خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: سوال نوسان

1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

سوال نوسان

بچه ها اگه امکانش هست راه حل تشریحی سوال زیر رو بگید ممنون میشم
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست capture.jpg  

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed211 نمایش پست ها
      بچه ها اگه امکانش هست راه حل تشریحی سوال زیر رو بگید ممنون میشم
      گزینه۲ . تو ۶۰ درجه یو سه برابر کا هست و از نمودار معلومه که تناوب ۲ هست و تو شروع در موقعیت ۰ درجه هست برای رسیدن از صفر به ۶۰ یک ششم دوره تناوب یعنی یک سوم ثانیه زمان لازمه.
      امکانات نداشتم تشریحی بنویسم.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      دوستان چند تا سوال نوسان داشتم لطفا اگر ممکنه پاسخ بفرمایید

این قسمت دوم پاسخش خیلی مبهم هستش ، لطفا کمی واضح تر بفرمایید

در این سوال من حرکت را در ربع اول در نظر گرفتم بعد گفتم عملا میشه سرعت Max منهای صفر تقسیم بر T/4 ولی این تفریق برداری کرده ، مگه نباید اندازه هاشونو تفریق کرد ؟

اینم حل کنید لطفا
      ویرایش توسط TRACKER : 28 آذر 1396 در ساعت 00:24

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TRACKER نمایش پست ها

در این سوال من حرکت را در ربع اول در نظر گرفتم بعد گفتم عملا میشه سرعت Max منهای صفر تقسیم بر T/4 ولی این تفریق برداری کرده ، مگه نباید اندازه هاشونو تفریق کرد ؟

اینم حل کنید لطفا
      سلام
      توی اولی نیروی کشسانی فنر برابر نیروی مرکزگرا هست. نیروی کشسانی فنر F=kx هست که x تغییر طوله. اون R-l0 هم تغییر طول فنر هست. R طول ثانویه فنر بوده و l0 طول عادی فنر
      توی دومی اندازه ی سرعت خطی همیشه ثابت هست و برابر با Rw هست ولی جهت اش متفاوته. شتاب متوسط یک کمیت برداری هست پس باید بردارهای سرعت رو از هم کم کنی. راستی فکر کنم اینجا دایره مرجع نوسان رو با حرکت دایره ای قاطی کردی
      سومی هم فکر کنم اینطوریه
      img_20171218_235737.jpg

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اینم حل کنید لطفا
      سوال اولو اصلا صورتشو نمیتونم تصور کنم.
      سوال دوم اگر جمع برداری کنی چون دو بردار v عمود بر همند جمع برداریشون میشه رادیکال2 اندازه v یکیشون و بعدش هم که ربع دایره رو حرکت کن زمانش میشه T/4 و بر جمع برداری v ها تقسیم میکنی.
      پ.ن: دقت کن فرقی نداره سرعت کدوم طرفی بگیری؛ در هر صورت با هم p/2 اختلاف زاوایه دارن و همونطور گفتم جمع برداری میشه رادیکال2 یکیشون (چون اندازه هر دو برابره). جالبه اینم بدونی ممکنه کمکت کنه: اگر بردار های v رو هم مرکز کنی شتاب متوسط میشه برداری که سر بردار v اولی رو به سر بردار v دومی وصل میکنه که باز هم از فیثاغورس بری همون اندازه رو میده که گفتم

سوال سوم هم دوره میشه 0/2 و اگر تقسیم بر 4 کنی میشه 0.05 که همون T/4 هست. وقتی K از U بزرگتره که بزرگی تانژانت از 1 کمتر باشه. متحرک از 0.04 شروع به حرکت کرده در صورتی که اگر هم ارزی کنی میبینی از تانژانت 1 بزرگتره، پس ناحیه اول از0.04 تا 0.05 هیچ لحظه ای K از U بزرگتر نیست .
      از طرفی متحرک از لحظه 0.05 (p/2) تا 0.3 (3p) دقیقن 5 ربع دایره کامل رو طی میکنه (اعداد تست با منظور طرح شدن که راحت کنن کارمونو) که توی هر کدوم از اینا نصف لحظات تانژانت از 1 کوچکتره؛ پس 0.3 منهای 0.05 ثانیه میشه 250 میلی ثانیه (کل لحظات طی 5ربع دایره) که همونطور که گفتم باید بر 2 تقسیم کنی که جواب نهایی میاد 125 میلی ثانیه.
      ویرایش توسط pHysicist : 28 آذر 1396 در ساعت 01:15

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ActionSpider نمایش پست ها
      سلام
      توی اولی نیروی کشسانی فنر برابر نیروی مرکزگرا هست. نیروی کشسانی فنر F=kx هست که x تغییر طوله. اون R-l0 هم تغییر طول فنر هست. R طول ثانویه فنر بوده و l0 طول عادی فنر
      [/ATTACH]
      اولی رو گرفتم چی شد. متاسفانه سوال هیچ ربطی به حرکت نوسانی نداشت که ایشون پرسیدن و کاملا ترکیبی از حرکت دایره ای و دینامیک بود.

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ActionSpider نمایش پست ها
      سلام
      [/ATTACH]
      اولی رو گرفتم چی شد. متاسفانه سوال هیچ ربطی به حرکت نوسانی نداشت که ایشون پرسیدن و کاملا ترکیبی از حرکت دایره ای و دینامیک بود.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pHysicist نمایش پست ها
      دوست عزیز آزمون گزینه 2 هستش از سر فصل نوسان

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز آزمون گزینه 2 هستش از سر فصل نوسان
      عزیز، اطلاعات لازم برای حل تست فقط نیروی کشش فنر (که در دینامیک مطرح شده بود) و نیروی مرکز گرا (از حرکت دایره ای) بود.
      درواقع این سوال بدون هیچ اطلاعی از نوسان حل شد ( شک دارید یه دور حل کنید ) و برای گیج کردن آوردنش. بهتر بود در آزمون جامع بیاد نه سرفصل نوسان؛ حالا هر آزمونی هم میخواد باشه ، به نظرم کار درستی نبود.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن