خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

زبان بصورت پایه ای مشکل دارم برای کنکور چی کنم؟

سلام خدمت رفقا خسته نباشید راستش یه سوال داشتم،یه کسی ک زبانش پایه ای خرابه و داره برا کنکور 97آماده میشه،چ راهی براش پیشنهاد میکنین ک زبان رو تو کنکور مثل آب خوردن جواب بده!

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      @yasintabriz امیدوارم کمکت کنه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirdostaneh نمایش پست ها
      @yasintabriz امیدوارم کمکت کنه
      در مورد زبان خیلی نمیتونم کمک کنم چون شرایطم فرق میکنه ولی نظر من اینه:
      چون ۹۷ داری وقتت کافیه و میتونی یکاریش کنی. کلاس رو پیشنهاد نمیکنم بری مگه اینکه هفته ای یه جلسه باشه و وقتتو زیاد نگیره. پیشنهاد میکنم داستان بخونی. از همون صفر صفر هم اگه شروع کنی داستان هستش. بگیر بخون لغتاشو یاد بگیر و ترجیحا یجا بنویس تا مرور کنی. فقط اینجور نباشه یروزه داستانو تموم کنی بعد دو هفته چیزی نخونی. هرروز بخونش. تو وقتای مرده یا وقتی که حوصله درس نداری بخون
      من خودم با داستان و فیلم و کارتون انگلیسی بجایی رسیدم که هیچ نیازی به قواعد گرامر ندارم و فقط با شم زبانی میزنم تستارو. فکر میکنم اگه مستمر ادامه بدی تو هم میتونی تا حد زیادی پایه خودت رو جبران کنی.
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasintabriz نمایش پست ها
      چون ۹۷ داری وقتت کافیه و میتونی یکاریش کنی. کلاس رو پیشنهاد نمیکنم بری مگه اینکه هفته ای یه جلسه باشه و وقتتو زیاد نگیره. پیشنهاد میکنم داستان بخونی. از همون صفر صفر هم اگه شروع کنی داستان هستش. بگیر بخون لغتاشو یاد بگیر و ترجیحا یجا بنویس تا مرور کنی. فقط اینجور نباشه یروزه داستانو تموم کنی بعد دو هفته چیزی نخونی. هرروز بخونش. تو وقتای مرده یا وقتی که حوصله درس نداری بخون
      من خودم با داستان و فیلم و کارتون انگلیسی بجایی رسیدم که هیچ نیازی به قواعد گرامر ندارم و فقط با شم زبانی میزنم تستارو. فکر میکنم اگه مستمر ادامه بدی تو هم میتونی تا حد زیادی پایه خودت رو جبران کنی.
      منم زبانم مثل توئه. ولی این ازمون نمیدونم چرا ۷۸ زدم احساس خطر کردم . بنظرت از متن نترسیم کیاسالار رو بخرم ؟ نمیشه که کلا نخوند

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
      منم زبانم مثل توئه. ولی این ازمون نمیدونم چرا ۷۸ زدم احساس خطر کردم . بنظرت از متن نترسیم کیاسالار رو بخرم ؟ نمیشه که کلا نخوند

Sent from my SM-A710F using Tapatalk
      اگه مث من باشی نیاز نیست. خیلی رو قلمچی حساب نرو. کنکور ۹۴ و ۹۵ رو با وقت بزن اگه بالای ۹۰ بود نیازی نیست. تازه آخر سال خواه ناخواه قراره تست کنکور بزنیم و یه مرور انجام میشه
      تو را شکست می دهد.

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasintabriz نمایش پست ها
      واقعا خوش به حالت کاش من هم از بچگی زبان میخوندم که الان مشکل نداشتم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش میشه بگی دقیقا چطور زبانت رو قوی کردی چه جور داستانی خوندی؟خب وقتی داستان میخوندی چطور میفهمیدی که مثلا معنی ‏clever‏ تو متن فارسی <باهوش> میشه؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasser.97 نمایش پست ها
      داداش میشه بگی دقیقا چطور زبانت رو قوی کردی چه جور داستانی خوندی؟خب وقتی داستان میخوندی چطور میفهمیدی که مثلا معنی ‏clever‏ تو متن فارسی <باهوش> میشه؟
      من داستانو واسه زبان یاد گرفتن نخوندم. خوشم میومد و لذت میبردم.
      اینو به مرور بدست میاری که چطور از رو متن معنی کلمه رو حدس بزنی. اوایل باید زیاد دیکشنریش استفاده کنی ولی اول خودت معنی رو حدس بزن بعد نگاه کن.
      راستی سعی نکن به فارسی ترجمه کنی. سعی کن بفهمی چی میگه بدون اینکه ترجمه کنیش. کار سختیه ولی اگه بتونی خیلی سرعتت بالا میشه. مثلا من خیلی کلمه ها معادل فارسیشون رو نمیدونم ولی میتونم بکار ببرم تو جمله. یجور تصویر ذهنیه.
      راستی همراه اون کتاب درسی رو هم بخون و غافل نشو. زیاد بودن کسایی که چیزی از زبان نمیدونستن ولی تونستن درصد قابل قبولی کسب کنن.
      تو را شکست می دهد.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میدونم شروع هر کاری سخته،راستش همین الان که به چندتا کتابفروشی زنگ زدم گفتن کتاب داستان های انگلیسی دارن که ترجمه فارسی هم زیرشون دارن حالا به نظرت با همونا استارت بزنم دگ؟میدونم همه چی به همت خودم بستگی داره ولی فقط میخوام نظرت رو بدونم که خداروشکر زبانت از من قویتره

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      راستی شما بدون رفتن به کلاس زبان دارین تو کانون بالای 80 /90 میزنین؟(یعنی تو عمرتون از کلاس زبان استفاده نکردین؟)

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasser.97 نمایش پست ها
      راستی شما بدون رفتن به کلاس زبان دارین تو کانون بالای 80 /90 میزنین؟(یعنی تو عمرتون از کلاس زبان استفاده نکردین؟)
      من هم کلاس زبان رفتم.ولی معمولا یکی دو ترم میرفتم بعد ول میکردم یکی دوسال میگذشت دوباره یکی دو ترم میرفتم. از سوم راهنمایی نرفتم کلاس. واسه شروع خوبه کلاس ولی زبان چیزی نیس که با هفته ای یکی دو جلسه بشه یاد گرفت.
      ایراد نداره ترجمه فارسی زیرش باشه سعی کن نگاه نکنیش. کتابفروشی های بزرگتر دارن بدون ترجمه رو.
      تو را شکست می دهد.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم تقریبا مشابه آقا یاسین زبان رو جواب میدم ینی اون "شم" دقیقا سر آزمون به من جوابا رو میگه مثلا وقتی میخوام ببینم کدوم جمله درسته یه لحظه فکر میکنم یه بازیگر فیلم بخواد همچین دیالوگی استفاده کنه کنکور زبان رو هم ۳۰۰۰ شدم بدون خوندن.
      توضیه من با آقا یاسین فرق داره به نظر من اینکارا رو بکن:
      ۱-از اول شروع کن ینی چی؟ینی برو از کتاب اول دبیرستان شروع کن کنکور اسما به زبان اول و دوم دبیرستان اصلا کاری نداره اما در واقع شما تا اول و دوم دبیرستان رو نفهمیده باشی نمیتونی لغات سخت تر سوم و چهارم و همچنین قواعد پیچیده ترشون رو درک کنی
      ۲-فعلا قید گرامرای مربوط به جمله سازی رو بزن و روی واژه تمرکز کن کسی که دایره لغتش قوی باشه گرامر هم براش آسون تر میشه
      ۳- بعد از قوی کردن دایره لغت وقتشه بری سراغ قواعدی که میشه باهاش کلمه رو گسترش یا کاهش یا منفی یا با تاکید کرد بصورت مثال کلمه create به معنی ساختن یا به وجود آوردن هست که اگر ive بهش اضافه بشه معنی کاملا متفاوت میشه و معنی خلاق و مبتکر میده
      یا مثلا بدونی کلمه happy با آوردن un به اولش منفی میشه و مثلا کلمه possible با آوردن im به اولش منفی میشه یا کلمه legal با آوردن i به اولش منفی میشه همچنین relevent با آوردن ir به اولش منفی میشه یا active با آوردن in به اولش منفی میشه یا like با dis منفی میشه (تقریبا تقریبا ها از هر منفی ساز توی کتاب یه مثال زدم) تو باید بدونی هر کلمه با کدومش منفی میشه
      یا بدونی er معمولا فاعل ساز هست و از فعل فاعل ایجاد میکنه مثل transport که به معنی انتقال و جابجایی هست که با er میشه transporter و معنی انتقال دهنده رو میگیره(همه اینجور قواعدا توی کتاب درسی معمولا توی یه صفحه قبل یا بعد از صفحه که توش کلمات هر درس ذکر شده هست فقط باید دقت بشه)
      بعد از این بنظرم بازم برو سراغ لغت های کتاب درسی و هرچی میتونی کلمات و فعل های ذکر شده توش رو گسترش بده و کنار خود لغات بنویس و یا بلعکس مثلا شما باید بتونی اگر کلمه irrelevent ذکر شده به معنی نامربوط تشخیص بدی که از ir+relevent تشکیل شده و relevent معنیش مربوط و مرتبط هست
      4-حالا بعد از تسلط به نکات قبلی دیگه شما باید بتونی نقش هر کلمه رو توی جمله تشخیص بدی پس وقتشه بیای سراغ قواعد جمله سازی حالا کارت آسونه چون نقش هر کلمه رو میدونی و انشا... قواعد هم برات آسون میشه
      دستم درد گرفت از بس تایپ کردم امیدوارم بتونم یه کوچولو کمکت کرده باشم
      نتیجه:اولش دایره لغت + توانایی گسترش لغات بعد از تسلط و توانایی تشخیص نقش کلمات توی جمله گرامر و تسلط بر اون
      نکته:همه اینا فقط نظر شخصی منه و میتونه خیلیاش اصن درست نباشه یا حتی بدرد شما نخوره باز بهتره اساتید اهل فن هم بیان نظر بدن
      ویرایش توسط alirezasavary : 12 بهمن 1395 در ساعت 14:22

13. Top | #13
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز تجربه خودم، دامنه لغاتتو وسیع کن از هر روشی که میتونی من خودم504 خوندم مووسیقی گوش میدم انگلیسی بعد متن اهنگو میخونم و یا سریال در کل با حرف اقا یاسینم موافقم،بعد خوبیش اینه زبان شیرینه زود راه میفتی
      I'm coming

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از همه داداشا و خواهرا ممنونم واسه این راهنمایی خوبتون انشاا... بتونم جبران کنم انشاا... تو خوشی همدیگه رو ببینیم یا حق

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به نظر من کتاب سیب مهر و ماه رو بخونی خوبه ، یکی از دوستای من از این کتاب جواب خوبی گرفت...
      کتابش خلاصه‌س و میشه سریع خوندش و اینکه همه مطالب ( لغت ، گرامر ، ریدینگ و... ) رو داره و آموزش هم داده.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن