خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

Question 3. دینامیک +++پاسخ نهایی اعلام شد+++

3
      ***یه سوال خوب و البته 2گزینه ای!

سوال: روی ترازویی ایستاده ایم، ترازو عدد z را نشان میدهد؛ ناگهان بصورت شتابدار مینشینیم و در حین نشستن،ترازو عدد x را نشان میدهد؛ همینطور که بصورت نشسته روی ترازو ثابت شده ایم ناگهان بصورت شتابدار بلند میشویم،در حین بلند شدن ترازو عدد y را نشان میدهد. کدام یک از مقایسه ها درست است؟ (اینبار با ذکر دلیل)

1. X<z<y
      2. Y<z<x

در ضمن جواب دوستان بعد از اعلام پاسخ درست ظاهر میشه و قبلش کسی نمیتونه گزینه انتخابی و توضیحات شمارو ببینه!

*پاسخ درست پس فردا ساعت8 اعلام میشه*

پاسخ دهندگان سوال قبل:
      @Sarah_73@ - masoud5- @رستا - @RezaSi - @ســجــاد - @mk.meydani@ - milad101@ - Elham_T

ویرایش توسط MehD : 26 تیر 1392 در ساعت 16:07

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      2
      چون هنگام نشستن نیرویی رو به پایین به ترازو وارد میکنیم،نیرو هم جهت با mg میشه و نیروی برآیند یعنیx برابر مجموع نیروی وارده از طرف ما و نیروی وزن میشه(Z+F)
      در حالت سوم نیرو رو به بالا و خلاف جهت وزنه پس Y میشه اختلاف F و Z

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

هیچکدام از گزینه ها را نمیتوان انتخاب کرد چون در هر دو صورت ترازو عددی بزرگتر از وزن شخص را نشان میدهد و فقط با توجه به داشتن شتاب در حین بلند شدن و نشستن،میتوان آنها را مقایسه کرد اما برای هر دو عددی بزرگتر از Z را نشون میده

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ***صورت ساده شده ی تست: آقا جون/سرکار خانوم، وقتی داریم رو ترازو میشینیم وزن ظاهریمون بیشتره یا وقتی داریم بلند میشیم؟
      1.بلند میشیم
      2.میشینیم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      وقتی داریم میشنیم وزن ظاهریمون بیشتــره ... !! خودمونی جواب دادم منـــم !! و من الله توفیق
      عشــــــق ؛
      همین خنده های ساده توست . . . !

وقتی با تمام غصه هایت میخندی ؛
      تا از تمام غصه هایم رها شوم . . .

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      جواب @Edward :

سلام خسته نباشید

جواب سوال شما گزینه ی 2 می شه (البته به نظر من)
      چون وقتی با شتاب مشخص مثلا a میشینیم مجموع نیرو های وارد بر زمین که ترازو نشون میده همون F=(g+a)m هست و این مقدار طبیعتا از mg بیشتر هس و mg هم از F'=(g-a)m بیشتره که در واقع این اف پریم نیروی وارد بر زمینه وقتی داریم میایم بالا!

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      پاسخ دهندگان(تاکنون): Elham_T - Sarah_73 - سـجــاد - Edward

دوباره بقیه کوشن؟؟؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      2 میشه؟

مـــــــــــا آزمـــــــــوده ایمــــــ در این شهــــــــــــــر

بختــــــــــــــــــــ خویش

بیــــــــــــــرون بایــــــد کشیـــــــــد از این ورطــــه

رختـــــــــــــــــ خویش

9. Top | #9
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داداش باتشکر از سوالت که موجب شد یه کم فکر کنیم. به نظرم گزینه1 درست تره.

توضیح: اولا بگم به نظر من سوال کمی مشکل داره چون وقتی میگی شتابدار هم میتونه مثبت باشه و هم منفی. مثلا برای نشستن اولش حرکت تندشونده هست ولی بعد کندشونده. ولی فک کردم حتما منظورت حرکت تندشونده هست دیگه برای همین گفتم گزینه1. دلیل: کلا دو تا نیرو به مجموعه ی بدن ما وارد میشه: یکی وزن(mg) و دیگری نیروی تکیه گاه (N) که همون عدد ترازو هست. وقتی با شتاب مثبت بشینیم یعنی مجموعه نیروهای به سمت پایین بیشتر بوده پس mg>N و در حالت بلندشدن هم نیروهای به سمت بالا بیشتره پس N>mg . ینی گزینه1. میتونیم بلندشدن رو با قانون سوم نیوتون هم توجیه کنیم . یعنی ما برای بلندشدن به ترازو به سمت پایین نیرو وارد می کنیم تا ترازو به ما به سمت بالا نیرو وارد کنه. ولی جواب درست تر به نظرم اینه: تو چهار بازه: 1- کمتر از وزن 2- بیشتر از وزن تا نشستن به طور کامل 3- بازم بیشتر از وزن 4- و درنهایت کمتر از وزن بازم این نظر من بود نمیدونم!!!! باتشکر

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یخورده ادمو به شک میندازه..ترازو که نیروی تکیه گاهو نشون میده
      فک کنم وقتی از رو ترازو بلندمیشیم نیرویی روبه پایین به ترازو وارد میکنیم تا با عکس العملش که رو به بالا بهمون وارد میشه بلندشیم..

ولی من نمیدونم که این بلندشدن یا نشستن حرکت شتابدار محسوب میشه یا ساکن هستیم؟؟
      اگه ساکن باشیم که گزینه1 جوابه..اگه مثه اسانسور هم حل کنیم1 میشه..

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام
      جواب سوال دوست عزیزمون:
      گزینه ی 2
      دلیل:
      چون وقتی با شتاب مشخص مثلا a میشینیم مجموع نیرو های وارد بر زمین که ترازو نشون میده همون F=(g+a)m هست و این مقدار طبیعتا از mg بیشتر هس و mg هم از F'=(g-a)m بیشتره که در واقع این اف پریم نیروی وارد بر زمینه وقتی داریم میایم بالا!

یه جورایی مث جسم توی آسانسور هستش!
      با تشکر

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      2.
      دنیا جای خطرناکی برای زندگی است. نه به خاطر مردمان شرور،بلکه به خاطرکسانی که شرارتها را می بینند و کاری درمورد آن انجام نمی دهند.
      انیشتین

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      وقتی داریم بلند میشیم بیشتره دلیلشم مشابهه آسانسوره و حرکتمون شتاب داره...
      تو نقش اول این عاشقونه ای
      من با تو گیشه ها رو فتح میکنم

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      پاسخ دهندگان(تاکنون): Elham_T - Sarah_73 - سـجــاد - Edward - نیلگون - mk.meydani - رستا - masoud5 - milad4274

دوباره بقیه کوشن؟؟؟

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      3
      ***سوال خوب و واقعا بحث برانگیزی بود و خیلی خوب همرو به چالش کشوند؛ اما باید بگم که بر خلاف تصورات جمع کثیری از پاسخ دهندگان و حتی کسانی که جواب ندادند، گزینه1 پاسخ صحیحه!!!

درصد پاسخگویی درست به این سوال که خیلی ها فک میکنن کاملا بدیهیه خیلی جالبه: 33%

دوستان اگر سوالی بحثی چیزی دارن یا حتی جواب درست رو قبول ندارن بیان و توی تاپیک پایین بحث کنن و از جوابشون دفاع کنن:

@Elham_T@ - Sarah_73 - @سـجــاد - @Edward - @نیلگون - @mk.meydani - @رستا - @masoud5
      @milad4274

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)