خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

از پاسخ می مانیم...!!

از وقتی دختر نه ساله آقای صالحی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد و دختر سه ساله آن کاربر توئیتر با سوالاتشان پدر را از پاسخ عاجز کردند بقیه دختران هم به حرف آمده اند و سالها تلاش ما برای جا انداختن این اصل که «بچه سوال نمی کند» را بی نتیجه گذاشتند. از دیروز دخترهای قد و نیم قد من به صف شده اند و سوالاتی می پرسند. دختر شش ماهه ام که قاعدتا نباید حرف بزند، نگاهی به سرووضع من و زندگی مان می اندازد و می گوید: پدرجان! اصولا با چه اعتماد به نفسی من را به دنیا آوردی؟ می گویم گفته بودند به ازای هر بچه یک میلیون تومان می دهند. یک عبارتی می گوید که از پاسخ می مانم. دختر پنج ساله ام می گوید: چرا دوستانم همه آی پد و آیفون سون و اسباب بازی های لاکچری دارند و من ندارم؟ می گویم: دوستانت را عوض کن! می گوید: شاید بهتر باشد پدرم را عوض کنم! از پاسخ می مانم. دختر ده ساله ام تلویزیون را روشن می کند و نگاهش به شجاعی مهر و اقبال واحدی و بهرام شفیع و حاجیلو می افتد. می پرسد: بابا این منابع تجدیدپذیر کی تموم میشن؟ از پاسخ می مانم. دختر چهارده ساله ام از تریبون های نیمه رسمی چیزهایی می شنود، می گوید: واقعا اگر تو اجازه بدهی یک آقای شصت ساله می تواند با من ازدواج کند؟ از پاسخ می مانم.
      دختر پانزده ساله ام می پرسد چرا میلیون ها تومان پول نمی دهی تا خود را برای کنکور آماده کنم؟ می گویم: چرا به جای میلیون ها تومان پول برای آمادگی کنکور همان مقدار را برای خرید مقاله و پایان نامه و تحقیق و مدرک پس انداز نمی کنی؟ وزارت علوم، دانشگاه آزاد و آقای توکلی (#مداد_نرم #پاک_کن) از پاسخ می مانند. دختر هیفده ساله ام می گوید: چرا با وجود طرح امنیت اخلاقی، میلیاردها تومان بودجه نهادهای فرهنگی، میلیون ها معلم اخلاق و همایش و پروژه و فیلان و بیسار ما همچنان در خیابان ها و معابر مورد انواع آزارها از سوی مردان قرار می گیریم؟ از پاسخ آب می شوم. دختر هیجده ساله ام غرغرکنان از دانشگاه بر می گردد. می گوید: چرا ترم اول پیشنهاد می دهند؟ از پاسخ می مانم. دختر بیست و دو ساله ام فارغ التحصیل شده و خواستگار دارد. می گوید: زودتر به فکر جهیزیه باشید! از پاسخ به خود می لرزم! دختر بیست و پنج ساله ام روزنامه را باز می کند و می خواند فرمانده انتظامی دزفول از دستگیری دو دخترموتورسوار در جنگل های دزفول خبر داده و گفته: «انتشار تصاویر و فیلم های این موتورسواران در فضای مجازی بیانگر اوج پشت‌پازدن به هنجارها از سوي آن دو دختر بود.»
      می گوید: اگر تک چرخ زدن اوج پشت پا زدن به هنجارهاست، حضیض پشت پا زدن به هنجارها چیست؟ می خواهم بگویم دروغ و مال غیر خوردن و رانت بازی و ... ولی مصلحتا از پاسخ می مانم. یکی نیست بگوید تو که برای هیچکدام پاسخی نداشتی بیخود کردی بچه آوردی، آن هم این همه دختر!
      حکایت ما جاودانه شود

ویرایش توسط Team Sar Dadbin : 26 دی 1395 در ساعت 19:56

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن