خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 58
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed211 نمایش پست ها
      دادا تازه کشف کردی؟
      دکتر شیروانی حرف اخر همه مسایلو بدون موازنه و واکنش حل میکنه
      دکتر شیروانی لطف کنن مسئله تجزیه آلومینیوم سولفات سال ۹۴ رو بدون واکنش حل کنه! البته روش حل این مسائل راحته ولی حفظ ضریب ها لازمه. (البته اون سوال بخصوص رو میشد فقط با جرم مولی فرآورده جامد و واکنش دهنده حل کرد ولی این روش ها همیشه جواب نمیدن)
      کلا خیلی از قسمتای کنکور هست که راه های میانبری ساخته شده ولی میشه جوری سوال داد که فقط روش اصلی و علمی جواب بده.
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasintabriz نمایش پست ها
      دکتر شیروانی لطف کنن مسئله تجزیه آلومینیوم سولفات سال ۹۴ رو بدون واکنش حل کنه! البته روش حل این مسائل راحته ولی حفظ ضریب ها لازمه. (البته اون سوال بخصوص رو میشد فقط با جرم مولی فرآورده جامد و واکنش دهنده حل کرد ولی این روش ها همیشه جواب نمیدن)
      کلا خیلی از قسمتای کنکور هست که راه های میانبری ساخته شده ولی میشه جوری سوال داد که فقط روش اصلی و علمی جواب بده.

یاسین جونم اذیت نکن خودتو خودشم میگه غیر از مسایل تجزیه و سوختن هیدرو کربن ها
      بهتر است برای چیزی که هستی مورد
      نفرت باشی
      تا اینکه برای چیزی که نیستی
      محبوب باشی

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Full Professor نمایش پست ها
      دوستان ما هر روشی می رویم میبینم واقعا حل مسائل حتی در صورت بلد بودن راه حل وقت میبره همه می دونن مسائل 1 دقیقه وقت بیشتر نداره
      الان تا بخوای واکنش بنویسی و موازنه کنی جرم های مولی و...خودش حداقل 30 ثانیه میخواد
      حالا طراح ها همش دارن سوالای ترکیبی میدن یعنی ترکیب استوکیومتری و تعادل و اسید باز و سرعت و محلول یعنی ابتدا حالا یا باید محدود کننده حساب کنی مولاریته یا مول یا گرم بزاری تو یه چیزی دیگه اینم خودش با محاسبات 40 تا 1 دقیقه زمان میخواد حالا بازم محاسابت دیگری هم دیده شده قسمت دوم های سوال که زمان حل رو به بالای 2 و نیم دقیقه میروسنه
      در کل به این نتیجه رسیدم که این سوال ها رو جواب ندم کار درستی هست یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیر دوست عزیز
      کار اشتباهیه

1 : این مشکل فقط برای شما نیست. سایر رقیب ها هم این مشکلو دارن

2 : بعضی سوال ها هم هستن که باقلوان 10 ثانیه بیشتر وقت نمیخوان تایم اونارو باید بدی به اینا

3 : باید اینقدر از این مسائل حل کرده باشی که موقع سرعت عملت بالا بره. و سر جلسه سوالات رو از قبل دیده باشی و در نتیجه وقت کمتری برای فکر کردن روی سوال بزاری

4 : وقتی که یک سوالی رو میخونی توی ذهنت مشخصه که راه حل رو کامل بلدی یا نه
      اگه میدونی بلدی. حلش کن
      اگر شک داری یا بلد نیستی. دور شماره سوال یه خط بکش برو سوال بعدی
      وقتی همرو جواب دادی برگرد اون سوالاتی که دورشون خط کشیدی رو جواب بده

اگر از اول فکر کردی که بلدی یک سوال رو حل کنی. حل کردی و دیدی جوابی که به دست اوردی توی گزینه ها نیست. به هیچ وجه دوباره حلش نکن
      مثل بقیه دورش خط بکش و برو سوال بعدی
      چون ممکنه از همون سوال های دام دار باشه که 10 بارم حلش کنی جواب در نمیاد

چیز هایی که گفتم برای درس های ریاضی و فیزیک هم همینه
      به امید موفقیت شما

4. Top | #34
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      یاسین جونم اذیت نکن خودتو خودشم میگه غیر از مسایل تجزیه و سوختن هیدرو کربن ها
      بازم میتونم مسئله بدم که حل نشه با اون روشا. مثلا امسال یه واکنش داده بودن (فک کنم خارج بود) که با روش معمولی موازنه نمیشد و یا با روش اکسایش یا به کمک متغیر موازنه میشد. اون وقت چطور میخواد مسئله ی همچین واکنشی رو بدون موازنه حل کنه؟
      تو را شکست می دهد.

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بازم میتونم مسئله بدم که حل نشه با اون روشا. مثلا امسال یه واکنش داده بودن (فک کنم خارج بود) که با روش معمولی موازنه نمیشد و یا با روش اکسایش یا به کمک متغیر موازنه میشد. اون وقت چطور میخواد مسئله ی همچین واکنشی رو بدون موازنه حل کنه؟
      نگو حالا اینجوری
      من از همین روشا فقط بلدما
      بهتر است برای چیزی که هستی مورد
      نفرت باشی
      تا اینکه برای چیزی که نیستی
      محبوب باشی

6. Top | #36
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نگو حالا اینجوری
      من از همین روشا فقط بلدما
      خب پس دعا کن طراح آدم منصفی باشه و نخواد گیر بده به این روشا.
      کلا سال به سال تمرکز روی کتاب بیشتر میشه و سعی میکنن این بازار روش های کنکوری رو کمرنگ کنن.
      تو را شکست می دهد.

7. Top | #37
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      دادا تازه کشف کردی؟
      دکتر شیروانی حرف اخر همه مسایلو بدون موازنه و واکنش حل میکنه
      من اونو ندارم ولي از روي كتاب دريافت اين روش رو ياد گرفتم ....

کدوم روشا؟
      m1n1v1؟
      همون روش که واسه محلولا به کار میره و به کمک ظرفیت مواد میشه پیدا کرد؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

فکر میکنم روش مقایسه عدد اکسایش و ظرفیت رو میگن که البته همه جا هم جواب نمیده ...
      مثلا سوال میگه در فرایند خالص سازی سنگ آهن ....
      اصن نیاز نیست بدونیم واکنش کلی چیه . همین که بدونیم سنگ آهن Fe2O3 یه طرف واکنشه و آهن Fe اون طرفه کافیه . مینویسیم Fe2O3~2Fe و...
      منظورم همين روش محمده ....
      از روي ظرفيت ميشه حل كرد
      روي مسائلي هم كه n واكنشي هست ، ديگه نياز نيست واكنش بنويسي و بعد ضرايب رو يكسان كني ....
      البته اين رو خودم توي ٤-٥ نوع مسئله امتحان كردم ، جواب داد .. حالا شايد استسنا هم داشته باشه كه هنوز بهش برنخوردم...
      در ضمن من تازه اسيد و باز رو تموم كردم ، راهش برام جالب بود كه در استو و مسائل محلول هم جواب ميده .... چون يكي از اشكالات من در مديريت تايم شيمي ، نوشتن واكنش و موازنش بود ...

8. Top | #38
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      من اونو ندارم ولي از روي كتاب دريافت اين روش رو ياد گرفتم ....

منظورم همين روش محمده ....
      از روي ظرفيت ميشه حل كرد
      روي مسائلي هم كه n واكنشي هست ، ديگه نياز نيست واكنش بنويسي و بعد ضرايب رو يكسان كني ....
      البته اين رو خودم توي ٤-٥ نوع مسئله امتحان كردم ، جواب داد .. حالا شايد استسنا هم داشته باشه كه هنوز بهش برنخوردم...
      در ضمن من تازه اسيد و باز رو تموم كردم ، راهش برام جالب بود كه در استو و مسائل محلول هم جواب ميده .... چون يكي از اشكالات من در مديريت تايم شيمي ، نوشتن واكنش و موازنش بود ...
      آره این روشو دیده بودم معلمم استفاده میکنه ولی معمولا استفاده نمیکنم ازش. چون ممکنه یه عنصر تو بیش از یک ماده وجود داشته باشه و اون وقت فک کنم غلط درمیاد جواب. ولی واکنش های کتاب رو حفظ کردن خیلی خوبه خیلی وقتا بدون نوشتن واکنش و فقط با حفظ بودن ضریبا میتونم کسرارو بنویسم و حل کنم. روش حلم هم از ضریب تبدیل استفاده میشه هم کسری. کلا اگه هرکسی بتونی روشی که باهاش راحته رو پیدا کنه و رو اون مسلط بشه مسائل زیاد سخت نیستن
      تو را شکست می دهد.

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مول درظرفیت روش شیروانی همه تساای کنکور پوشش میده من تازه خریدمش 4جلسه دیدم...300تاهم مسعله حل کرده...45درصد مساعل میاد 4تا5تا هم حلکنی مفاهیمم خوب بزنی درصد عالی کسب میکنی...روشای شیروانی علمیه ن دیمی
      ما دوباره سبز میشویم

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ​تو کتابی خوندم جادوی ظرفیت درحل مساعل بعدش دیدم سال 80 شیروانی تو کتباش اورده...خیلی جالب بود...شیمی درسی عجیبه....
      ما دوباره سبز میشویم

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Full Professor نمایش پست ها
      دوستان ما هر روشی می رویم میبینم واقعا حل مسائل حتی در صورت بلد بودن راه حل وقت میبره همه می دونن مسائل 1 دقیقه وقت بیشتر نداره
      الان تا بخوای واکنش بنویسی و موازنه کنی جرم های مولی و...خودش حداقل 30 ثانیه میخواد
      حالا طراح ها همش دارن سوالای ترکیبی میدن یعنی ترکیب استوکیومتری و تعادل و اسید باز و سرعت و محلول یعنی ابتدا حالا یا باید محدود کننده حساب کنی مولاریته یا مول یا گرم بزاری تو یه چیزی دیگه اینم خودش با محاسبات 40 تا 1 دقیقه زمان میخواد حالا بازم محاسابت دیگری هم دیده شده قسمت دوم های سوال که زمان حل رو به بالای 2 و نیم دقیقه میروسنه
      در کل به این نتیجه رسیدم که این سوال ها رو جواب ندم کار درستی هست یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      من نمیدونم رشتت چیه اما سرعت عمل تو حل فقط با تمرین زیاد بدست میاد یعنی که بشینی با شوق و اشتیاق زیاد یه خیلی مساله شیمی حل کنی
      اگ تجربی هستی ک خب می ارزه

ولی اگه ریاضی هستی من حداقل در مورد خودم ک ریاضیم احساس میکنم نمی ارزه وقتمو بذارم رو شیمی و خیلی تمرینش کنم در حد یه درصد معقول کافیه
      ولی بازم ب انتخابای ایندت در مورد رشته بستگی داره اگ زیرگروه 2 میخوای خب بازم بخون ولی زیرگروه یک شیمی ضریبش یکه دیگه خودت حساب کن

1+2+3=1+3+2=3+2+1=2+1+3=2+3+1=3+1+2

همیشه برای حل هر مساله
      بیشتر از یک راه هست . . .!

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      من بعد از دو سال فهميدم ، ميشه كه بدون واكنش هم مسئله استو و .... حل كرد ...
      عجب احمق هايي بوديم كه دو ساعت واكنش و موازنه و .... ميكرديم
      البته نميدونم همه جا جواب ميده يا نه
      ولي راه حلش مربوط به مسائل اسيد بازه
      بچه هايي كه خوندن ، فك كنم بدونن چي ميگم ..
      در كل اسيد باز رو حذف نكنيد ؛ روش هاش در حل خيلي مسائل كمك ميكنه ....
      همه جا بکار نمیده

همین ک ظرفیت هارو عوض میکنی؟ ظرفیت اینو میدی ب اون،اونو ب این؟!

راستی بچه ها اگه توی واکنش حفظی ها مشکل دارید از این میتونید استفاده کنید:
      دانلود

13. Top | #43
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حامدیگانه نمایش پست ها
      مول درظرفیت روش شیروانی همه تساای کنکور پوشش میده من تازه خریدمش 4جلسه دیدم...300تاهم مسعله حل کرده...45درصد مساعل میاد 4تا5تا هم حلکنی مفاهیمم خوب بزنی درصد عالی کسب میکنی...روشای شیروانی علمیه ن دیمی
      400 گرم نیتروگلیسیرین چند گرم اکسیژن میده ؟

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      فقط تمرین تمرین تمرین
      از نشانه های یک ذهن فرهیخته، آن است که در عین مخالفت با عقیده ای!به آن احترام بگذارد...

15. Top | #45
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

400 گرم نیتروگلیسیرین چند گرم اکسیژن میده ؟
      محمد ، داش ؛ اين رو ما تازه ميخواستيم استو ياد بگيريم ، حل ميكرديم ....
      لاقل يه خورده ميپيچونديش.....

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن