خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

معرفی رمان های"من پیش از تو""من پس از تو"

"من پیش از تو" یک درام عشقی است دربارۀ مردی عاشق هیجان و زندگی، که در پی یک تصادف رانندگی تمام بدنش فلج می شود و ناچار است تا پایان عمر روی صندلی چرخدار بماند. دختر پرستاری که برای مراقبت از او وارد خانه می شود بطور اتفاقی می فهمد که او قصد دارد از طریق مرکزی در سوئیس، به طور قانونی دست به خودکشی بزند و در واقع برای شش ماه بعد وقت گرفته... دختر تمام سعی اش را می کند تا در این مدت او را دوباره به زندگی امیدوار کند...

این کتاب را **** مویس، نویسندۀ انگلیسی، در سال 2012 نوشته و در 480 صفحه توسط مریم مفتاحی به فارسی ترجمه شده است.

داستان، داستان تلخی است و نویسنده به خوبی رنجی را که چنین فردی متحمل می شود به خواننده منتقل می کند، تا جایی که به او در تصمیمی که گرفته حق می دهیم... اما آیا واقعاً خودکشی بهترین راه حل است؟ آیا به هیچ شکلی می توان در چنین شخصی انگیزۀ زندگی ایجاد کرد؟ آیا عشق می تواند بر چنین تصمیمی پیروز شود؟

"من پیش از تو" کتابی است که بیشتر آن را با چشمانی اشک آلود می خوانیم، اما نویسنده برای کاستن از تلخی داستان، رگه هایی از طنز را هم وارد قصه کرده که بسیار به جا و دلنشین است.

پا نویس خودم:من از رمان های عاشقانه خوشم نمیومد اصلن نمیتونستم باهمچین کتابایی رابطه برقرار کنم تااین که این کتابو خوندم به اصرار یکی از نزدیکان نمیتونم این کتابو توصیف کنم و بگم چیه و تاخودتون نخونین نمیفهمین نتونستم لینک دانلودشو پیداکنم و براتون بزارم ولی اگه تونستین حتمن بخونینش
      عالیه

جانم از آتشفشان ها گذر مي کند
      با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      و لبخند تو آن قدر بها دارد
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کتاب «پس از تو» (ادامه رمان «من پیش از تو» و از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز) نوشته **** مویز با ترجمه مریم مفتاحی، در 544 صفحه، با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 33000 تومان به بازار کتاب آمده است.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: لوسیا کلارک دختر پرستاری که درِ دنیای بزرگتری به رویش گشوده شده است، می‌رود تا زندگی را از سر بگیرد و آهنگی دیگر از بودنِ خویش بنوازد. لوسیا که اینک تحول عظیمی در او رخ داده است با تجربه جدیدی روبه‌رو می‌شود و شرایط به گونه‌ای رقم می‌خورد که یک بار دیگر در آزمون زندگی شرکت می‌کند و بر سر دوراهی می‌ایستد. در نهایت مجبور می‌شود انتخابش را بکند و این شاید بزرگترین تصمیم زندگی‌اش باشد که...

پانویس خودم: پس از تو ادامه من پیش از تو و خودم صرفن به این خاطر خوندمش که از من پیش ازتو خیلی خوشم اومده بود اما به نظرمن به خوبیه رمان اولی نیست و این شاید به خاطراینه که توقع داشتم تاثیری که من پیش از تو روی من گذاشت اینم بزاره!

با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      فک کنم کلیت طرح این داستان رو در یک فیلم هندی دیدم ... ریتک روشن شعبده بازی بود که به دلیل فلج بودنش مجبور شد پرستاری بگیره ... ایشواریارای پرستارش بود و همین ماجرای خودکشی برا اونم میخاست رقم بخوره ...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط The.Best.Name نمایش پست ها
      فک کنم کلیت طرح این داستان رو در یک فیلم هندی دیدم ... ریتک روشن شعبده بازی بود که به دلیل فلج بودنش مجبور شد پرستاری بگیره ... ایشواریارای پرستارش بود و همین ماجرای خودکشی برا اونم میخاست رقم بخوره ...
      فیلم اینم ساختن
      واقعن فوقالعادست این کتاب

با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      بعد کنکور لازم شد بخونمش پس

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)