خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 51415
    نمایش نتایج: از 211 به 223 از 223
    1. Top | #211
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      من خودم این کتابو حدود دو ماهه شروع کردم
      باید بگم باعث شده یجور جنگ با این کتاب داشته باشم و قبلش حسابی متنو و کتابو بجوم البته بازم غلط دارم
      ولی الان اگه درصد کل یک فصلم زیر 70 باشه دوباره تستهارا برسی میکنم .
      باید گفت بیشتر کتاب ریز بین و نکته محوریه تا مفهوم
      البته تو مفهومم خوب کار کرده ولی ب نسبت کمتر .

2. Top | #212
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasintabriz نمایش پست ها
      سلام. باهمه احترامی که واسه شما قائلم نظر متفاوتی دارم. بنظر من تحلیل دقیق تستای کنکور و شرکت در آزمون های قلمچی و البته خوندن موشکافانه ی کتاب درسی واسه درصد بالای ۸۰ تو کنکور کافیه. البته که توان دانش آموز عامل اصلیه
      تعدادی از سوالات آیکیو و گروه ما(ز) با اینکه واقعا سوالات خلاقانه ای هستن ولی ارزش طرح شدن تو کنکور رو ندارن و فقط اعصاب دانش آموز رو خورد میکنن. تست های واقعا دشوار یا مشکلدار کنکور چیزی حدود ۱۰ درصد تستارو تشکیل میده که حتی اگه همه تستای زیست جهان رو هم بزنیم تضمینی نیست اونارو درست بزنیم. پس بهتره به اصل مطلب ( تست کنکور و کتاب) بچسبیم و به تست های تالیفی بهای کمتری بدیم. این نظر من بود. ممنون
      من نظر شخصیم این هست که فقط با خوندن کتاب درسی هم میشه ۱۰۰ درصد زد، حتی بدون نیاز به تحلیل یک تست، و اصولا کتاب درسی، مبنای اصلی کار هست.
      استفاده از کتاب تست و آزمون فقط جهت کمک کردن به طی کردن مسیر هست و عدم استفاده از اونا، به‌معنای عدم موفقیت نیست، استفاده از اونا هم تضمینی برای موفقیت نیست
      راجع به تست‌های ماز من نظری ندارم چون دیگه دخالتی ندارم، اما راجع به کتاب و حتی آزمونای آزمایشی، نکته‌ای که بهش توجه نمیشه آموزشی بودن این منابع هست نه سنجشی بودن. بنابراین وجود تست‌هایی که در کنکور مطرح نمیشن هم جایزه، چون دید دانش‌اموز رو باز میکنه و روش مطالعه رو اصلاح می‌کنه. ما هم بیشتر تست‌های اینجوری رو گذاشتیم توی آی‌کیوپلاس تا از بقیه بخش‌ها جدا باشن. اما باز هم تاکید میکنم که این کتاب آموزشی هست نه سنجشی

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Top | #213
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید رضا زارع نمایش پست ها
      من نظر شخصیم این هست که فقط با خوندن کتاب درسی هم میشه ۱۰۰ درصد زد، حتی بدون نیاز به تحلیل یک تست، و اصولا کتاب درسی، مبنای اصلی کار هست.
      استفاده از کتاب تست و آزمون فقط جهت کمک کردن به طی کردن مسیر هست و عدم استفاده از اونا، به‌معنای عدم موفقیت نیست، استفاده از اونا هم تضمینی برای موفقیت نیست
      راجع به تست‌های ماز من نظری ندارم چون دیگه دخالتی ندارم، اما راجع به کتاب و حتی آزمونای آزمایشی، نکته‌ای که بهش توجه نمیشه آموزشی بودن این منابع هست نه سنجشی بودن. بنابراین وجود تست‌هایی که در کنکور مطرح نمیشن هم جایزه، چون دید دانش‌اموز رو باز میکنه و روش مطالعه رو اصلاح می‌کنه. ما هم بیشتر تست‌های اینجوری رو گذاشتیم توی آی‌کیوپلاس تا از بقیه بخش‌ها جدا باشن. اما باز هم تاکید میکنم که این کتاب آموزشی هست نه سنجشی

به نظر شما کسی که وقت کافی برای زدن کل تست های معمولی و ترکیبی آی کیو رو نداشته باشه و آی کیو پلاس رو بزنه آیا پوشش کاملی از نکات مهم رو میتونه داشته باشه ؟

4. Top | #214
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_mah نمایش پست ها
      به نظر شما کسی که وقت کافی برای زدن کل تست های معمولی و ترکیبی آی کیو رو نداشته باشه و آی کیو پلاس رو بزنه آیا پوشش کاملی از نکات مهم رو میتونه داشته باشه ؟
      آی‌کیوپلاس دو بخشه
      بخش اول آزمون جمع‌بندی هست از کل فصل که تقریبا کل مباحث فصل (نه کل نکات) رو پوشش میده
      بخش دوم تست‌های چالشی‌تر و سبک‌های جدید هست
      حل کردن آی‌کیو‌پلاس و تست‌های ترکیبی به همراه خوندن کادرهای پاسخنامه میتونه مفید باشه

5. Top | #215
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

ببخشید اقای زارع
      من امروز کتاب شمارو میزدم نکاتو دیگ نمینویسم
      چون بیشتر ترکیبیه
      بنظر من ک خیلی کتابتون سخته ولی کلا ی خوبی ک داره اینه مطالبو خیلی مرور میکنه
      اینه ک تو ذهن میمونه
      و اینک امید وارم ب درصد بالا کمک کنه
      ایمان بدون تلاش بی ثمر است..

6. Top | #216
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a999 نمایش پست ها
      ببخشید اقای زارع
      من امروز کتاب شمارو میزدم نکاتو دیگ نمینویسم
      چون بیشتر ترکیبیه
      بنظر من ک خیلی کتابتون سخته ولی کلا ی خوبی ک داره اینه مطالبو خیلی مرور میکنه
      اینه ک تو ذهن میمونه
      و اینک امید وارم ب درصد بالا کمک کنه
      خب تستای ترکیبی که مشخصن :/

7. Top | #217
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آی‌کیوپلاس دو بخشه
      بخش اول آزمون جمع‌بندی هست از کل فصل که تقریبا کل مباحث فصل (نه کل نکات) رو پوشش میده
      بخش دوم تست‌های چالشی‌تر و سبک‌های جدید هست
      حل کردن آی‌کیو‌پلاس و تست‌های ترکیبی به همراه خوندن کادرهای پاسخنامه میتونه مفید باشه

من درس زیست شناسی رو در آزمون های کانون و داخلی مدرسه در زمان استاندارد خودش به طور متوسط 70 تا 80 درصد میزنم و تنها کتاب رو به همراه تست های سراسری و تستای سال گذشته کانون کار میکنم ، میخوام در کنکور هم نتیجه ای مشابه در زیست کسب کنم به نظرتون مسیر فعلیم رو ادامه بدم یا مطالعه آی کیو رو ( فقط سه قسمت ذکر شده توسط شما ) وارد برنامم کنم ؟ یا این مسیرو رو ادامه بدم و زمانم رو روی نقاط ضعفم به خصوص ریاضی و شیمی بزارم
      ویرایش توسط morteza_mah : 17 بهمن 1395 در ساعت 00:28

8. Top | #218
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali77 نمایش پست ها
      باعث و بانى سخت تر شدن كنكور همين انتشاراتيا هستن
      اخه متن ديگه چه صيغه اييه؟!
      مگه تست املاس
      تستای شمارشی که دیدی دیگه ! .... چند تا درست و چند تا غلط ..

....................................
      حال فرض بگیر ... همون جملات کنار هم میشن یه متن ! .... اگه قبلن با یافت یه غلط در جمله میگفتی جمله غلط هستش (تازه اگه مطمئن باشی !) ... حال باید تعداد غلط ها در همون جمله رو پیداکنی و بعدش شمارش تمام غلط های متن ....... (عمدن این شکلی گفتم تا عمق مساله رو بهتر متوجه شی ... وگرنه همه میدونن که متن چیه ! )
      یعنی سخت تر از تستای شمارشی ....
      شيطان در گوشم زمزمه كرد: تو به اندازه ى كافى قوى نيستى كه در مقابل طوفان دوام بيارى.
      امروز من در گوش شيطان زمزمه كردم: من خودِ طوفانم

9. Top | #219
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب تستای ترکیبی که مشخصن :/

منظورم اینه بیشترش ترکیبیه
      حتی تو ی پاسخ نامه هم توضیحات ترکیبی مربوط آورده شده ک مرورو زیاد میکنه
      ایمان بدون تلاش بی ثمر است..

10. Top | #220
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      تستای شمارشی که دیدی دیگه ! .... چند تا درست و چند تا غلط ..

حال فرض بگیر ... همون جملات کنار هم میشن یه متن ! .... اگه قبلن با یافت یه غلط در جمله میگفتی جمله غلط هستش (تازه اگه مطمئن باشی !) ... حال باید تعداد غلط ها در همون جمله رو پیداکنی و بعدش شمارش تمام غلط های متن ....... (عمدن این شکلی گفتم تا عمق مساله رو بهتر متوجه شی ... وگرنه همه میدونن که متن چیه ! )
      یعنی سخت تر از تستای شمارشی ....
      كاملا به عمق قضيه پى بردم
      فكر كنم بهترين كار اينه كه دعا كنيم اين مدلى نياد،نظرت چيه؟

11. Top | #221
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali77 نمایش پست ها
      كاملا به عمق قضيه پى بردم
      فكر كنم بهترين كار اينه كه دعا كنيم اين مدلى نياد،نظرت چيه؟
      به جاش کمی بیشتر رو درست و غلط هرچی که از زیست میخونی دقیق شو ...
      ............................
      همین دیروز یه چی تو الگو دیدم .... به درست و غلطش شک کردم ..
      ++ گفته بود ... لیزوزوم .. در دفاع غیراختصاصی نقش ندارد (تست 46 فصل ایمنی !)
      ++ ولی تو خیلی سبز! تو همون درسنامه لیزوزوم زیست دوم گفته بود .. ماکروفاژ و لیزوزوم هایش مهم ترین نقش در دفاع غیر اختصاصی رو داره !
      ....................
      یا یه جا تو خیلی سبز! گفته که .... زنبور ملکه با میتوز زنبور نر رو به وجود میاره ... یعنی تخمک لقاح نیافته که گامت ماده هستش .. میتوز انجام میده .... (تا اینجاش مربوط به تولید مثل جنسی از فصل میوز هستش !) ..... بعدش تو فصل تولید مثل گیاهی ... تو همون درسنامه اولش (مفهوم چهارم!) گفته که : گامت ها اینترفاز ندارند چون تقسیم نمیشوند
      ......................
      شيطان در گوشم زمزمه كرد: تو به اندازه ى كافى قوى نيستى كه در مقابل طوفان دوام بيارى.
      امروز من در گوش شيطان زمزمه كردم: من خودِ طوفانم

12. Top | #222
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      والا اگه اعتماد به نفس بالایی ندارین اصلا سمت iq نرین چون زده میشین.من بعد تموم کردن الگو iq و برا تثبیت شروع کردم همشون اشکال زیاد دارن ولی خو iq الان بهترین کتاب بازاره شکی توش نیس.

13. Top | #223
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      من فقط غلطام پیدا میکنم با ایکیو و تیزبین شدن موقع خوندن
      ادامه میدم چون این راهیه که خودم انتخاب کردم...

صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 51415

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن