سلام
خوبین؟ امیدوارم عالی باشین نه خوب!!
رفقا نمیخوام سرتون رو درد بیارم!!
میخوام بگم خودتون انقدر درگیر حواشی نکنین!! حتی اگر دانشگاه هاروارد هم قبول بشین آخرش باید وارد بازار بشین!!
شما برای چی درس میخونید؟
پوز دادن؟
خوشحالی خونواده و خودتون؟
و به n دلیل دیگه که آخرش برمیگرده به خوشحال بودن، خوشبخت بودن، با عزت زندگی کردن و در آخر پول!!
شما تا خلق و خوی بازار رو ندونین، تا خلاء بازار رو ندونین تا نتونین بفهمین چیکار میخواین بکنین نمیتونین به هدفاتون برسین!!
پس خیلی مسئله ی مهمی هستش!!
بذارین براتون داستان خودم رو تعریف کنم!!
من سال اول کنکورم اصلا هدف نداشتم و فقط میخواستم یه رشته ی تاپ قبول بشم در یه دانشگاه تاپ اما رتبه ام شد 54 هزار!! گفتم اشکال نداره و همه حرفا و حدیثا و ریسکش رو به جون خریدم و دوباره نشستم واسه کنکور 95، خوب کار کردم، خوب درس خوندم، خدا شاهده صبح ساعت 6 پا میشدم تا ساعت 12 شب میشستم پای درس و به هر حال تلاش خودم رو کردم اما باز هم نشد که بشه و رتبه ام 20 هزار شد البته یه موضوعی هم باعث شد تا رتبه ام دوباره نجومی بشه و اون هم جا به جا زدن تست ها بود!! گذشت و گذشت تا این که در شرکت برادرم مشغول به کار شدم که تخصص این شرکت برنامه نویسی و طراحی وبسایت و کم کم به مهندسی کامپیوتر علاقه مند شدم و الآن هم مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام نور دارم میخونم، واسه خودم هدف تعیین کردم!! و مطمئنم تا 30 سالگی به همه شون میرسم، از اون روزی که هدفم رو تغیین کردم حالم خیلی خوب شد، دیگه اون آدم دپرس و دم دمی مزاج نشدم و کاملا تغییر کردم!! شاید بگین تو پارتی داری و فلان و بیسار اما خداییش اینطور نیست!! من هم مثل بقیه دارم کد میزنم، مطالعه میکنم، کار میکنم و خودم رو به چالش میکشم!!
اینها رو گفتم تا بدونید بازار نگاه نمیکنه شما چه مدرکی دارید!! نگاه میکنه چه مهارتی دارین و چه کار میتونید بکنید!! از الآن به فکر این که پشت میز لم بدین و کلی زیر دست داشته باشین نباشید، برای رسیدن به اونجا باید خیلی تلاش کنید!! خیلی!!
داداش خودم تا قبل از تاسیس این شرکت به تنهایی ماهانه حدود 5-6 تومن درآمد داشت اما از وقتی که این شرکت رو تاسیس کرد تقریبا درآمدش صفر شد (حدود 6 ماهه) دلیلش هم اینه که داره حدود 12-13 رو پرورش میده و داره روشون کار میکنه تا در چند سال دیگه ثمره ی اون رو ببینه و اون وقت خورده پولش زیر 10 تومن نباشه!!
برای رسیدن به جاهای خوب باید حسابی تلاش کنین!!
سرتون رو درد نیارم!!
تلاش کنین نه صرفا برای دانشگاه، بلکه برای خودتون و پیشرفت خودتتون!! خیلی ها بعد این که دانشگاه قبول میشن وا میدن اما دانشگاه تازه شروع کار ماهاست!!
ایام به کام