خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دوراهی بر سر تغییر رشته دانشگاهی یا کنکور ( نیمه فوری ولی مساله مرگ و زندگی )

سلام خدمت دوستان ، من کنکور 95 رو دادم و با رتبه ی 50هزار ( ) گیاهپزشکی ازاد علوم تحقیقات قبول شدم . چون اشنایی نداشتم اومدم تو همین فروم سوال کردم که چطوره؟بمونم برا کنکور یا برم همین رشته رو .. اخر به این نتیجه رسیدم که بمونم برای کنکور ولی خانواده مخالفت کردن پس منم مجبور شدم همین رشته رو برم !! در طول این 1 ترم هم جای درس حواسم همش به این بود که این رشته خوب هست ؟ بمونم برم بمونم برم بمونم برم !!! واقعا کل این 4 ماه مشغولیت ذهنیم این بود که برم یا بمونم . ( این هفته هم که امتحانات شروع میشه !!! ) هرموقع هم که تصمیم میگرفتم که بمونم با یه اتفاق خیلی کوچیک دلسرد میشدم و پشیمون میشدم . به خصوص زمانی که میبینم 2 تا از دوستام از همین تجربی بدون ازمون رفتن پیام نور مهندسی پزشکی میخونن میسوزم اونم با شهریه ی 150 تومن !!! پس به این نتیجه رسیدم که من اگر هم بمونم ، سر هر اتفاقی دلسرد میشم و اینطوری نمیتونم تمرکز رو درس داشته باشم و حالا میخوام ببینم چه کاری باید بکنم ؟ چون اگر تا کنکور شک داشتم الان مطمئن شدم که رشته تجربی اگر زیرشاخه های پزشکی و خود پزشکی و دندون و دارو قبول نشی به طور کامل باید قید ایندت رو بزنی چون رشته های دیگش زیاد ارزش نداره یا سختی که باید بکشی نمیارزه به رشتش !! حالا موندم که همین ازاد یه رشته از گروه ریاضی بدون ازمون انتخاب کنم و برم ؟ یا تو همین فرصت باقی مونده بمونم و برای کنکور ریاضی بخونم ؟ ( اصلا امکانش هست ؟ ) مهندسی پزشکی خوب اسمش جالب هست ولی نمیدونم داخلش چطور هست و سخت هست یا نه ، بخوام یه رشته بدون کنکور هم برم دوست دارم کامپیوتر یا چیزی مثل اون برم و درمورد کنکور ریاضی هم اصلا نمیدونم میشه یا نه ؟ و اگر هم بشه فقط میتونم عمومی هاش رو بزنم با چندتا شیمی و فیزیک !! و چنانچه رتبم خوب شد ( که احتمالش خیلی کم هست ) رشته های نانو برم.

ولی از این میترسم که از چاله دربیام بیوفتم تو یه چاه !!
      به خاطر همین میخوام از شما دوستان بپرسم که نظر شما چی هست ؟ تا ارشد برم و بعد عوضی کنم ؟(که بعید میدونم بتونم تا ارشد بخونم با این وضع) یا یه ترم مرخصی بگیرم یا اصلا انصراف بدم از دانشگاه و بدون کنکور برم کامپیوتری چیزی یا همون مهندسی پزشکی پیام نور برم یا بمونم برای کنکور ریاضی ؟ یا اصلا کنکور زبان بدم ؟ چون زبانم خوب هست ولی از اینده شغلی میترسم کنکور تجربی هم میشه ولی میترسم همین اش و همین کاسه بشه !!
      و اینکه شنیدم میشه از همین دانشگاه تغییر داد و حتی به رشته های خوب رفت ولی یک سری شرایط داره ! که من درجریان نیستم کسی میدونه ؟ کلا برای انصراف و تغییر و مرخصی اینا زیاد اشنا نیستم اگر کار خاصی باید بکنم بهم بگید در جریان باشم .

فقط لطفا اگر میشه یه پاسخ درست حسابی بدید !! مثلا فلان رشته خوب نیست به این دلایل ... با بله و خیر خالی جواب ندید لطفا .
      چون میخوام با یه دید کاملا باز نسبت به رشته ها واردشون بشم . اینده شغلیشون ، سختی و اسونیشون ، ارزش داشتن و نداشتنشون و ... چون اولین و اخرین فرصت ام هست !

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چقدر گزینه!!!!
      اگه نگران کاری برو دنبال مدرکی یه آشنای مطمئن برات کار جور کنه.
      چون کار مناسب کمیاب و حتی نایابه (بی خود نیست که همه ریختن تجربی کنکور بدن دکتر شن)
      اگه راحت با مردم ارتباط میگیری و کمی هم راحت دروغ میگی کار آزاد گزینه خوبیه

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط E.M10 نمایش پست ها
      چقدر گزینه!!!!
      اگه نگران کاری برو دنبال مدرکی یه آشنای مطمئن برات کار جور کنه.
      چون کار مناسب کمیاب و حتی نایابه (بی خود نیست که همه ریختن تجربی کنکور بدن دکتر شن)
      اگه راحت با مردم ارتباط میگیری و کمی هم راحت دروغ میگی کار آزاد گزینه خوبیه
      حواستم دستتون برا راهنمای بازی باشه تازه حسابداری رو هم باید اضافه کنم
      هیشکی نیست برام
      اره قبول دارم کار کمیابه !! دقیقا به خاطر همین هم هست که من میخوام فرار کنم از کنکور تجربی ، چون واقعا همه دارن میان تجربی مثل همون رتبه یک تجربی امسال که از شریف اومده بود
      صداقتت منو کشته نه علاقه ای به ازاد ندارم ( تازه با هیچکدوم هم راحت نیستم :D ) البته سمتش میرم ولی نه اینکه بخوام کلا برم ازاد

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عزیز جان بذار بگم چیکار کنی.
      الان شما باید نگاه کنی ببینی خدایی با رشته‌ای مثل گیاه شناسی و اینا به جایی نمی‌رسی. و باید با خودت صادق باشی که می‌تونی بری توی رشته‌های تاپ تجربی مثل پزشکی و دندون و داروسازی؟! اگه نمی‌تونی، پس یکم باید سطح توقع رو بیاری پایین‌تر. از اون‌طرف الان توی گروه فنی مهندسی، مهندسی کامپیوتر داره حرف اول رو می‌زنه، واقعاً هم کار واسش خیلی زیاده و کم کم دیگه داره می‌ره که انتخاب اول باشه (کما اینکه هست). ولی با این حال فکر می‌کنم دانشگاه آزاد (حداقل کرج) مهندسی کامپیوتر رو بدون کنکور بگیره. اگه بتونی کامپیوتر رو بدون کنکور آزاد بری خیلی خوبه به نظرم. از اونور بالاخره وقتی فارغ التحصیل بشی می‌تونی مشغول به کار شی و حتی اگه خیلی هم ایده‌های خاص و نوآوری نداشته باشی، با حقوق کارمندی اوایل رو بگذرونی تا برسی به مقاطع بالاتر.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shippuden نمایش پست ها
      سلام خدمت دوستان ، من کنکور 95 رو دادم و با رتبه ی 50هزار ( ) گیاهپزشکی ازاد علوم تحقیقات قبول شدم . چون اشنایی نداشتم اومدم تو همین فروم سوال کردم که چطوره؟بمونم برا کنکور یا برم همین رشته رو .. اخر به این نتیجه رسیدم که بمونم برای کنکور ولی خانواده مخالفت کردن پس منم مجبور شدم همین رشته رو برم !! در طول این 1 ترم هم جای درس حواسم همش به این بود که این رشته خوب هست ؟ بمونم برم بمونم برم بمونم برم !!! واقعا کل این 4 ماه مشغولیت ذهنیم این بود که برم یا بمونم . ( این هفته هم که امتحانات شروع میشه !!! ) هرموقع هم که تصمیم میگرفتم که بمونم با یه اتفاق خیلی کوچیک دلسرد میشدم و پشیمون میشدم . به خصوص زمانی که میبینم 2 تا از دوستام از همین تجربی بدون ازمون رفتن پیام نور مهندسی پزشکی میخونن میسوزم اونم با شهریه ی 150 تومن !!! پس به این نتیجه رسیدم که من اگر هم بمونم ، سر هر اتفاقی دلسرد میشم و اینطوری نمیتونم تمرکز رو درس داشته باشم و حالا میخوام ببینم چه کاری باید بکنم ؟ چون اگر تا کنکور شک داشتم الان مطمئن شدم که رشته تجربی اگر زیرشاخه های پزشکی و خود پزشکی و دندون و دارو قبول نشی به طور کامل باید قید ایندت رو بزنی چون رشته های دیگش زیاد ارزش نداره یا سختی که باید بکشی نمیارزه به رشتش !! حالا موندم که همین ازاد یه رشته از گروه ریاضی بدون ازمون انتخاب کنم و برم ؟ یا تو همین فرصت باقی مونده بمونم و برای کنکور ریاضی بخونم ؟ ( اصلا امکانش هست ؟ ) مهندسی پزشکی خوب اسمش جالب هست ولی نمیدونم داخلش چطور هست و سخت هست یا نه ، بخوام یه رشته بدون کنکور هم برم دوست دارم کامپیوتر یا چیزی مثل اون برم و درمورد کنکور ریاضی هم اصلا نمیدونم میشه یا نه ؟ و اگر هم بشه فقط میتونم عمومی هاش رو بزنم با چندتا شیمی و فیزیک !! و چنانچه رتبم خوب شد ( که احتمالش خیلی کم هست ) رشته های نانو برم.

به خاطر همین میخوام از شما دوستان بپرسم که نظر شما چی هست ؟ تا ارشد برم و بعد عوضی کنم ؟(که بعید میدونم بتونم تا ارشد بخونم با این وضع) یا یه ترم مرخصی بگیرم یا اصلا انصراف بدم از دانشگاه و بدون کنکور برم کامپیوتری چیزی یا همون مهندسی پزشکی پیام نور برم یا بمونم برای کنکور ریاضی ؟ یا اصلا کنکور زبان بدم ؟ چون زبانم خوب هست ولی از اینده شغلی میترسم کنکور تجربی هم میشه ولی میترسم همین اش و همین کاسه بشه !!
      و اینکه شنیدم میشه از همین دانشگاه تغییر داد و حتی به رشته های خوب رفت ولی یک سری شرایط داره ! که من درجریان نیستم کسی میدونه ؟ کلا برای انصراف و تغییر و مرخصی اینا زیاد اشنا نیستم اگر کار خاصی باید بکنم بهم بگید در جریان باشم .

فقط لطفا اگر میشه یه پاسخ درست حسابی بدید !! مثلا فلان رشته خوب نیست به این دلایل ... با بله و خیر خالی جواب ندید لطفا .
      چون میخوام با یه دید کاملا باز نسبت به رشته ها واردشون بشم . اینده شغلیشون ، سختی و اسونیشون ، ارزش داشتن و نداشتنشون و ... چون اولین و اخرین فرصت ام هست !
      چن سالتون هست؟اگ زیر 22هستی انصراف بده بشین بخون معلمی چیزی بیای
      Is the end of all the endings?
      My broken bones are mending
      ویرایش توسط somi : 16 دی 1395 در ساعت 02:35

6. Top | #6
      roc
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      داداش واقعا حالت خوشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      اگه نمی خونی برو کار ازاد
      اگه اطلاعات راجب رشته بخوایی برو پیش مشاور
      اگه به درس علاقه ای نداری چرا می خونی هاااااااااااااااااااااااا اااااااااااا
      در ضمن معلمی و اینا هم شرایطش سخت شده به این اسونی ها نیست
      انتظار هم نداشته باش اگه رشته دیگه ای بخونی کار میاد سراغت

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shippuden نمایش پست ها

اولا کی میگه به جز 3 تا رشته دارو و دندان و پزشکی اینده نیست ؟؟ تو این مملکت به پرستار و فیزیوتراپ و هوشبر بیشتر از پزشک نیاز دارن !! شما به جای اینکه دکتر بشی ، برو پرستار شو ! یا فیزیوتراپی بخون ! شنوایی سنجی یا تغذیه و .. که هم اینده کاری دارن و هم اگه زرنگ باشی میتونی خیلی پیشرفت بکنی ! کلا رشته های تجربی پیشرفت زیادی دارن نسبت به رشته های ریاضی !

اگه رشتت ریاضی ـه یا میخوای تغییر رشته بدی که باید عرض کنم کلا تا چند سال پیش رو ، این رشته ها هیچ آینده ای ندارن ! مگر اینکه پول داشته باشی و واسه خودت ساختمان بسازی و کارهای دیگه ! الان رفتن به رشته های ریاضی اینده رو مبهم میکنه ! منتها هستن یه سری ها که از همین رشته ریاضی میشن استاد دانشگاه و هیئت علمی و ... یا اصلا اموزشگاه میزنن و ریاضی و فیزیک درس میدن و پول میزنن به جیب ! یعنی اینجور اینده هم داریم ! ولی خب احتمال موفقیت تو تجربی بیشتر از ریاضی ـه ..

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      اینجا اگه کسی بخواد درست راهنماییت کنه باید اندازه 5 صفحه برگ a4 برات بنویسه .....تازه معلوم نیست چیزایی که مینویسه درسته یا نه........
      .
      .
      .بهتره بری پیش مشاور..

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز اولا که شما مثل اینکه باید یه هفته درباره رشته ها تحقیق کنید.
      تجربی فقط سه تا رشته تاپ نیست. دوما که اصلن علاقه رو ملاک قرار ندادید. باید ببینید گرایشتون سمت کدوم دسته از رشته هاس. رشته های بیمارستانی یا مهندسی و یا هنر و...
      و بعد علاقه تون رو با تحقیق انتخاب کنید. آینده کاری و ...
      " مطمئن شدم که رشته تجربی اگر زیرشاخه های پزشکی و خود پزشکی و دندون و دارو قبول نشی به طور کامل باید قید ایندت رو بزنی چون رشته های دیگش زیاد ارزش نداره یا سختی که باید بکشی نمیارزه به رشتش "

این حرفتون اصلن درست نیست. از نظر من هر رشته ی مربوط به دانشگاه علوم پزشکی اگه توش بهترین باشید و با علاقه براش تلاش کنید آینده ی خوبی خواهد داشت. ولی اگه با این دید که این رشته ها به درد نمیخورن همون میشه که فک میکنید.

درباه گیاهپزشکی هم که یه آشنایی بود. از دانشگاه دولتی لیسانس و فوق لیسانسشو گرفت. ولی الان کار مناسبی براش نیست و 7 سال وقتشو تلف کرده
      الان باید ببینید میتونید این 6 ماه همت کنید و یه رشته خیلی بهتر قبول بشید یا اینکه از سر اجبار همینو ادامه بدید و خدایی نکرده چند سال بعد پشیمون بشید

بنظر من یه کم منطقی باشید و درباره آیندتون انقد ساده رفتار نکنید.
      6 ماه نه وقت زیادیه که خسته بشید نه کمه که نتونید...
      انتخاب با خودتونه

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      واقعا تا این حد سایر رشته ها وضعیتشون افتضاحه ؟!
      عذر میخوام بد گفتم ، رشته های پرستاری و فیزیوتراپی و .. رو جزو همون پزشکی و زیرشاخه های پزشکی حساب کردم . یه نکته دیگه هم که باید اشاره کنم به درس علاقه دارم و اون رتبه هم از سر درس نخوندن و علاقه نداشتن نبود !! اتفاقا در طول سال خوندم فقط به دلیل نداشتن مدیریت زمان اکثر تست های عمومی رو نرسیدم بزنم البته تخصصی یکم شرایط فرق میکرد درمورد سنمم 18 سالم هست ، واسه انصراف نباید پول بدم ؟

داداش واقعا حالت خوشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      اگه نمی خونی برو کار ازاد
      اگه اطلاعات راجب رشته بخوایی برو پیش مشاور
      اگه به درس علاقه ای نداری چرا می خونی هاااااااااااااااااااااااا اااااااااااا
      در ضمن معلمی و اینا هم شرایطش سخت شده به این اسونی ها نیست
      انتظار هم نداشته باش اگه رشته دیگه ای بخونی کار میاد سراغت
      حالم خوب بود که وضیعیتم این نبود . کی گفت کار بیاد دنبالم ؟
      از چه نظر سخت شده ؟ بدون معلم هم نمیشه نه ؟

.بهتره بری پیش مشاور..
      تشکر ، بله مطمئناً میرم ولی گاهی اوقات دانش اموزا و دانشجوها حرفی میزنن که شاید 100 تا مشاور هم اشاره ای به اون نداشته باشن .

دوست عزیز اولا که شما مثل اینکه باید یه هفته درباره رشته ها تحقیق کنید.
      تجربی فقط سه تا رشته تاپ نیست. دوما که اصلن علاقه رو ملاک قرار ندادید. باید ببینید گرایشتون سمت کدوم دسته از رشته هاس. رشته های بیمارستانی یا مهندسی و یا هنر و...
      و بعد علاقه تون رو با تحقیق انتخاب کنید. آینده کاری و ...
      " مطمئن شدم که رشته تجربی اگر زیرشاخه های پزشکی و خود پزشکی و دندون و دارو قبول نشی به طور کامل باید قید ایندت رو بزنی چون رشته های دیگش زیاد ارزش نداره یا سختی که باید بکشی نمیارزه به رشتش "
      این حرفتون اصلن درست نیست. از نظر من هر رشته ی مربوط به دانشگاه علوم پزشکی اگه توش بهترین باشید و با علاقه براش تلاش کنید آینده ی خوبی خواهد داشت. ولی اگه با این دید که این رشته ها به درد نمیخورن همون میشه که فک میکنید.

درباه گیاهپزشکی هم که یه آشنایی بود. از دانشگاه دولتی لیسانس و فوق لیسانسشو گرفت. ولی الان کار مناسبی براش نیست و 7 سال وقتشو تلف کرده
      الان باید ببینید میتونید این 6 ماه همت کنید و یه رشته خیلی بهتر قبول بشید یا اینکه از سر اجبار همینو ادامه بدید و خدایی نکرده چند سال بعد پشیمون بشید

بنظر من یه کم منطقی باشید و درباره آیندتون انقد ساده رفتار نکنید.
      6 ماه نه وقت زیادیه که خسته بشید نه کمه که نتونید...
      انتخاب با خودتونه
      سه خط اول حرفتون کامل درسته ... درمورد اون حرفمم اول پست صحبت کردم !
      گفتم من الان کاملا متوجه این قضیه شدم که این رشته مناسب نیست و وقتم رو نمیخوام تلف کنم !
      سه خط اخر حرفتون هم کاملا درست هست .
      واقعا میشه تو این 6 ماه حرکت خاصی کرد ؟ دوست دارم شانسم رو امتحان کنم ..

درمورد رشته ریاضی هم بین حرف های دو تا از دوستان یکم تضاد هست ولی بازم ریاضی رو میذارم گزینه ی اخر باقی بمونه ( فقط اگر خواستم تغییر بدم تخصصی هارو هم باید پاس بشم ؟ )

فقط درمورد شرایط تغییر رشته و انصراف توضیح بدید ، خودم گشتم ولی گیج شدم
      ویرایش توسط Shippuden : 16 دی 1395 در ساعت 17:28

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)