خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 69 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 1033
    1. Top | #16
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام ميكنم به همه دوستان عزيز
      منم اگر درسى بخونم حتما گزارششو ميذارم
      اميدوارم اين جمع تابستون چندتا دكتر تحويل جامعه بده
      راستى دو تا سوال دارم
      اول اينكه عربى آزمون ١٥ بهمن قلمچى دقيقا كدوم مباحثه؟
      و اينكه بنظرتون درسنامه هاى كتاب ادبيات جامع خيلى سبز قابل اعتماده يا نه؟

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام به همه دوستای خوبم چه اونایی که از قبل بودنو چه اونایی که تازه اضافه شدن...دلم نیومد واسه ی این تاپیک پستی نذارم...

از استارتر عزیز خیلی ممنونم که انقدر برای روحیه بچه ها تلاش میکنن و انگیزشون انقدر قویه @alpey

چند جمله اومدم بگم در جهت تکمیل کردن حرفای ایشون...

طرف حرفمم اونایین که تا الان کم کاری کردنو پیش وجدان خودشون شزمنده ان و فکر میکنن دیگه نمیشه کاریش کردو زانوی غم بغل گرفتن..باید بهتون بگم از الانم میشه بهترین شد..میشه دکتر شد مهندس شد میشه به اون

هدفه که فکرشم حالتو خوب میکنه رسید..فقط همت تورو میخواد...اصلا واضح تر بگم میشه از الان دو رقمیم اورد!

میدونم الان یک عده به این حرفم میخندن..خب چون ذهنشون کوچیکه چون به توانایی های خودشون ایمان ندارن..چون ارادشونو تواناییشونو محدود میبینن..توی خودشون نمیبینن بتونن...

خب روی حرف من با اون با اراده هاست..به اونایی که میدونن میتونن..و میدونن هیچ چیز براشون غیر ممکن نیست..

خیلیاتون با خودتون میگین خب تاحالا سابقه نداشته کسی با شرایط من رتبه برتر بشه یا اونا پایشون قوی بوده و هزاااار بهانه دیگه...

اصن بیا فرض بگیریم تو راست میگی...بیا تو اولین نفر باش..بیا تو شروع کننده ی یک تغییر باش...کسی نتونسته!؟ خب پس تو بشو الگو..چی از این قشنگتر هوم؟؟

که بشی الگو چند هزار کنکوریه دیگه..بشی افتخار...من بهت قول میدم همینجا تضمین میکنم از الان نهایتتو بزاری میتونی دو رقمیم بیاری...ولی به شرط اینکه الان بلند بشی به شرط اینکه به خودت بیای...

پس پاشو دیگه تنبلیو بزار کنار..غصه خوردنو بزار کنار و شروع کن من شک ندارم میتونید...

چنتا از دوستان ازم خواستن متن انگیزشی بزارم..از این به بعد تلاشمو میکنم تا بتونم بیشتر به دوستام کمک کنم..

موفق باشید

Instead of success in a base I hate

I prefer to loose in a base I enjoy.

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام پیشنهاد میکنم فایل صوتی شروع از صفر رو دانلود کنید لینکش رو براتون قرار میدم امیدوارم مفید باشه

برنامه ریزی دروس عمومی

برنامه ریزی دروس اختصاصی
      برنامه ریزی دروس اختصاصی2

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      بسم رب الشهدا

از امروز میرم بالای 12 ساعت
      خیلی ضعیفی اگه دنبال آرزوهات نری

5. Top | #20
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      #برگی_از_یک_نوشته

وقتی گذشته با شما تماس می گیرد
      جوابش را ندهید !!!!

چون چیز تازه ای برای گفتن ندارد...
      به آینده فکر کنیم!

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sogandii24 نمایش پست ها
      #برگی_از_یک_نوشته

وقتی گذشته با شما تماس می گیرد
      جوابش را ندهید !!!!

چون چیز تازه ای برای گفتن ندارد...
      به آینده فکر کنیم!
      یه همکلاسی سال چهارمم نیم ساعت پیش زنگ زد .....احتمالا میخواست پرس درسمو کنه....جوابش ندادم
      .......

7. Top | #22
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هنوز برای قبولی در پزشکی و دندانپزشکی دیر نیست
      کم کم به شروع مباحث پیش دانشگاهی دوم نزدیک میشیم. داوطلبای عزیز کنکور سراسری چیزی در حدود 7ماه فرصت مطالعاتی را گذرانده اند. در این بین همه جور داوطلبی داشته ایم.

عده ای بسیار منظم و پای بند به برنامه ریزی خود به پیش رفته اند و علاوه بر مطالعه هدفمندی که داشته اند نتایج دلخواهی هم کسب کرده اند.
      اما عده ای دیگر با وجود ساعات مطالعاتی مناسب اما نتایج دلخواه در آزمون های آزمایشی خود به دست نیاورده اند و دل سرد شده اند این دست داوطلبان در مواردی مثل هنر آزمون دادن یا نحوه مطالعه صحیح دروس اشکال دارند و درگیر حواشی کنکور شده اند و به نوعی از مسیر اصلی خارج شدند.
      برخی دیگر از داوطلبان هنوز که هنوزه سنگ هاشون رو با خودشون وا نکندند و مطالعه خوبی تا به این جای کار نداشته اند.
      روی صحبت ما با شماست، شماهایی که فکر می کنید به آخر خط رسیدید آقا پسرهایی که اکثرا نا امید شده اند و حتی به فکر خدمت سربازی افتادند و دختر خانم هایی که امسال رو از دست رفته می دانند و دلخوش به کنکور سال بعد روز ها را سپری می کنند.

واقعیتی که وجود داره این است که شاید دیگر امکان رتبه زیر ۱۰۰ آوردن کمی دشوار باشد ولی با شروع مطالعه از همین لحظه هم خواهید توانست نتیجه دلخواه را کسب کنید و روی صندلی یک رشته دانشگاه خوب برای خودتان حساب باز کنید.

اینکه میگم میتونید بی دلیل نیست بزارید نگاهی به مباحث آسان کنکور بندازیم تا بیشتر به عمق مسئله پی ببریم:

ادبیات و زبان فارسی:

داوطلبان با مطالعه لغات و تاریخ ادبیات و همچنین کار کردن روی مبحث قرابت معنایی که به جرات می توان گفت جزو سه مبحث آسان ادبیات کنکور است می توانند برای درصد ۶۰ بجنگند. کافیست از همین الان شبی ۲۰ دقیقه به مطالعه لغات و ۱۵ دقیقه به خواندن شعر و تمرین تست های سال های گذشته بپردازید و به راحتی به این درصد برسید.

عربی:

برای درس عربی داوطلبان بر روی مبحث ترجمه که ۸ سوال دارد و قواعد که ۸ سوال دارد تمرکز کنید که مجموعا ۶۴ درصد قابل دست یافتن است.

دین و زندگی:

جزو دروسی است که حتی افرادی که خوب هم مطالعه کرده اند نیز باید از این جای کار به بعد بیشتر مرور کنند چرا که جزو دروس حفظی و فرار است و مطمئن باشید در این درس می توانید به فکر درصد های بالا باشید فقط کافیه با تست های سال های اخیر آشنا شوید و به اون سبک مطالعه کنید. برای این درس درصد خاصی مشخص نمی کنیم چون درصد ۱۰۰ هم از همین جای کار دست یافتنی است.

زبان انگلیسی:

در این درس خیلی از داوطلبان از رو به رو شدن با متن های ردینگ وحشت دارند. در درجه اول بهتر است مبحث گرامر و لغات را به خوبی یاد بگیرید و در صورت نیاز فقط متن کلوز تست را نیز تمرین کنید. چیزی در حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد با کار کردن بر روی این مباحث به دست می آید.

فیزیک:

با تسلط کامل بر مباحث زیر در درس فیزیک درصدی تا حدود ۵۰ الی ۶۰ درصد را برای خود میتوانید تصور کنید.

مباحث پیش ۲

مباحثی مثل خازن و بردار ها

بعضی از سر تیتر های مبحث حرکت شناسی

تست مبحث موج و مبحث مغناطیس و الکترومغناطیس

تست مبحث گرما و قانون گاز ها

ریاضیات:

در درس ریاضی مباحثی مثل آمار، احتمالات، دنباله، لگاریتم، ماتریس و تست هایی مثل مشتق و حد مباحث آسان و مرتبطی هستند که جای کار زیادی ندارند و می شود به این مباحث تسلط پیدا کرد و درصد ۳۵ تا ۴۵ درصد رو کسب کرد.

شیمی:

در چند سال اخیر طراحان کنکور سراسری توجه بیشتری به مسائل و تست های استدلالی دارند و از درصد تست های حفظی این درس در کنکور کاسته شده است.

با این حال چیزی در حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد تست ها حفظی هستند و با کتاب های موجود در بازار که مختص مباحث حفظی این درس هستند می توانید به این مباحث تسلط پیدا کنید.

از طرفی ۵ تا ۶ تست از مباحث استدلالی و محاسباتی این درس آسان هستند و می شود یا تمرین در همین زمان نیز به آن ها تسلط پیدا کرد. مثل مسائل مباحث فصل اول و دوم شیمی پیش دانشگاهی.

زیست شناسی:

زیست شناسی درسی هست که نیاز به مرور زیاد دارد و نمی شود مشخص کرد که حتما از چه مبحثی چه تستی در چه سطح از درجه سختی طرح می شود. بنابراین مطالعه روزانه این درس را توصیه می کنیم. مطالعه ای با کیفیت خوب و با تسلط کامل روی هر درس.

به کارنامه های کنکور زیر توجه کنید:
      داوطلبی از رشته تجربی با درصدهای زیر ظرفیت مازاد پزشکی سبزوار در سال ۹۵ قبول شده است.
      ادبيات فارسي۵۸%
      عربي۵۴%
      معارف۷۴%
      زبان۵۷%
      زمين شناسي۰%
      رياضيات۲۷%
      زيست شناسي۶۲%
      فيزيك۳۶%
      شيمي۳۹%
      داوطلبی با درصدهای زیر در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در کنکور ۹۵ پذیرفته شده است.
      ادبيات فارسي۶۱%
      عربي۴۴%
      معارف۷۳%
      زبان۴۰%
      زمين شناسي۸%
      رياضيات۵۰%
      زيست شناسي۵۶%
      فيزيك۳۸%
      شيمي۴۸%

همه این ها رو گفتیم و یاد آوری کردیم که بگیم هنوز دیر نیست هنوز برای قبولی پزشکی و دندون و برق و حقوق دیر نیست و می شود شروع کرد. میشه یکبار دیگه استارت بزنید فقط باید بخونید و امروز و فردا نکنید. الان همین لحظه دقیقا وقت شروع کردنه.

یک ساعت دیگر هم دیر است……

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
      چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد.... من نه آنم که زبونی کشم از چرخ وفلک!!!!

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من هم از این به بعد هستم

امسال کنکور دوممه
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام منم هستم بعد از تموم مشکلاتی که داشتم میخوام یه تغییر داشته باشم و نیمسال دوم رو شروع کنم و عید نوروز آزمون های جمع بندی کم کاری های نیمسال اول رو جبران کنم یعنی با برنامه قلم چی پیش برم امیدوارم همه‌ی اونایی که تلاش میکنند به هدفشون برسن انشاءالله
      I Never give up ∞

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام منم هستم
      بعد از تموم مشکلاتی که داشتم میخوام یه تغییر داشته باشم و نیمسال دوم رو شروع کنم و عید نوروز آزمون های جمع بندی کم کاری های نیمسال اول رو جبران کنم یعنی با برنامه قلم چی پیش برم امیدوارم همه‌ی اونایی که تلاش میکنند به هدفشون برسن انشاءالله
      I Never give up ∞

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

خونواده رفتن خونه عمه م
      من اولش نمیخواستم برم
      اما به محض این که رسیدن اونجا مثه... پشیمون شدم -_-
      آخه خیلی دوست داشتم برم اونجا (بعد مدتها داشتن میرفتن)
      هنوزم نیومدن
      تا ظهر خوب پیش رفتم اما الان دیگه همش دارم خود خوری میکنم که چرا نرفتم ،دیگه فرصتش پیش نمیادو...
      از طرفی هم به خودم میگم نه ببین نرفتی عیبی نداره عوضش تونستی کلی درس بخونی (ولی باز دلم میگه چرا نرفتیییییییییی)

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از شنبه روزی 14 ساعت...
      اوس کریم خودت هوامو داشته باش
      مهم نیست زندگی منو به کجا میبره... همیشه منو با یه لبخند پیدا میکنی..

13. Top | #28
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hadish نمایش پست ها
      سلام پیشنهاد میکنم فایل صوتی شروع از صفر رو دانلود کنید لینکش رو براتون قرار میدم امیدوارم مفید باشه

برنامه ریزی دروس عمومی

برنامه ریزی دروس اختصاصی
      برنامه ریزی دروس اختصاصی2

سلام
      فایل ( برنامه ریزی دروس اختصاصی ) همون فایل (برنامه ریزی دروس عمومی ) هست ...
      اگز امکانش هست فایل برنامه ریزی دروس ریاضی و شیمی هم بزارید .
      ممنون

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      afraid-not-try-motivational-daily-quotes-sayings-pictures.jpg
      مهم نیست زندگی منو به کجا میبره... همیشه منو با یه لبخند پیدا میکنی..

15. Top | #30
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام دوستای عزیز . امیدوارم به اون چیزی که میخواین نزدیکتر شده باشین
      هرچند من با تاپیک قبلی راحت تر بودم ولی احساس میکنم این تاپیک با روحیات من سازگارتره (چون تازه که شروع نکردم بالاخره11 سال برای مدرسه درس خوندم و دوسال هم برای کنکور )پس اسم این تاپیک بهتره
      این هفته هم خوب بود و 90 درصد تلاشمو کردم و کم کم دارم مباحثو نوش جان میکنم. ولی چون مباحث نخونده مو برای این هفته گذاشته بودم ، خیلی سخت تر بود . خصوصا محلولهای شیمی و اعصاب زیست . دوتا درسی که فکر می کردم خوب خوب بلدم ولی اصلا اونجوری که فکر میکردم نبود.
      95 درصد درسای اختصاصیم مرور شد و از عمومی ها هم نگم بهتره . میخوام از امروز توی وقتای مرده ام عمومیارو بخونم (نمیگم فردا چون اگه بگم فردا هیچ وقت انجامش نمیدم )
      البته این چندروزه برادر جان هم مهمون ناخونده ی اتاق بودن . پسرخاله ام (اون که گفتم نه ، یکی دیگه شون . ماشالله فقط پسرخاله دارم ) ورژن جدید بازی یوروتراک براش آورده و ایشون هم روزی دو تا سه ساعت مثل راننده تریلی ها آهنگای زمان پارینه سنگی رو گوش میدن و رانندگی می کنن . البته منم که عاشق رانندگیم یه دست نشستم پشت رول ، ولی چون پایه یک ندارم ماشین نابود شد و برادرجان هم یه اکانت دیگه برای خودش فعال کرد . هرچقدر هم که گفتم با همون اکانت بازی کن و قول میدم شبا بیدار بمونم و روی ماشینت کار کنم زیر بار نرفت . این اکانت داغون هم موند برای من و همین الان یه دست بازی کردم . ولی از اونجایی که راننده ی عزیز همش خوابش میگیره . مجبور شدم از بازی خارج بشم . حتی براش لالایی هم خوندم ، ولی فکر کنم چون زبانش فارسی نیست نمی فهمید . درهرصورت باید یه فکری به رانندگیم بکنم . با این وضعیت پایه دو هم نمیتونم بگیرم .

انشالله فردا کارنامه رو میذارم . موفق باشین

صفحه 2 از 69 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)