خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

لطفا فارسی ننویسید !

به نام خدا

سلام دوستان
      حقیقتا من از مدتها پیش با این اتفاق روبه رو بودم و همیشه خواستم در این مورد نظرم رو با بقیه دوستان به اشتراک بزارم اما فرصتی نبود ! اینجا این فرصت مهیاست و من استفاده کردم !
      فقط چند نکته رو بگم :
      1. خب همین عکس گویای موضوع هست و اونچه که پایین میبینید سیاه مشق خودمه!که سعی کردم با نوشتن کنایه امیز نظرم رو بگم!
      2. شاید عده ای بگن که نیاز نبود واسه همچین موضوع کوچکی تاپیک زده بشه! ولی من فکر میکنم اونقد مهم هست که باید یه حرکت ملی در این رابطه اتفاق بیفته !
      3. من فقط در حد خودم نظرم رو گفتم !علم کافی و اگاهی کاملی در این رابطه ندارم پس کارشناسی نکردم ! فکر میکنم به عنوان شهروند این کشور حق دارم در این گونه مسائل حداقل نظر خودم رو بگم !
      پس لطفا تیکه نندازین

و همچنین منتظر یه متن علمی که تمام سلسه مراتب موضوعی رو رعایت کرده نباشید !

علم و آگاهی ندارم از کی و از کجا این تفکر در بین بخشی از مردم این کشور به وجود امده است ! ولی تا انجایی که من در خاطر دارم وقتی پیام رسان یاهوو (یاهوو مسنجر) ارج و قربی در بین کاربران داشت ! آن زمان هم به اصطلاح فینگلیش نوشتن نشانه ی تجدد فرد به حساب می امد و به گونه ای باعث برتری فرد نسبت به سایرین میشد !
      "مثال ملموستر نوازنده پیانو یا ویولن که یک شخصیت بسیار محبوب ، جذاب و خاص محسوب میشه که خیلی ها دوست دارن نظر کوچکی بهشون داشته باشه !! "
      ولی اکنون کار به جایی رسیده که علنا اعلام میکنن فارسی نوشتن خز شده ! و لطفا فارسی ننویسید!

شاید الان خیلی ها این فکر رو داشته باشند که این عده از هموطنان عده ی بسیار کمی هستند ! صرف نظر از اینکه تعداد کم باشد یا زیاد ( که از نظر من زیاد هستند)، هر مقداری از ین تفکر موجب خطر است !

اگر به نوشتار و گفتار خود هم نگاه کنیم رگه هایی از این اتفاق (فاجعه) رو در خود می یابیم ! فلذا درست است خود به میزان این افراد تفاوت عقیدتی (خود فروختگی) در بحث زبان مادری نداریم ولی همین مقدار کم هم بسیار خطر ناک است ! که البته هر تغییر شگرفی با گذر زمان اتفاق خواهد افتاد !

واکنش:

در هر حال طبق عقیده ی ازادی خواهانه ما ایرانیان و البته مابقی مردم جهان ! هر کس ازاد است هر گونه میخواهد فکر کند و آن را نشر دهد و همچنین عمل کند ! و به هیچ بنی ادمی ارتباطی ندارد ! پس در این رابطه نیز هیچ شخصی حق ندارد نسبت به این کار اعتراض کند چرا که دخالت در امور شخصی افراد است !
      همانگونه که نباید به لباس پوشیدن افراد و یا نوع ارتباط های اجتماعی انها ایرادی بگیریم و فقط به انها احترام بگذاریم به این تفکر نیز فقط باید احترام بگذاریم !
      اگر غیر از این باشد این بدان معناست که ما ازادی شرطی میخواهیم ! همان چیزی که دقیقا مخالف آزادیست !به عبارتی میگوییم ازادی تا انجا که باب میل ماست، مورد قبول است ! و دقیقا با این کار بنیان فکری خودمان ( آزادی خواهی ) را ویران میکنیم و انسان بدون بنیان فکری ! (فلسفه چگونه زندگی کردن) بی هویت است !
      که البته هیچ کدام از ما علاقه ای نداریم که این گونه باشیم !

از نظر من حقیر به عنوان یک شهروند ایرانی همانوگنه که چندیست بر ویرانه های فرهنگ اصیل ایرانی ، در حال ساخت فرهنگی جدید هستیم و اکثرا به ان می بالیم ! در اینده ای نه چندان دور ، بر ویرانه های زبان مادری خودمان در حال ساخت زبانی مدرن و زیبا خواهیم بود !

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راسیتش زیاد بود نخوندم متنو

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad1013 نمایش پست ها
      راستیتش در این چند ساله زیاد دیدم مثل شما

من هم یه زمانی متن طولانی نمی خوندم! ولی خب دیدم میزان فهمم از بقیه میاد پایینتر !

واسه همین تصمیم گرفتم بخونم ..

البته من هیچ مطلب طولانی رو نمی خوندم ! حتی متن های علمی ..
      قطعا شما متن های علمی رو میخونید !
      این متن هم علمی نیست ... نگرانش نباشید

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      مرسی آقاپیام

هیچ وقت نتونستم با«فینگلیش»کناربیام!

ونخواهم اومد....
      ویرایش توسط _LuNa_ : 26 بهمن 1395 در ساعت 18:58

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Aylar نمایش پست ها
      مرسی آقاپیام

هیچ وقت نتونستم با«فینگلیش»کناربیام!ونخوا م اومد

خواهش میکنم !

فعلا که هست .. زیاد هم هست .

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط new boy نمایش پست ها
      راستیتش در این چند ساله زیاد دیدم مثل شما

من هم یه زمانی متن طولانی نمی خوندم! ولی خب دیدم میزان فهمم از بقیه میاد پایینتر !

واسه همین تصمیم گرفتم بخونم ..

البته من هیچ مطلب طولانی رو نمی خوندم ! حتی متن های علمی ..
      قطعا شما متن های علمی رو میخونید !
      این متن هم علمی نیست ... نگرانش نباشید
      متن علمی؟
      خوبی؟
      دیگه چه خبر؟

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      متن علمی؟
      خوبی؟
      دیگه چه خبر؟
      غلط کنه خواجه حافظ

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      همین که نظرتو نوشتی، زمان بیشتری از خوندن این متن تلف کردی|||||||
      حکایت ما جاودانه شود

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      آدم های سطحی نگر خیلی زیادن!
      آخه یعنی چی این حرف آقا؟

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها

همین که نظرتو نوشتی، زمان بیشتری از خوندن این متن تلف کردی|||||||
      باشه!
      نوشتن کی بود مانند خواندن؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      باشه!
      نوشتن کی بود مانند خواندن؟
      باشه شما اصلا نمیخواد بخونی

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط new boy نمایش پست ها

به نام خدا

سلام دوستان
      حقیقتا من از مدتها پیش با این اتفاق روبه رو بودم و همیشه خواستم در این مورد نظرم رو با بقیه دوستان به اشتراک بزارم اما فرصتی نبود ! اینجا این فرصت مهیاست و من استفاده کردم !
      فقط چند نکته رو بگم :
      1. خب همین عکس گویای موضوع هست و اونچه که پایین میبینید سیاه مشق خودمه!که سعی کردم با نوشتن کنایه امیز نظرم رو بگم!
      2. شاید عده ای بگن که نیاز نبود واسه همچین موضوع کوچکی تاپیک زده بشه! ولی من فکر میکنم اونقد مهم هست که باید یه حرکت ملی در این رابطه اتفاق بیفته !
      3. من فقط در حد خودم نظرم رو گفتم !علم کافی و اگاهی کاملی در این رابطه ندارم پس کارشناسی نکردم ! فکر میکنم به عنوان شهروند این کشور حق دارم در این گونه مسائل حداقل نظر خودم رو بگم !
      پس لطفا تیکه نندازین

و همچنین منتظر یه متن علمی که تمام سلسه مراتب موضوعی رو رعایت کرده نباشید !

علم و آگاهی ندارم از کی و از کجا این تفکر در بین بخشی از مردم این کشور به وجود امده است ! ولی تا انجایی که من در خاطر دارم وقتی پیام رسان یاهوو (یاهوو مسنجر) ارج و قربی در بین کاربران داشت ! آن زمان هم به اصطلاح فینگلیش نوشتن نشانه ی تجدد فرد به حساب می امد و به گونه ای باعث برتری فرد نسبت به سایرین میشد !
      "مثال ملموستر نوازنده پیانو یا ویولن که یک شخصیت بسیار محبوب ، جذاب و خاص محسوب میشه که خیلی ها دوست دارن نظر کوچکی بهشون داشته باشه !! "
      ولی اکنون کار به جایی رسیده که علنا اعلام میکنن فارسی نوشتن خز شده ! و لطفا فارسی ننویسید!

شاید الان خیلی ها این فکر رو داشته باشند که این عده از هموطنان عده ی بسیار کمی هستند ! صرف نظر از اینکه تعداد کم باشد یا زیاد ( که از نظر من زیاد هستند)، هر مقداری از ین تفکر موجب خطر است !

اگر به نوشتار و گفتار خود هم نگاه کنیم رگه هایی از این اتفاق (فاجعه) رو در خود می یابیم ! فلذا درست است خود به میزان این افراد تفاوت عقیدتی (خود فروختگی) در بحث زبان مادری نداریم ولی همین مقدار کم هم بسیار خطر ناک است ! که البته هر تغییر شگرفی با گذر زمان اتفاق خواهد افتاد !

واکنش:

در هر حال طبق عقیده ی ازادی خواهانه ما ایرانیان و البته مابقی مردم جهان ! هر کس ازاد است هر گونه میخواهد فکر کند و آن را نشر دهد و همچنین عمل کند ! و به هیچ بنی ادمی ارتباطی ندارد ! پس در این رابطه نیز هیچ شخصی حق ندارد نسبت به این کار اعتراض کند چرا که دخالت در امور شخصی افراد است !
      همانگونه که نباید به لباس پوشیدن افراد و یا نوع ارتباط های اجتماعی انها ایرادی بگیریم و فقط به انها احترام بگذاریم به این تفکر نیز فقط باید احترام بگذاریم !
      اگر غیر از این باشد این بدان معناست که ما ازادی شرطی میخواهیم ! همان چیزی که دقیقا مخالف آزادیست !به عبارتی میگوییم ازادی تا انجا که باب میل ماست، مورد قبول است ! و دقیقا با این کار بنیان فکری خودمان ( آزادی خواهی ) را ویران میکنیم و انسان بدون بنیان فکری ! (فلسفه چگونه زندگی کردن) بی هویت است !
      که البته هیچ کدام از ما علاقه ای نداریم که این گونه باشیم !

از نظر من حقیر به عنوان یک شهروند ایرانی همانوگنه که چندیست بر ویرانه های فرهنگ اصیل ایرانی ، در حال ساخت فرهنگی جدید هستیم و اکثرا به ان می بالیم ! در اینده ای نه چندان دور ، بر ویرانه های زبان مادری خودمان در حال ساخت زبانی مدرن و زیبا خواهیم بود !
      درود
      بحث بسیار خوبی را باز کردید
      بنده به شخصه هیچ وقت فینگلیش نوشتن را نمی پسندم و خودمم هیچ وقت از این روش استفاده نکرده ام
      امیدوارم دوستانی که به این روش نوشتن عادت دارند با کمی تفکر، حاضر باشن کنار بذارن اون‌ را

پ.ن: البته برخی هم از مسنجر ها یا گوشی هایی استفاده میکنند که زبان فارسی را نداره و مجبورند فینگلیش تایپ کنند. اینها ناچار هستند استفاده کنند و مسلما روی این بحث با اونها نیست.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      یه کتاب انگلیسی خوندم ، نوشته بود هفته ای 20 زبان در دنیا از بین میره و این یه فاجعه برای بشریت هستش

من خودم چون عادت کردم به تایپ انگلیسی ، معمولا هم فینگلش پی ام میدم ولی اینکه low level باشه این واقعا نامردیه ... چون با همین زبون کل نیاز هامونو برطرف میکردیم

مرسی پیام جان

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      والا من اینقد تو گیم چت دادم عادتم رو فینگلیشه اونم سرعت در حد تامکت
      اما جاهای دیگه سعی کردم فارسی بنویسم
      دنیا ثابت کرده ادعا زیاد یعنی فهم پایین
      این یارو که پست و گذاشته نهایت تواناییش آی ام بلکبورد ه
      فارغ التحصیل از یه دانشگاه سطح 8 9 با نمره زبان 10
      درخت پربار سرش خمه
      خوشا دیدار ما در خواب ...

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ok sayemoono mikonim : ))

ویرایش توسط Fatemeh2Net : 14 اسفند 1395 در ساعت 16:58

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن