رو اختصاص بده به درس هایی که خیلی ضعیفی
      ظهر دروس متوسط ئ شب که راندمانت پایین درسهای قوی
      یادت باشه صبح از ساعت 5 اغاز میشه شب ساعت11 این وسط از 1تا 2 استراحت داری و 7 تا8
      هر درسی رو که میخونی تست بزن
      اما عمومی هارو فردا یا پس فردا دیر تر از این نه
      هر درس که میخونی بعد از 1 ساعت یه چند دقیقه چشاتو ببند و خودتو آروم کن و دوباره یه بسم الله بگو و شروع
      ((من خودم تو اسفند شروع کردم و فشار زیادی روم اومد اما ارزش راحتی الانش رو داشت تو می تونی باور کن
      من همون سال تهران و رشته مورد علاقم قبول شدم (دانشگاه تهران) فقط همین امروز شروع کن))
      تا یادم نرفته بی خیال عید شووو!!!!!!

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      عمومی بخون ! راحت میشه خوند تو این مدت !

ریاضی آمار و احتمال مثلثات حد و پیوستگی لگاریتم جز صحیح و درجه 2 اگ تونستی مشتقم بخون !

فیزیک پیش 2 + نوسان بخون و سال اول

زیست همه رو باید بخونی ! ! ولی رو پیش 2 و دستگاه های بدن وقت بیشتری بزار !

شیمی دوم و پیش 1 رو حتما بخون ! + مفاهیم کل شیمی ( از خط ویژه استفاده کن )

-------------------

ببین تو چی بخونی چه نخونی این روزا میگذره !
      چه بخونی چ نخونی کنکور برگزار میشه

ولی مطمئن باش اگ بخونی ( هر چقد ، کم یا زیاد ) با اینکه نخونی کلی فرق میکنی !

خود نخوندن استرس میاره !
      تو 4 ماه خوب بخون و به یک رتبه ی معقول و قابل دسترسی فک کن مطمئن باش استرسی هم دیگ ب وجود نمیاد !

تو از نتیجه میترسی چون نخوندی !

و حالا ب یک رتبه و رشته ای فک کن که بشه با خوب خوندن ب دستش بیاری

و پرستاری هم تو این مدت میشه قبول شد ( شایدم رشته های بهتری هم بتونی قبول شی )

تو 130 روز تقریبا وقت داری
      یکم منطقی فک کن !
      120 روز نه اینقد زمان کمی ک نتونی کاری بکنی

نه اینقد زمان زیادی ک بخوای بازم خوندن امروز و به فرداها حواله کنی !

بخون مطمئن باش همه چی رو ب راه میشه !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      انرژی نداری عزیز من بدنت و ذهنت کشش نداره
      جای اینکه فشار بیشتر بیاری تایمتو ببری رو 16 ساعت یه مقدار تفریح کن
      بیخیال کنکور چه فازیه برداشتی؟همیشه وقت هست همیشه میتونی جبران کنی

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Navid70 نمایش پست ها
      چه راهنمایی غلطی!!!!تفریح!!!

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      شيطان در گوشم زمزمه كرد: تو به اندازه ى كافى قوى نيستى كه در مقابل طوفان دوام بيارى.
      امروز من در گوش شيطان زمزمه كردم: من خودِ طوفانم

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن