خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 50
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeede_Sh نمایش پست ها
      سلام.

صفحه انمن رو که باز کردم این تاپیک رو دیدم با توجه به نوع نگارش عنوان تاپیک چشم بسته گفتم ارسال کننده حتما زاپاتا هس!!!!!!!!! حدسمم که درست بود

خب سعی مبکنم خلاصه و مفید فلسفه استفاده از این کتابو بگم.

1. اینکه شما باید عدت کنید 4 ساعت بدون اینکه بلند شین به سوالا جواب بدین
      2. اینکه یاد بگیرین تایمت کنکور رو مدیریت کنید...مثلا هر درس عمومی رو تو 15 مین جواب بدین و 15 مین باقی مونده بیاین تقسیم بین دروس و سوالتی که مونده بر اساس الویت..مثلا تو درس عربی شما سوالاتو تو 15 مین یا کمتر بسته به تسلطتون جواب میدین و درک مطلبش رو میزرین تو 15 مین اخر
      3. اینکه میگن با شرایط کنکور باشین یعنی سعی کنید حتی لباس هایی باشه که اون روز میپوشین ت عادتت کنین مثلا رخترا تو خونه مقنعه نیاز نیس بپوشن ولی بهتره اینکارو تمرین کنن یا پسرا تو خونه که کمربند نمیپوشن!!!!!!
      4. مهم نیس الان شما تو روز با چه ترتیبی درس میخونین ولی باید عادت کنین اگر میخواین تو روز کنکور طبق دفترچه سوال حل کنین 8 صبح باید ادبیات جواب بدین و مغزتون هنگ نکنه مکنه شما الان صبحا ساعت 8 مثلا زیست بخونین ولی ازمون که با زیست شروع نمیشه...
      5. اینکه یاد بگیرین ذهنتون خسته نشه از اینکه قراره 4ساعت پشت سرهم سوالارو حل کنین و بتونین استرس رو کنترل کنین هرچقدر سخته...درسته سوال رو شما تو طول سال دیدین ( ازمون ها جامع موسسات خوبیش این که سوالا جدیدا و تکراری نیستن حتمااستفاده کنین )اما پراکنده اما وقتی دارین یک کنکور جامع میزنین مثلا تو درس قیزیک شما کل فصل صوت رو خوندین و مثلا از یه بخش یه سوال میاد و حل میکنین ولی سوال بعد دیگه مکنه از صوت نباشه و باید ذهنتون بتونه بلافاصله خودش رو مچ کنه اصطلاحا که برای همه درسا همین طور هس چون از هر فصل یه تعداد محدود سوال میدو
      6. وقتی کنکورا رو میزنین میفهمین طراح ها بیشتر چه جاهایی براشون مهم هس که البته تو طول سال با زدن تستا خودتم میفهمی کجاه مهم تر هست
      7. اینکه تو درسا محاسباتی مثلا جواب سوال 3 هست که اون جواب 3 تو گزینه 2 هستش باید حواستون به ای بی دقیاتی باشه با تمرین..یا یه مورد یکی از دبیرام تعریف میکرد که دانش اموز فوق العاده بده و کنکورش و عالی از نظرش داشته میداده اما وقتی به خرین سوال شیمی رسیده و بعد خواسته وارد پاسخ برگ کنه دید جایی براش نداره اون شماره سوال و نتیجش این شده که پشت کنکور مونده چون نمیدونسته کدوم سوال رو جا به جا زده...

فعلا این 7 مورد رو یادم هس اگر یادم اومد بازم میگم و اگر سوالی دارین خوشحال میشم راهنمایی کنم.
      سلام.لطفا پست بالایی رو بخونید و نظرتون در مورد زمان بندیش رو بگین. کلا بهتره از کی آزمون 3 روز یکبارو شروع کنیم؟
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اینکه چه جوری هم از خودتون ازمون بگیرین این هس که مطابق تایم ازمون میدین بعد تصحیح میکنین ببینین اشتباهات کجاها بوده و تو فاصله 2.5 روز که مونده شما 4 تا نیم روز دارین که هر کدوم رو میتونین اختصای بدین به یک درس اختصاصی و اون جاهایی که یادتون رفته یا اشتباه زدین ( اینو با تحلیل ازمون خودتون میفهمین ) دوباره مرور و تست میزنین...درصورتی هم که تسلطتوت خوب باشه میشه فاصله ازمونا کمتر باشه یعنی هر 1.5 روز مثلا...

و با تمام احترامی که برای دوستان قاءلم اینکه میگن 95 رو اصلا نزنین تستا رو اشتباه هس چون اگر نزنین مثلا 1 هفته به کنکور بزنین که جدید باشه بعد اگر شما خرابش کردین تو اون یک هفته چی کار میتونین بکنین؟؟؟؟؟ باید از الان سوالات 95 رو زده باشین که بدونین تیپ سوالات چه طور هس..مثلا اشنا باشین که تو شیمی مثل زیست سوالت چند مورد صحیح داریم...
      پس نگران تکراری بون سوالا نباشی چون سنجش 4 ازمون جامع و کانون 3 تا گزینه 3 و گاهج هم 3 ازمون دارن پس شما 16 ازمون مطبق بودجه بندی کنکور که سوالاتش رو ندیدن هست.

موفق باشید

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasintabriz نمایش پست ها
      سلام.لطفا پست بالایی رو بخونید و نظرتون در مورد زمان بندیش رو بگین. کلا بهتره از کی آزمون 3 روز یکبارو شروع کنیم؟

در مورد امتحانات ترم مدارس اکثرا امتحانات داخلی رو قبل از نهاایی ها میگیرن چون میدونن شما کنکور دارین و باید جمع بندی کنید.
      اون نیم روز شما فقط تحلیل دقیق میکنین و به نظرم چون خسته هست ادم عمومی کار کنه بهتر باشه و تو اون 2 روز دیگه بیشتر اختصاصی و کمتر عمومی
      حتما اجباری نیس که 95 و 94 بمونن واسه اخر میشه اونا رو اول یا بین زد که استرستون از این بابت کم بشه..
      شما به نظرم میتونین یک ازمون رو مثلا داخل و خارجش رو تو اردیبهشت بزنین... لازم نیس حتما همه چی رو نموم کرده باشین که کنکور ها رو شروع کنین هم چون استرس میگیرن و هم اینکه انسان ربات نیس ممکنه تو طول سال یه تایمایی کامل نخونده و مرور نکرده باشه پس میشه زودتر یک یا 2 سری داخل و خارج زد و اون مباحث که خونده رو میزنین اون سوالی که نخوندین یا مرور نکردین رو جواب نمیدین بعدا هر وقت کامل شد برگردن اون مبحث رو از کنکور که زده بودین بزنین چون فقط چند دونه سوال هس خیلی وقت نمیگیره به نظرم.
      و به نظرم طوری برنامه ریزی بشه که هفته اخر کنکور نمونه بهتره یا فوقش یه کنکور اسون باشه و هفته اخر بیشتر حفظیات مثل دینی و اینا مرور بشه..

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      :: دقیقن، فایده ای کتابای دور دنیا گاج، چیه !؟! :::

ممنون میشم تجربه خودتونو در استفاده از این کتاب واسم بگین

متداول است كه داوطلبان مدتی پیش از كنكور، با سؤالات كنكورهای سال‌های گذشته از خودشان آزمون می‌گیرند تا هم جمع‌بندی كاملی از مطالب كل كتاب‌های درسی داشته باشند و هم توانایی مدیریت زمان در جلسه‌ی كنكور و مقابله با استرس را كسب كنند

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این کتاب ها از سبک سوالات خاصی برخورداره که تو کتابای بقیه انتشاراتم هستش....همش پول برندشه وگرنه هر چی کتاب کنکوریه کپی همه
      پاسخ به سوالات سربازی

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      اینکه سوالات ۹۵ رو حل نکنید که حروم نشه خیلی اشتباه بزرگی هست.اتفاقا اولین کار برو تست ۹۵ رو بزن ببین توکه همین الان خوندی حتی اخر سال هم نیست کیفیت مطالعت اینقد بالا بوده ک بتونی حل کنی یا نه.اشتباه نکنید.خودتون رو در مسیر کنکور ۴ سال اخیر قرار بدید.
      از نشانه های یک ذهن فرهیخته، آن است که در عین مخالفت با عقیده ای!به آن احترام بگذارد...

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درود
      این کتاب ها خیلی مطلب خاصی ندارن و بیشتر به خاطر ساختارشون مورد توجه هستن... ولی شما با استفاده از کتاب های دور دنیای گاج یا کتاب های زرد قلم چی در دو ماه آخر میتونید علاوه بر جمع بندی مطالب کنکور، تسلطتتون به هنگام تست زنی رو بالا ببرید. مثلاً شما قدرت تشخیص تست های ساده از غیر ساده رو بدون اتلاف زمان به دست میارید، یاد میگیرید اگه با چالش های جدید سر جلسه ی کنکور مواجه شدید چگونه به بهترین شکل ممکن باهاشون برخورد کنید، به اشکالات نایافته ی خودتون پی خواهید برد و برای جمع بندی متوجه خواهید شد که چه مطالبی رو باید بیشتر براشون وقت صرف کنید، حتی شاید تصمیم بگیرید ترتیب پاسخگوییتون به دروس مختلف رو عوض کنید.
      نحوه ی استفاده هم ساده هست... شما به یک عدد نیمکت یا میز و صندلی نیاز دارید؛ اصلاً نیازی نیست لباساتونو عوض کنید یا به موهاتون ژل بزنید! شما با شلوار گرم هم برید سر جلسه ی کنکور کسی بهتون ایراد نمیگیره با استفاده از یک کرونومتر هشداردهنده در یک زمان مشخص آزمونو شروع کنید و پس از گذشت 75 دقیقه دروس عمومی رو تموم کنید و شروع به پاسخگویی به سوالات اختصاصی کنید. سعی کنید از یک پاسخ برگ استاندارد استفاده کنید و بدون وقفه به سوالات پاسخ بدید. میتونید از برگه ی چکنویس استفاده کنید ولی زیاد به چکنویس کردن عادت نکنید؛ به احتمال زیاد مراقبین حوزه ی آزمون سراسری به شما اجازه نمیدن که به جز کارت ورود به جلسه، کارت ملی، مداد، پاک کن و اقلام تغذیه ای، چیز دیگه ای با خودتون همراه داشته باشید. پس از اتمام هم، آزمونی که از خودتون گرفتید رو تصحیح کنید و روند تغییر درصد هاتونو رو ثبت کنید. بررسی آزمون فراموش نشه...
      در مورد سوالات کنکور هم شما باید در این زمان باقی مانده حداقل 3 مرتبه سوالات کنکور های اخیر رو بررسی کنید؛ به خاطر اینکه شما با این کار میتونید جهت گیری بهتری برای درس خوندن پیدا کنید. اصلاً با توجیه اینکه سوالات سراسری های اخیر حیف میشن از بررسیشون غافل نشید. اگر خیلی اصرار دارید میتونید سراسری های خارج از کشورو بذارید برای دوران جمع بندی ولی داخلو حتماً کار کنید.
      موفق باشید

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      من همیشه به یه چیز اعتقاد دارم اونم اینه که
      .: کسی که خونده و حقشه تک رقمی یا دو رقمی یا سه رقمی بشه چه با خوندن چه بدون خوندن اینا همون میشه :.
      و خدایی که در این نزدیکی ...

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      :: دقیقن، فایده ای کتابای دور دنیا گاج، چیه !؟! :::

ممنون میشم تجربه خودتونو در استفاده از این کتاب واسم بگین

من تا حالا این کتابو ندیدم اما توی عکسی که گذاشتی نوشته 12 دوره کنکور...
      اما اینجور کتاب ها بنظر من مهم هستن حالا مهم نیست که مال کدوم انتشاراته.
      چون با اینا میشه جمع بندی کرد, مدیریت زمان کرد, با تیپ سوالای کنکور آشنا شد , درصدگیری کرد
      بنظر من مثلا حدود 20 یا 30 روز مونده به کنکور زدن کنکورهای سال قبل خیلی میتونه مفید باشه حالا حتما نیاز نیست که کتاب خاصی رو بگیرید میتونید سوالا رو دانلود کنید اما کتابا چون جواب تشریحی دارن میتونی بعدش سوالایی رو که بلد نبودی یا غلط زدی رو روششون رو ببینی ...
      راز بدبخت بودن اینست که وقت فراغت داشته باشید و بتوانید به اینکه خوشبخت یا بدبخت هستید فکر کنید...

تاپیک حل سوال و مطالعه ی هفتگی گسسته

تاپیک دانلود فایل برنامه ریزی ...

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چون تگم کردی نظرمو میگم دادا .
      کاربردش که واضحه خیلی کم تو طول سال ازش استفاده میکنن چون تو کتاب تستا تستای کنکورو جدا جدا آورده . اما برای استفاده در دوران جمع بندی هم اگه بخوای از خودت آزمون شبیه سازی بگیری ( همون سه روز یک بار ) من پیشنهاد میکنم دفترچه های کنکور مهر و ماهو استفاده کنی چون آزمون دادن با کتاب قطور یه ذره اذیت میکنه .
      البته برای زذن عمومیای رشته های دیگه هم میشه از این کتاب استفاده کرد .
      موفق باشی ...

? What is the Most resilient Parasite? A Bacteria? A Virus? An Intestinal worm
      ;An idea
      ... Resilient, Highly contagious
      .Once an idea has taken hold of the brain it’s almost impossible to eradicate
      .An idea that is fully formed, fully understood,That sticks, right in there somewhere

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      حالا قضیه این سه روز یک بار از کجا اومده ؟!...مثلا چرا یک روز یک بار نباشه؟.......من که 14 روز مونده به کنکور روزی یکیشو حل میکنم بعدم تحلیل و بررسیش میکنم..........
      .
      .
      .البته با توجه به حرفایی که دوستان زدن کنکور 94 و 95 رو تا قبل خرداد حداقل دو بار حل میکنم.چون تو کتابا معمولا نیومدن....

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم اظهار نظر کنم ) میخوام سوالای 95 رو کامل تا قبل دوران جمع بندی تیپ بندی و حل کنم تا سبکش دستم بیاد برای جمع بندی هم از سوالای خارج استفاده میکنم خود سوالای کانونم بالاخره بد نیست برای جمع بندی
      اندکی صبر ...
      سحر نزدیک است

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      @yasintabriz بعید نیست کانون آخرین آزمون جمع بندیشو بندازه 9 تیر چون اولین برنامه که من از سایتش دانلود کردم 9 تیر بود اما بعدا چون احتمال دادن کنکور 9 تیر باشه عوضش کردن 1 تیر کردنش

والا هنوز تصمیم جدی برای استفاده از این کتابا موجود نیست چون راستش وقتش نیست اصلا . فعلا کارای مهم تری داریم
      در ضمن زودتموم کردنم اصلا هنر خاصی نیست خوب تموم کردن خوبه
      ولی من خیلی شنیدم کاظم میگه سه روز یک بار باید مشورت کنم با بزرگان ! به وقتش
      تتنها چیزیم که مهمه یه نظرم کار کردن سوالای کنکور از همین الانه من که تستای داخل و خارج رو حتما بررسی میکنم حتی 95 ش رو واقعا مسیر خوبی به داوطلب میده
      فعلا داداچ این کتابارو به خاطر تخفیف سفارش بده نحوه استفادشو به موقش بزرگان میگن
      @D.A.A به نظرم جلسه کنکور جلسه نامردیم هست چون خیلیا به حقشون شاید نرسن شاخص ترینش حامد قرآنی بود امسال که انتظار میرف زیر 10 کشور بشه
      به نظرم واقعا احتمال هر چیزی هست سر جلسه

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یه فایده خیلی عالی این کتاب اینه که باعث جمع بندی کل مطالب مهم و مورد توجه طراح های کنکور توی یه مدت زمان کم میشه از فواید دیگه اش اینه که چون کنکور های هر سال تقریبا یه سری سوالات هستن که بیشتر مورد توجه هستن که زدن تستای کنکور های سال های قبل باعث میشه که اینا رو بهتر شناخت به خصوص سوالات خارج کشور که توی سال بعد توی کنکور داخل دیده شده که زیاد تکرار شدن و یه چز دیگه این که چون تستای کنکور بهتر و استاندارد تر از هر موسسه ای هست برسیشون قبل از کنکور خیلی بهتر از این هست که بخوای سوالای تالیفی موسسات و انتشارات مختلف رو بررسی کنی

15. Top | #30
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      منم سفارش دادم این کتابارو اما خب نمیدونم کی قراره استفاده کنم مطمئنا قبل اردیبهشت شروع میکنم بعدا بفهمم تو یه درس لنگ میزنم اون موقع چه خاکی به سرم بریزم

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن