خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سوال از درس6دینی پیش - املا و امهال

دوستان یه سوال از درس 6 دینی پیش دارم

هدف خدا از اینکه به بدکاران مهلت میده اینه که اونا بیشتر گناه کنن یا اینه که به راه راست برگردن و اونا خودشون از این فرصت در جهت افزایش گناه استفاده میکنن؟

طبق آیه اول درس باید بگیم هدف خدا اینه که بیشتر گناه کنن ولی تو متن درس تو توضیح املا و امهال میگه خدا بهشون فرصت میده تا به زندگی برگردن و اونا خودشون از این فرصت برای گناه بیشتر استفاده میکنن

کدوم درسته؟

=====================

دوستان مشکلم حل شد
      ویرایش توسط sir6 : 13 دی 1395 در ساعت 18:36

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sir6 نمایش پست ها
      دوستان یه سوال از درس 6 دینی پیش دارم

هدف خدا از اینکه به بدکاران مهلت میده اینه که اونا بیشتر گناه کنن یا اینه که به راه راست برگردن و اونا خودشون از این فرصت در جهت افزایش گناه استفاده میکنن؟

طبق آیه اول درس باید بگیم هدف خدا اینه که بیشتر گناه کنن ولی تو متن درس تو توضیح املا و امهال میگه خدا بهشون فرصت میده تا به زندگی برگردن و اونا خودشون از این فرصت برای گناه بیشتر استفاده میکنن

کدوم درسته؟
      سلام و عرض ادب
      دوست عزیز هر دو تفسیر صحیح هستن. برای اینکه بهتر متوجه بشید بیشتر توضیح میدم. خدا به خودی خود دوست نداره که بنده هاش گناهکار باشن، برای همین بهشون فرصتی میده تا برگردن به راه راست ولی خوب بعضیا اینقدر سیاهی کفر و باطل کورشون کرده که از این فرصت استفاده نمیکنن و بیشتر گناه میکنن. به بیان ساده تر خدا خودش میدونه که این افراد درست بشو نیستن و قصد برگشتن به راه راستو ندارن ولی یه فرصتی میده تا این افراد به گناهشون ادامه بدن و پس از مرگشون بهانه نداشته باشن و با قطعیت بیشتری به جهنم برن و عذاب بکشن. از قدیم گفتن کور شه اون بقالی که مشتریشو نشناسه. این مثال دقیقاً مصداق آیه ی مربوط به سنت املاء هست.
      ویرایش توسط Ferrari : 13 دی 1395 در ساعت 16:56

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون
      اول که متن و ترجمه رو باهم مقایسه کردم فکر کردم به تناقض رسیدم الان که پست شمارو خوندم متوجه داستان شدم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن