خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

افزایش سرعت تست زنی سوالات مربوط به ساختار های شیمی

دوستان سلام مشکلی که اخیرا برای من پیش اومده اینه که توی تست هایی که در مورد ساختار های ترکیبات هستن(ساختار لوییس و...) خیلی وقت میزارم بعضی وقت ها توی یه تست باید 8 تا ساختار لوییس رو رسم کرد و بعد تجزیه و تحلیلشون کرد(نسبت زوج الکترون های پیوندی به نا پیوندی و...) و تمام این کار ها باید زیر یک دقیقه انجام بشه که متاسفانه من یا این تست ها رو خالی میزرام یا در اکثر مواقع با جوجود وقت زیادی که میزارم سوال غلط میشه چون توی رسم 8 تا ساختار کوچکترین اشتباهی منجر به غلط از آب درومدن تست میشه اینطوری نیست که ساختار ها رو بلد نباشم ولی خب خیلی وقت میگیره
      یکی از دوستان گفت که باید ساختار ها رو حفظ کرد ولی واقعا کار سختیه چون فرمول ها خیلی شبیه همن و مثلا توی یک هیدوژن اختلاف دارن که حفظ کردنشونخیلی سخت میشه
      دوستان اگه راه حلی دارن لطفا راهنمایی کنن

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بهترین راه همون حفظ کردن ساختار هاست . همرو تو 3-4 صفحه بکشین هر شب نیم ساعت بخونینش

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه سری فرمولا هست بسیار زیبا و تمیز ...
      مثلا تعداد پیوندا میشه : جمع ظرفیت اتما و بار کل یون تقسیم بر دو . اینا برای ترکیبای آلی هم جواب میدن به شکلی بسیار عالی !
      مثلا آسپرین c9h8o4
      9*4 + 8*1 + 4*2 که میشه 52 تقسیم بر دو بکنی میشه 26 تا پیوند در کل مولکول .
      در مورد ساختارام احتمالا مث من توی تصویر سازی مشکل داری بجاش به متن تبدیلش کن . مثلا بگو آسپرین چیا داره : استر و اسید و بنزن .
      در هر حال باید مرور کنی درسای حفظی کلا همینجورین

? What is the Most resilient Parasite? A Bacteria? A Virus? An Intestinal worm
      ;An idea
      ... Resilient, Highly contagious
      .Once an idea has taken hold of the brain it’s almost impossible to eradicate
      .An idea that is fully formed, fully understood,That sticks, right in there somewhere

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aidaa نمایش پست ها
      بهترین راه همون حفظ کردن ساختار هاست . همرو تو 3-4 صفحه بکشین هر شب نیم ساعت بخونینش
      ولی احتمال غلط خیلی بالا میره مثلا PCl2O با PClO2 خیلی شبیه همن ولی ساختار هاشون یکی نیست(نبایدم باشه)
      اینطوری نیست که حفظیم ضعیف باشه اتفاقا برعکس ولی واقعا فراره
      اگه راه خاصی برای حفظ کردن ساختار ها دارین بفرمایید

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط banker نمایش پست ها
      مثلا تعداد پیوندا میشه : جمع ظرفیت اتما و بار کل یون تقسیم بر دو . اینا برای ترکیبای آلی هم جواب میدن به شکلی بسیار عالی !
      مثلا آسپرین c9h8o4
      در مورد ساختارام احتمالا مث من توی تصویر سازی مشکل داری بجاش به متن تبدیلش کن . مثلا بگو آسپرین چیا داره : استر و اسید و بنزن .
      فرمولی که گفتین برای تعداد الکترون های پیوندی هست یا تعداد جفت الکترون پیوندی؟ بعد این که برای نا پیوندی هم فرمول داریم؟

در مورد نام ها خدا رو شکر هنوز به اون حد نرسیدیم به بهمون فرمول شیمیایی رو میدن

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مثلا آسپرین c9h8o4
      فکر میکنم فرمولتون رو درست متوجه نشدم اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali kh نمایش پست ها
      فرمولی که گفتین برای تعداد الکترون های پیوندی هست یا تعداد جفت الکترون پیوندی؟ بعد این که برای نا پیوندی هم فرمول داریم؟

در مورد نام ها خدا رو شکر هنوز به اون حد نرسیدیم به بهمون فرمول شیمیایی رو میدن
      چیز عجیبی نیست دادا دقت کن .
      ظرفیت عناصرو بلدی ؟ مثلا کربن چهاره . نیتروژن سه . اکسیژن دو و مثلا هالوژنا یک . تو میای برای یه ترکیب بدون اینکه بخوای ساختارشو بکشی تعداد پیونداش ( یا همون جفت الکترونای ناپیوندیش ) رو به دست میاری .
      مثلا بذا یه مثال دیگه بزنم . برای ترکیبی خیلی ساده مثل متان ! میشه ch4 . بعد میای ظرفیتای اتمارو جمع میزنی میگی یه دونه کربن با ظرفیت چهار و چهار تا هیدروژن با ظرفیت یک جمعا میشه هشت . حالا تقسیم بر دو میکنی میشه چهار. این چهار همون چهار تا پیوند کربن و هیدورژن یا همون به قول شما تعداد جفت الکترونای پیوندی در این ترکیب ( متان ) هستش .

? What is the Most resilient Parasite? A Bacteria? A Virus? An Intestinal worm
      ;An idea
      ... Resilient, Highly contagious
      .Once an idea has taken hold of the brain it’s almost impossible to eradicate
      .An idea that is fully formed, fully understood,That sticks, right in there somewhere

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      فرمولو ول کن. این لیستو ۱۰ بار رسم کن حفظ میشی. هر روز یه بار
      http://baroughi.com/pasokh-tamrin-ch2-fasl4.pdf
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasintabriz نمایش پست ها
      فرمولو ول کن. این لیستو ۱۰ بار رسم کن حفظ میشی. هر روز یه بار
      http://baroughi.com/pasokh-tamrin-ch2-fasl4.pdf
      ياسين جان مرسي از ليستي كه قرار دادي و تركيباتي هست كه بايد حفظ بود ؛ اما مگه به جز شكل و ساختار ، جفت پيوندي و ناپيوندي ، وجود راديكال ، تعداد داتيو و ... ، هدف ديگه اي از رسم لوييس داريم ؟!
      خب با سه چهار فرمول + برخي مفاهيم ساده ميشه همه ي اين موارد رو محاسبه كرد ؛ بنظرت بهتر نيست ذهنمون رو از رسم هاي متفاوت خالي نگه داريم و به اين فرمول ها اتكا كنيم ؟؟

پ . ن : من خودم سر كنكور ٩٥ با همين فرمول ها تست هاي لوييس شيمي ٢ رو زدم .....
      هر كي هم به جز ياسين بود ، عمراً ازش سوال ميكردم ( چون اگه سه چهار تا دانش آموز به واقع خوب توي انجمن باشه ، يكيش ياسينه ....)

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      ياسين جان مرسي از ليستي كه قرار دادي و تركيباتي هست كه بايد حفظ بود ؛ اما مگه به جز شكل و ساختار ، جفت پيوندي و ناپيوندي ، وجود راديكال ، تعداد داتيو و ... ، هدف ديگه اي از رسم لوييس داريم ؟!
      خب با سه چهار فرمول + برخي مفاهيم ساده ميشه همه ي اين موارد رو محاسبه كرد ؛ بنظرت بهتر نيست ذهنمون رو از رسم هاي متفاوت خالي نگه داريم و به اين فرمول ها اتكا كنيم ؟؟

هر كي هم به جز ياسين بود ، عمراً ازش سوال ميكردم ( چون اگه سه چهار تا دانش آموز به واقع خوب توي انجمن باشه ، يكيش ياسينه ....)
      این فرمولا چی هستن دوست عزیز ؟ از کجا یاد گرفتیشون ؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها

اولا ممنون از لطفت.دوما درسته فرمول هایی هستن ولی بنظر من هرچی کمتر فرمول حفظ کنیم بهتره. من تا حالا اینجوری خوندم و جواب داده برا همین نمیخام روشمو عوض کنم. فرمول معمولا استثنا داره و معلوم نیس که یکی از همین استثناها رو بدن تو کنکور.
      همین معلم ما تو دوم یه جدولی گفته بود که از روی جمع عدد های اتمی شکل هندسی و ناپیوندی و اینارو همشو پیدا میکردی ولی امسال فقط با رسم ساختار حل کردم سوالات رو.
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فیلم های 95 اقاجانی رو ببینید من چیزی رو حفظ نیستم اما همرو میتونم سریع براتون بگم و رسم کنم.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wizard2015 نمایش پست ها
      این فرمولا چی هستن دوست عزیز ؟ از کجا یاد گرفتیشون ؟
      بعضي هاش در گاج جامع هست ولي بيشترش رو معلم هاي كنكور ميگن ...

نقل قول نوشته اصلی توسط yasintabriz نمایش پست ها
      اولا ممنون از لطفت.دوما درسته فرمول هایی هستن ولی بنظر من هرچی کمتر فرمول حفظ کنیم بهتره. من تا حالا اینجوری خوندم و جواب داده برا همین نمیخام روشمو عوض کنم. فرمول معمولا استثنا داره و معلوم نیس که یکی از همین استثناها رو بدن تو کنکور.
      همین معلم ما تو دوم یه جدولی گفته بود که از روی جمع عدد های اتمی شکل هندسی و ناپیوندی و اینارو همشو پیدا میکردی ولی امسال فقط با رسم ساختار حل کردم سوالات رو.
      حرفت درسته بابت يادگيري رسم ها ( اما نه رسمش در سر جلسه !)
      ولي خب در كليت بنظرم اين فرمول ها هم راه بدي براي لوييس نيست .... . رسم خيلي از گونه ها در كتاب ها هست ؛ مثلا گاج رسم در حدود ٦٠ تا گونه رو آورده كه بايد بلاخره ياد گرفته بشند ( ٣٥ گونش كاملا حفظييه ) ولي خب تمامي اون ها با همون فرمول ها هم قابل تشخيصه ....

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چیز عجیبی نیست دادا دقت کن .
      ظرفیت عناصرو بلدی ؟ مثلا کربن چهاره . نیتروژن سه . اکسیژن دو و مثلا هالوژنا یک . تو میای برای یه ترکیب بدون اینکه بخوای ساختارشو بکشی تعداد پیونداش ( یا همون جفت الکترونای ناپیوندیش ) رو به دست میاری .
      مثلا بذا یه مثال دیگه بزنم . برای ترکیبی خیلی ساده مثل متان ! میشه ch4 . بعد میای ظرفیتای اتمارو جمع میزنی میگی یه دونه کربن با ظرفیت چهار و چهار تا هیدروژن با ظرفیت یک جمعا میشه هشت . حالا تقسیم بر دو میکنی میشه چهار. این چهار همون چهار تا پیوند کربن و هیدورژن یا همون به قول شما تعداد جفت الکترونای پیوندی در این ترکیب ( متان ) هستش .
      ممنون همون اول فرمول رو فهمیدم فقط یه مورد رو دیدم تطابق نداره که اشتباه محاسباتی کردم ببخشید فرمول ساده ای هست

راستش بعد از این که تاپیک رو زدم یه سر زدم به جزه شیمیم و دیدم که آب در کوزه وما تشنه لبان میگردیم توی جزوه نحوه پیدا کردن تعداد الکترون های پیوندی و نا پیوندی و استثنا ها و روش حل استثناها رو گفته بود با یکم تجزیه و تجلیل خودم مواردی مانند تعداد الکترون های پیوندی اتم مرکزی یا این که بفهمیم یک ساختار پیوند دوگانه داره یا نه رو پیدا کردم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن