خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 69 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 1033
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

هر کی تازه میخواد شروع کنه به تغییر بیاد تو

سلام
      wolf-wall-street-014.jpg

امیدوارم حالتون خوب باشه.نباشه هم مهم نیست چون یه زخم میتونه بهت برکت بده
      طبق روال همیشگی رسیدیم به جایی که به دوره دوم تاپیک های از الان میشه یا نه اغاز میشه....دوره اول از اواخر ابان تا اوایل دی شروع میشه و دوره دوم بعد از وقفه 1 ماه تو دی از اوایل بهمن شروع میشه تا اواسط اسفند ...بعد از اون به ندرت پیش میاد کسی جرات تاپیک زدن داشته باشه و نهایتا با یه پست تو تاپیک های مشابه سر ته ماجرا رو تموم میکنه

کساییکه از این تاپیک ها میزنن دو دسته اند ...یا با اون چیزی که میخوان فاصله دارن یا یکی مثل من کلا شروع نکردن بنا به دلایل مختلفی

بیایین صادق باشیم...رسیدن به رتبه خوب از شروع نیمسال دوم(جایی که قلم چی این هفته داره جمع بندی رو تموم میکنه) خیلی سخته ...نه غیر ممکن نه فقط سخت
      باید محکم براش تلاش کنی و رو تصمیمت استوار بمونی و هیچ موقع اراده ات رو نشکنی
      تو گذشته هر چی بهت گذشته ...هرچی که شده رو بزار زمین تا پابند نباشی و راحتتر شروع کنی به رفتن به قول امروزتو بپوش تا فرداتو بسازی و گذشته رو بسوزونی

مهم نیست جزو کدوم دسته ای...اگه میخوای تغییر کنی به تاپیک خوش اومدی

پ.ن1: دلیل ایجاد این تاپیک پیرو پست زیری و موافقت دوستانه...اینجا برای
      گزارش کار و متن های انگیزشی و سوال پاسخ ضروری با تم دوستانه و صمیمی هست و اگه مواردی به غیر از هست از همون تاپیک استفاده کنید
      هرکی تازه شروع کرده به خوندن بیاد تو

میخواستم اینکار رو بکنم ولی یکم فکر می کردم بچه های ازش استقبال نکنن
      اینکار فکر کنم یه چیزی مثل خونه تکونی عید برا بعضی از خونه ها باشه ...فرق چندانی برا خونه هایی که مرتبه نمی کنه ولی خود اسم کار یه روح تازه ایی به خونه میده
      حالا اگه موافقین!!!!!!!!!!! یه تاپیک جدید با یه متن اولیه مناسب بزنم و از اون به عنوان گزارش کار و متن های انگیزشی و سوال پاسخ ضروری با تم دوستانه و صمیمی استفاده کنیم...دقیقا همونی که اوایل شروع تاپیک و اواسط سال پیش بود
      و اینجا هم بشه
      به نوعی گپ خونه البته فقط با محوریت روزمره های یه کنکوری و گفتگوهای بی الایش تازه شروع کرده ها....روالی که تقریبا این اواخر به خودش گرفته
      پ.ن:هرکسی نظری در این مورد داره نقل بگیره
      خصوصا کله گنده های تاپیک @DR.MAM@ که فعالیتش رو بیتشر در پ.ب(نه پ.خ) دنبال میکنه...در حالیکه یادش رفته یکی از ستون های اصلی این تاپیک برای شکل گیری مجدد خودش بوده و نبودنش
      ما رو آواره @Isabella@ که با رفتن از اینجا انگیزه و ترازش کمی افت کرده کسی که باید بدونه هممو.ن منتظریم جواب دندان شکنی به اون شخص حاضر در اون مهمونی بده @AGHA.ERMIA@ که میدون رو به جوون ها داده و خودش رو پیر میدون میدونه در حالی که تیم جدید ما به تجربه اون نیاز داره @mtbkh@ که به علت تبدیل شدن اینجا به سایتی چیز یابی دیگه خبری از پستای رنگی رنگیش و با انرژیش نیست
      و بقیه دوستان عزیز که بنا به مشکلاتی(روالی که اخیرا گرفته) که گفتم و همین طور نبود اون روح تازه در کالبد این تاپیک فعالیتشون کم شده

پ.ن2:هممون میدونیم که استفاده درست از انجمن و خصوص این تاپیک نیو ورژن میتونه به ما خصوصا به پشت کنکوری هایی که ارتباطشون خیلی محدود شده با محیط دوستان خیلی میتونه مفید باشه...همون طور که بوده
      پ.ن3:لازم به ذکر است که همواره پ.ن های من مهمتر از اصل متن بوده است
      پ.ن4:پ.ن به معنای پی نوشت می باشد لکن معنی ر.ا که برخی استفاده میکنند چیست؟؟
      پ.ن5:نظر بدین

پ.ن2:دوستانی که یاد میشن رو حرفشون و فعالیتشون حساب شده و 90 درصد دلیل ایجاد تاپیک حرف اونا و کمک به اونا بوده @DR.MAM@ @Isabella@ @AGHA.ERMIA@ @ehsan-en1@ @mtbkh@ @s-1998@ @Mandi96@ @ata1001@ @mrsky@ @AMIN_S@ @Fateme_ebrahimi@
      و بقیه دوستان عزیز که اگه یادم رفت معذرت میخوام .هرکسی هم هر کسی رو میشناسه تگ یا یاد کنه لطفا

پ.ن3:از دوستانی که پارسال تو جو کنکور بودن و یا سال های قبل هم رشته های خوبی قبول شدن مثل خانوم @درسا20@ یا افشین @afshin_moghtada@ یا محمد @mamadsoag@ یا حتی سجاد @8MIT8@ یا هرکیه دیگه که میتونه به بچه ها کمک کنه خواهش به همکاری و کمک داریم...دوستان هرکس دیگه مشابه هم که میشناسین تگ یا یاد کنن

پ.ن4:این تاپیک نه برا گرفتن تشکره نه امتیاز نه دیده شدن نه هیچ چیز دیگه ای...همون طور که گفتم صرفا بخاطر درخواست و کمک به دوستانه
      پس بهتره که توش فعالیت بشه

پ.ن5:برخی از بچه ها شاید بگن از الان رتبه خوب نمیشه یا شاید کلا با کلیت تاپیک های گزارش کار مشکل داشته باشن
      در جواب این دوستان اول بگم که تو وقت باقی مونده اتفاقای زیادی میتونه برا کسی که میخواد رخ بده فقط باید تمام وجودش رو بذاره...در ارتباط با دوستا دوم هم بگم که تاپیک های اینچنینی برای پشت کنکور ها یا کنکورهایی که از این به بعد دارن از فضای دوستاشون دور میشن میتونه انگیزه رو تو برخی از روزهای خاص براشون نگه داره و مفید باشه چیزی که متاسفانه داره کم کم از انجمن جدا میشه و میتونه با این تاپیک دوباره ایجاد بشه ...راستی یه سری هم هستن که کلا این کار ها رو مموش بازی میدونن ...خدمت این عزیزان هم عرض کنم حال روحی من اصلا مساعد نیست و منو از نزدیک ببینی بهش پی می بری ولی این مدت خصوصا برای دو دسته بالا باید تا اخرش و هر دقیقه اش با انگیزه بود که با فضای درام اینکار نشدنیه و این سری از مموش بازی ها لازمه

پ.ن موقت:اگه تاپیک ایراد داشته باشه بعدا ویرایش میکنم یکم عجله ای شد

ویرایش توسط alpey : 07 بهمن 1395 در ساعت 11:27

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من هم گزارش میدم
      فعلا شیمی رو دارم نکته برداری و اماده میکنم سه دوزه تموم میکنم 12فصل رو

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      از شکست نترس
      آن چیزی که باید از آن بترسی نشانه گرفتن اهداف کوچک است
      وقتی هدف بزرگی داشته باشی حتی شکست خوردن در راه آن باشکوه است

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منو تگ نکردی
      نمیبخشمت

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هیچی غیر ممکن نیست

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اینم اولین گزارش کار : 10 ساعت 70 تست

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم‌ دیروز همش خونه بودم ولی ۸ساعت

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

8. Top | #8
      Cat
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام رفقا
      من هم خوب نخوندم تو این یه ماه، قبلن خوب بودم الانم کم کم شروع کردم تا جبران کنم
      این آزمون پایه رو خدا رو شکر جاهای زیادیش رو خوب جمع کردیم
      نمیدونم چرا پیش 1 آزمونش بد شد.
      ضمنا عکس قشنگیه استارتر عزیز.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلاااام.ميخواستم جزو کسايی باشم که توصفحه اول پست داده[emoji7] [emoji7]
      منم تگ نکردين[emoji35] [emoji35]

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مثل اینکه جمع همه خوبه جمع اینجا
      ولی داداش نیتت از تاپیک مشابه زدن رو نفهمیدم
      اینکه همونه خوب
      در واقع فیک همونه ------------>چیکاریه وقتی اورجینالش هست
      به هر حال امیدوارم از این تاپیک حداقل 4 دکتر بیاد بیرون 😷😷😷😷🏥🏥🏥🏥
      پ.ن:چون یه شناخت نسبی ازت داشتم حرفمو رک بهت گفتم(شایدم هم ندارم !)
      پ.ن:این به معنی مخالفت نبودا!!!
      موفق باشیم
      نمیترسم از اینکه تو مسیرم چندین بار شکست بخورم
      ترسم از اینه که بخوام بدون رویاهام به زندگی ادامه بدم.

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منم هستم تقریبا تازه شروع کردم😊😊😊[emoji4] [emoji4]

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
      چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد.... من نه آنم که زبونی کشم از چرخ وفلک!!!!

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منم از فردا گزارش میزارم😊

14. Top | #14
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چگونگي برنامه ريزي براي کنکور

بهترين زمان براي آغاز مطالعه جهت كنكور چه ماهي است؟ آيا الان دير نيست؟ بهتر نيست بگذاريم براي سال بعد تا حسابي وقت داشته باشم؟ من نمي‌رسم تمام درس‌هايم را بخوانم، پس در كنكور امسال موفق نمي‌شوم! پارسال آن همه خواندم و موفق نشدم، چطور ممكن است امسال با 5ماه نتيجه بگيرم؟ من تازه دانشجوي ترم 7 هستم، مگر مي‌شود هم واحد پاس كرد و هم براي كنكور درس خواند؟
      اين سؤالات مسائلي هستند كه بارها . بارها از زبان هزاران كنكوري مطرح شده‌اند و ممكن است همين حالا ذهن شما را به خود مشغول كرده باشند. بعضي از شما كه الان به جواب مناسب رسيده‌ايد و مطالعه خود را آغاز كرده‌ايد اما دسته ديگر دائماً به اين سوالات فكر مي‌كنند و همجون وسواس فكري از ذهن آن‌ها بيرون نمي‌رود. اين افراد يا اصلاً مطالعه را آغاز نمي‌كنند و يا گهگاه كتاب‌ها را ورقي مي‌زنند و باز عقب مي‌نشينند.

در اين بخش روي سخنم با دسته دوم است. آن‌هايي كه نيمي از زبان خود را صرف انديشيدن به بايد‌ها و نبايدها نشخوار فكري در مورد آن‌ها مي‌پردازد و به جاي آنكه تمام توجه خود را معطوف به تلا ش براي بهره بردن از كمترين زمان موجود كنند، لحظه به لحظه را از دست نمي‌دهند. در ادامه سعي ‌مي‌كنيم به اين سوالات پاسخ دهيم و راهكارهاي عملياتي براي داشتن بازدهي در كمترين زمان ارائه دهيم.
      چه مقدار از زمان خود را صرف كارهاي روزمره زير مي‌كنيد؟ (چند دقيقه؟)

كارهاي روزمره
      زمان مصرفي (دقيقه)
      ديدن تلويزيون
      خواندن روزنامه و مجله
      چت كردن و صحبت تلفني
      چك كردن ايميل
      ملاقات‌ها
      پرداخت قبوض
      روياپردازي روزانه و فكر كردن
      نق زدن و غرغركردن در مورد مشكلات شخصي
      گير كردن در ترافيك عبور و مروري
      برنامه ريزي براي تغيير
      انتظار براي انجام كارهاي مختلف
      چرت زدن
      خوردن ميان وعده ها
      نوشيدن چاي و ...
      سيگار كشيدن
      خريد كردن

جمع زمان

يكي از راه‌هاي ساده براي فهميدن اينكه ما در طي روز چند ساعت خود را مفيد و چه مقدار از زمان خود را بدون بازدهي سپري مي‌كنيم، مي‌توان از جدول بررسي زمان مصرف شده استفاده  نمود.در پايان هر روز، زمان مصرف شده در هر فعاليت را يادداشت كنيد و مجموع زمان كل فعاليت‌ها را جمع بزنيد. در آخر بايد زمن كل مساوي با زمان كل ساعات بيداري شما باشد و هر چقدر تفاوت اين دو بيشتر باشد نشاندهنده مشكل شديدتر شما در مديريت زمان  ونياز حياتي به تجديدنظر در برنامه در دوره كنكور است.

جدول بررسي زمان مصرف شده
      فعاليت
      شنبه
      1شنبه
      2شنبه
      3‌شنبه
      4شنبه
      5شنبه
      جمعه
      خواب
      8

بيداري
      16

كار(اداره يا خانه)
      5

زمان مصرف شده در مسير
      2

خوردن
      1

لباس پوشيدن
      0.5

امور شخصي و خانوادگي
      0.5

مطالعه
      2

فعاليت‌ اجتماعي و تخصصي
      -

تفريح
      -

كل ساعات در روز
      11

ساعات محاسبه نشده
      5

براي مثال علي كه طي روز 8 ساعت مفيد مي‌خوابد و 5 ساعت خود را در محيط كار سپري مي‌كند، تنها دو ساعت مطالعه مفيد دارد و 5 ساعت خود را طي روز به هدر مي‌دهدف بدون آنكه به آن اشراف داشته باشد.
      حالاكه از ميزان به هدردهي زمان خود آگاه شده‌ايد، به طور خلاصه نكاتي را درباره چگونگي ذخيره زمان طي يك روز ارائه مي‌نماييم. سعي كنيد هر يك از راهكارها را تك به تك به كار گيريد و سپس آنقدر تكرار كنيد تا به صورت عادت درآيد و جزئي از برنامه‌ روزانه شما شود به سراغ انتخاب بعدي برويد.

هر فردي در هر نقطه‌اي از زمان كه مطالعه خود را آغاز مي‌كند، در صورتي كه بتواند از زمان خود به بهترين مشكل ممكن استفاده كند مي‌تواند در كنكور نتيجه‌اي متناسب با تلاش خود بگيرد. حتي افرادي وجود داشته‌اند كه با 2 يا 3 ماه مطالعه مستمر و مفيد توانسته‌اند به نتيجه قابل قبولي برسند. آن چه كه اهميت بيشتري از زمان دارد، چگونگي رسيدن به بالاترين بازدهي از مطالعه و زمان در دسترس است.
      برنامه ريزي هفتگي نيز از اهميت زيادي برخوردار است. اغلب دانشجويان كه براي مطالعه لازم است كه وقت‌هاي آزاد طولاني مدت داشته باشند. اگرچه نوبت‌هاي مطالعاتي طولاني مدت ضروري هستند ولي از نوبت‌هاي كوتاه مدت‌تر نيز مي‌توان به صورت كارآمدي استفاده نمود گاهي اوقات 15 دقيقه مطالعه مفيد از يك ساعت كارآيي بيشتري دارد. زمان‌هاي متفاوت يا فعاليت‌هاي مختلفي مي‌توانند پر شود.

نوبت مطالعاتي طولاني مدت
      نوبت مطالعاتي ميان مدت
      نوبت مطالعاتي كوتاه مدت
      3 ساعت يا بيشتر
      1 تا 3 ساعت
      ا ساعت يا كمتر
      كاركردن روي تكاليف
      مرور نكات
      مرور نكته برداري ‌ها براي ارائه
      مطالعه طولاني مدت
      مطالعه براي امتحان
      تكميل مطالعه كوتاه مدت
      پژوهش و تحقيق
      نكته برداري از دروس
      پيش مطالعه براي مطالعات طولاني
      آمادگي براي امتحان
      پيش نويس پژوهش
      حل مشكلات

آمادگي براي امتحان
      مرور براي امتحانات

برنام ريزي

بررسي نهايي تكاليف
      در طي زمان‌هاي طولاني مدت، وقت خود را به يك يا چند نوبت مطالعاتي تقسيم كنيد/ سعي كنيد بيشتر از يك ساعت به صورت متوالي درس نخوانيد، چراكه تمركز كاهش پيدا مي‌كند
      زمان‌هاي صرف شده در مسير حركت زمان‌هاي اضافه صرف نهار

براي مثال برنامه دانشجويي كه 3 روز دانشگاه و يك روز سركار مي‌رود به شكل زير است:

زمان
      شنبه
      يكشنبه
      دوشنبه
      سه‌شنبه
      چهارشنبه
      پنجشنبه
      جمعه
      6-7
      ن م ك
      ن م ك
      ن م ك
      ن م ب
      كار
      ن م ب
      ن م ب
      7-8
      ن م ك
      ن م ك
      ن م ك

كار

8-9
      دانشگاه
      دانشگاه
      دانشگاه

كار

9-10
      دانشگاه
      دانشگاه
      دانشگاه

كار

10-11
      دانشگاه
      دانشگاه
      ن م م

كار

11-12
      دانشگاه
      دانشگاه
      ن م م

كار

12-13
      نهار
      نهار
      نهار
      نهار
      نهار
      نهار
      نهار
      13-14
      ن م ك
      دانشگاه
      دانشگاه

كار
      ن م ب
      ن م ب
      14-15
      دانشگاه
      دانشگاه
      دانشگاه

كار

15-16
      دانشگاه
      دانشگاه
      دانشگاه

كار

16-17
      استراحت
      دانشگاه
      دانشگاه

كار

17-18
      استراحت
      دانشگاه
      دانشگاه

كار

18-19
      ن م ب
      ن م م
      ن م م

كار

تفريح
      19-20
      ن م ب

ن م م

ن م ك

تفريح
      20-21
      ن م ب

ن م م

ن م ك

تفريح
      21-22
      شام
      شام
      شام
      شام
      شام
      شام
      شام
      22-23
      خواب
      خواب
      خواب
      خواب
      خواب
      خواب
      در بيرون
      23-24
      خواب
      خواب
      خواب
      خواب
      خواب
      خواب
      از منزل
      جمع كل

ن م ك نوبت مطالعاتي كوناه مدت (كمتر از 1 ساعت)
      ن م م موبت مطالعاتي ميانه مدت (1 تا 3 ساعت)
      ن م ب نوبت مطالعاتي بلندمدت (3 ساعت يا بيشتر)

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
      چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد.... من نه آنم که زبونی کشم از چرخ وفلک!!!!

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      [SIZE=3 @ehsan-en1@
      راحت باش من کلا نقد پذیرم
      فقط احسان کاش پست اول رو یکم کامل تر میخوندی...
      همه چیز بر میگرده به این پست هرکی تازه شروع کرده به خوندن بیاد تو (رولینک کلیک کن) و پست های بعدی بچه های

میخواستم اینکار رو بکنم ولی یکم فکر می کردم بچه های ازش استقبال نکنن
      اینکار فکر کنم یه چیزی مثل خونه تکونی عید برا بعضی از خونه ها باشه ...فرق چندانی برا خونه هایی که مرتبه نمی کنه ولی خود اسم کار یه روح تازه ایی به خونه میده
      حالا اگه موافقین!!!!!!!!!!! یه تاپیک جدید با یه متن اولیه مناسب بزنم و از اون به عنوان گزارش کار و متن های انگیزشی و سوال پاسخ ضروری با تم دوستانه و صمیمی استفاده کنیم...دقیقا همونی که اوایل شروع تاپیک و اواسط سال پیش بود
      و اینجا هم بشه
      به نوعی گپ خونه البته فقط با محوریت روزمره های یه کنکوری و گفتگوهای بی الایش تازه شروع کرده ها....روالی که تقریبا این اواخر به خودش گرفته
      پ.ن:هرکسی نظری در این مورد داره نقل بگیره
      خصوصا کله گنده های تاپیک @DR.MAM@ که فعالیتش رو بیتشر در پ.ب(نه پ.خ) دنبال میکنه...در حالیکه یادش رفته یکی از ستون های اصلی این تاپیک برای شکل گیری مجدد خودش بوده و نبودنش
      ما رو آواره @Isabella@ که با رفتن از اینجا انگیزه و ترازش کمی افت کرده کسی که باید بدونه هممو.ن منتظریم جواب دندان شکنی به اون شخص حاضر در اون مهمونی بده @AGHA.ERMIA@ که میدون رو به جوون ها داده و خودش رو پیر میدون میدونه در حالی که تیم جدید ما به تجربه اون نیاز داره @mtbkh@ که به علت تبدیل شدن اینجا به سایتی چیز یابی دیگه خبری از پستای رنگی رنگیش و با انرژیش نیست
      و بقیه دوستان عزیز که بنا به مشکلاتی(روالی که اخیرا گرفته) که گفتم و همین طور نبود اون روح تازه در کالبد این تاپیک فعالیتشون کم شده

پ.ن2:هممون میدونیم که استفاده درست از انجمن و خصوص این تاپیک نیو ورژن میتونه به ما خصوصا به پشت کنکوری هایی که ارتباطشون خیلی محدود شده با محیط دوستان خیلی میتونه مفید باشه...همون طور که بوده
      پ.ن3:لازم به ذکر است که همواره پ.ن های من مهمتر از اصل متن بوده است
      پ.ن4:پ.ن به معنای پی نوشت می باشد لکن معنی ر.ا که برخی استفاده میکنند چیست؟؟
      پ.ن5:نظر بدین

در واقع این تاپیک مکمل اونه نه فیک اون
      اصلا نمیخواستم اینهمه توضیح بدم تا به نوعی بزرگ نمایی باشه ولی خوب مجبورم...همونطور که گفتم هدف دیده شدن نیست...یه کمک به خودم و هممون و شاید فرومه که یکم داره از اصل خودش فاصله میگیره و تبدیل میشه به اینستاگرام...البته به نظر من و قصد هیچ گونه جسارتی به هیچ کسی رو ندارم
      به خود شما هم فکر کنم کمک کنه با توجه به تاپیک دیکتاتوری که زدی و افت اندک انگیزه ات بخصوص تو ساعت مطالعه دیروزت
      موفق باشیم @ehsan-en1@
      [/SIZE]
      ویرایش توسط alpey : 07 بهمن 1395 در ساعت 11:21

صفحه 1 از 69 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)