خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

آخه چرا هیچ کس جواب سوالات منو نمیده!!!(زبانفارسی )

سلام بچه ها توروخدا یکی منطقی وخوب جواب منوبده ...ممنون میشم. درسوال کنکور سراسری کلمه لغات یک تکواژ در نظر گرفته شده اما در یکی از ازمونای سنجش همون سال واژه کلمات دو تکواژ یعنی کلمه +ات در نظر گرفته شده!!حالا کدوم درسته؟؟بعدش اینکه جدیدا دیگه نمیشه به کنکورای سال قبلم اعتماد کرد یه سال کنکور گذشتگان رو دو تکواژ گرفته دوسال بعد گفته نخیر گذشتگان گذشت+ه+ان هست اصلا الان من جوری گیج شدم که خدا میدونه!خواهشا کمک کنید. الان آخرش لغات رو مث" کلمات "لغت+ات باید درنظر گرفت؟؟
      خدایا چیزی نمیبینم....!آینده پنهان است.اما آسوده ام چون تورا میبینم وتو همه چیز را....🌹🌹🌹

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hani77 نمایش پست ها
      سلام بچه ها توروخدا یکی منطقی وخوب جواب منوبده ...ممنون میشم. درسوال کنکور سراسری کلمه لغات یک تکواژ در نظر گرفته شده اما در یکی از ازمونای سنجش همون سال واژه کلمات دو تکواژ یعنی کلمه +ات در نظر گرفته شده!!حالا کدوم درسته؟؟بعدش اینکه جدیدا دیگه نمیشه به کنکورای سال قبلم اعتماد کرد یه سال کنکور گذشتگان رو دو تکواژ گرفته دوسال بعد گفته نخیر گذشتگان گذشت+ه+ان هست اصلا الان من جوری گیج شدم که خدا میدونه!خواهشا کمک کنید. الان آخرش لغات رو مث" کلمات "لغت+ات باید درنظر گرفت؟؟

سلام دوست من
      تو همه کتابای کمک درسی و درسی نوشته که علایم جمع یک تکواژ جدا محسوب میشه
      ولی لغات جمع مکرر هستش باید به همین صورت بررسی بشه
      یعنی نباید گفت لغت ات
      لغات یک تکواژه
      اگه می گفت لغت ها این می شد 2 تکواژ
      .
      .
      .گذشتگان 3 تکواژه بحثش یه ذره طولانیه
      من اگه وقت کردم از جزوه معلمم عکس میگیرم برات میفرستم
      گذشتگان___(گذشت+ه+ان)
      درصورت که بشه با بن ماضی فعل مذکور (یعنی همون گذشت) صفت مفعولی ساخت تکواژ ه رو هم حساب کن (مثل صفت مفعولی گذشته)
      در غیر این صورت تکواژ ه حساب نمیشه
      .
      امیدوارم مفید باشه دوست خوبم ...به امید موفقیت هر دومون

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درضمن خوب میشد اگه سوالتو از موضوع مربوط می پرسیدی ...نه تو موضوع سهمیه ...
      اینجوری می تونستی نظرات سایر دوستان رو هم داشته باشی که تو درس زبان فارسی مهارت دارن

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اگه پسوند یه کلمه رو برداریم و معنی با ربط به کلمه اصلی داشته باشه دوتا تکواژ هست . مثلا خانه یه تکواژه چون خان معنی با ربط نداره به خانه . ولی گذشته دوتا تکواژه چون گذشت به گذشته ربط داره . چون گذشته دوتا تکواژه وقتی جمع بسته بشه هم باز دوتا تکواژ + تکواژ ان هست که رو هم میشه سه تا تکواژ . مهم نیست ک ه حذف شده !

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ببینید من میدونم که لغات رو کنکور یه تکواژ گرفته میگم فرق لغات با کلمات چیه که کلمات دوتا تکواژه یعنی منظور شما اینه که لغات جمع مکسره وکلمات جمع مونث سالم؟؟
      خدایا چیزی نمیبینم....!آینده پنهان است.اما آسوده ام چون تورا میبینم وتو همه چیز را....🌹🌹🌹

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ببینید من میدونم که لغات رو کنکور یه تکواژ گرفته میگم فرق لغات با کلمات چیه که کلمات دوتا تکواژه یعنی منظور شما اینه که لغات جمع مکسره وکلمات جمع مونث سالم؟؟
      اخه چطور "لغات" باید بیشتر از یه تک واژ باشه ؟؟؟ کلمات اینجوریه : کلمه + ات . چون کلمه معنی داره .

There is enough light
      for one who wants to see

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نمیشه گفت لغه+ات؟؟مثل کلمه +ات

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      لغات رو اشتباها حتی بعضی از مدرسای کنکور جمع مکسر میگیرن
      اما از اونجایی که من حتی به چشمام هم عادت ندارم رفتم یکم فکر کردم
      لغات مثل تلمیذات:یعنی در عربی اگر وازه ای دارای (ه) تئنیث،بخواد با (ات)وصل بشه حرف(ه)میپره
      پس لغات:لغت+ات
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

9. Top | #9
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من یه نتیجه گیری کنم الان یعنی کلماتی که به ت گردیعنی ه ختم بشن بعد با ات جمع بشن جمع مونث سالم هستند ودو تکواژ محسوب میشن اما کلماتی که به ت مثل لغت ختم بشن درصورت جمع بسته شدن با ات جمع مکسر هستن ویه تکواژن......درسته؟؟؟

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نمیشه گفت لغه+ات؟؟مثل کلمه +ات
      نه نمیشه . زبان فارسیه عربی ک نیست

There is enough light
      for one who wants to see

11. Top | #11
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بعدش یه چیز دیگه :در یه سوالی( یاری خواهد کرد) رو کلا یه واژه درنظرگرفته ولی به نظرم اشتباهه چون به نظرم یاری نقش مسند داره وباچطور وچگونه معنی میده!ویه فعل ساده هست نه مرکب!!شما چطور توجیه میکنید؟

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      بعدش یه چیز دیگه :در یه سوالی( یاری خواهد کرد) رو کلا یه واژه درنظرگرفته ولی به نظرم اشتباهه چون به نظرم یاری نقش مسند داره وباچطور وچگونه معنی میده!ویه فعل ساده هست نه مرکب!!شما چطور توجیه میکنید؟
      نه خیر این رو هم یه فعله و یه واژست . چون گسترش پذیر نیست . در جمله "رضا با ماشین به مدرسه رفت" هم "با ماشین" در پاسخ چطور یا چگونه معنی میده ولی مسند نیست متممه .

مثلا در یه جمله مثل :داشتیم در مدرسه دست به شورش میزدیم
      شاید شما داشتیم رو یه فعل و یه واژه و دست رو یه واژه و میزدیم رو یه واژه بگیرید ولی "داشتیم دست میزدیم" رو هم یه واژه و یه فعل هست و جدا نیست هر چند جدا اومده تو جمله !!

There is enough light
      for one who wants to see

13. Top | #13
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ببخشید میشه کلا بگید چرا مثلادرافعالی مث اگاه کنند اگاه وکنند هرکدوم یه واژه هستن؟من اینقدر خوندم که کلا گیج شدم میشه کلا بگید که از کجا میفهمید اینارو؟؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      یه چی به تجربه فهمیدم ...
      .......................................
      واسه زبان فارسی ...... اول کامل هرچی تست که داری واسش بزن .... همون تعدادی که مدنظرته ! ...........
      .......................................
      بعدش احتمالن .. همه تستاتو علامت زدی دیگه ... که یه سری شامل همین تستای اشکال دار و خاص هستن ... مثل اون تستای .... «همینه که هست» توی ادبیات موضوعی گــاج ... که بعدش میتونه رو اینا و تناقضات و ابهاماتی که داره فکر کنی و ببینی چه جوریاست ! ...
      ........................................
      شيطان در گوشم زمزمه كرد: تو به اندازه ى كافى قوى نيستى كه در مقابل طوفان دوام بيارى.
      امروز من در گوش شيطان زمزمه كردم: من خودِ طوفانم

15. Top | #15
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بله...من ازبس که زیادی خوندم قاطی کردم....تشکر zAPATA

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن