خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

وسواس درسی (حتما کمکم کنید اگر مشاور باشین که چه عالی)

سلام دوستان.من وسواس درسی یا هرچی که اسمش هست احساس میکنم دارم.
      تو درسای حفظی من یه سوالو 20 بار میخونم با اینکه من با همون 2 3 بار میدونم حفظ شدم و یاد گرفتم ولی هی فکرم میره پیه اون مطلب و دوباره بر میگردم سره همون مطلب انقد که هر صفحه 2 ساعت وقتمو میگیره تا بخونمش و واقعا هم وقت کم میارم هم اذیت میشم خیلی ممنون میشم پیشنهاد بدینو کمکم کنید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      شبیه همین حالتو .... من واسه زیست دارم ..
      ...............
      ولی واسه بقیه درسا ..... هم یه مرور کافیه تا همه چی یادم بیادو از وسواس خبری نیست

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      یکی از راهکارها اینه که بعد از زمانیکه احساس کردین نسبی مطلبو متوجه شدین کتابو ببندین خلاصه وار توضیح بدین
      برا خودتون یا اینکه 3 یا 4 سوال کوتاه بپرسین
      اینطوری متوجه میشین که وسواستون بیهوده اس.
      هم این که میتونید بگید مثلا 5 صفه رو تو 45 دقیقه باید بخونم. اینطوری مجاب میشید زود و بدون وسواس بخونین.

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام
      باید با خودت قول و قرار بذاری که مثلا 1 فصل از کتاب رو توی 2 ساعت بخونی و این رو هی به خودت تلقین کنی ، یه جایی بنویسی که جلوی چشمت باشه
      و دائما به خودت بگو من باید این فصل رو در 2 ساعت تموم کنم.
      اینطوری دیگه دچار دوباره خوانی نمیشی چون برای خودت تعیین کردی که من فقط و فقط 2 ساعت وقت دارم تا کل فصل 1 رو بخونم و این 2 ساعت فقط نباید به یک صفحه اختصاص پیدا کنه

دائم این تمرین رو انجام بده

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم از پیشنهادتونحتما امتحان میکنم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdirahmati137 نمایش پست ها
      تو درسای حفظی من یه سوالو 20 بار میخونم با اینکه من با همون 2 3 بار میدونم حفظ شدم و یاد گرفتم ولی هی فکرم میره پیه اون مطلب و دوباره بر میگردم سره همون مطلب انقد که هر صفحه 2 ساعت وقتمو میگیره تا بخونمش و واقعا هم وقت کم میارم هم اذیت میشم خیلی ممنون میشم پیشنهاد بدینو کمکم کنید
      خب می تونی با خودت این طرز فکر رو داشته باشی ک حق داری هر مطلب رو فقط یک یا دو بار بخونی بیشتر نمی تونی بخونی...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نظر من: سوال و بخون بعد چشمات و روی جواب سوال متمرکز و سعی کن مطلب و بخونی ولی حفظ نکنی بعد کمتر از یک دقیقه کل سوال و به خودت توضیح بده! یعنی جواب و اصلا با صدات اروم اروم بگو یعنی سعی نکن حفظ کنی مفهومی بفهم من مثلا مطالعات اجتماعی و اینطوری میخونم معمولا هم ۱۹ یا ۲۰ میشم و معمولا موقع امتحان ساعت ۵ بیدار میشم ۳ یا ۴ فصلو تا ساعت ۷.۵ میخونم بعد میرم امتحان میدم اینطوری استرس وقت هم بهت وارد میشه و میتونی مفهوم درس و بفهمی البته این ماجرا تو زیست و علوم کمی فرق داره ولی تو اینطور درس ها باید مطالب و بیشتر مفهومی بخونی و یاد بگیری
      دلم میخواست پس از اون خواب شیرین
      دیگه چشمم به دنیا وا نمی شد

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مطالب این طور درس ها(به غیر علوم یا زیست) و مفهموم و بفهم و اصلا هر طور دوست داری تو ذهن توضیح بده الکی حفظ نکن چون اگر یادت بره دردسر میشه مثلا من بیشتر مفهومی میخونم بعد که معلم چند درس میده و میریم جلو میگه از درس ۱ تا ۱۲ امتحان هست در عرض ۱ ساعت و ربع ۸ فصل که از قبل خوندیم و مرور میکنم و همه چیز دوباره یادم میاد بعد میرم دوباره ۸ تا ۱۲ و میخونم
      یعنی حفظ کردن و علاقه نداشتن به مطلب میتونه شما رو دچار مشکل کنه
      دلم میخواست پس از اون خواب شیرین
      دیگه چشمم به دنیا وا نمی شد

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdirahmati137 نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      برا خودت یه برنامه مروری تعیین کن
      مثلا بعد اینکه دو سه بار یه سوال رو خوندی
      دیگه نرو سمتش و هر بیست سوالی که خوندی برگرد از اول همون بیست تا رو بخون البته زیاد وقتت رو نمیگیره چون بلدی.و نهایتش هر سوال یه دقیقه وقتت رو میگیره
      ویرایش توسط MeysAM1999 : 06 دی 1395 در ساعت 19:14

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      عاقا من نه مشاورم نه تجربه ی همچین مسئله ای دارم
      ولی اگه همچین حالتی برات پیش اومد بگو تا آخر میخونم بعد باز میام سراغ این صفحه ها
      هم تمومش میکنی هم دوره

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان ممنون از نظراته مفیدتون اکثریت نظرشون رو مروره کلیه حتما همین امروز امتحان میکنم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببین شما خودت متوجه قضیه هستی که وسواسه ! پس برای چی باید بهش اهمیت بدی؟ بهترین راه حل وسواس هم بی اعتنایی هستش بلاشک در هر زمینه ای ، اگر شما دیدی که مطالب واقعا سریع یادت میره یا میری سر امتحان نمیتونی از اطلاعاتت استفاده کنی اونوقت به احتمال زیاد در روش مطالعه اشکال داری و باید روشتو اصلاح کنی ولی اگه دیدی مشکلی نیست و فقط وسواسه اهمیت بهش نده بعد یکی دو ماه کاملا حل میشه.
      مطالب دوستان هم بابت این که برای خودت زمان تعریف کن و مرور های کلی تو بیشتر کن و... حتما امتحان کن.

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دقیقا وسواسه چون من خودم میدونم تو دومین دفعه خوندنه مطلب کاملا جا میفته و گاهی فقط با یک بار خوندن ولی یه حسه خیلی بدیه یه چیزیه مثه اعتیاد که واقعا ادم اذیت میشه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن