خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: کنکور ریاضی

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Angry کنکور ریاضی

سلام
      نمیدونم درست تایپیک زدم یا نه اگه مشکل داره ببخشید.
      من دیپلم تجربی ام و تصمیم گرفتم که امسال کنکور ریاضی بدم چون تجربی علاقه ای ندارم و همه این سالا به اجبار خونه خوندم که نتیجش هم شده یه ادم تنبل و فراری از درس .نمیدونستم چیکار کنم پیش کدوم مشاور برم تا یکی از دوستام گفت بیا یه انجمن هست اونجا میتونی راهنمایی بگیری(مرسی از انجمن کنکور.
      تا کنکور میتونم همه عمومی هارو جمع و جور کنم چون برای زیاد سخت نیست و لذت بخشه خوندنش ولی برای اختصاصی ها واقعا گیج شدم که چیا بخونم مخصوصا برای اینکه کلا ریاضی و فیزیک و شیمیم ضعیفه و تو این سالا الکی فقط در حد قبولی خوندم().تو اینترنت سرچ زدم ولی چیز زیادی نفهمیدم.میشه تو این مدت برای اختصاصی ها به منابعی خوند که پایه نیاز نداشته باشه و بشه ۲۰ درصد ازشون زد ؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.
      برادرانه به شما نصیحت می کنم که در رشته تجربی ادامه تحصیل بدید ، مگر اینکه علاقه جدی(نه حرفی) به رشته های مهندسی داشته باشید.
      برای منابع هم دوستان کمک خواهند کرد

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط the END نمایش پست ها
      سلام.
      برادرانه به شما نصیحت می کنم که در رشته تجربی ادامه تحصیل بدید ، مگر اینکه علاقه جدی(نه حرفی) به رشته های مهندسی داشته باشید.
      برای منابع هم دوستان کمک خواهند کرد
      ممنون از شما خانواده هم میگن ولی دیگه به خودم اطمینان کامل دارم که باید به خاطر علاقه شدیدم برم سمت ریاضی تا بهش برسم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa.s نمایش پست ها
      ممنون از شما خانواده هم میگن ولی دیگه به خودم اطمینان کامل دارم که باید به خاطر علاقه شدیدم برم سمت ریاضی تا بهش برسم
      دقیقا به چه چیزی توی رشته ما علاقه دارید؟؟
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      دقیقا به چه چیزی توی رشته ما علاقه دارید؟؟
      ای تی یا مهندسی نرم افزار
      حالا من معلم شدن رو هم دوس دارم,برای همین دانشگاه دوس دارم رجایی قبول بشم
      ولی با این اوضاع فکر نکنم دانشگاه مورد علاقم قبول شم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa.s نمایش پست ها
      سلام
      نمیدونم درست تایپیک زدم یا نه اگه مشکل داره ببخشید.
      من دیپلم تجربی ام و تصمیم گرفتم که امسال کنکور ریاضی بدم چون تجربی علاقه ای ندارم و همه این سالا به اجبار خونه خوندم که نتیجش هم شده یه ادم تنبل و فراری از درس .نمیدونستم چیکار کنم پیش کدوم مشاور برم تا یکی از دوستام گفت بیا یه انجمن هست اونجا میتونی راهنمایی بگیری(مرسی از انجمن کنکور.
      تا کنکور میتونم همه عمومی هارو جمع و جور کنم چون برای زیاد سخت نیست و لذت بخشه خوندنش ولی برای اختصاصی ها واقعا گیج شدم که چیا بخونم مخصوصا برای اینکه کلا ریاضی و فیزیک و شیمیم ضعیفه و تو این سالا الکی فقط در حد قبولی خوندم().تو اینترنت سرچ زدم ولی چیز زیادی نفهمیدم.میشه تو این مدت برای اختصاصی ها به منابعی خوند که پایه نیاز نداشته باشه و بشه ۲۰ درصد ازشون زد ؟
      باید مبحثی بخونید و واسه منابع هم ایشالا دوستان میان راهنمایی میکنن
      سوالای 3سال اخیر کنکور رو نگاه بندازین یه سری سوال هست هرسال میاد و بعضیاشم آسونه میتونید انتخاب کید ...
      واسه ریاضی بنظر من این مبحث ها خوبه میتونید از بینشون انتخاب کنید ...
      تابع درجه 2
      احتمال
      ماتریس (عموما یکی از سوالاش آسونه)
      حد و پیوستگی
      اصل لانه کبوتری (تقریبا هرسال یه سوال ازش میاد)
      گراف (آسونه کلا)
      بحث عضوهای مجموعه و زیر مجموعه (عمونا هرسال یه سوال ازش میاد) البته منظورم رابطه ها و اینا نیست فقط اعضای مجموعه و زیر مجموعه هاست ...
      لگاریتم هم بعضی وقتا سوالش آسونه ...
      درکل سوال 5 سال آخر رو حتما حتما حل کنید و 2 3 سال اخیر هم الان یه نگاه بندازین تقریبا میفهمید کدوما آسون هستن و راحت میشه زد ...
      راز بدبخت بودن اینست که وقت فراغت داشته باشید و بتوانید به اینکه خوشبخت یا بدبخت هستید فکر کنید...

تاپیک حل سوال و مطالعه ی هفتگی گسسته

تاپیک دانلود فایل برنامه ریزی ...

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مسیح نمایش پست ها
      باید مبحثی بخونید و واسه منابع هم ایشالا دوستان میان راهنمایی میکنن
      سوالای 3سال اخیر کنکور رو نگاه بندازین یه سری سوال هست هرسال میاد و بعضیاشم آسونه میتونید انتخاب کید ...
      واسه ریاضی بنظر من این مبحث ها خوبه میتونید از بینشون انتخاب کنید ...
      تابع درجه 2
      احتمال
      ماتریس (عموما یکی از سوالاش آسونه)
      حد و پیوستگی
      اصل لانه کبوتری (تقریبا هرسال یه سوال ازش میاد)
      گراف (آسونه کلا)
      بحث عضوهای مجموعه و زیر مجموعه (عمونا هرسال یه سوال ازش میاد) البته منظورم رابطه ها و اینا نیست فقط اعضای مجموعه و زیر مجموعه هاست ...
      لگاریتم هم بعضی وقتا سوالش آسونه ...
      درکل سوال 5 سال آخر رو حتما حتما حل کنید و 2 3 سال اخیر هم الان یه نگاه بندازین تقریبا میفهمید کدوما آسون هستن و راحت میشه زد ...
      هندسه تحلیلی که آسونه...از کتاب های جمع بنذی هم استفاده کنه راحت 6 تا از 8 تا رو میزنه
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      Up

9. Top | #9
      roc
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منابع (من همون دوستانم (به عبارتی مدینه فاضله منابع )) :

چون می خواین امسال کنکور بدین اینا رو معرفی میکنم

اینم خیلی خوبه که علاقتونو تشخیص داداید ( تبریک می گم بهتون)

ولی اگه به خاطر ترس از دروس سخت خوندن و بخوایین وارد مهندسی بشین باید بگم که متاسفانه این خبرا نیست

1. ادبیات : جامع گاج (قرابت کار کنید + ارایه + لغت ) درسنامه نداره می تونید از لقمه های مهرو ماه استفاده کنید ولی به حرف نویسنده کتاب گوش کنید
      و تست ها رو بخونید و پاسخ نامرو نگاه کنید شاید نه 99% این کار در اول سخته ولی بعدا که ره افتادین همه چی حله پس نگران درسنامه نداشتن نباشید

قرابت ها رو هم اول داستان بالای هر قرابت رو بخونید وسعی کنید مفهوم کلیشو به خاطر بسپارید

2. زبان شهاب اناری (من خودم زیاد خوشم نمیاد ولی خیلی ها باهاش راحتن) من خودم گاج رو ترجیح میدم (گاج جامع )

تو ریاضی این درس درصد اور و رتبه اور خوبی هست

اگه لغاتتون در حد دبیرستان کامله ریدینگ کار کنید

در غیر این صورت قواعد و لغتشو کار کنید

البته می تونین ریدینگ بخونین ولی سخته

3. دینی : کتاب گاج از همه بهتر کتاب درسی ها عین کتاب داستان بخونینشون

عربی : گاج کامل (فیلی ) اگر قواعدش سخته روی تکنیک های ترجمه وقت بزارید که بهترین کتاب کتاب نشر الگو هست یه کتاب کوچک است

اگر هم لغتتون ضعیفه قواعد کار کنید یا سعی کنید لغت حفظ کنید تا بتونید به سوالای متن تو عربی جواب بدهید

و تخصصی ها که مهمن ولی عمومی ها ازاین ها هم مهمن چون دانش اموزای ریاضی اکثرا از این قسمت عمومی نتیجه می گیرن و حالا حالا ها هم ادامه داره

ریاضی : مثلثات + امار حداقل 4 تا تست داره + ریاضی سال دوم بقیه موارد هم برا اونایی که خوندن اسان هستند نه کسی که تقریبا صفره

اگر وقت دارید مشتق حد و انتگرالم بخونید

هندسه تحلیلیم ریزه کاری زیاد داره همچین اسانم نیست ولی یه نگاهی بهش بندازید

نشر الگو برا همه ریاضی ها خوبن + گاج

شیمی فقط تمام تلاشتونو بکنید مو به مو شیمی سال دوم رو بخونید 12 تا تست دارد کم نیست درصدش
      برا این درس فقط مبتکران (شک نکید کتابی بهتر وجود نداره هنوز تو ایران کسی نتونسته مثل ایشون شیمی رو بشکافه ) ( گاجم در این مورد کاملا چرت تشریف دارن )
      مطمینن خیلی کامل تمومش می کنید ولی برا اطمینان
      فیل شیمی سال دوم رو هم تهیه کنید (خلاصه سال دوم است )
      اگر دیدید با خلاصه ها متوجه مطالب میشید میتونید برا سال سوم و چهارم هم تهیشون کنید
      تو سال چهارم هم دو فصل اول شیمی اسونن و تقریبا زیاد کار نمی خان می تونید رو اونا هم حساب کنید
      رو شیمی حساب کنید به شرطی که حخوب بخونیدیش خصوصا سال دوم

فیزیک : تو صیه اکید فقط فیزیک سال دوم ولی خوب بخونید تو سال سومم هم اگر در حد متوسط یا نزدیک به متوسطید از سال سوم هم می تونید بخونید

و در اخر

بیشتر از این که مشغول درسنامه پیدا کردن باشید تست بزنید وتحلیلشون کنید

دور دنیا گاج رو هم تهیه کنید از همین الان

با خوندن درس نامه ها فقط سوال کنکور حل کنید

و دنبال تالیفی ها و سوالات سنجش نگردید (خصوصا دوقتی به کنکور نزدیک میشوید )

و هر سالم یه درس از عمومی ها و یک درس از تخصصی ها به عمد سختر از بقیس

کنکور 95 زبان و ریاضی بود حالا امسال به احتمال 50 درصد اسون باشن شایدم نباشن

اینو گفتم که رو یه درس خاص زیاد حساب باز نکنید

با برنامه ریزی بخونید و تست بزنید و
      برنامه مهمتر از هر چیز دیگر است

در حد توان و وضعیت شما چیزایی رو که به نظرم می رسید گفتم

ممکن است معلومات شما بیش از این ها باشد که در این صورت یه قدم جلو هستید

موفق باشید

پیوست :

تو این ادرس پست منم راجع به برنامه ریزی ببینید کارتون خیلی راحته تو ریختن این برنامه

از الان تا خرداد؛ هدف را چی بگذاریم؟
      ویرایش توسط roc : 02 اسفند 1395 در ساعت 23:29

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن