خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: هدف اصلیتون از پزشک شدن؟

رأی دهندگان
    336. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • درآمد عالی

89 26.49%
    • جایگاه اجتماعی

83 24.70%
    • دوست داشتن رشته

99 29.46%
    • سایر

65 19.35%
    صفحه 22 از 28 نخستنخست ... 12212223 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 316 به 330 از 419
    1. Top | #316
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      ممکنه علاقه و عشق باشه اما من نمیتونم قبول کنم که در این مملکت با این حجم از داوطلبان تجربی که 99درصدشون پزشکی دندان و دارو میخوان علاقه در اولوت اول باشه
      اولین دلیل رو پرستیژ اجتماعی میبینم حتی تو ریاضی خیلی ها میرن مهندسی پزشکی و یا هوافضا و برق به خاطر اسمش و پرستیژش
      دومین دلیل فکر میکنن همه پزشک ها و دندان پزشکها میلیاردرن و پول دار و پول رو تو اون میبینن
      سومین دلیل همه پزشکی میخوان ما هم میخوایم پس بریم تجربی
      از بچه گی تو گوشمون چپوندن دکتر مهندس خلبان
      و در آخر فکر کنم علاقه دخلی باشه
      در کشور ما متاسفانه از هر 10 نفر 2 نفر سمت علایقشون میرن بقیه ی 8 نفر میرن اون جایی که پول داره
      در کل سیستم غلط آموزش پرورش هست که این فاجعه رو به بار آورده و گند زده به همه استعدادها چه بچه هایی که میرن پزشکی میخونن تو ایران ولی واقعا اگه زیست شناسی میخوندن میتونستن بترکونن در سطح جهان
      یا بچه هایی که میرن برق میخونن ولی شاید اگه ریاضی میخوندن میترکوندن مثل مریم میرزاخانی که سمت علاقه اش رفت و ترکوند
      ولی اینجا پول حرف اول و آخر ور میزنه نه علاقه یا بهتره بگم سمت چیزی میریم که خوشمون میاد ببینیم وقتی دکتر میگن نا خود آگاه ذهنمون پول و خونه آنچنانی و ماشین آنچنانی و .... رو تصویر سازی میکنه ولییییییی
      ولی غافل از اینکه چقدر پزشک و دندانپزشک زیخته تو این مملکت که حتی پول ندارن مطب بزنن ولی اینها رو نمیبینیم
      کلا ما با دنیا مخالفیم و خلاف جهت داریم حرکت میکنیم یه ویدیوی تو یوتیوب هست که استاد دانشگاه میشیگان که یه خانم ایرانی هست در مورد دانشجویانی که از ایران میرن آمریکا حرف میزد
      ایشون میگفت متاسفانه قویترین بچه های ایران سوق داده میشن به سمت مهندسی و یا پزشکی که قویترین مهندسی ها هم اپلای میکنن و پزشکی ها هم شرایط در ایران الآن میگن خوبه و بعضی هاشون میموننن ایران و بعد از اینکه یکم پول درآوردن میرن به سمت دیگه که اصلا با پزشکی عجین نیست نمونه هاشم زیاده یکیش شهاب اناری معروف که همه میشناسنش
      ولی در آمریکا قویترین بچه ها میرن سمت علوم انسانی و علوم پایه مثل اقتصاد و حقوق و جامعه شناسی و فلسفه و ریاضی و فیزیک و شیمی و زیست شناسی و جفرافیا و تاریخ و .....بعد از اینها علوم مهندسی هست
      بعد از علوم مهندسی علوم آموزشی و تربیتی و بعد از علوم آموزشی علوم خدماتی هست که پزشکی و دندان پزشکی هم زیرمجموعه اونها طبقه بندی میشه شما میری پزشک یه خدمتی رو دریافت میکنی در قبال پولش یا کثلا میری دندانپزشک و دندونت رو پر میکنی و خدمتی دریافت میکنی در قبال پولت
      و متاسفانه همین سیستم بلاعث شده که قویترین بچه های ایران بیان اینجا و با بچه های متوسط اینجا رقابت کنن
      خودش میگفت دانشجویی داشتم مهندسی مکانیک خونده بود تو شریف اینجا اومد رفت سمت فیزیک و الآن استاد دانشکاه شده در یکی از دانشگاه های آمریکا
      دوستان بیشتر اهمیت و نیاز جهانی یه رشته رو در نظر بگیرین نه اینکه خوب الآن شرایط کشور ما اینجوریه باید این کار و کنم این بزرگترین اشتباهه خودتونو محدود به مرز های کذابی نکنین که این سیاستمدارای کثیف کشیدن براتون
      البته شاید متن یکم گنگ باشه براتون طبیعیه
      ولی قول میدم بعد کنکور در این مورد بیشتر حرف بزنیم
      ببخشید طولانی شد
      به نظر من حرفات بد نيست اما خيلي ارمانگرايانه است تو ايران بخواي دنبال استعداد و علاقه بري نهايتش به چي ميرسي يه نسلي هم رفتن همه بيكار يا درامد هاي پايين و سرخورده .شما ايران رو با امريكا مقايسه ميكني درست نيست بله اونجا علوم انساني و اقتصاد وعلوم پايه حرف اولو ميزنه چون زيرساخت دارن اقتصاد برتر جهانن .صنعت دارن صادرات دارن اينجا وقتي همه اينا فلجه چرا بايد بري سمتش و در نهايت به هيچ جا نرسي .جوون هاي ما زياده خواه نيستن اما رفتن طرف علاقه در نهايت يه زندگي ساده و عادي رو هم براشون ضمانت نميكنه چه برسه زندگي خوب .و علاوه بر اينها مشكل دانشگاه هاي فراوان و بي كيفيت رو هم تو اون رشته ها در نظر بگير .علت ميل شديد به علوم پزشكي هم همينه كه بازار كار و درامد و اينده به مراتب بهتري داره و بحث مهاجرت يا اپلايم هست .مهندسي و علوم پايه الان تو اپلايم نابود شدن الان تمايل به گرفتن دانشجو از شرق اسيا زياد شده و خاورميانه كمتر ميگيرن از اون ور بحران كرونا با همه بدي هاش برا رشته ها علوم پزشكي و مشاغلش نكته مثبتي شد و الان راه مهاجرتشم بهتر شده .همه اين موارد رو كنار هم بزار ببين و نتيجه بگير من خودم يه ارمانگرا راديكال بودم و رفتم علوم پايه و شيمي خوندم اما در نهايت وقتي شرايط رو ديدم و مشورت با افراد خبره بيخيال شدم و اومدم علوم پزشكي .الانم اينده مشخص نيست ولي قطعا بهتر از قبله.اينم بگم اقتصاد ما داره جايي ميره كه ديگه بحث رفاه مطرح نيست بحث بقا مطرحه
      ویرایش توسط prince : 14 مهر 1399 در ساعت 13:17

2. Top | #317
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      اول پول
      بعدش جایگاه اجتماعی

3. Top | #318
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من حسرت پزشکی میخورم
      فقط واسه نجات جون اون ایی ک پول ندارنننن
      واقعا از حسرتای بزرگ زندگیمه که روحیه پزشکی ندارم:/
      ب قول ی بنده خدایی
      خوشا به حال شما ک شاعری بلدید
      خوش به حال اونی ک میتونه کمک کن
      فقط ب این هدف
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

4. Top | #319
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      این تاپیک دوباره اومد بالا❤
      یادش بخیر فکر میکنم یک ماه قبل کنکور این تاپیکو دیدم.
      اومدم گفتم که میخوام دامپزشک شم و هدفم کمک به خلق بی زبان.
      به وعده هم عمل کردم و دامپزشکی رو انتخاب رشته کردم به امید قبولی.❤

5. Top | #320
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      هدفم دو چیزه : 1. بتونم آرزوی مادرم رو براورده بکنم و جواب همه زحماتش رو بدم و همچنین بتونم خودم رو به پدرم اثبات کنم
      2 . بتونم مدرکم و بگیرم و از این مملکت برم

6. Top | #321
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کشف بدن انسانشبیه یه کاراگاه دنبال سرنخ بیماری باشی بامزستقطعا نجات جون ادما برام مهمه و عاشقشمو قطعا جایگاه و پولش موضوع رو قشنگتر هم میکنه

7. Top | #322
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تشخیص بیماری و تجویز دارو رو خیلی دوست داشتم
      اینکه بشدت باسوادی و سراز همه چیز درمیاری و علت رو پیدا میکنی ریشه یابی رو دوست داشتم
      فهمیدن اینکه اون داخل داره چه اتفاقی میفته و قرار هست که چی بشه عالی بود
      کمک کردن و خدمت هم عشقم بود برای همین بهترین گزینه پزشکی بود شیفت های سنگین و لانگ و شب بیمارستان هم خیلی دوست داشتم برخورد با بیمار ودرگیربودن با بیماری و کتابا برام لذت بخش بود اینکه قرار بود در ازای تلاش 24 ساعته خیلی چیزارو فدا کنم ودرعوض خیلی چیزا بدست بیارم شوقم بود
      خلاصه به هزاران دلیل منطقی و غیر منطقی که فکرشو بکنین
      پ ن : افعال ماضی استفاده کردم چون قرار بودپزشک شم که نشدم
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

8. Top | #323
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط azaf نمایش پست ها
      اینکه بشدت باسوادی و سراز همه چیز درمیاری و علت رو پیدا میکنی ریشه یابی رو دوست داشتم
      کمک کردن و خدمت هم عشقم بود برای همین بهترین گزینه پزشکی بود شیفت های سنگین و لانگ و شب بیمارستان هم خیلی دوست داشتم برخورد با بیمار ودرگیربودن با بیماری و کتابا برام لذت بخش بود اینکه قرار بود در ازای تلاش 24 ساعته خیلی چیزارو فدا کنم ودرعوض خیلی چیزا بدست بیارم شوقم بود
      منم نتونستم برم پزشكي ولي نا اميد نيستم هنوز هميشه فرصت هست .من الان 25 سالمه شما كه احتمالا جوونتر از منين ادم به هر چي واقعا بخواد ميرسه هيچي جلو دار يه ادم با اراده نيست اگه واقعا عاشق پزشكي هستين ميتونين برسين بهش.
      امروز نه آغاز و نه انجام جهان است- ای بس غم و شادی که پس پرده نهان است
      گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری- دانی که رسیدن هنر گام زمان است
      تا توانی در جهان همراه اهل درد باش
      یا نبر نامی زمردی یا حقیقت مردباش

9. Top | #324
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      پول ودیگر هیچ

10. Top | #325
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrasaa نمایش پست ها
      پول ودیگر هیچ
      ميدونم احتمالا شوخيه اما صرفا برا پول به سمت پزشكي رفتن هم ظلم به مردمه هم در درجه اول ظلم به خود فرد .اگه عشق نباشه و شخصيتتون هماهنگي نداشته باشه خيلي اذيت ميشيد تو اين راه .يه شيفت 24 ساعته بدين ميفهمين من چي ميگم .علاوه بر اون علوم پزشكي همون قدر كه يه انسان رو ميتونه بالا ببره با نجات دادن هر روز جون ادم ها همون قدر ميتونه يه ادمو نابود كنه .كسي كه توانايي و علاقه كافي نداره و جون ادما رو ميگيره و به جاي درمان بهشون اسيب ميزنه اگه به خدا اعتقاد نداشته باشه با وجدانش چطور طرف ميشه .در ضمن برا پول پزشكي كه هيچ كلا درس خوندن و دانشگاه اشتباهه خيلي مسير هاي بهتري برا پول دراوردن هست(فك نكنم كسي انكار كنه اينو دور و بر هممون زياده ) .من بيشتر از كسايي كه برا پول ميان ادمايي رو ميبينم كه برا پرستيژ و اصرار خانواده ميان (همه اقاي / خانوم دكتر صداشون بزنن) اين ظلم خانواده به اين فرده(طرف حالش از بيمارستان و بيمار بهم ميخوره ) و براي اكثر ما خيلي مهمه خانواده هامون رو سر بلند و خوشحال كنيم اما من ميگم برا اين هم نياين اگه علاقه ندارين يه مستند ديدم طرف ميگفت من عاشق ميوه فروش شدن بودم اما خانوادم اصرار به پزشكي اخر خوندم مدرك گرفتم اما وقتي مستقل شدم ميوه فروشي زدم الان هم از زندگيم لذت ميبرم هم برخلاف تصور خيلي ها درامد خيلي خوبي دارم (اين مورد عجيبي بود )

11. Top | #326
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط azaf نمایش پست ها
      دوست گرامي صرفا پزشك نشدن غصه نداره .مهندس شدن .معلم شدن و... هر كدوم ميتونن تو ضمينه خودشون بهترين باشن .من معلم داشتم كه تو بهترين جاهاي شهر خونه داشت وبهترين ماشين رو داشت و ميگفت همكار داشتم با من شروع كرده و الان اجاره نشينه و ماشينم نداره ولي من زحمت كشيدم به روز بودم و كلاس برداشتم و اسم در كردم و نتيجشم ديدم .فيلد مهمه اما خود فرد مهمتره كم بيسواد موفق داريم(نميخوام حرفاي قبليم درباره بازار كار و اينا رو زيرسوال ببرم اما همه كه علاقه ندارن به علوم پزشكي ) .و اينكه اهميت و ارزش مشاغل تو جامعه ما يكم بد جا افتاده و معيار فعلا به خاطر وضعيت اقتصادي شده درامد
      در اخر با يه ضرب المثل تموم ميكنم فك كنم الماني يا انگليسي باشه درباره اهميت شغل ها
      اشتباه يك دكتر زير خاك خواهد رفت .اشتباه يك مهندس بر خاك سقوط خواهد كرد و اشتباه يك معلم راست راست بر روي زمين راه خواهد رفت و دنيا رو به اتش خواهد كشيد
      ویرایش توسط prince : 29 مهر 1399 در ساعت 01:14

12. Top | #327
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen781 نمایش پست ها
      هدفم دو چیزه : 1. بتونم آرزوی مادرم رو براورده بکنم و جواب همه زحماتش رو بدم و همچنین بتونم خودم رو به پدرم اثبات کنم
      2 . بتونم مدرکم و بگیرم و از این مملکت برم
      کسی برای مهاجرت نمیاد پزشکی برادر من
      برو پرستاری یا علوم پایه
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

13. Top | #328
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط prince نمایش پست ها
      ميدونم احتمالا شوخيه اما صرفا برا پول به سمت پزشكي رفتن هم ظلم به مردمه هم در درجه اول ظلم به خود فرد .اگه عشق نباشه و شخصيتتون هماهنگي نداشته باشه خيلي اذيت ميشيد تو اين راه .يه شيفت 24 ساعته بدين ميفهمين من چي ميگم .علاوه بر اون علوم پزشكي همون قدر كه يه انسان رو ميتونه بالا ببره با نجات دادن هر روز جون ادم ها همون قدر ميتونه يه ادمو نابود كنه .كسي كه توانايي و علاقه كافي نداره و جون ادما رو ميگيره و به جاي درمان بهشون اسيب ميزنه اگه به خدا اعتقاد نداشته باشه با وجدانش چطور طرف ميشه .در ضمن برا پول پزشكي كه هيچ كلا درس خوندن و دانشگاه اشتباهه خيلي مسير هاي بهتري برا پول دراوردن هست(فك نكنم كسي انكار كنه اينو دور و بر هممون زياده ) .من بيشتر از كسايي كه برا پول ميان ادمايي رو ميبينم كه برا پرستيژ و اصرار خانواده ميان (همه اقاي / خانوم دكتر صداشون بزنن) اين ظلم خانواده به اين فرده(طرف حالش از بيمارستان و بيمار بهم ميخوره ) و براي اكثر ما خيلي مهمه خانواده هامون رو سر بلند و خوشحال كنيم اما من ميگم برا اين هم نياين اگه علاقه ندارين يه مستند ديدم طرف ميگفت من عاشق ميوه فروش شدن بودم اما خانوادم اصرار به پزشكي اخر خوندم مدرك گرفتم اما وقتي مستقل شدم ميوه فروشي زدم الان هم از زندگيم لذت ميبرم هم برخلاف تصور خيلي ها درامد خيلي خوبي دارم (اين مورد عجيبي بود )
      عزیز من درسته هدفش پوله اما نگفت که قصد جون مردم رو کرده:/

بله منم هدفم از تجربی خوندن پول هست و یه آینده ی راحت اما این صرفا دلیل نمیشه من تبدیل به پزشک ، پرستار یا... بدی بشم
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

14. Top | #329
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NormaL نمایش پست ها
      عزیز من درسته هدفش پوله اما نگفت که قصد جون مردم رو کرده:/

بله منم هدفم از تجربی خوندن پول هست و یه آینده ی راحت اما این صرفا دلیل نمیشه من تبدیل به پزشک ، پرستار یا... بدی بشم
      بله همه عاشق پوليم كيه بدش بياد
      اونكه گفت فقط پول يا صرفا طنز بود يا يع احتمال كم جدي (ادما جدي ترين حرفا رو گاهي تو شوخي ميگن ) شما پول دوست داري اما كنارش حتما علاقه هم هست حالا كم يا زياد اين باعث ميشه پزشك يا پرستار بدي نشي اما علاقه نباشه حتي ادم با استعدادي باشي بازم ميبري تو اين رشته ها و به ادما اسيب ميزنين من كم نمونه نديدم يكيش رو ميگم دختر دانشجويي كه تصادف كرده بود و دچار اسيب در ناحيه گردن شده بود پزشك بيسواد و ناتوانش وزنه براش گذاشته اما وزنه رو درست انتخاب نكرده بود و نتيجه اين شد به جا جلوگيري از فلج شدن و اسيب نخاعي دقيقا برعكس خود وزنه باعث اسيب نخاعي شده بود و دختر فلج شد اونم تو بهترين سالهاي زندگيش اين دختر سالها درد و بدبختي رو تجربه كرد فقط به خاطر اين پزشك نما .اين دختر خانوم رو به دستگاه وصل كرده بودن چند سال اما در نهايت وقتي كسي حاضر نشد به صورت كاملا اتفاقي يكي از اساتيد پرستاري دانشگاه تهران ايشون رو ميبينه و طي يك دوره سخت ايشون رو از دستگاه جدا ميكنه و زندگي ايشون رو بسيار بهبود ميده (خودش نفس ميكشه و بي نياز از دستگاه ميشه مثل دوباره متولد شدن بوده براش) خلاصه اين داستان دو تا پيام داشت سواد و توانايي مهم تر از فيلده يه پرستار توانمند در برابر پزشك ناتوان و اينكه چه فاجعه اي ميشه كه يه نفر بدون علاقه وارد علوم پزشكي ميشه زندگي يه ادمو تباه و نابود كرد .اين يه مثاله پرستار بدم داريم اتاق عمل بدم داريم و خوباشونم داريم(من چون پرستارم ماجرايي رو برگزيدم كه قهرمانش پرستاره).
      ویرایش توسط prince : 29 مهر 1399 در ساعت 14:12

15. Top | #330
      Eve
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      علاقه علاقه علاقه
      آره میدونم خیلی کلیشه‌ایه
      ولی آرزوی قلبیمه
      .Well, here I am
      ?What are your other two wishes

صفحه 22 از 28 نخستنخست ... 12212223 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن