خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 30

موضوع: لغت و املا

1. Top | #16
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid80 نمایش پست ها
      آخه با چه منطقی لغت خارج از کتاب میدن قبلا هم گفتم، الگو و مهروماه مطابقت ندارن باهمما چیکار باید بکنیم؟
      فک کنم الگو خارج از محدوده کنکور باشه یکم (نقل قول یکی بچه ها)
      همون مهروماه کافیه. بدییش اینه تست نداره. سخته بدون تست یاد بگیری
      ___
      چه روشی بکار میبری؟
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      املا و لغت مصور تخته سیاه شاهین زاد چطوره؟
      واسه نظام جدید

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dean نمایش پست ها
      فک کنم الگو خارج از محدوده کنکور باشه یکم (نقل قول یکی بچه ها)
      همون مهروماه کافیه. بدییش اینه تست نداره. سخته بدون تست یاد بگیری
      ___
      چه روشی بکار میبری؟
      اگه نظام قدیمی هستی لغات ستاره دار رو بیش‌تر مرور کن چون ۷۰درصد تست های لغت از لغات ستاره دار(منبعش طبق گفته های استاد عبدالمحمدی)که هر کتاب نظام قدیمی داری لغات ستاره دار رو مشخص کرده اگه جدیدی بچه ها باید کمک کن بنده اطلاعی ندارم

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NVIDIA نمایش پست ها
      املا و لغت مصور تخته سیاه شاهین زاد چطوره؟
      واسه نظام جدید
      خیلی سبز از همه بهتره بعد نشرالگو (نظرشخصی)

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid80 نمایش پست ها
      آخه با چه منطقی لغت خارج از کتاب میدن قبلا هم گفتم، الگو و مهروماه مطابقت ندارن باهمما چیکار باید بکنیم؟
      کی لغت خارج از کتاب میده؟
      بیشتر تست های لغت کنکور از لغات ستاره دار کتاب درسی هست و تعداد کمی از لغات بدون ستاره کتاب...هیچ تستی توی کنکور از لغات خارج از کتاب نمیاد.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      کی لغت خارج از کتاب میده؟
      بیشتر تست های لغت کنکور از لغات ستاره دار کتاب درسی هست و تعداد کمی از لغات بدون ستاره کتاب...هیچ تستی توی کنکور از لغات خارج از کتاب نمیاد.
      منظورش همونه داداش
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      کی لغت خارج از کتاب میده؟بیشتر تست های لغت کنکور از لغات ستاره دار کتاب درسی هست و تعداد کمی از لغات بدون ستاره کتاب...هیچ تستی توی کنکور از لغات خارج از کتاب نمیاد.
      اشتباه لپی بود. لغات خارج از واژه‌نامه رو میگم....
      ماورای باورهای ما، ماورای بودن ها و نبودن های ما آنجا دشتی‌ست..فراتر از همه ی تصورات راست و چپ تو را آنجا خواهم دید.

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منظورش همونه داداش
      بله
      ماورای باورهای ما، ماورای بودن ها و نبودن های ما آنجا دشتی‌ست..فراتر از همه ی تصورات راست و چپ تو را آنجا خواهم دید.

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      میشه خود متن کتاب لغات سخت و مشکل از لحاظ املایی رو هایلایت کرد و تو جمله املا و ظاهرشونو به خاطر سپرد و هر چند وقت یه بار مرور کرد

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      لغت و املا از رو چی بخونم تستشو تضمینی بتونم بزنم؟

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها یه سیستم بگین واسه نشانه گذاری لغت های نسبتا مهم و مهمتر؟! هر چی لغت میبینم زیرش خط میکشم خسته شدم
      من خودم با سه علامت متفاوت نشانه گذاری میکنم. دفعات اول که میخونم لغاتی که کمی اهمیت بیشتری دارن رو با ماژیک رنگی میکنم تا از لغاتی که احتمال طرحشون خیلی کمه متمایز بشن(این دسته لغات به ندرت از بین لغات غیر ستاره دار انتخاب میشن). توی مرور اول(معمولا یه نفر ازم شفاهی میپرسه)کنار اون لغاتی که غلط جواب دادم یا بلد نبودم با خودکار قرمز نشان(علامت بی نهایت)میذاشتم(همینطور لغاتی که بلد بودم اما از سایر لغاتی که با ماژیک علامت زده بودم مهمتر بودن و احتمال طرحشون بالا بود) . اگه توی مرور های بعدی بازم با اون لغات مشکل داشتم همون علامت رو آبی میکردم. البته این روشو خودم از یکی از رتبه های مدرسمون یاد گرفتم و روش معمول و رایجی هست. البته مشخصه که شکل و رنگ علائمی متفاوته و اهمیت زیادی نداره ولی بهتره نوع علامت اول با دوتای بعدی متفاوت باشه چون معناش فرق داره و خیلی وقتا با اون دوتای دیگه با هم برای یک لغت استفاده میشن. وجود این نشانه ها توی آزمون های جامع و دوران جمع بندی که وقت نمیشه لغات زیادی بخونید، خیلی حس میشه.
      ویرایش توسط -SmS- : 23 خرداد 1399 در ساعت 01:28

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -SmS- نمایش پست ها
      من خودم با سه علامت متفاوت نشانه گذاری میکنم. دفعات اول که میخونم لغاتی که کمی اهمیت بیشتری دارن رو با ماژیک رنگی میکنم تا از لغاتی که احتمال طرحشون خیلی کمه متمایز بشن(این دسته لغات به ندرت از بین لغات غیر ستاره دار انتخاب میشن). توی مرور اول(معمولا یه نفر ازم شفاهی میپرسه)کنار اون لغاتی که غلط جواب دادم یا بلد نبودم با خودکار قرمز نشان(علامت بی نهایت)میذاشتم(همینطور لغاتی که بلد بودم اما از سایر لغاتی که با ماژیک علامت زده بودم مهمتر بودن و احتمال طرحشون بالا بود) . اگه توی مرور های بعدی بازم با اون لغات مشکل داشتم همون علامت رو آبی میکردم. البته این روشو خودم از یکی از رتبه های مدرسمون یاد گرفتم و روش معمول و رایجی هست. البته مشخصه که شکل و رنگ علائمی متفاوته و اهمیت زیادی نداره ولی بهتره نوع علامت اول با دوتای بعدی متفاوت باشه چون معناش فرق داره و خیلی وقتا با اون دوتای دیگه با هم برای یک لغت استفاده میشن. وجود این نشانه ها توی آزمون های جامع و دوران جمع بندی که وقت نمیشه لغات زیادی بخونید، خیلی حس میشه.
      سه تا نکته :
      اول اینکه خودمم عاشق علامت بی نهایت یا اینفینیتی هستم
      دوم روش جالبی بنظرم اومد
      سوم اینکه چرا از بین لغات غیرستاره دار به ندرت انتخاب میکنی؟ بنظرم انتخاب از لغات غیرستاره دار سخته خیلیاشون چندتا معنی سخت دارن

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فک کنم الگو خارج از محدوده کنکور باشه یکم (نقل قول یکی بچه ها)همون مهروماه کافیه. بدییش اینه تست نداره. سخته بدون تست یاد بگیری___چه روشی بکار میبری؟
      من همین الآنشم متاسفانه تست نمیزنمتا ماه پیش تست میزدم ولی الآن چون وقت ندارم الویتمو گذاشتم با خوندن لغتا فقط. الگو هم دارم نه مهروماه :/ روش خاصی ندارم اصلا، فقط همینجوری میخونم لغتارو. حالا از امشب میخوام از کانال دکتر ثبتی برای خوانش واژه ها استفاده کنم

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بچه ها یه چیز فوق العاده برا لغت که اگه استفاده کنید مطمین باشید هیچ تستی از زیر دستتون رد نمیشه:
      .
      .
      .

G5

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سه تا نکته :
      اول اینکه خودمم عاشق علامت بی نهایت یا اینفینیتی هستم
      دوم روش جالبی بنظرم اومد
      سوم اینکه چرا از بین لغات غیرستاره دار به ندرت انتخاب میکنی؟ بنظرم انتخاب از لغات غیرستاره دار سخته خیلیاشون چندتا معنی سخت دارن
      معنی هر کدوم از نشانه ها به ترتیب:
      ماژیک:لغاتی که اهمیت نسبتا بالایی در طرح تست دارن.
      بی نهایت قرمز:۱-لغات سخت که فراموش میشن یا چندین معنی دشوار دارن. ۲-لغاتی که اهمیت خیلی بالایی در طرح تست دارن.
      بی نهایت آبی:لغاتی که با وجود چند بار مرور باز فراموش میشن(خیلی سخت)
      منظورم از علامت دار نکردن اغلب لغات غیر ستاره دار، علامت اول(ماژیک) بود که مخصوص لغات با احتمال طرح تست زیاده و درصد خیلی خیلی کمی از لغاتی که تو کنکور طرح میشن غیر ستاره دار هستن. اما میشه با توجه به میزان سختی اون لغت علامت دوم یا سوم رو براش گذاشت.
      علامت اول از اون دوتا جداست. یعنی لازم نیست حتما لغتی علامت اول داشته باشه و بعد از اون علامت دوم و سوم بذارین. یه لغتی میتونه علامت اول نداشته باشه(یعنی احتمال طرحش کمه) ولی علامت های دوم یا سوم داشته باشه. البته علامت دوم و سوم پشت سرهم میان یعنی اگه لغتی سخته و یادتون میره(یا خیلی مهمه) علامت دوم و اگه باز هم تو مرور های بعدی یادتون رفت علامت سوم.
      ویرایش توسط -SmS- : 23 خرداد 1399 در ساعت 13:35

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن