خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

سوال از جریان

سلام.من جریان رو در میارم 3آمپر ولی نمیدونم I' چجوری بدست میاد!
      بی زحمت ساده توضیح بدید بببنم چی شده😁

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      باز به مشکل برخوردم
      توی این سوال

من با گره ها وقتی کلید بازه معادل گرفتم

ولی پاسخ نامه وقتی کلید بازه در اورده 4من در اوردم 2/5!!

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Morteza- نمایش پست ها
      باز به مشکل برخوردم
      توی این سوال

من با گره ها وقتی کلید بازه معادل گرفتم

ولی پاسخ نامه وقتی کلید بازه در اورده 4من در اوردم 2/5!!
      با این روش خیلی طول میکشه بهتره ازین به بعد از رو شکل تشخیص بدی
      از پایین شروع کن.دو تا ۱۲ با هم موازین به جاشون یدونه ۶ بزار. این ۶ با ۱۲ بالاییش سریه به جای دوتاشون یدونه ۱۸ بزار.حالا دوتا ۱۸ با هم موازین بجاشون ۹ بزار. چون کلید بازه اون کلید رو کلن حذف کن انگار اصن وجود نداره اون سیم. ۹ با ۳ بالاییش سریه که میشه ۱۲. حالا یدونه ۱۲ مونده یدونه ۶ که موازین باهم و میشه ۴
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      جریان کل میشه ۳ آمپر
      از قطب مثبت باتری شروع کن. تو نقطه b جریان دو قسمت میشه .یه قسمتش میره به مقاومت ۲۰ اهمی قسمت دیگش میره به مجموعه موازی ۳۰ و ۶۰ اهم (معادل=۲۰) پس ۱.۵ آمپر مستقیم میره و ۱.۵ آمپر وارد سیم بالایی میشه.حالا این ۱.۵ آمپر میره تو نقطه b دوم جریان ۱.۵ آمپر دوباره دو قسمت میشه.یه قسمت به مقاومت ۳۰ اهم و قسمت دیگش به ۶۰ اهم. جریان مقاومت ۳۰ اهمی دو برابر ۶۰ اهمیه پس ۱ آمپر به سمت راست وارد میشه و وارد نقطه a میشه. تو این نقطه a ۱ آمپر از چپ و ۱.۵ آمپر از راست وارد میشه که جمعشون ۲.۵ آمپر همون آی پریمه
      تو را شکست می دهد.

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasintabriz نمایش پست ها
      جریان کل میشه ۳ آمپر
      از قطب مثبت باتری شروع کن. تو نقطه b جریان دو قسمت میشه .یه قسمتش میره به مقاومت ۲۰ اهمی قسمت دیگش میره به مجموعه موازی ۳۰ و ۶۰ اهم (معادل=۲۰) پس ۱.۵ آمپر مستقیم میره و ۱.۵ آمپر وارد سیم بالایی میشه.حالا این ۱.۵ آمپر میره تو نقطه b دوم جریان ۱.۵ آمپر دوباره دو قسمت میشه.یه قسمت به مقاومت ۳۰ اهم و قسمت دیگش به ۶۰ اهم. جریان مقاومت ۳۰ اهمی دو برابر ۶۰ اهمیه پس ۱ آمپر به سمت راست وارد میشه و وارد نقطه a میشه. تو این نقطه a ۱ آمپر از چپ و ۱.۵ آمپر از راست وارد میشه که جمعشون ۲.۵ آمپر همون آی پریمه
      این سوال رو منم پارسال مشکل داشتم به چندتا دبیرم نشون دادم توضیح دادن الانم تو توضیح دادی ولی بازم مشکل دارم چرا اولین انشعاب رو میگی بین 20 و دوتا مقاومت موازی 30 و 60 اما دومین انشعاب بین 2 تا مقاومت 30 و 60 هست چرا دومی رو نمیگیم بین 60 و دوتا مقاومت موازی 20 و 30 هست؟ یا چرا اولی رو نمیگیم بین 20 و 30

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2015 نمایش پست ها
      این سوال رو منم پارسال مشکل داشتم به چندتا دبیرم نشون دادم توضیح دادن الانم تو توضیح دادی ولی بازم مشکل دارم چرا اولین انشعاب رو میگی بین 20 و دوتا مقاومت موازی 30 و 60 اما دومین انشعاب بین 2 تا مقاومت 30 و 60 هست چرا دومی رو نمیگیم بین 60 و دوتا مقاومت موازی 20 و 30 هست؟ یا چرا اولی رو نمیگیم بین 20 و 30
      من یه نظری دارم ولی از درست بودنش مطمئن نیستم. ببین مگه جریان الکتریکی از جایی که پتانسیل بیشتره نمیره به پتانسیل کمتر؟ خب اولا هر دوتا جا که با سیم خالی وصلن به هم پتانسیلشون یکیه ثانیا هروقت از یه مقاومت رد میشیم پتانسیل کاهش پیدا میکنه. خب الان از قطب مثبت شروع میکنیم میرسیم به اولین نقطه b الان اگه از مسیر پایین بریم پتانسیل افت میکنه و میرسیم به نقطه a. حالا این جریان نمیتونه از مقاومت ۳۰ اهمی عبور کنه چون پتانسیل a کمتر از b هستش.پس از اون مسیر جریان از مقاومت ۳۰ اهمی عبور نمیکنه. بلکه جریان از شاخه پایینی و با پریدن از روی مقاومت ۶۰ اهمی میرسه به قطب منفی باتری. پس فقط از ۲۰ اهمی گذشت
      حالا اون جریانی که وارد شاخه بالایی شده و رسید به نقطه b دوم باید به سمت نقطه a حرکت کنه که از دو مسیر ۳۰ اهمی و ۶۰ اهمی میتونه بره. پس بین اون دوتا تقسیم میشه
      تو را شکست می دهد.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      با این روش خیلی طول میکشه بهتره ازین به بعد از رو شکل تشخیص بدی
      از پایین شروع کن.دو تا ۱۲ با هم موازین به جاشون یدونه ۶ بزار. این ۶ با ۱۲ بالاییش سریه به جای دوتاشون یدونه ۱۸ بزار.حالا دوتا ۱۸ با هم موازین بجاشون ۹ بزار. چون کلید بازه اون کلید رو کلن حذف کن انگار اصن وجود نداره اون سیم. ۹ با ۳ بالاییش سریه که میشه ۱۲. حالا یدونه ۱۲ مونده یدونه ۶ که موازین باهم و میشه ۴
      مرسی یاسین
      اخه بعضی وقتا گیج میشم با شکل
      مگه این که ضایع باشه
      الان اینم میشد با چشم ولی الان تو روش که خودم نوشتم اشکالم چی بوده که با6سری شده و با 3موازی؟!
      ولی اینجور که درسته با 3سریه و با 6موازی!!!

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من یه نظری دارم ولی از درست بودنش مطمئن نیستم. ببین مگه جریان الکتریکی از جایی که پتانسیل بیشتره نمیره به پتانسیل کمتر؟ خب اولا هر دوتا جا که با سیم خالی وصلن به هم پتانسیلشون یکیه ثانیا هروقت از یه مقاومت رد میشیم پتانسیل کاهش پیدا میکنه. خب الان از قطب مثبت شروع میکنیم میرسیم به اولین نقطه b الان اگه از مسیر پایین بریم پتانسیل افت میکنه و میرسیم به نقطه a. حالا این جریان نمیتونه از مقاومت ۳۰ اهمی عبور کنه چون پتانسیل a کمتر از b هستش.پس از اون مسیر جریان از مقاومت ۳۰ اهمی عبور نمیکنه. بلکه جریان از شاخه پایینی و با پریدن از روی مقاومت ۶۰ اهمی میرسه به قطب منفی باتری. پس فقط از ۲۰ اهمی گذشت
      حالا اون جریانی که وارد شاخه بالایی شده و رسید به نقطه b دوم باید به سمت نقطه a حرکت کنه که از دو مسیر ۳۰ اهمی و ۶۰ اهمی میتونه بره. پس بین اون دوتا تقسیم میشه

این
      حرفو فک کنم پاسخ نامه شهریاری هم گفته

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      مرسی یاسین
      اخه بعضی وقتا گیج میشم با شکل
      مگه این که ضایع باشه
      الان اینم میشد با چشم ولی الان تو روش که خودم نوشتم اشکالم چی بوده که با6سری شده و با 3موازی؟!
      ولی اینجور که درسته با 3سریه و با 6موازی!!!
      اولا که باید از نقطه a شروع کنی و با نقطه b تموم کنی ولی تو با d تموم کردی. یبار دیگه اونجور که من گفتم بکش فک کنم حل بشه.
      تو را شکست می دهد.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اولا که باید از نقطه a شروع کنی و با نقطه b تموم کنی ولی تو با d تموم کردی. یبار دیگه اونجور که من گفتم بکش فک کنم حل بشه.
      اره
      اونجوری که تو گفتی شد .

ولی هنوز نفهمیدم چرا با b.میتونی نام گذاری کنی گره هاشو؟!

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      اره
      اونجوری که تو گفتی شد .

ولی هنوز نفهمیدم چرا با b.میتونی نام گذاری کنی گره هاشو؟!
      چون اون نقاط با سیم به هم وصلن و هم پتانسیلن.
      تو را شکست می دهد.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      1484597378444-1557823816.jpg

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      1484598035537-1419227617.jpg

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      یکم تند نوشتم خطم بد بود ببخشید دیگه

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirdostaneh نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1484598035537-1419227617.jpg
مشاهده: 33
حجم: 41.2 کیلو بایت
      عالی ... چرا به ذهن خودم نرسید مرسی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن