خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

مشکل در معافیت تحصیلی. لطفا کمک کنید اگر اطلاع دارید

سلام خوبین؟؟؟ عاغا من متولد 26/2/76 هستم . سال 94 اولین کنکورم رو دادم و یعنی سال تحصیلی 93-94 پیش دانشگاهی بودم اما یکی از درس ها رو پاس نکردم و سال تحصیلی 94-95، تو مدرسه شبانه اون درس رو پاس کردم(خرداد 95). دومین کنکورم هم سال 95 بود ک مهندسی شیمی دانشگاه تهران قبول شدم. امروز که رفتم پلیس +10 برای دریافت معافیت، یه خانومه بود گفت ک مشمولی و از این حرفا و گفت فردا برو سازمان نظام وظیفه و مشکلتو بگو شاید حلش کنن. اما یه پلیس +10 دیگه رفتم و اونجا معافیتم رو صادر کرد. میخواستم بدونم کسی نمیدونه ک من واقعا مشمول بودم یا ن؟؟؟ و اگه مشمول بودم ، با وجود اینکه این پلیس +10 دوم، بهم معافیت داد، ممکنه ک بعدا مشکلی پیش بیاد؟؟؟ ممنون
      ویرایش توسط nacli : 14 دی 1395 در ساعت 22:40

2. Top | #2
      roc
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nacli نمایش پست ها
      سلام خوبین؟؟؟ عاغا من متولد 26/2/76 هستم . سال 94 اولین کنکورم رو دادم و یعنی سال تحصیلی 93-94 پیش دانشگاهی بودم اما یکی از درس ها رو پاس نکردم و سال تحصیلی 94-95، تو مدرسه شبانه اون درس رو پاس کردم(خرداد 95). دومین کنکورم هم سال 95 بود ک مهندسی شیمی دانشگاه تهران قبول شدم. امروز که رفتم پلیس +10 برای دریافت معافیت، یه خانومه بود گفت ک مشمولی و از این حرفا و گفت فردا برو سازمان نظام وظیفه و مشکلتو بگو شاید حلش کنن. اما یه پلیس +10 دیگه رفتم و اونجا معافیتم رو صادر کرد. میخواستم بدونم کسی نمیدونه ک من واقعا مشمول بودم یا ن؟؟؟ و اگه مشمول بودم ، با وجود اینکه این پلیس +10 دوم، بهم معافیت داد، ممکنه ک بعدا مشکلی پیش بیاد؟؟؟ ممنون
      نه شما دانشگاه قبول شدید
      الان اگه دانشگاه میرید معافیتتون معافیت دانشجویی است و فرصت دارید تا کارشناسی رو تموم کنید
      هر شخصی هم میتونه دو بار کنکور بده و تا دوسال از پایان فارغ التحصیلی (پیش) فرصت داده
      در کل فکر نکنم مشکلی پیش بیاد
      اگر مشکل داشتید اصلا نمی تونستید معافیت بگیرید
      خیالتون راحت

3. Top | #3
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      با سلام به نظر من چون شما نیمه اولی هستی 26 / 2 / 95 وارد نوزده سال شدی باید دنبال دفترچه اعزام و ثبت نام می رفتی که در این صورت براتون غیبت محسوب نمیشد تا پاییز که وارد دانشگاه شدی شما از اواخر اردیبهشت تا مهر که میشه چهار ماه چون دانشجو نبودی باید ببینی چی میشه البته امیدوارم مشکلی پیش نیاد مهندس و این چهار ماه حل بشه به هر حال خود دانشگاه هم مکاتبه با نظام وظیفه برای کسب معافیت داره .
      n.malekipoor@gmail.com
      نیما ملکی پور
      http://nima-malekipoor.blogfa.com

نیما ملکی پور مدرس عربی پایه تا دانشگاه با بیش از 15 سال سابقه تدریس در 5 استان - گروهی - خصوصی - مبتکر روش نوین تدریس به روش چشمی - تدریس کنکور بین 5 تا 10 جلسه به روش چشمی
      09196588244 - آیدی تلگرام Mnima5@

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      ورودی بهمنی شما ؟؟؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام. پیش دانشگاهیمو خرداد ۹۵ پاس کردم. با این وجود هم باید ب دنبال ثبت نام و دفترچه اعزام‌میبودم؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلان. نه ورودی مهرماه

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام. نه ورودی مهرماه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون 💜

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      برادر شما از خرداد که پاس کردی درسو مشمول بودی همون لحظه هم میرفتی پلیس+10 میگفت مشمولی.شما تا اوایل ابان فرصت داری وضعیتت رو به نظام وظیفه اعلام کنی تا ابان غیبت نمیخوری ولی مشمولی،کلا مشمول بودن معنیش این نیست که دارید غیبت میخورید.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Navid70 نمایش پست ها
      برادر شما از خرداد که پاس کردی درسو مشمول بودی همون لحظه هم میرفتی پلیس+10 میگفت مشمولی.شما تا اوایل ابان فرصت داری وضعیتت رو به نظام وظیفه اعلام کنی تا ابان غیبت نمیخوری ولی مشمولی،کلا مشمول بودن معنیش این نیست که دارید غیبت میخورید.
      خب متاسفانه تا اوایل آبان نرفتم وضعیتمو مشخص کنم و همین دو سه روز پیش رفتم. با این وجود مشکلی پیش میاد؟؟؟؟

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کلا همه مراکز پلیس +10 توسط یه شبکه ای بهم وصل هستن ! شما بری تهران هم بهت میگن مشمولی ، بری ابادان هم میگن مشمولی چون تو سیستم ثبت شده اسم و مشخصاتتون ! اگه غیبت هم خورده باشین باز تو هر مرکزی یه حرف واحد رو بهت میزنن !

ثانیا مشمول بودن به این معنی نیست که شما باید بری سربازی ! مشمول بودن یعنی اینکه شما باید به زودی وضعیتتون رو مشخص بکنین ! یا بری سربازی یا اینکه بری دانشگاه ! این مشمول بودن هم طبق قانون 1 سال بعد فارغ التحصیل ـه ! بعدشم قانون میگه تا پایان 20 سالگی ! شما هم که هنوز وارد 20 نشدی ! پس مشکلی نداری کلا !

ثالثا وقتی شما کاغذ معافیت تحصیلی رو از دانشگاه میبرین پلیس +10 اونجا وضعیت شما رو تغییر میدن به معافیت تحصیلی ! اگه غیبت داشته باشین از اونجا مستقیم میفرستنتون پادگان ! ولی چون غیبت نخوردین و مشکلی نبوده ثبت نامتون کردن !

رابعا تو این مملکت همه دنبال دانشجو و شهریه ـش هستن .. الان افرادی هستن که 10 ساله تو دانشگاه ازاد دارن درس میخونن

خیالت راحت وقتی پلیس +10 تایید کرده و تو دانشگاه ثبت نام کردی دیگه همه چی تموم شده ! نگران نباش ..

ویرایش توسط FaaRshD : 16 دی 1395 در ساعت 02:43

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      برادر اگه غیبت خورده باشی دانشگاه اصلا ثبت نامت نمیکنه.شما خیالت راحت باشه

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من یه چیزی رو یادم رفت تو این تاپیک بگم ..

پلیس +10 واسه ثبت نام یه کاغذ معافیت موقت میده که شما تو دانشگاه ثبت نام بکنین !!

بعد وضعیت شما بررسی میشه و اگه مشکلی نباشه مدارکتون از طریق پست به دانشگاه ارسال میشه ! اگه مدارک ارسال نشه شما ترم بعدی رو نمیتونی ثبت نام بکنی یعنی دانشگاه نمیزاره ثبت نام بکنی !

شما باید از دانشگاه بپرسی ببینی مدارکت اومده یا نه . اگه اومده باشه مشکلی نیست اگه نیومده باشه باید بیوفتی دنبالش و به فکر چاره باشی .. البته وقتی معافیت صادر میشه یعنی 90 درصد حله ولی خب گاها ممکنه به دلیل یه سری موارد مثلا پشت کنکوری و درس مانده و فلان 10 درصد مشکلی به وجود بیاد و موضوع اوکی نشه !! .. بهتره ادم پرس و جو بکنه !

** تو برگه ای که پلیس +10 بهتون داده یه کد سخا هست اونو اگه داشته باشین میتونین با شماره 096480 تماس بگیرین و با وارد کردن کد سخا و شماره ملی وضعیتتون رو چک بکنید ! 24 ساعته فعاله !

ویرایش توسط FaaRshD : 24 دی 1395 در ساعت 04:15

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن