خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 58
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات

نقد کتاب فیزیک مبتکران ( فرید شهریاری )

با توجه به سوالات سال های اخیر در درس فیزیک میبینیم که برای حل اکثر تست ها باید به مفاهیم مسلط باشیم که این کتاب پاسخی هستش به این نیاز .
      در صفحه اول هر درسی توضیحاتی درباره درس داده شده که باعث میشه نمای کلی درس در ذهنمون شکل بگیره . بعد از این صفحه ، تست ها قرار گرفتند .

تســت
      این تست ها دو دسته هستند :
      1) تست های آموزشی
      این دسته از تست ها شامل تست های تالیفی و گلچینی از تست های سنجش و آزاد هستش که به صورت موضوعی طبقه بندی شدند . این تست ها از آسون به سخت چیده شدند و روند آموزشی دارند ؛ بطوری که اگه دانش آموز به ترتیب تست ها رو بررسی کنه به تسلط خوبی بر روی مطالب پیدا میکنه . تست های این بخش تنوع زیادی دارند و کمتر تست تکراری داخلش وجود داره . پس اگه دیدید که نمیتونید بعضی تست ها رو حل کنید اصلا نگران نباشید و با امید به کارتون ادامه بدید . این تست ها اکثر ایده های بکار رفته در کنکور رو به شما یاد میده .
      2) تست های کنکور سراسری
      این دسته از تست ها شامل تست های کنکور از ازل تا ابد هستش که شامل تست های دهه 40 تا 90 میشه . توی این قسمت دیگه طبقه بندی تست ها وجود نداره و همه تست ها درهم برهم هستش و مولف اومده این تست ها رو به صورت آزمون های تقریبا 30 سوالی با مدت زمان مشخص در آوورده تا دانش آموز با فراهم کردن شرایط آزمون هم مطالب درس رو مرور و هم اینکه به سرعت عملش اضافه بشه . این تست ها گلچین شده هستند ( به جز تست های دهه 90 که به طور کامل آوورده شده ) و مثله تست های دسته اول ، تست های تکراری بسیار کم داره .
      این توضیحاتی که در مورد تست ها داده شد ، فقط در مورد کتاب پایه اول و دوم دبیرستان آقای شهریاری صدق نمیکنه که به این صورت هستش :
      تست های این کتاب به دو دسته طبقه بندی شدند :
      1) تست های آموزشی
      مثل کتاب های دیگه ایشون از آسون به سخت چیده شدند و شما تست های تالیفی ، آزاد ، سنجش و کنکور سراری میشند .
      2) تست های سرعت افزا
      همونطور که از اسم این تست ها مشخصه ، برای افزایش سرعت تست زنی و مرور مطالب قرار داده شدند . این تست ها از تست های آموزشی طرح شدند و همگی تالیفی هستند .

درسنامــه
      درسنامه های این کتاب با نام " ایستگاه درس و نکته " در داخل پاسخنامه تشریحی قرار گرفته . این درسنامه ها بسیار مفهومی و با زبانی روون نوشته شدند و دانش آموز با خوندن اونها احساس میکنه که مفاهیم رو یاد گرفته . یک ویژگی مهم این درسنامه ها اینه که در داخلشون به ندرت فرمول های تستی و راه های میانبر پیدا میشه و مولف سعی کرده با کمترین تعداد فرمول ها ، تست ها رو جواب بده و ذهن دانش آموز رو به انبار فرمول (!) تبدیل نکنه . در داخل بعضی از کادر ها طنز هایی وجود داره که مربوط به همون درس میشه و جنبه آموزشی داره .

پاسخنامـه تشریحـی
      پاسخنامه تشریحی تست های این کتاب به صورت مفصل نوشته شدند و در واقع این پاسخ ها رو میشه جزو درسنامه حساب کرد ! چون درسنامه و پاسخنامه تشریحی مکمل هم هستند و به این صورت هستند که درسنامه ها مفاهیم اصلی رو آموزش میدند و پاسخنامه های تشریحی ، نکات ریز تست ها رو .

سایـر مـوارد
      این کتاب همراه خودش یه کلید مقوایی داره که با قرار دادن اون بر روی تست ، گزینه درست تست رو نشون میده ؛ همچین با برعکس قرار دادنش میزان سختی تست به نمایش در میاد . وجود این کلید باعث میشه که دانش آموزی که تستی رو نتونسته حل کنه یا غلط حل کرده ، سریع به سراغ پاسخنامه برای دیدن جواب نره و خودش روی تست تا حد کافی فکر کنه .
      شکل ظاهری و فونت کتاب در سطح مناسبی هستش و میتونه که بهتر هم بشه .
      جمــع بنــدی
      نقاط قوت :
      درسنامه های ساده و مفهومی ، کمتر استفاده کردن از روش های میانبر ، تست های متنوع و گلچین ، طبقه بندی تست ها به دو دسته ی آموزشی و آزمون ، پاسخنامه های تشریحی کامل و آموزنده ، داشتن کلید مقوایی
      نقاط ضعف :
      غیر استاندار بودن برخی از تست های تالیفی ، نکته وار بودن تعدادی از درسنامه ها ، نامناسب بودن برای افراد ضعیف

منبع : نقد و بررسی کتاب فیزیک مبتکران ( شهریاری )

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فیزیک شهریاری =کلاس خصوصی

3. Top | #3

نمایش مشخصات
      امسال نمیدونم چرا انقد معروف شده فیزیک مبتکران پارسال اصلا اینطوری نبود!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من که کتاب خریدم اما با این همه تعریف آدم وسوسه میشه بره بخره تا الان باز خورد خوبی از کتاب مبتکران شهریاری دیدم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظر کتاب خوبی میاد در هرحال نمیشه تمام سوالات رو با تکیه بر روش های کتاب درسی و عادی حل کرد چون وقت اجازه نمیده(نه این که نشه با این روش معمولی حل کرد)....به نظرم اگر کسی تو یه مبحث ضعیفه خیلی اول درسنامه های این کتابو بخونه و بعد شروع به خوندن درسنامه گاج نقره ای کنه و بعدشم تست های گاج(خصوصا یک قدم تا صد)...در صورتی هم که ضعیف نیستید مستقیما با گاج میشه کارکرد و نتیجه گرفت...موفق باشید

6. Top | #6
      Cat
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کاش یه همچین کتابی واسه ریاضی وجود داشت

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      بهترین کتابش کتاب پیش 2 شه که خیلی خوب مطالب نوسان و موج رو فهمونده

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirReza_ans نمایش پست ها
      جمــع بنــدی
      نقاط قوت :
      درسنامه های ساده و مفهومی ، کمتر استفاده کردن از روش های میانبر ، تست های متنوع و گلچین ، طبقه بندی تست ها به دو دسته ی آموزشی و آزمون ، پاسخنامه های تشریحی کامل و آموزنده ، داشتن کلید مقوایی
      نقاط ضعف :
      غیر استاندار بودن برخی از تست های تالیفی ، نکته وار بودن تعدادی از درسنامه ها ، نامناسب بودن برای افراد ضعیف

منبع : نقد و بررسی کتاب فیزیک مبتکران ( شهریاری )
      به طور کلی بررسی خوبی بود مگر این قسمت آخرش یعنی نکات ضعف:
      1- معمولا آخرین تست های هر مبحث سوالات دشوار هستند که اونا هم قابل حل و قابل مطرح شدن توی کنکور هستند کما اینکه نمونه اشون رو تو کنکور های آزمایشی می بینید و تو کتابهای دیگه سوالات به مراتب فضایی تری طرح میشه. در نهایت از نظر من این یه عیب نیست و حتی مزیته در ضمن غلظت این تست ها در کل خیلی خیلی کمه.
      2- این نکته وار بودنه که کلا جکه! اصلا تو ژن فرید شهریاری نیست.
      3- خداوکیلی این یکی از دومیه عجیب تره . فیزیک شهریاری همینش خوبه که افراد ضعیف تر رو میندازه رو غلتک و قوی تر ها هم در عین حال میتونن از کتاب استفاده کنن.
      خودمونیم نقاط ضعف نداشته گفتن یه چیزی بنویسیم

ویرایش توسط jarvis : 01 دی 1395 در ساعت 12:33

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من رفتم کتاب های فیزیک بازار رو دیدم
      یکی از یکی گرون تر و حجیم تر
      گفتم ولش کن نه من مال خودن این همه کتاب هستم نه پولشو دارم
      دو کتاب کم حجم دارم می خونم بسته
      و مطمعنم نتیجه هم می گیرم حتی از خیلی ها که کتاب های حجیم دارن
      ویرایش توسط Full Professor : 01 دی 1395 در ساعت 12:13

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amh777 نمایش پست ها
      امسال نمیدونم چرا انقد معروف شده فیزیک مبتکران پارسال اصلا اینطوری نبود!
      سلام اگه اشتباه نکنم کتابای مبتکران 3 سالی هست وارد بازار شده علت معروف شدنشون امسال بخاطر نتیجه این کتابا توی این چند سال هست

11. Top | #11

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط وحید ی نمایش پست ها

سلام اگه اشتباه نکنم کتابای مبتکران 3 سالی هست وارد بازار شده علت معروف شدنشون امسال بخاطر نتیجه این کتابا توی این چند سال هست
      نمیدونم چرا من درسنامه فیزیک 3 شو میخوندم میرفتم تست بزنم بدجور گیر میکردم(تستای سری اول خودش)،برای فصل خازن خیلی سبز چهارجلدی رو خوندم اصلا تو حل تست به مشکل بر نخوردم!!!!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نمیدونم چرا من درسنامه فیزیک 3 شو میخوندم میرفتم تست بزنم بدجور گیر میکردم(تستای سری اول خودش)،برای فصل خازن خیلی سبز چهارجلدی رو خوندم اصلا تو حل تست به مشکل بر نخوردم!!!!
      تجربه من نشون داده تنها فصلی که مبتکران خیلی خوب کار کرده دینامیکه...بقیه مباحث گاج(یا خیلی سبز) دو سه لول بالاترن!
      تو پست بالاترمم گفتم خیلی جاها مفهوم هم ادمو تو بن بست میزاره و ادم مجبوره قلق حل سوالو بلد باشه تا بتونه تو زمان معین تستو حل کنه...

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jj_golpa نمایش پست ها
      تجربه من نشون داده تنها فصلی که مبتکران خیلی خوب کار کرده دینامیکه...بقیه مباحث گاج(یا خیلی سبز) دو سه لول بالاترن!
      تو پست بالاترمم گفتم خیلی جاها مفهوم هم ادمو تو بن بست میزاره و ادم مجبوره قلق حل سوالو بلد باشه تا بتونه تو زمان معین تستو حل کنه...
      میشه مثال بزنی؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

خب این نظر شخصی شماست من بارها توی صفحه های دیگه هم گفتم که قبل از خرید کتاب باید ببینید با اون کتاب میتونید ارتباط برقرار کنید یا نه ...شاید یکی با بهترین کتاب بازار هم نتونه ارتباط بگیره این دلیل بر بد بودن اون کتاب نیست خیلی ها از جمله خودم با وجود خوب بودن گاج نمیتوننن باهاش ارتباط بگیرن و ترجیح میدن برن سراغ کتاب دیگه ای... البته فیزیک پایه خیلی سبز کتاب خوبیه و مطالبش روی اصول نوشته شده اما پیش خیلی سبز کتاب جالبی نیست

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lonelyboy نمایش پست ها
      نقدخودم به این کتاب:مشکل عمده ای که بچه ها دارن اینه بجای اینکه اول درس رو از رو کتاب بخونن و رو مفاهیم مسلط شن،سریع میرن سراغ کتای تست!
      یعنی می خان که اموزش و تست و...رو همه با هم(به خاطر تنبلی)با استفاده از کتاب تست انجام بدن!
      مثلا خیلی ها میان می گن که روش ما تو یادگیری فیزیک اینه ک تست ها رو یک به یک با جواب بررسی می کنیم و اینجوری بعد از مثلا ۷۰ ۸۰ تست روی مطلب مثلا مسلط می شن
      اینم خودش روشیه ولی خب با این روش فراموشی مطالب خیلی سریع اتفاق می افته و باید تعداد مرور ها رو خیلی بیشتر از حالت عادی کرد!/
      چون یادگیری خودش مراحلی داره:۱.مطالعه کتاب۲.یادگیری مطلب۳.تست برای تثبیت
      /هر کدوم از مراحل بالا رعایت نشن یا با هم اتفاق بیفتن،اون مشکل بالایی ک گفتم رخ می ده!/
      این همه خودمو جر!دادم ک بگم کاری ک مبتکران کرده همینه:یعنی اومده کلی درسنامه رو توی کتابش جا داده وهمین باعث شده دانش اموزایی ک حوصله مطالعه کتاب و یادگیری مطالب رو قبل از تست زدن ندارن،به این کتاب علاقه مند بشن
      که این خیلی اشتباهه/من خودم درس رو اول از روی کتاب درسی و فیلم اموزشی(الا)یاد می گیریم و بعد از روی گاج تست می زنم!/
      به نظرم درستش هم همین باشه.کتاب تست اسمش رو خودشه.که نباید پر درسنامه باشه!
      اتفاقا من شدید موافق اون روشی که گفتی اشتباهه هستم و چند بار هم به دیگران پیشنهاد دادم (شاید منظورت منه اصلا!) و چون اساسا تعداد دفعات خوندن بیشتر میشه مشکل فراموشی هم کمتر میشه به نظر من .
      شاید برای درسی مثل زبان یا عربی روشی که گفتی مناسب باشه اما ریاضی و فیزیک دروس تحلیلی هستند که نمیشه تمام نکات رو تو چند صفحه گفت و باید تمرین پشت کار باشه (راستی توی دینامیک بعد اینکه کتاب رو خوندی بعد رفتی سراغ تست شکست عشقی چیزی نخوردی). البته الان ریشه یابی درستی نشد چون همون گاجی که شما گفتید هم روشش همینه که مبتکران انجام داده خیلی سبز هم همینه الگو هم همینه و ...
      راستی خداوند قدرت اختیار رو برای همین مواقع عنایت کردند خوب اول آموزش میخوای برو درسنامه ها رو بخون بعد برو تست بزن.
      ناراحت نشی بعضی جملاتم شوخی هستند آخه من شما رو خیلی دوست میدارم داداش

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن