خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 16 از 19 نخستنخست ... 6151617 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 226 به 240 از 282

موضوع: سوالات شیمی

1. Top | #226
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1234 نمایش پست ها
      شکل یک درست تره
      خب من هم فکر میکردم شکل 1 درست تر باشه اما توی پاسخ نامه گفته چون تعداد مولCl2,CH4 در هرسه شکل یکسانه پس غلظت نهاییHCl هم باید در سه شکل یکسان باشد ولی من فکر میکنم بااینکه حجم ظرف ها متفاوته چه طور این ممکنه!

2. Top | #227
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین عزیزم. غلظت نهایی که برابر میشه چون تمام پارامترها یکسانه. چه حجم محلول، چه مقدار آهن، چه غلظت HCl
      ( شما وقتی یه سوال استو حل میکنی و بهت جرم یه ماده رو میدن، آیا شما ازش میپرسی که این جامد یک تکه است یا چند تکه است یا پودره؟ خیر. شما ریاضی قضیه رو میرید) این سوال یه بخش ریاضی داره که میدونیم در نهایت یکی میشن اما این سوال چیو میخواد بگه؟ میخواد بگه هرچقدر سطح تماس حل شونده با حلال بیشتر باشه، سرعت انحلال بیشتره. یعنی هر دو ظرف در نهایت به یک حالت میرسن ولی ظرف (آ) زودتر
      یه سوال خیلی ساده دارم!از روی شکل حجم محلول رو برابر در نظرگرفتید؟خیلی ممنون که جواب دادین،واقعا داشتم ناامید میشدم!

3. Top | #228
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farnaz Ooo نمایش پست ها
      یه سوال خیلی ساده دارم!از روی شکل حجم محلول رو برابر در نظرگرفتید؟خیلی ممنون که جواب دادین،واقعا داشتم ناامید میشدم!
      وقتی اشاره ای بهش نکرده، آره
      راستش اینقدر سوال دیدم وحل کردم و تالیف کردم که میدونم طراح چی مثلا میخواد اینجا

4. Top | #229
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      خب من هم فکر میکردم شکل 1 درست تر باشه اما توی پاسخ نامه گفته چون تعداد مولCl2,CH4 در هرسه شکل یکسانه پس غلظت نهاییHCl هم باید در سه شکل یکسان باشد ولی من فکر میکنم بااینکه حجم ظرف ها متفاوته چه طور این ممکنه!
      راستش اگه بخوام ریز بشم، باید تاثیر اون مقدار گرما رو هم بیارم توی تحلیلم حتی. طراح اینجا تکلیفش با خودش معلوم نیست. بعضی سوالات صرفا سوالاتی ان که ساخته شدن که کتاب رو پر کنن، نذارید روی اعصاب تون راه برن. حالا توی شیمی کمتر، توی زیست که واویلا

5. Top | #230
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      درود دوستان
      اگه سوال یا اشکالی مربوط به درس شیمی دارید، بپرسید. حالا بقیه دوستان هم هستن ولی منم هر روز یک ساعتی میام انجمن و بهشون پاسخ میدم
      امیدوارم سوالی نپرسید
      بیا بالا

6. Top | #231
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      باتوجه به این تعریف:«درشت مولکول ها نوعی مواد مولکولی با مولکول های بسیار بزرگ هستند به طوری که شمار اتم های سازنده هریک از مولکول های انها میتواند به ده ها هزار اتم برسد»،درشت مولکول وپلیمر در شکل زیر کدوم میشه؟
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B9%DB%B0%DB%B6_%DB%B1%DB%B1%DB%B0%DB%B5%DB%B5%DB%B4.png

7. Top | #232
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ۱)یک درشت مولکول به تنهایی میتونه یک پلیمر باشه؟
      ۲)یک پلیمر میتونه شامل چند درشت مولکول باشه؟

8. Top | #233
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      درشت مولکول ها دو نوع اند:
      1. اونایی که واحدهای سازنده شون دارای توالی و یکسانه که بهشون میگیم پلیمر (یعنی بتونیم بگیم انگار این قسمت داره هی تکرار میشه) (چون پلی مر یعنی خیلی مر)
      2. اونایی که اینطوری نیستن که بهشون میگیم درشت مولکول غیر پلیمری

9. Top | #234
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      باتوجه به این تعریف:«درشت مولکول ها نوعی مواد مولکولی با مولکول های بسیار بزرگ هستند به طوری که شمار اتم های سازنده هریک از مولکول های انها میتواند به ده ها هزار اتم برسد»،درشت مولکول وپلیمر در شکل زیر کدوم میشه؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۲۰۹۰۶_۱۱۰۵۵۴.png
مشاهده: 38
حجم: 262.7 کیلو بایت
      هم a و هم b هم درشت مولکول هستن، هم پلیمر

10. Top | #235
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      هر پلیمری درشت مولکول هست ولی هر درشت مولکولی پلیمر نیست.
      آدم ها با هــــــم ها و بی هـــــم ها زوج و فــــرد و منـی که انگــــار با پـــلاک تـــنهــــائی هیچ راهی به محدوده ی زوج و فرد نـدارم

11. Top | #236
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      هم a و هم b هم درشت مولکول هستن، هم پلیمر
      اگر رشته a رو یک درشت مولکول فرض کنیم،مولکول سازنده اش میشه گلوکز وهر مولکول گلوکز شمار اتم هاش به ده ها هزار اتم نمیرسه!،(طبق تعریفی که نوشتم),پس چجوری درشت مولکول میشه؟این تعریفی که برای درشت مولکول نوشتم،درسته؟

12. Top | #237
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اگر رشته a رو یک درشت مولکول فرض کنیم،مولکول سازنده اش میشه گلوکز وهر مولکول گلوکز شمار اتم هاش به ده ها هزار اتم نمیرسه!،(طبق تعریفی که نوشتم),پس چجوری درشت مولکول میشه؟این تعریفی که برای درشت مولکول نوشتم،درسته؟
      ببین عزیزم. منظورشون از مولکول، یدونه گلوکز نیست. منظورشون کل اون رشته ست. چون بعد پلیمری شدن، اون چندتا گلوکز باهم میشن یه مولکول. یه مولکول که درشته
      چرا؟ چون پیوند درون مولکولی بین شون ایجاد شده
      هرجا رو نگرفتی بگو توضیح بدم

13. Top | #238
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین عزیزم. منظورشون از مولکول، یدونه گلوکز نیست. منظورشون کل اون رشته ست. چون بعد پلیمری شدن، اون چندتا گلوکز باهم میشن یه مولکول. یه مولکول که درشته
      چرا؟ چون پیوند درون مولکولی بین شون ایجاد شده
      هرجا رو نگرفتی بگو توضیح بدم
      ببخشید دوباره سوال میپرسم!این رشته هه میشه یک درشت مولکول! این که بگیم رشتهa،یک ماده مولکولی متشکل از یک مولکول(یک درشت مولکول)هست،درسته؟!

14. Top | #239
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ببخشید دوباره سوال میپرسم!این رشته هه میشه یک درشت مولکول! این که بگیم رشتهa،یک ماده مولکولی متشکل از یک مولکول(یک درشت مولکول)هست،درسته؟!
      بله. کاملا

15. Top | #240
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mandi96 نمایش پست ها
      سلام
      واکنش گلوکز با اکسیژن چ زمانی میتونه سوختن باشه؟
      تفاوت سوختن و اکسایش در سرعت شون هست. اکسایس کندتره، انرژی کم کم آزاد میشه. اما سوختن، سریع تره و انرژی یک باره )منظورم این نیست که در یک لحظه)

صفحه 16 از 19 نخستنخست ... 6151617 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن