خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 14 از 19 نخستنخست ... 4131415 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 196 به 210 از 282

موضوع: سوالات شیمی

1. Top | #196
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط loading نمایش پست ها
      فایل پیوست 101160

چرا 50/4 رو مقدار آلومینیوم اکسید در نظر نگرفته؟
      ببین بقول اون دوستمون گفته ماده جامد باقی مانده که هم شامل مواد جامد فرآورده میشه هم ناخالصی های جامدی که در واکنش شرکت نمیکنن تو اینطور سوال ها بهترین راه اینه مقدار کسر جرم رو بدست بیاری که میشه
      ۵۰.۴ - ۸۵.۵ = ۳۵.۱ گرم
      این کسر جرم تو واکنش ها مربوط به فرآورده های گازی میشه که خارج میشن پس مجموعا ۳۵.۱ گرم گاز so3 تولید شده
      حالا مقدار تولیدی یکی از فرآورده هارو کع بدست اوردی از طریق اون مقدار واکنش دهنده رو حساب میکنی که میشه
      (۲۴۰ × ۷۸)÷ (۳۵.۱ × ۳۴۲ × ۱۰۰) = ۶۴ حدودا
      در آخر هم ۶۴ رو بر جرم اولیه یعنی ۸۵ تقسیم میکنی که میشه ۷۵ درصد حدودا
      ویرایش توسط VahidT : 08 مرداد 1401 در ساعت 03:44

2. Top | #197
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط VahidT نمایش پست ها
      ببین بقول اون دوستمون گفته ماده جامد باقی مانده که هم شامل مواد جامد فرآورده میشه هم ناخالصی های جامدی که در واکنش شرکت نمیکنن تو اینطور سوال ها بهترین راه اینه مقدار کسر جرم رو بدست بیاری که میشه
      ۵۰.۴ - ۸۵.۵ = ۳۵.۱ گرم
      این کسر جرم تو واکنش ها مربوط به فرآورده های گازی میشه که خارج میشن پس مجموعا ۳۵.۱ گرم گاز so3 تولید شده
      حالا مقدار تولیدی یکی از فرآورده هارو کع بدست اوردی از طریق اون مقدار واکنش دهنده رو حساب میکنی که میشه
      (۲۴۰ × ۷۸)÷ (۳۵.۱ × ۳۴۲ × ۱۰۰) = ۶۴ حدودا
      در آخر هم ۶۴ رو بر جرم اولیه یعنی ۸۵ تقسیم میکنی که میشه ۷۵ درصد حدودا
      دمت گرم دادا، دیدم تو تاپیک بغلی مثل اینکه دانشجو هستی، خیلی خوبه بعد این همه مدت یادت مونده شیمی رو

3. Top | #198
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دمت گرم دادا، دیدم تو تاپیک بغلی مثل اینکه دانشجو هستی، خیلی خوبه بعد این همه مدت یادت مونده شیمی رو
      قربانت داداش ♡
      انقدر تو گروه های درسی تلگرام فعالیت کردم که کل فیزیک و شیمی و ریاضی رو از ایام کنکورمم بیشتر به خاطر دارم
      ویرایش توسط VahidT : 08 مرداد 1401 در ساعت 04:00

4. Top | #199
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B8%DB%B0%DB%B2_%DB%B1%DB%B8%DB%B1%DB%B0%DB%B3%DB%B5.jpg
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B8%DB%B0%DB%B2_%DB%B1%DB%B8%DB%B1%DB%B0%DB%B0%DB%B9.jpg
      تو صفحه ۴۳ میگه ۹۰ درصد نفت صرف سوخت میشه ولی توی صفحه ۲۹ میگه نیمی از نفت، بالاخره کدوم؟
      ویرایش توسط Friedrich : 11 مرداد 1401 در ساعت 19:55

5. Top | #200
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فایل پیوست 101279فایل پیوست 101280
      تو صفحه ۴۳ میگه ۹۰ درصد نفت صرف سوخت میشه ولی توی صفحه ۲۹ میگه نیمی از نفت، بالاخره کدوم؟
      عکست باز نمیشه

6. Top | #201
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ainz نمایش پست ها
      عکست باز نمیشه
      متأسفانه من همیشه این مشکلو با آپلود عکس انجمن دارم ، فکر کنم الان درست شد، مرسی که گفتی

7. Top | #202
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۲۰۸۰۲_۱۸۱۰۳۵.jpg
مشاهده: 119
حجم: 68.4 کیلو بایت
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۲۲۰۸۰۲_۱۸۱۰۰۹.jpg
مشاهده: 114
حجم: 75.8 کیلو بایت
      داداش ببین تو صفحه ۲۹ قسمت نمودار و شکل ها میگه که نیمی ازش صرف سوختن در وسایل نقلیه میشه و بخش اعظم نیم دیگر آن برای تامین گرما و انرژی استفاده میشه مجموع این ۲ تا میشه بیش از ۹۰ درصد
      ۱۰ درصد باقی هم برای تولید الیاف و شوینده و اینا بکار میره
      تو صفحه ۴۳ هم میگه که بیشتر از ۹۰ درصدش صرف سوزاندن و تامین انرژی میشه
      اون سوزاندن منظورش همون سوزاندن سوخت برای وسایل نقلیه ست این تامین انرژی هم منظورش همون قسمتیه که برای کارخونه و اینا برای تولید گرما و انرژی بکار میره

8. Top | #203
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوستان کسی طریقه حل اسون این نوع سوالات مربوط به شیمی دهمو میدونه؟؟؟ دهنمو سرویس کرده
      ضمنا میدونم که هر ماده در دمای بالای نقطه جوشش گاز و پایین تر مایع هست و .... .
      طریقه حل اسونش رو مسخام .. شما چه راهکاری دارین‌؟؟؟
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 20220824_124326.jpg  
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

9. Top | #204
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dean نمایش پست ها
      دوستان کسی طریقه حل اسون این نوع سوالات مربوط به شیمی دهمو میدونه؟؟؟ دهنمو سرویس کرده
      سلام داداش. خوبی؟

آقا من شخصا اینجور سوالات رو با مثال متن کتاب درسی و فعالیت همون صفحه درباره هوای مایع مقایسه میکردم و جواب میدادم منتها خیلیم سریع نیست

10. Top | #205
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      برا هر گزینش ی شکل بکش ب ترتیب نقطه جوش ها قشنگ مشخص میشه، فک نکنم راه سریعتری از این باشه
      ویرایش توسط FighterMan : 02 شهریور 1401 در ساعت 14:43

11. Top | #206
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      به نظر من هم یه محور بکش و عدد هارو روی محور نشون بده...اگه دمای نهایی سمت راستِ دمای جوش باشه یعنی گاز هست و اگه سمت چپش باشه یعنی مایع هست

12. Top | #207
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saudade نمایش پست ها
      به نظر من هم یه محور بکش و عدد هارو روی محور نشون بده...اگه دمای نهایی سمت راستِ دمای جوش باشه یعنی گاز هست و اگه سمت چپش باشه یعنی مایع هست
      عمودی بکشه بهتره به شکل برج تقطیر میشه اینطوری شکل برج تقطیرم یاد میگیره

13. Top | #208
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من با محور عمودی حل میکنم همیشه. بهتر از محور پیدا نمیکنی دنبالش نگرد. الان مثلا برای گزینه الف

%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B8%DB%B2%DB%B4_%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B3%DB%B3%DB%B2.jpg
      تا اولاش که درسته. گفته تو دمای منفی ۱۵۰ اون ۳ تا به حالت مایع هستند. چون منفی ۱۵۰ پایین تر از نقطه ی جوش هر سه تاشونه و داری میبینی تو محور از هر سه پایین تره پس درسته. حالا گفته دما رو میاری رو منفی ۱۴۰. اینجا دیگه منفی ۱۴۰ فقط پایین تر از c هستش پس c مایع میمونه و بقیه میرن به باد فنا. بقیه گزاره هارو همین طور برو. ببین کدوما میرن زیر دمایی که سوال مشخص کرده ، کدوما میرن بالا تر ازش.

هر روشی به جز دقیقا اینی که گفتم ، حرام است. تمام.
      خون میچکد از دیده در این کنج صبوری
      این صبر که من میکنم ، افشردن جان است.....
      ویرایش توسط Gord_Afarid : 02 شهریور 1401 در ساعت 15:12

14. Top | #209
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون از همگیتون ک وقت گذاشتین .. روش حل خودمم ستون عمودیه اما این نوع سوالا پیچونده گیجم کرده هرکار میکنم حل نمیشه .. یکم دیگه بگذره میرم دوباره سراغش ببینم چی میشه
      باز ممنون
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

15. Top | #210
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arshia_Kh نمایش پست ها
      عمودی بکشه بهتره به شکل برج تقطیر میشه اینطوری شکل برج تقطیرم یاد میگیره
      افرین
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

صفحه 14 از 19 نخستنخست ... 4131415 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن