خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات

اهمیت عربی در کنکور

دوستان سلام چند نکته در باب عربی : 1- درسته خیلی از بچه ها از عربی و خوندنش و تست زدنش بدشون میاد یا متنفرند و خودم به عینه دیدم چون در چند استان که تدریس دارم یا داوطلبا از این درس بدشون میاد یا متنفرند درصد خیلی کمی با عربی مشکل ندارن و باهاش میانه خوبی دارند . البته این هم دلیلی نمیشه که تست زن خوبی در این درس باشن . 2- درسته سازمان سنجش گفته منبع کنکور در این درس ، عربی 2 و 3 برای رشته های غیر انسانی است و این یعنی مجموع فقط هفده درس پس چرا اینقد بچه ها با این درس نتونسته اند رابطه خوبی برقرار کنند ؟ و این عامل باعث شده عربی در میان دروس عمومی انحراف معیار پیدا کنه یعنی زدن یا نزدن دو سه تست کلی رتبه را جابجا می کنه من 4 دلیل براش دارم اولا بچه های دوم تجربی و ریاضی اولین سؤال تو ذهنشون اینه عربی بدرد ما چه میخوره چرا درس تخصصی انسانیا رو دادن به ما . اگه اینجوریه انسانیا هم ریاضی فیزیک و زیست بخونن . دوم دبیرای عربین که یا خیلی زیاد مطلب و قواعد علمی و خشک و بیشتر از قواعد کتاب میگن و یا بی خیالند و کمتر قواعد می گن که جفتش ضزبه زنندست . و سوم یکسال فاصله ای که تو این درس می یفته چون تنها درسی که دوره پیش دانشگاهی ندارید عربیه که این هم خود عامل مهمیه و اضاف میشه به دو دلیل دیگه . و در نهایت زدن تست های عربی برای ما فارسی زبانان با اون سه دلیلی که اضاف کنم خیلی سخته چون دام زیاد داره و دست طراح کنکور بازه برای تله گذاری و دادن تست . نتیجه اینکه من حرف سازمان سنجش رو قبول ندارم که ادعا می کنن اگه کسی فقط کتابهای درسیش رو خوب بخونه درصد خوبی میاره حداقل تو عربی اینجوری نیست چون کسی پنج بار هم کتابهای عربی 2 و 3 رو بخونه نتیجه خوبی نمیگیره چون در کتابهای درسی اصول تست زنی رو یاد ندادن و داوطلب مقصر نیست . این مبحث ادامه داره
      n.malekipoor@gmail.com
      نیما ملکی پور
      http://nima-malekipoor.blogfa.com

نیما ملکی پور مدرس عربی پایه تا دانشگاه با بیش از 15 سال سابقه تدریس در 5 استان - گروهی - خصوصی - مبتکر روش نوین تدریس به روش چشمی - تدریس کنکور بین 5 تا 10 جلسه به روش چشمی
      09196588244 - آیدی تلگرام Mnima5@

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nima malekipoor نمایش پست ها
      دوستان سلام چند نکته در باب عربی : 1- درسته خیلی از بچه ها از عربی و خوندنش و تست زدنش بدشون میاد یا متنفرند و خودم به عینه دیدم چون در چند استان که تدریس دارم یا داوطلبا از این درس بدشون میاد یا متنفرند درصد خیلی کمی با عربی مشکل ندارن و باهاش میانه خوبی دارند . البته این هم دلیلی نمیشه که تست زن خوبی در این درس باشن . 2- درسته سازمان سنجش گفته منبع کنکور در این درس ، عربی 2 و 3 برای رشته های غیر انسانی است و این یعنی مجموع فقط هفده درس پس چرا اینقد بچه ها با این درس نتونسته اند رابطه خوبی برقرار کنند ؟ و این عامل باعث شده عربی در میان دروس عمومی انحراف معیار پیدا کنه یعنی زدن یا نزدن دو سه تست کلی رتبه را جابجا می کنه من 4 دلیل براش دارم اولا بچه های دوم تجربی و ریاضی اولین سؤال تو ذهنشون اینه عربی بدرد ما چه میخوره چرا درس تخصصی انسانیا رو دادن به ما . اگه اینجوریه انسانیا هم ریاضی فیزیک و زیست بخونن . دوم دبیرای عربین که یا خیلی زیاد مطلب و قواعد علمی و خشک و بیشتر از قواعد کتاب میگن و یا بی خیالند و کمتر قواعد می گن که جفتش ضزبه زنندست . و سوم یکسال فاصله ای که تو این درس می یفته چون تنها درسی که دوره پیش دانشگاهی ندارید عربیه که این هم خود عامل مهمیه و اضاف میشه به دو دلیل دیگه . و در نهایت زدن تست های عربی برای ما فارسی زبانان با اون سه دلیلی که اضاف کنم خیلی سخته چون دام زیاد داره و دست طراح کنکور بازه برای تله گذاری و دادن تست . نتیجه اینکه من حرف سازمان سنجش رو قبول ندارم که ادعا می کنن اگه کسی فقط کتابهای درسیش رو خوب بخونه درصد خوبی میاره حداقل تو عربی اینجوری نیست چون کسی پنج بار هم کتابهای عربی 2 و 3 رو بخونه نتیجه خوبی نمیگیره چون در کتابهای درسی اصول تست زنی رو یاد ندادن و داوطلب مقصر نیست . این مبحث ادامه داره
      تو درس عربی بنظرم معلم خیلی تاثیرگذاره، معلم ما خیلی سخت گیر بود و هرجلسه میپرسید و بخاطر همین همیشه صبح تو راه مدرسه معنی عربی رو میخوندم و همین باعث شد تو معنی خیلی قوی شم و بطور ناخودآگاه به تکنیک های ترجمه مسلط شدم

فرستاده شده از D6502ِ من با Tapatalk

3. Top | #3
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      حسین عزیز ممنون آرزوی موفقیت دارم براتون و خوشحالم که با درس عربی مشکلی ندارید و همین تسلط شما به ترجمه در کنکور چیزی در حدود 48 درصد قدرت پاسخگوییتان به این درس است .
      n.malekipoor@gmail.com
      نیما ملکی پور

نیما ملکی پور مدرس عربی پایه تا دانشگاه با بیش از 15 سال سابقه تدریس در 5 استان - گروهی - خصوصی - مبتکر روش نوین تدریس به روش چشمی - تدریس کنکور بین 5 تا 10 جلسه به روش چشمی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nima malekipoor نمایش پست ها
      ..........
      سلام .
      من تقريبا با كليت قواعد عربي مشكل دارم و به جز مطالب مستقل مثل منصوبات ، در ساير قواعد كه در جمله مطرح ميشه اشكال اساسي دارم ( دليلش هم ضعف در قواعد سال اول و دوم هست )
      پيشنهادتون براي رفع اين موضوع در زمان كوتاهي مثل يك تا دو هفته چييه ؟؟

پينوشت :
      درصد كنكورم در ٩٥ در حدود ٦٠ بود كه تقريبا تمامي تست هاي ترجمه و شكل و تحليل صرفي رو زدم + 2 تا تست آخر دفترچه كه از منصوبات بود .
      در آزمون ها هم حدود ٥٥-٦٠ ميزنم اما بدون درك مطلب و برخي قواعد مبحثي .

5. Top | #5
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      سلام .
      من تقريبا با كليت قواعد عربي مشكل دارم و به جز مطالب مستقل مثل منصوبات ، در ساير قواعد كه در جمله مطرح ميشه اشكال اساسي دارم ( دليلش هم ضعف در قواعد سال اول و دوم هست )
      پيشنهادتون براي رفع اين موضوع در زمان كوتاهي مثل يك تا دو هفته چييه ؟؟

پينوشت :
      درصد كنكورم در ٩٥ در حدود ٦٠ بود كه تقريبا تمامي تست هاي ترجمه و شكل و تحليل صرفي رو زدم + 2 تا تست آخر دفترچه كه از منصوبات بود .
      در آزمون ها هم حدود ٥٥-٦٠ ميزنم اما بدون درك مطلب و برخي قواعد مبحثي .
      بهنام عزیز با سلام در رشته شما درصد عربی بالای چهل باشه خیلی خوبه ولی انشاا... برای پزشکی شما باید زیر 65 نزنی بتونی این درصدهای کسب شده در آزمون های آزمایشی را در کنکور 96 حفظ کنی و حتی بالاتر بری عالی میشه . نگفتی کلاس کنکور رفتی یا نه ؟ پیشنهادم اینه : اولا در مورد مطالبی که گفتی یه نتیجه ای که میگیرم اینه شما عربی 3 رو مشکل نداری . و وقتی میگی تجزیه که 3 تا تست رو شامل میشه و شکل که 2 تا تست رو میگی از عهده تستاش بر میای یعنی عربی 1 و 2 شما هم خوبه چون این 5 تست به عربی پایه ربط داره . راهکار : گرفتن کتاب درک مطلب به همین سادگی انتشارات گاج که شبی یک درک مطلب کار کنی حدود نیم ساعت که حدود 3 ماه زمان میبره دوم : گرفتن یکی از کتاب های عربی سبز و یا عربی گویا . و اگه در دو هفته میخوای عربی پایه و مبحثیت رو تقویت کنی و جمعش کنی یا باید خودت همت بیشتری داشته باشی و یا چند جلسه کلاس خصوصی کنکور بری مثلا خود بنده در 5 جلسه عربی 1 و 2 رو می تونم بگم . سوم : بازم اگه مورد و مبحث خاصی رو مشکل داری بگید تا جایی که وقتش باشه راهنمایی میکنم . موفق باشی
      n.malekipoor@gmail.com
      نیما ملکی پور

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به نطر من عربی بیشتر تکنیکه تکنیکاشو یاد بگیری تست زدنشم خیلی حال میده

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من عربیم صفره صفره صفره چی کار کنم؟

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. منم. در کل درصد عربیم خیلی کمه در ازمون هاهم که حدود۲۰-۳۰. درصد جواب میدم فقط فرصت نمیکنم چند سوال شکل و تحلیل. رو بزنم بقیه رو میزنم.
      اما مشکلی ک من دارم برخلاف عرف جامعه. معمولا همه ی تست های ترجمه رو اشتباه میزنم. ولی قواعدی که جواب میدم. درستن. اگه ممکنه راهنمایی کنید برای ترجمه چیکار کنم. ممنون

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام.معنی "تعطینا" چیست؟
      "آلدنیا" اسمه مشتقه؟ اگه هست از چه نوعی؟

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      بزارین یه چیزی بگم
      خودم تا پارسال عربیم بینهایت ضعیف بود هیچی سر در نمی اوردم
      حتی نمیخواستم عربیو بزنم از ترس اینکه منفی نشه
      امسال با یه ملم رفتم عالیییه(اسمشو نمیگم نگین براش تبلیغ میکنی)
      ترجمه زدن قاعده داره
      معلمم اول یه جلسه کلا نکات ترجمه برا رد گزینه رو گفت جلسه بعدش هم کلا تست زدیم و نحوه ی تست زدنشو بهمون یاد داد
      تو 2 جلسه همه ردیف شدیم

برا رد تست های ترجمه به جمع و مفرد و زمان افعال و نحوه ی ترجمه ی فعل شرط و جواب شرط خیلی کمک میکنه خودم بیشتر نصف تست های ترجمه رو با همین 3 مورد رد میکنم

11. Top | #11
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.Shamsi نمایش پست ها
      سلام.معنی "تعطینا" چیست؟
      "آلدنیا" اسمه مشتقه؟ اگه هست از چه نوعی؟
      با سلام من الان این پست شما رو دیدم تعطینا فعله به معنای به ما عطا می کند . لفظ الدنیا مشتقه اسم تفضیل بر وزن فُعلی
      n.malekipoor@gmail.com
      نیما ملکی پور

12. Top | #12
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wowramin نمایش پست ها
      سلام. منم. در کل درصد عربیم خیلی کمه در ازمون هاهم که حدود۲۰-۳۰. درصد جواب میدم فقط فرصت نمیکنم چند سوال شکل و تحلیل. رو بزنم بقیه رو میزنم.
      اما مشکلی ک من دارم برخلاف عرف جامعه. معمولا همه ی تست های ترجمه رو اشتباه میزنم. ولی قواعدی که جواب میدم. درستن. اگه ممکنه راهنمایی کنید برای ترجمه چیکار کنم. ممنون

با سلام از 8 سؤال ترجمه میشه با قلق و به صورت تکنیکی از عهده هفت تست براومد چون یک تست مفهومه نه ترجمه و اگه شما ترجمه رو بدونی هم باید مفهوم رو درست درک کنی برای پاسخ به هفت سؤال که میشه 28 درصد با دانستن ساختار و شکل انواع فعلها مثل ماضی بعید - نقلی - منفی- استمراری - التزامی - مضارع - آینده و ... هم در زبان عربی هم در زبان فارسی و دانستن قواعد ترجمه معرفه نکره - ضمایر چسبان - مفرد و جمع و غیره به راحتی به 28 درصد از ترجمه برسید .
      n.malekipoor@gmail.com
      نیما ملکی پور

13. Top | #13
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Cyrus the Great نمایش پست ها
      من عربیم صفره صفره صفره چی کار کنم؟

دوست عزیز سلام خودت بخوای کتاب های درسی رو بخونی نتیجه خوبی نمیگیری به نظر من اگه تا سی چهل درصد فکر میکنی قواعد ترجمه و تکنیک های اون رو از داخل کتابها ی تستی مبحث ترجمه و یا سی دی های آقای ماهینی رو کار کنی به نتیجه می رسی
      n.malekipoor@gmail.com
      نیما ملکی پور

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن