خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

فواید گیاه خواری !

توی این اوضاع و حال ، از هدایت فقط میشد فواید گیاهخواریش رو خوند! خب از اسم کتاب مشخصه . درش هدایت هزار و یک دلیل معتبر و یا احساسی میاره که آدم رو به گیاهخواری و عدم گوشت خواری ترغیب کنه . که به نظرم دلایلش منطقی میان . شاید اینو میگم چون خودم هیچ وقت با گوشت خوردن میانه ی خوبی نداشتم . باری .. مثل همیشه چند تیکه از کتاب:
      " به راستی چرا زندگانی ظالمانه ی آدمیزاد باید سبب آنقدر درد و زجر دیگران را بیهوده فراهم کند و از هم در شکستن خوشبختی و سرور جنبندگان استفاده ی موهوم بنماید ؟ آیا تمدن اون ناگزیر است که به خون بی گناهان آلوده بشود ؟ هرچه بکارند همان را درو خواهند کرد .انسان خون می ریزد . تخم بیدادی و ستمگری می کارد پس در نتیجه ثمره جنگ و کشتار و درد و ویرانی می درود . انسانیت پیشرفت نخواهد کرد و آرام نخواهد گرفت و روی خوشبختی و آزادی و آشتی را نخواهد دید تا هنگامی که گوشتخوار است ."
      "انسان همیشه پرستش پیچیدگی و ظاهر سازی را می کند . هرچه آسان و طبیعی ست به چشم او خوار می آید از این رو زندگانی را پیوسته دشوار نموده و گمان می کند به خوشبختی خواهد رسید، در صورتی که همیشه از او رو برگردان است. خوراک چیزی ست که به منتها درجه ی پیچیدگی رسیده. پختن یعنی خراب کردن و از حال طبیعی خارج کردن خوراک ها یا برای این است که مزه ی آنرا بپوشاند مثل گوشت تا به زائقه ی فاسد شده ی ما لذت بکند . و تمام اینها نتایج بدی برای سلامتی خواهد داشت."
      " مثلی ست به فرانسه که گویا از کانت گرفته شده.می گویند: به من بگو چه می خوری، به تو میگویم که هستی "
      " در نتیجه ی گوشتخواری ست که نژاد انسان فاسد شده ، پاکیزگی و سادگی خود را از دست داده است . عادات و اخلاق او پر از آرایش و درشتی گردیده . زیر دست آزاری و درندگی و خونخوای برای آن است که از خون حیوانات تغذیه می کند."
      "(و اینجا شعری از سعدی آورده (:
      شنیدم گوسفندی را بزرگی/ رهانید از دهان چنگ و گرگی
      شبانگه کارد بر حلقش بمالید/ روان گوسفند از وی بنالید:
      گر از چنگال گرگم در ربودی / بدیدم عاقبت گرگم تو بودی" !
      "انسان می کشد . برای خوردن می کشد . برای شفا دادن می کشد . برای آمرزیدن می کشد . برای پوشش برای پول برای جنگ کردن برای علم برای تفریح و بلاخره می کشد... فقط برای کشتن ."

حکایت ما جاودانه شود

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      البته بهتره گیاهان رو هم نخوریم چون به هر حال غذای گاو و گوسفنده .
      پ.ن : عقیده هر شخص در جای خودش محترم ولی چیزی که حلال خداست رو استفاده کردن مشکلی پیش نمیاره ، البته هر چیز به اندازه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      میگن خود صادق هدایت برای شیرینی چاپ کتابش به کل فامیل چلو کباب داد حالا با یبار خوندن این کتاب گیاه خوار میشن بعضیا

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آیا ممکن است برای افراد دسته اول که از آنها یاد کردید، خام‌گیاهخواری خطراتی هم داشته باشد؟
      اگر در خام‌گیاهخواری شناختی روی ترکیبات گیاهان نداشته باشیم، مضراتی بدن را تهدید می‌کند. برخی از حبوبات و میوه‌ها به‌طور طبیعی سمومی دارند؛ مثلا کلم‌ها یکی از بهترین منابع غذایی و دشمن سرطان معده لقب گرفته‌اند. اما از سوی دیگر ترکیباتی دارند که اگر به‌طور دائم میل شوند بدن قادر به تامین ید خود نیست. یا سیب‌زمینی که نشاسته دارد اگر خام خورده شود نشاسته‌اش قابل هضم نیست و علاوه‌بر آن جوانه آن سمی دارد که اگر از دوز معینی فراتر رود کشنده است. یا سویا منبع ارزشمندی از پروتئین ترکیبات آلی دارد. اما اگر روی اصول مصرف نشود به دلیل ترکیباتش می‌تواند مانع تجزیه پروتئین‌ها و تبدیل آنها به اسید‌آمینه‌‌ها شود. رعایت گیاهخواری با شناخت نسبت تلفیق غلات و حبوبات و پروتئین‌ها برای افرادی که مخصوصا درگیر چاقی هستند می‌تواند مفید باشد

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      منم شدیدا میخوام گیاه خوار بشم مهمترین دلیلش هم اینکه دیگه علاقه ای ب غذا هاای رایج ایرانی ندارم.هم از نظر ذائقه وهم از نظر فواید
      ولی نه برنامشو دارم نه وقت رفتن و گرفتن برنامه نه زمان اجرای برنامه
      تو ایران گیاه خواری از نظر زمان و هزینه خیلی سخته

حالا ادم با هزینش کنار میاد ولی گاهی برا پیدا کردن یه چیزی باید3-2 ساعت وقت بزاری که در برخی موارد هم اصلا پیدا نمیشه
      تازه برا منی که تو ی شهر با اقلیم خوب از نظر کشاورزی زندگی می کنم

6. Top | #6
      elL
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      عاااااااااالی بود استارتر عزیز
      عذاب وجدان گرفتم
      دیگه گوشت نمیخورم خدایا منو ببخش

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خودم میخوام گیاهخوار بشم ولی نمی خوام ناگهانی رژیم رو تغییر بدم....
      فعلا که خوردن گوشت قرمز رو کلاً حذف کردم
      فقط غذای دریایی می خورم
      دوستان بحث گیاهخواری 2 تا دلیل داره
      یکی اینکه واقعا کشتن موجودی که درد رو حس می کنه واقعا خلاف انسانیته
      حتی یادمه یکجا خوندم عالمای یهودی بشدت کشتن حیوان رو نقد کردن و از گیاهخوارا تمجید کردن
      دوم اینکه مهمترین مشکل کره ی ما مسئله ی global warming می باشد یعنی زمین به شدت داره گرم میشه بدلیل اینکه ما یک سوم از گیاهان رو برای غذای حیوانات بکار می بریم!
      در نتیجه حیوانات هم گاز های گلخانه ای تولید می کنند
      این رو هم بگم حیواناتی که انسان پرورش می ده واقعا زندگی نمی کنند!!
      تمام این حیوانات در بدترین شرایط زندگی می کنند در گاوداری ها فقط 3 متر به هر گاو جا میدن بعدش هم گرسنه نگهشون می دارن تا غذای زیادی بخورن و زودتر چاق بشن!
      یک لحظه تصور کنید همچین کاری رو با انسان بکنند
      به نفع آینده ی این کره خاکی است که گیاهخوار بشیم

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      میگن خود صادق هدایت برای شیرینی چاپ کتابش به کل فامیل چلو کباب داد حالا با یبار خوندن این کتاب گیاه خوار میشن بعضیا
      لطفا در مورد چیزی که اطلاع ندارید نظر ندید

ویرایش توسط After4Ever : 19 دی 1395 در ساعت 15:54

8. Top | #8
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      من اکثرأ با هدایت هم نظر بودم ولی من این نظرشو قبول ندارم

اولأ اگر جانوران جان دارند گیاهان نیز جان دارند اگه ما بیام به جانوران حمله نکنیم و !گیاه بخوریم تنهأ فرقش در اینه که جاندار دیگری را خوردیم

عزیزم اینجا زمین بخور تا خورده نشه

با طبیعت باید مثه خودش جنگید

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یک مسئله دیگه 200 ساله پیش برده داری یک چیز عادی بود
      میگفتن مگه سیاه ها درد حس می کنند
      مگه سیاه آدم هستن
      مگه سیاه موجود زنده هستن

ولی الان چی؟؟؟
      الان حتی بی وجدان ترین انسان ها هم به این اعتقاد دارن که سیاه موجود زنده هستن و حق دارن حقوق شهروندی داشته باشن

در ضمن هیچ دینی با برده داری مخالفت نکرد اون وقت توقع دارید با گوشت خواری مخالفت کنه

ویرایش توسط After4Ever : 19 دی 1395 در ساعت 15:51

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط احمدیا نمایش پست ها
      من اکثرأ با هدایت هم نظر بودم ولی من این نظرشو قبول ندارم

اولأ اگر جانوران جان دارند گیاهان نیز جان دارند اگه ما بیام به جانوران حمله نکنیم و !گیاه بخوریم تنهأ فرقش در اینه که جاندار دیگری را خوردیم

عزیزم اینجا زمین بخور تا خورده نشه

با طبیعت باید مثه خودش جنگید
      به این مغلطه میگن قیاس مع الفارق
      https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82...A7%D8%B1%D9%82

11. Top | #11
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      ببخشید هر جاندار قدرت صدا تولید کردن نداشت (گیاه) باید خورده بشه یعنی گیاه جان ندارد ؟!؟

نظر بنده است مخالف هم بودید برام مهم نیس

صادق هدایت هم گیاه خورد برای خود را کشتن

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط احمدیا نمایش پست ها
      ببخشید هر جاندار قدرت صدا تولید کردن نداشت (گیاه) باید خورده بشه یعنی گیاه جان ندارد ؟!؟

نظر بنده است مخالف هم بودید برام مهم نیس

صادق هدایت هم گیاه خورد برای خود را کشتن

فک کنم سواد شما در این حد نیست که گیاهان سیستم عصبی ندارن

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بابا بیاین برین درستو بخوین شما چی کار گیاه خواری یا گوشت خواری دارید؟اگه درستونو نخونین تو این بیکاری چیزی گیرتون نمیاد بخورین آخر به صورت خود به خودی ادم گیاه خوار میشه!!:troll (5)::troll (5):

14. Top | #14
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      فکر کنم حق با شما باشه !

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستانی هم که میگن بخور تا خورده نشی
      پیشنهاد می کنم برن سریال walking dead رو ببین
      در این سریال 10 ها بار این شعار گفته میشه
      این سریال می خواد بگه آخرالزمان هیچ منجی و دجال و .....نیست فقط یک شعار باعث اخرالزمان میشه
      بخور تا خورده نشی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن