خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

معضل من: خلاصه نویسی

سلام دوستان..من واقعا تو خلاصه نویسی مشکل دارم....یعنی در واقع حوصلشو ندارم...اخه من میگم همه کتاب مهمه ..و وقتی میخوام خلاصه نویسی کنم...ی چیزی تو مایه های همون کتاب میشه...و خیلی وقتمو میگیره...به نظرتون اگر ننویسم...تو دوران مرور به مشکل بر میخورم؟؟؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی....ولی اگه ننویسم...و ار کتاب هایی که درس رو به صورت خلاصه دارن استفاده کنم...خوب نیست؟؟

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh74 نمایش پست ها
      مرسی....ولی اگه ننویسم...و ار کتاب هایی که درس رو به صورت خلاصه دارن استفاده کنم...خوب نیست؟؟
      نه مطمئنا اون بازدهییه قابل قبول رو نداره؛ بهترین جزوه (چه خلاصه چه کامل) جزوه اییه که خودت نوشته باشی، چون به سلیقه ی خودت نوشته شده و توی خلاصه نویسی هم مطالبی رو مینویسی که از نظر خودت مهمه و توش مشکلی داری نه از نظر یکی دیگه که زمین تا آسمون با تو فرق داره!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به انضمام حرف مهدی جان اینم بگم،

به قول دفتر برنامه ریزی قلمچی

کمرنگ ترین جوهر ها از ماندگارترین حافظه ها قویتر است

موفق باشی
      تو هستی من شدی از آنی همه من

من نیست شدم در تو از آنم همه تو

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان..من واقعا تو خلاصه نویسی مشکل دارم....یعنی در واقع حوصلشو ندارم...اخه من میگم همه کتاب مهمه ..و وقتی میخوام خلاصه نویسی کنم...ی چیزی تو مایه های همون کتاب میشه...و خیلی وقتمو میگیره...به نظرتون اگر ننویسم...تو دوران مرور به مشکل بر میخورم؟؟؟
      اگرعادت داری کلادرباره درس هامطلب ننویسی(خلاصه)+درس هاروکاملایاد گرفتی(بازم تاکیید میکنم که بیش از90%مطلبو مفهومی بلدباشی)میتونی ازکتب خلاصه استفاده کنی ومطالبی که میدونی تو اون کتاب نیستو جزو اون 10%هست که بلدنیستی میتونی به کتاب خلاصت اضافه کنی.
      من پارسال باهمین کارجواب گرفتم.(سال سوم)

7. Top | #7

نمایش مشخصات
      خلاصه نویسی یه ام شخصیه. هر کس هر چقدر هم که تو مساله ی کنکور توانایی و تجربه داشته باشه نمیتونه بهتر از خودتون شمارو ارزیابی نه و نقاط ضعف و قدرتتون رو شناسایی کنه ممکنه من یه مطلبو یاد نگیرم یا خیلی زو فراموش کنم اما شما اینجوری نباشید.موفق باشید

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام مرادی هستم مشاور و برنامه ریز
      من یه راهی که همیشه یه شاگردانم پیشنهاد میکنم این هست که شما اول کتاب درسی رو میخونی مثلا دینو زندگیو میگم که همه باهاش مشکل دارن
      اول کامل میخونی بعد که کامل خوندی میری سراغ تست های سال های قبل و تست هارو میزنی و اونجا میفهمی که طراح ها به چه چیزایی اشاره کردن
      بعد واسه خودت خلاصه نویسی میکنی
      مثلا مینویسی از این به بعد هرجا توی ایات کلمه ی رب دیدم میشه توحید در ربوبیت (این درس در پیش دانشگاهیه)
      به این صورت مینویسی : رب====> توحید در ربوبیت
      و چون الان وقت داری خودت میتونی خلاصه نویسی کنی هیچ کتاب خلاصه ای رو پیشنهاد نمیکنم

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط "MehRdaD" نمایش پست ها
      به انضمام حرف مهدی جان اینم بگم،

به قول دفتر برنامه ریزی قلمچی

کمرنگ ترین جوهر ها از ماندگارترین حافظه ها قویتر است

موفق باشی
      سلام
      اینی که نوشتید یه ضرب المثل چینی هست

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام،من هم مشکلی که دارم اینه که خلاصه هام خیلی خلاصه نیست مثلا اگه 50-60 صفحه خوندم تو 5-6 صفحه خلاصه شده،البته چیزی که هست اینه که هم خیلی مرتب مینویسیم که جا زیاد میگیره و هم اینکه مثلا تو اختصاصی ها وقتی یه مطلبی را متوجه شدم ولی قبلش توش مشکل داشتم و میدونم احتمالا دوباره یه چیزهاییش را ممکنه یادم بره،اون رو به زبان خودم مینویسم(ممکنه چند خطی جا بگیره)،حالا به نظرتون مشکلی داره که زیاد میشه؟؟؟خلاصه نویسی رو هم وقتی انجام میدم که دومین بار است مطلب رو دارم میخونم یا همون موقع واسه یکسری مطالب خیلی مهم،به نظرتون خلاصه نویسیم مشکلی داره یا خوبه؟؟؟کلا اگه کمکم کنید ممنون میشم.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sarah_73 نمایش پست ها
      سلام،من هم مشکلی که دارم اینه که خلاصه هام خیلی خلاصه نیست مثلا اگه 50-60 صفحه خوندم تو 5-6 صفحه خلاصه شده،البته چیزی که هست اینه که هم خیلی مرتب مینویسیم که جا زیاد میگیره و هم اینکه مثلا تو اختصاصی ها وقتی یه مطلبی را متوجه شدم ولی قبلش توش مشکل داشتم و میدونم احتمالا دوباره یه چیزهاییش را ممکنه یادم بره،اون رو به زبان خودم مینویسم(ممکنه چند خطی جا بگیره)،حالا به نظرتون مشکلی داره که زیاد میشه؟؟؟خلاصه نویسی رو هم وقتی انجام میدم که دومین بار است مطلب رو دارم میخونم یا همون موقع واسه یکسری مطالب خیلی مهم،به نظرتون خلاصه نویسیم مشکلی داره یا خوبه؟؟؟کلا اگه کمکم کنید ممنون میشم.
      منم همینجوری خلاصه نویسی میکنم. و اکثرا به زبان خودم مینویسم چون بیشتر و راحت تر یاد میگیرم. زیاد شدنش هم برای اینه که کتابی نمی نویسی.فقط مواظب باش مثل من خیلی زیاد نشه.
      دنیا جای خطرناکی برای زندگی است. نه به خاطر مردمان شرور،بلکه به خاطرکسانی که شرارتها را می بینند و کاری درمورد آن انجام نمی دهند.
      انیشتین
      ویرایش توسط M a s o u d : 28 تیر 1392 در ساعت 11:19

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masoud5 نمایش پست ها
      منم همینجوری خلاصه نویسی میکنم. و اکثرا به زبان خودم مینویسم چون بیشتر و راحت تر یاد میگیرم. زیاد شدنش هم برای اینه که کتابی نمی نویسی.فقط مواظب باش مثل من خیلی زیاد نشه.

بله درست میگید مخصوصا تو درسی مثل شیمی من خیلی از بخش های بدقلقش رو اینطوری آسون میکنم،اما مثلا الان شده که خیلی از چیزهایی که نوشتم رو هنگام دوره از روشون یا رد میشم یا خیلی سریع توضیحشون میدم و رد میشم،پس به نظر شما اگه بعد از خوندن کامل کتابی مثلا 200 صفحه ای در 40-50 صفحه خلاصه شده باشه مشکلی نیست؟؟؟من نظرم اینه که دو تا خلاصه داشته باشم،یکی الان که درواقع خلاصه اول است و "کتاب به زبان سارا" میشه اسمش رو گذاشت(البته نه کل کتاب،فقط بخش های مشکل دار از نظر من)و بعد یک خلاصه از خلاصه ها که مثلا از 200 برگ نهایتا 2 برگ باشه،خوبه؟؟؟؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اره اینجوری بهتره ولی خیلی وقت گیره.
      من کوتاه ترین خلاصم کمتر از 20 صفحه نمیشه. در کل من خلاصه نویسی زیاد بلد نیستم ولی اینو میدونم که قسمت های مشکل دار رو باید به زبان خودمونی بنویسی تا بیشتر یاد بگیری.
      کاری که شما گفتی ارزش وقت گذاشتن رو داره ولی اگه وقت زیاد نداری فقط یکیشون رو انجام بده.
      شما امسال کنکور دارین؟
      دنیا جای خطرناکی برای زندگی است. نه به خاطر مردمان شرور،بلکه به خاطرکسانی که شرارتها را می بینند و کاری درمورد آن انجام نمی دهند.
      انیشتین

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masoud5 نمایش پست ها
      اره اینجوری بهتره ولی خیلی وقت گیره.
      من کوتاه ترین خلاصم کمتر از 20 صفحه نمیشه. در کل من خلاصه نویسی زیاد بلد نیستم ولی اینو میدونم که قسمت های مشکل دار رو باید به زبان خودمونی بنویسی تا بیشتر یاد بگیری.
      کاری که شما گفتی ارزش وقت گذاشتن رو داره ولی اگه وقت زیاد نداری فقط یکیشون رو انجام بده.
      شما امسال کنکور دارین؟
      ببخشید 20 صفحه خلاصه،اصلش چندتا صفحه داره؟؟؟بله سال 93 کنکور دارم.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن