خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 12 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 169
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات

نقد و بررسی کتاب iQ زیست گاج

منبع : ********

بررسی تست های زیست کنکور های چند سال اخیر نشون میده که هر ساله تست ها نسبت به سال قبلشون سخت تر طراحی میشن و این روند همچنان ادامه داره !
      کتاب iQ زیست انتشارات گاج برای پاسخ به این مشکل تالیف شده که میخوایم توی این پست ببینم که چقدر توی این کار موفق بوده ؟

خب بریم دقیق تر کتاب رو بررسی کنیم :
      این کتاب دوجلده ؛ یک جلد سوال و یک جلد پاسخنامه تشریحی .

جلـد اول - تسـت
      در ابتدای تست های هر درس ، جدولی قرار داده شده که نشون میده سهم اون درس توی کنکور 5 سال اخیر چقدر بوده . تست های این کتاب شامل تست های تالیفی (85% تست ها ) و تست های کنکور ( 15% باقی تست ها ) هستش . بهتر بود گلچینی از تست های سنجش ، گزینه دو و قلمچی هم داخل این کتاب قرار میگرفت تا کتاب غنی تر بشه .
      سه نوع تست داخل این کتاب موجوده :
      1) تست های مربوط به هر درس که با رنگ قهوه ای مشخص شدند . این تست ها ، بر اساس تیتر های کتاب درسی طبقه بندی شدند .
      2) تست های ترکیبی با درس های دیگه که با رنگ مشکی مشخص شدند . این تست ها ، در لا به لای تست های نوع 1 قرار گرفتند و تعدادشون کمتر هست .
      3) تست های بخش آخر هر درس که اسمشون هست " تست های iQ پلاس " .
      در نگاه کلی به تست های نوع 1 و 2 میشه گفت که هم سبک و ساختار و هم درجه سختی تست ها مناسب کنکور های امروزی هستش و این کتاب به خوبی تونسته مطالب کتاب درسی رو در قالب تست دربیاره و مفاهیم مرتبط رو باهم ترکیب کنه . به همین خاطر ، این کتاب مناسب افراد متوسط و قوی هستش . متاسفانه بچه های ضعیف نمیتونند این کتاب رو به عنوان منبع تستی اولشون قرار بدند ؛ این افراد اول باید با کتاب های سطح ساده و متوسط ( مثله میکرو گاج یا خیلی سبز ) خودشون رو تا حدودی قوی کنن و برای منبع دوم سراغ این کتاب بیاند ( البته اگه به منبع دوم نیاز داشته باشند ) .
      تست های iQ پلاس ، تست هایی هستند با سبک های جدید و درجه سختی های متفاوت . این بخش یه نقطه قوت دیگه ای برای این کتاب هستش که این امکان رو به دانش آموزان میده که با دید متفاوتی به مفاهیم کتاب درسی نگاه کنند . خود مولف های کتاب توی مقدمه کتاب گفتن که " از تست های iQ پلاس برای سنجش دونسته هاتون استفاده کنید " ولی از نظر من این تست ها برای سنجش دانش آموز مناسب نیست ؛ چون همونطور که قبلا گفتم این تست ها سبک های جدیدی دارند و برای اینکه بشه دانش آموز خودش رو بسنجه باید از تست های سبک رایج امروزی استفاده کنه .
      این کتاب مثله سایر کتاب های بازار ، غلط علمی داره ؛ مثلا یه جا گفته "RNA پلیمراز حتی موقعی که لاکتوز در محیط باکتری E.coli نباشه به راه انداز اپران لک متصل میشه " ولی توی یه سوال دیگه این حرفش رو نقض کرده ! ( مورد اولی بر اساس شکل کتاب درسی درسته ) . خوشبختانه خیلی از این غلط ها توی ویرایش جدید اصلاح شدند .

جـلد دوم - پاسخنامـه تشریحـی
      پاسخنامه های تشریحی این کتاب در اکثر تست ها مفصل و کامل نوشته شدند . از ویژگی های بارز این پاسخ ها ، بررسی همه گزینه ها هستش . این پاسخ ها به سبک ادبیات کتاب درسی نوشته شدند تا دانش آموزان با این نوع ادبیات انس بگیرند .
      این جلد از کتاب درسنامه ای که داخل کادر قرار گرفته باشه نداره و در عوض ، کادر های کوچیکی لا به لای پاسخ ها قرار گرفته که نکات آموزنده خوبی داره .
      از ویژگی های دیگه این جلد وجود جدول های مقایسه ای هستش که امروزه تست های مقایسه ای زیادی طرح میشه .

بـروز رسانـی
      این کتاب سال گذشته چاپ شده و امسال اولین بروز رسانیش رو انجام داد . این بروز رسانی فقط شامل اصلاح تعدادی از غلط های علمی کتاب و همینطور اضافه شدن تست های کنکور 95 بود . از اونجایی که کنکور 97 ، آخرین کنکور بر اساس کتاب های درسی فعلی هستش ، پیش بینی میشه که این کتاب در سال آینده مثله امسال فقط سوالای کنکور 96 رو به خودش اضافه کنه و یه تعداد دیگه از غلط های علمی خودش رو اصلاح کنه . البته همچین کاری تا حدودی معقول به نظر میرسه .

سایـر مـوارد
      مولفان : دکتر سید آرمان موسوی‎زاده ، دکتر حمیدرضا زارع ، دکتر پویا اسفندیاری
      تعداد صفحات جلد اول : 580
      تعداد صفحات جلد دوم : 782
      تعداد کل تست ها : 4900
      مجموع قیمت دو جلد : 94000 تومان !

جمــع بنــدی
      نقاط قوت :
      تست های استاندارد و پرمحتوا با درجه سختی بالا ، تست های سبک جدید در iQ پلاس ، پاسخنامه تشریحی کامل
      نقاط ضعف :
      غلط علمی در برخی تست ها ، قیمت بالا
      ویرایش توسط Konkourist : 09 شهریور 1397 در ساعت 22:53 دلیل: ارجاع دادن ممنوع

2. Top | #2
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ایده هاش جالبه . و ممکنه تو کنکور مطرح شه . مثلا ژنتیک ؛ کل ۴۵۰ تستای الگو در مورد شجره نامه پرندگان چیزی نگفته ولی ایکیو چند تا تست اینجوری داده که امروزم تو قلم چی اومد !!!
      ولی اگه یکم رو متن کتاب بیشتر مانور میداد خیلی استاندارد و کامل میشد .تا رو کتاب و جملاتش مسلط نباشی ایکیو زدن بی فایده س

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

3. Top | #3
      کاربر انجمن

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      آره موافقم
      درسته از لحاظ کمیت تعداد تستای بیشتر فصلاش از الگو کمتره اما توی همون تستای کم همه نکته ها رو گفته
      کلا هر کی اول الگو رو بخونه بعد آی کیو رو، کنکور رو باید بالای 50 بزنه

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من اوایلرو این کتابخیلی متعصبانه نظر میدادم
      اما متوجه شدم که مثل سایر کتب زیست بازار اثراتی از اظهار فضل توش دیده میشه
      منتها به اظهار فضل اشکان هاشمی نمیرسه
      اما چون که
      نویسنده هاش پزشکن ممکنه با نکاتی مواجه بشین که توی کتاب درسی وجود نداره
      هنوزم سر حرفم هستم که زیست کانون بیشترین انطباق رو با کتاب درسی داره
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"
      ویرایش توسط Mahdi.k.h : 06 اسفند 1395 در ساعت 15:47

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirReza_ans نمایش پست ها

بررسی تست های زیست کنکور های چند سال اخیر نشون میده که هر ساله تست ها نسبت به سال قبلشون سخت تر طراحی میشن و این روند همچنان ادامه داره !
      کتاب iQ زیست انتشارات گاج برای پاسخ به این مشکل تالیف شده که میخوایم توی این پست ببینم که چقدر توی این کار موفق بوده ؟

مولف های این کتاب ، اعضای گروه بیوماز هستند و تا الان تقریبا اکثر افراد میشناسنشون .
      خب بریم دقیق تر کتاب رو بررسی کنیم :
      این کتاب دوجلده ؛ یک جلد سوال و یک جلد پاسخنامه تشریحی .

جلـد اول - تسـت
      در ابتدای تست های هر درس ، جدولی قرار داده شده که نشون میده سهم اون درس توی کنکور 5 سال اخیر چقدر بوده . تست های این کتاب شامل تست های تالیفی (85% تست ها ) و تست های کنکور ( 15% باقی تست ها ) هستش . بهتر بود گلچینی از تست های سنجش ، گزینه دو و قلمچی هم داخل این کتاب قرار میگرفت تا کتاب غنی تر بشه .
      سه نوع تست داخل این کتاب موجوده :
      1) تست های مربوط به هر درس که با رنگ قهوه ای مشخص شدند . این تست ها ، بر اساس تیتر های کتاب درسی طبقه بندی شدند .
      2) تست های ترکیبی با درس های دیگه که با رنگ مشکی مشخص شدند . این تست ها ، در لا به لای تست های نوع 1 قرار گرفتند و تعدادشون کمتر هست .
      3) تست های بخش آخر هر درس که اسمشون هست " تست های iQ پلاس " .
      در نگاه کلی به تست های نوع 1 و 2 میشه گفت که هم سبک و ساختار و هم درجه سختی تست ها مناسب کنکور های امروزی هستش و این کتاب به خوبی تونسته مطالب کتاب درسی رو در قالب تست دربیاره و مفاهیم مرتبط رو باهم ترکیب کنه . به همین خاطر ، این کتاب مناسب افراد متوسط و قوی هستش . متاسفانه بچه های ضعیف نمیتونند این کتاب رو به عنوان منبع تستی اولشون قرار بدند ؛ این افراد اول باید با کتاب های سطح ساده و متوسط ( مثله میکرو گاج یا خیلی سبز ) خودشون رو تا حدودی قوی کنن و برای منبع دوم سراغ این کتاب بیاند ( البته اگه به منبع دوم نیاز داشته باشند ) .
      تست های iQ پلاس ، تست هایی هستند با سبک های جدید و درجه سختی های متفاوت . این بخش یه نقطه قوت دیگه ای برای این کتاب هستش که این امکان رو به دانش آموزان میده که با دید متفاوتی به مفاهیم کتاب درسی نگاه کنند . خود مولف های کتاب توی مقدمه کتاب گفتن که " از تست های iQ پلاس برای سنجش دونسته هاتون استفاده کنید " ولی از نظر من این تست ها برای سنجش دانش آموز مناسب نیست ؛ چون همونطور که قبلا گفتم این تست ها سبک های جدیدی دارند و برای اینکه بشه دانش آموز خودش رو بسنجه باید از تست های سبک رایج امروزی استفاده کنه .
      این کتاب مثله سایر کتاب های بازار ، غلط علمی داره ؛ مثلا یه جا گفته "RNA پلیمراز حتی موقعی که لاکتوز در محیط باکتری E.coli نباشه به راه انداز اپران لک متصل میشه " ولی توی یه سوال دیگه این حرفش رو نقض کرده ! ( مورد اولی بر اساس شکل کتاب درسی درسته ) . خوشبختانه خیلی از این غلط ها توی ویرایش جدید اصلاح شدند .

جـلد دوم - پاسخنامـه تشریحـی
      پاسخنامه های تشریحی این کتاب در اکثر تست ها مفصل و کامل نوشته شدند . از ویژگی های بارز این پاسخ ها ، بررسی همه گزینه ها هستش . این پاسخ ها به سبک ادبیات کتاب درسی نوشته شدند تا دانش آموزان با این نوع ادبیات انس بگیرند .
      این جلد از کتاب درسنامه ای که داخل کادر قرار گرفته باشه نداره و در عوض ، کادر های کوچیکی لا به لای پاسخ ها قرار گرفته که نکات آموزنده خوبی داره .
      از ویژگی های دیگه این جلد وجود جدول های مقایسه ای هستش که امروزه تست های مقایسه ای زیادی طرح میشه .

بـروز رسانـی
      این کتاب سال گذشته چاپ شده و امسال اولین بروز رسانیش رو انجام داد . این بروز رسانی فقط شامل اصلاح تعدادی از غلط های علمی کتاب و همینطور اضافه شدن تست های کنکور 95 بود . از اونجایی که کنکور 97 ، آخرین کنکور بر اساس کتاب های درسی فعلی هستش ، پیش بینی میشه که این کتاب در سال آینده مثله امسال فقط سوالای کنکور 96 رو به خودش اضافه کنه و یه تعداد دیگه از غلط های علمی خودش رو اصلاح کنه . البته همچین کاری تا حدودی معقول به نظر میرسه .

سایـر مـوارد
      مولفان : دکتر سید آرمان موسوی‎زاده ، دکتر حمیدرضا زارع ، دکتر پویا اسفندیاری
      تعداد صفحات جلد اول : 580
      تعداد صفحات جلد دوم : 782
      تعداد کل تست ها : 4900
      مجموع قیمت دو جلد : 95000 تومان !

جمــع بنــدی
      نقاط قوت :
      تست های استاندارد و پرمحتوا با درجه سختی بالا ، تست های سبک جدید در iQ پلاس ، پاسخنامه تشریحی کامل
      نقاط ضعف :
      غلط علمی در برخی تست ها ، قیمت بالا
      سلام
      چندتا نکته
      اولا کتاب آی‌کیو هیچ ربطی به گروه ماز نداره و لطفا این قسمت از متنتون رو ویرایش کنین
      دوما در ارتباط با آی‌کیو‌پلاس، دو بخش متفاوت داره، بخش اولش یه آزمون جمع‌بندی هست که اون رو گفتم جنبه سنجشی داره
      سوما، آی‌کیو تنها کتابی هست که راجع به RNAپلی‌مراز درست گفته، برای رفع ابهام پیام خصوصی بدین تا بهتون توضیح بدم
      بروزرسانی کتاب یکم بیشتر از چیزی هست که گفتین ولی بازم کلیت کتاب با چیزی که الان هست تفاوتی نمی‌کنه
      مجموع قیمت دو جلد هم ۹۴ تومان هست

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rezchita نمایش پست ها
      آره موافقم
      درسته از لحاظ کمیت تعداد تستای بیشتر فصلاش از الگو کمتره اما توی همون تستای کم همه نکته ها رو گفته
      کلا هر کی اول الگو رو بخونه بعد آی کیو رو، کنکور رو باید بالای 50 بزنه
      برای اینکاری که گفتید فکر کنم باید روزی 5-6 ساعت زیست خوند!!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
      ایده هاش جالبه . و ممکنه تو کنکور مطرح شه . مثلا ژنتیک ؛ کل ۴۵۰ تستای الگو در مورد شجره نامه پرندگان چیزی نگفته ولی ایکیو چند تا تست اینجوری داده که امروزم تو قلم چی اومد !!!
      ولی اگه یکم رو متن کتاب بیشتر مانور میداد خیلی استاندارد و کامل میشد .تا رو کتاب و جملاتش مسلط نباشی ایکیو زدن بی فایده س

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
      کسی که رو کتاب " مسلط " باشه نبلکه به iq بلکه به هیچ کتاب دیگه ای نیاز نداره.
      هدف از این کتابا اتفاقا اینه که به تسلط رو کتاب برسی.

نمیدونم چرا اکثرا بچه ها تست های کتب زیست رو با دید " سنجشی " نگاه میکنن. اگه بخوای تستای iq رو اینجوری کار کنید دو روز نشده ازش زده میشید . تست باعث میشه نگاه سهل اگارانه ما با دید طراحگونه به متون کتاب نگاه کنه.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.k.h نمایش پست ها
      من اوایلرو این کتابخیلی متعصبانه نظر میدادم
      اما متوجه شدم که مثل سایر کتب زیست بازار اثراتی از اظهار فضل توش دیده میشه
      منتها به اظهار فضل اشکان هاشمی نمیرسه
      اما چون که
      نویسنده هاش پزشکن ممکنه با نکاتی مواجه بشین که توی کتاب درسی وجود نداره
      هنوزم سر حرفم هستم که زیست کانون بیشترین انطباق رو با کتاب درسی داره
      زیست کانون تست های تالیفیش چندان نکته نداره و بیشتر جنبه تمرینی داره ولی باقی تست ها خوبن .

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید رضا زارع نمایش پست ها
      سلام
      چندتا نکته
      اولا کتاب آی‌کیو هیچ ربطی به گروه ماز نداره و لطفا این قسمت از متنتون رو ویرایش کنین
      دوما در ارتباط با آی‌کیو‌پلاس، دو بخش متفاوت داره، بخش اولش یه آزمون جمع‌بندی هست که اون رو گفتم جنبه سنجشی داره
      سوما، آی‌کیو تنها کتابی هست که راجع به RNAپلی‌مراز درست گفته، برای رفع ابهام پیام خصوصی بدین تا بهتون توضیح بدم
      بروزرسانی کتاب یکم بیشتر از چیزی هست که گفتین ولی بازم کلیت کتاب با چیزی که الان هست تفاوتی نمی‌کنه

میبخشید متن مال من نیست و با ذکر منبع کپی کردم ولی گفته تون رو بهشون میرسونم .

من چاپ 94 این کتاب رو دارم ولی تقسیم بندی ای توی آیکیو پلاس ندیدم . این تقسیم بندی توی چاپ 95 اومده ؟

ممنونم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید رضا زارع نمایش پست ها
      سلام
      چندتا نکته

بسیار نکته ظریفی بود استاد!(1000 تومن اختلاف قیمتی که عرض کردید جدا که تعیین کنندس!!)
      ر.ا:اگر شما یه نقد به این مثلا کتاب کردید و اقای زارع قبول کردن پیش من جایزه دارید
      بنظر ایشون کتاب زیست آیکیو بهترین کتاب زیست تاریخ بشری است...
      ویرایش توسط jj_golpa : 06 اسفند 1395 در ساعت 21:19

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirReza_ans نمایش پست ها
      میبخشید متن مال من نیست و با ذکر منبع کپی کردم ولی گفته تون رو بهشون میرسونم .

من چاپ 94 این کتاب رو دارم ولی تقسیم بندی ای توی آیکیو پلاس ندیدم . این تقسیم بندی توی چاپ 95 اومده ؟

ممنونم
      تقسیم‌بندی در نسخة اولیه بوده ولی موقع چاپ دیگه لحاظ نشده از ویرایش بعدی کتاب دوباره اضافه میشه

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jj_golpa نمایش پست ها
      بسیار نکته ظریفی بود استاد!(1000 تومن اختلاف قیمتی که عرض کردید جدا که تعیین کنندس!!)
      ر.ا:اگر شما یه نقد به این مثلا کتاب کردید و اقای زارع قبول کردن پیش من جایزه دارید
      بنظر ایشون کتاب زیست آیکیو بهترین کتاب زیست تاریخ بشری است...
      دوست عزیز، نقدی که انجام شده بود مثبت بود و چیزی نبوده که من بخوام باهاش مخالفت کنم و فقط موارد اشتباهی که در نقد بوده رو گفتم تا اگه کسی خواست از نقد استفاده کنه، این موارد رو هم بدونه
      بعدشم من خیلی بهتر از شما نقایص کتاب رو می‌دونم و هیچ‌کدوم از نقدهایی که انجام میشه به‌اندازه‌ای که خود من می‌دونم نیست و تک‌تک مواردی که هم که بچه‌ها پیشنهاد دادن یا انتقاد کردن مورد بررسی قرار گرفته و در ویرایش‌های بعدی کتاب قراره که لحاظ بشه.
      کتاب آی‌کیو هم به نظر من بهترین کتاب زیست نیست، چون به‌نظر خودم کتابای جدیدی که تألیف کردم یا در حال تألیف هستن، به‌مراتب از زیست آی‌کیو بهتر و کامل‌تر هستن. و طبیعتاً هر مؤلفی دوست داره که کتاب خودش بهترین باشه ولی اینکه واقعا هم باشه یا نه، توسط کسایی که از کتاب استفاده می‌کنن مشخص میشه.
      موفق باشید

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arya3f نمایش پست ها
      کسی که رو کتاب " مسلط " باشه نبلکه به iq بلکه به هیچ کتاب دیگه ای نیاز نداره.
      هدف از این کتابا اتفاقا اینه که به تسلط رو کتاب برسی.

نمیدونم چرا اکثرا بچه ها تست های کتب زیست رو با دید " سنجشی " نگاه میکنن. اگه بخوای تستای iq رو اینجوری کار کنید دو روز نشده ازش زده میشید . تست باعث میشه نگاه سهل اگارانه ما با دید طراحگونه به متون کتاب نگاه کنه.
      حرفتون کاملا درسته داوطلب باید با زدن تست نگاه طراح گونه به متن داشته باشه و سعی کنه از تست خط بگیره ولی متاسفانه اکثر ماها اینطور نیستیم

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jj_golpa نمایش پست ها
      بسیار نکته ظریفی بود استاد!(1000 تومن اختلاف قیمتی که عرض کردید جدا که تعیین کنندس!!)ر.ا:اگر شما یه نقد به این مثلا کتاب کردید و اقای زارع قبول کردن پیش من جایزه داریدبنظر ایشون کتاب زیست آیکیو بهترین کتاب زیست تاریخ بشری است...
      کتابی ک از برخی مباحث کاه کوه میسازد و تست هایی دارد ک تنها با پاسخ تشریحی خودش جور در می اید عایا برترین کتاب قرن نیست کتابی ک وقتی چهار دو ر تست ها و پاسخش را برسی میکنی و در ازمون امروز قلم چی 80 میزنی در حالی ک تراز 5000 90 زده عایا برترین کتاب قرن نیست ؟؟؟؟؟؟ بر منکرش لعنت

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ascetic نمایش پست ها
      کتابی ک از برخی مباحث کاه کوه میسازد و تست هایی دارد ک تنها با پاسخ تشریحی خودش جور در می اید عایا برترین کتاب قرن نیست کتابی ک وقتی چهار دو ر تست ها و پاسخش را برسی میکنی و در ازمون امروز قلم چی 80 میزنی در حالی ک تراز 5000 90 زده عایا برترین کتاب قرن نیست ؟؟؟؟؟؟ بر منکرش لعنت
      یادمه از اولین کسایی بودم که وقتی همه از زیست ایکیو تعریف میکردن(دقیقا مرداد و شهریور) میگفتم این کتاب پر از غلطه و هیچ ارزش تستی نداره ولی هیچ کی گوشش بدهکار نبود و همه تعصبی برخورد میکردن خوشحالم از اذر به بعد خیلی از همون افراد از این کتاب شاکی شدن و به حرف من رسیدن..
      اصولا چیزی که واضحه ابنه که یه دانشجوی پزشکی به هیچ وجه من الوجوه نمیتونه مدرس یا مولف کتاب یا طراح تست باشه چون دنیای این دوتا مورد کاملا جداست..چیزی که طراح کنکور دنبالشه با چیزی که این افراد فکر میکنن زمین تا اسمون فرق میکنه و فکر میکنن هر سوالی با هر ایده ی مزخرفی یا هر پیچوندنی میشه عین سوال کنکور...باشد که همگی رستگار شویم...

صفحه 1 از 12 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن