خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 17 از 19 نخستنخست ... 7161718 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 241 به 255 از 282

موضوع: سوالات شیمی

1. Top | #241
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B7_%DB%B1%DB%B3%DB%B0%DB%B5%DB%B4%DB%B6.jpg
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B7_%DB%B1%DB%B3%DB%B0%DB%B4%DB%B2%DB%B8.jpg
      چرا گزینه2 نادرسته؟!پلی استر ها،معمولا از واکنش دونوع مونومر یعنی یک کربوکسیلیک اسید دوعاملی(دی اسید)و یک الکل دوعاملی(دی الکل) بدست میان،اما برخی از پلی استرها،ازیک نوع مونومر تهیه میشن، مونومری که درساختار مولکول خودش،هم عامل کربوکسیل وهم عامل هیدروکسیل داره.طبق حالت دوم که گزینه۲،درست میشه!چرا اشتباه درنظرگرفته؟!

2. Top | #242
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B8_%DB%B1%DB%B7%DB%B2%DB%B7%DB%B0%DB%B2.jpg
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B7_%DB%B1%DB%B3%DB%B3%DB%B5%DB%B4%DB%B0.jpg
      در این شکل ها میگن محل تلاقی دوخط راست فاقداتم کربنه!در پاسخنامه این نکته برای شکل ۱ رعایت شده اما برای شکل۲نه!چرا؟!تفاوت این دوشکل چیه؟!

3. Top | #243
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farnaz Ooo نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۸_۱۷۲۷۰۲.jpg
مشاهده: 77
حجم: 40.1 کیلو بایت

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۷_۱۳۳۵۴۰.jpg
حجم: 49.5 کیلو بایت
      در این شکل ها میگن محل تلاقی دوخط راست فاقداتم کربنه!در پاسخنامه این نکته برای شکل ۱ رعایت شده اما برای شکل۲نه!چرا؟!تفاوت این دوشکل چیه؟!
      اون نکته برای سه بعدیا صدق میکنه
      اینو ذهنی تجسم کنی راحتتره

4. Top | #244
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۷_۱۳۰۵۴۶.jpg
مشاهده: 93
حجم: 67.2 کیلو بایت

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۷_۱۳۰۴۲۸.jpg
مشاهده: 91
حجم: 95.4 کیلو بایت
      چرا گزینه2 نادرسته؟!پلی استر ها،معمولا از واکنش دونوع مونومر یعنی یک کربوکسیلیک اسید دوعاملی(دی اسید)و یک الکل دوعاملی(دی الکل) بدست میان،اما برخی از پلی استرها،ازیک نوع مونومر تهیه میشن، مونومری که درساختار مولکول خودش،هم عامل کربوکسیل وهم عامل هیدروکسیل داره.طبق حالت دوم که گزینه۲،درست میشه!چرا اشتباه درنظرگرفته؟!
      فک کنم باید حالت ساده رو در نظر بگیری
      ینی فقط همون حالت اول

5. Top | #245
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ainz نمایش پست ها
      فک کنم باید حالت ساده رو در نظر بگیری
      ینی فقط همون حالت اول
      میدونین،کتاب مبتکران،خیلی واضح اشاره کرده که گاهی یک پلی استر میتونه از مونومرهایی تشکیل بشه که درساختارمولکول خودش،هم عامل هیدروکسیل وهم عامل کربوکسیل داشته باشه!درحالیکه کسی به من گفته بودن،پلیمری که از چنین مونومرهایی تشکیل شده باشه وجود داره ولی اسمش پلی استر نیست!ومن نمیدونم دقیقا مطلب درست چیه؟مبتکران درست میگه یانه؟!
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B9_%DB%B1%DB%B5%DB%B4%DB%B3%DB%B0%DB%B7.jpg
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B9_%DB%B0%DB%B9%DB%B3%DB%B4%DB%B2%DB%B5.jpg

6. Top | #246
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      گزینه یک این تست درسته!یعنی چهارتا ازگروهی که در گزینه۱ نشون داده شده درشکل وجود داره،ولی من میشمرم پنج تا بدست میاد!
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B7_%DB%B1%DB%B9%DB%B3%DB%B3%DB%B4%DB%B3.jpg
      یه نفر میتونه بگه،اشکال کجاست؟ممنون.
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B9_%DB%B1%DB%B5%DB%B4%DB%B5%DB%B1%DB%B0.jpg
      ویرایش توسط Farnaz Ooo : 07 مهر 1401 در ساعت 17:04

7. Top | #247
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      گزینه یک این تست درسته!یعنی چهارتا ازگروهی که در گزینه۱ نشون داده شده درشکل وجود داره،ولی من میشمرم پنج تا بدست میاد!

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۷_۱۹۳۳۴۳.jpg
مشاهده: 59
حجم: 60.2 کیلو بایت

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۹_۱۵۴۵۱۰.jpg
حجم: 34.9 کیلو بایت
      ​سلام. اون کربنی که در راستای اون ضربدر دورش دایره کشیدی حساب نیست.
      خون میچکد از دیده در این کنج صبوری
      این صبر که من میکنم ، افشردن جان است.....

8. Top | #248
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=Gord_Afarid;1814529]​سلام. اون کربنی که در راستای اون ضربدر دورش دایره کشیدی حساب نیست.[/Q

درگزینه۱,باید به اون دوتا شاخه ای که از کربن جدا شده،غیر از HوOH وصل باشه؟ممنون که جواب دادی!

9. Top | #249
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      میدونین،کتاب مبتکران،خیلی واضح اشاره کرده که گاهی یک پلی استر میتونه از مونومرهایی تشکیل بشه که درساختارمولکول خودش،هم عامل هیدروکسیل وهم عامل کربوکسیل داشته باشه!درحالیکه کسی به من گفته بودن،پلیمری که از چنین مونومرهایی تشکیل شده باشه وجود داره ولی اسمش پلی استر نیست!ومن نمیدونم دقیقا مطلب درست چیه؟مبتکران درست میگه یانه؟!

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۹_۱۵۴۳۰۷.jpg
مشاهده: 58
حجم: 32.1 کیلو بایت

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۹_۰۹۳۴۲۵.jpg
حجم: 103.8 کیلو بایت
      فک میکنم این یه حالت خاصه ک پاورقی هم نوشته
      در حد کنکور در نظر نگیرش تو سوالا

10. Top | #250
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      [QUOTE=Farnaz Ooo;1814545]
      نقل قول نوشته اصلی توسط Gord_Afarid نمایش پست ها
      ​سلام. اون کربنی که در راستای اون ضربدر دورش دایره کشیدی حساب نیست.[/Q

درگزینه۱,باید به اون دوتا شاخه ای که از کربن جدا شده،غیر از HوOH وصل باشه؟ممنون که جواب دادی!

خاهش میکنم.
      تو گزینه یک و اون 4 موردی که درسته تو شکل ، یه گروه CH هستش که دو تا پیوند ازش خارج شده که به کربن یا اکسیژن وصله . در واقع این دو تا پیوند به H وصل نیستن .یه پیوند هم به گروه OH وصله.

ولی تو اون مورد پنجم یه گروه CH هستش که دو تا پیوندی که ازش خارج شده یکی به کربن وصله یکی به هیدروژن و همین غلطش کرده.

درکل بخام بگم ، اینطوریه که تو گزینه 1 : یه گروه CH/ به یه گروه OH وصل باشه/ 2 تا پیوند دیگه هم ازش خارج میشه که حتما به کربن و اکسیژن باشه.

ولی اون مورد 5 اشتباه : یه گروه CH/ به یه گروه OH وصله/ 2 تا پیوند دیگه ازش خارج شده که یکی به کربن و یکی به هیدروژن وصله.

امیدوارم توضیحم مفید و قابل فهمیدن باشه واست. سعیمو کردم.

خون میچکد از دیده در این کنج صبوری
      این صبر که من میکنم ، افشردن جان است.....

11. Top | #251
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۸_۱۷۲۷۰۲.jpg
حجم: 40.1 کیلو بایت

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۷_۱۳۳۵۴۰.jpg
حجم: 49.5 کیلو بایت

این مربوط به شیمی فضایی میشه که در سطح دبیرستان نیست و کنکور 99 به اشتباه یک سوال ازش داشتیم و دیگه تکرار نخواهد شد پس شما همه تلاقی ها رو دارای اتم کربن در نظر بگیرید

12. Top | #252
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۷_۱۳۰۵۴۶.jpg
مشاهده: 93
حجم: 67.2 کیلو بایت

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۷_۱۳۰۴۲۸.jpg
مشاهده: 91
حجم: 95.4 کیلو بایت

واقعا نمیدونم عمو بهمن بعضی اوقات چرا اینطوری تست طراحی میکنه

13. Top | #253
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farnaz ooo نمایش پست ها

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۷_۱۹۳۳۴۳.jpg
حجم: 60.2 کیلو بایت

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۲۹_۱۵۴۵۱۰.jpg
حجم: 34.9 کیلو بایت

اون دایره بالایی حساب نیست. ببین، توی شیمی آلی نمیتونی زیرمجموعه ای کار کنی. یعنی نمیشه وقتی cooh دیدی بگی یدونه کربوکسیل، یدونه کربونیل، یدونه عامل الکلی.

14. Top | #254
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1234 نمایش پست ها
      واقعا نمیدونم عمو بهمن بعضی اوقات چرا اینطوری تست طراحی میکنه
      ممنون که جواب دادین،سوال های قبلی رو متوجه شدم اما درمورد یکیشون هنوز نتیجه گیری نکردم.به نظر شما در واکنش تشکیل پلی استر حالت دوم رو در نظر بگیریم یانه؟
      حالت اول:پلی استرها از واکنش دونوع مونومر یعنی یک کربوکسیلیک اسید دوعاملی(دی اسید)و یک الکل دو عاملی(دی الکل) به دست میان.
      حالت دوم:پلی استر از یک نوع مونومر تهیه میشه،مونومری که درساختار مولکول خودش هم عامل کربوکسیل وهم عامل هیدروکسیل داره!
      مثلا این سوال حالت دوم رو درنظر گرفته:img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B9%DB%B3%DB%B0_%DB%B1%DB%B7%DB%B3%DB%B1%DB%B5%DB%B0.jpg
      اما این سوال حالت دوم رو درنظر نگرفته:
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B9%DB%B3%DB%B0_%DB%B1%DB%B7%DB%B3%DB%B0%DB%B3%DB%B8.jpg
      به خاطر همین گفته گزینه دو نادرسته،که اگر حالت دوم رو درنظر گرفته بود،گزینه درستی میشد.

15. Top | #255
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ممنون که جواب دادین،سوال های قبلی رو متوجه شدم اما درمورد یکیشون هنوز نتیجه گیری نکردم.به نظر شما در واکنش تشکیل پلی استر حالت دوم رو در نظر بگیریم یانه؟
      حالت اول:پلی استرها از واکنش دونوع مونومر یعنی یک کربوکسیلیک اسید دوعاملی(دی اسید)و یک الکل دو عاملی(دی الکل) به دست میان.
      حالت دوم:پلی استر از یک نوع مونومر تهیه میشه،مونومری که درساختار مولکول خودش هم عامل کربوکسیل وهم عامل هیدروکسیل داره!
      مثلا این سوال حالت دوم رو درنظر گرفته:برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۳۰_۱۷۳۱۵۰.jpg
مشاهده: 23
حجم: 116.6 کیلو بایت
      اما این سوال حالت دوم رو درنظر نگرفته:

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۳۰_۱۷۳۰۳۸.jpg
مشاهده: 22
حجم: 84.7 کیلو بایت
      به خاطر همین گفته گزینه دو نادرسته،که اگر حالت دوم رو درنظر گرفته بود،گزینه درستی میشد.
      حالت دوم رو کتاب درسی دربارش هیچ صحبتی نکرده پس هر سوال اینطوری دیدید فقط حالت اول رو در نظر بگیرید
      اما خوبه که حالت دوم رو به عنوان یک نکته گوشه ذهن تون داشته باشید مثلا یه گزینه میدن، (امکان دارد یک پلی استر از مونومرهای یکسان تشکیل شود) و شما این نکته رو بلدید و میگید بله درسته ولی در بقیه موارد خیر

صفحه 17 از 19 نخستنخست ... 7161718 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن