خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

Smile معرفی خودمونی و دقیق رشته پزشکی...

سلام به همگی

نظام آموزش پزشکی عمومی شامل ۴ دوره است:

1- علوم پایه
      ۲- فیزیوپاتولوژی
      ۳- کارآموزی بالینی ( یا همون استاجری)
      ۴- کارورزی بالینی ( یا همون اینترنی)

الف ) علوم پایه: دوره ی نه چندان متبط با پزشکی اما بسیار مفید و پرسود برای دانشجوها ، در این دوره با مباحثی مثل دروس آناتومی ( تشریح جسد ؛) ، فیزیولوژی ، بافت شناسی ، باکتری شناسی و …. آشنا میشید.این دوره لذت بخش ترین و کم کار ترین دوره ی پزشکی هست.
      طول این دوره ۲ سال و نیم یا همون ۵ترم هست است که در پایان این دوره دانشجو در آزمونی شامل کلیه دروس این دوره شرکت می‌کند و در صورت موفقیت به دوره بعدی راه می‌یابد. ۲۰۰تا سوال میاد که باید ۱۰۰ تاشو درست جواب بدی … قبولی در این آزمون کار سختی نیست اما متاسفانه هر دانشجو حداکثر سه بار می‌تونه در این آزمون شرکت کنه، و خدایی نکرده اگر هر سه بار رو قبول نشه از دانشگاه اخراج میشه.
      ب)
      فیزیوپاتولوژی : در این مقطع تمام بیماری های داخلی رو به صورت تئوری می خونین ( دقت کنید ، بیماری های داخلی، یعنی مبانی بیماری های زنان یا اطفال یا جراحی یا چیزای ذیگه رو نمیخونین، فقط بیماری های داخلی).
      طول این دوره ۱سال است و طی آن دانشجو ضمن آگاهی از مبانی فیزیولوژیک ، با مکانیزم بیماریها و عوامل موثر در آنها به طریق تحلیل گرانه آشنا می‌شود و نشانه‌های بیماریها و تشخیص و درمان آنها را یاد می‌گیرد.
      ج ) کارآموزی بالینی (استاجری) :اینجا برای اولین بار به طور رسمی وارد بیمارستان میشین و همه ی کلاسا و درستون در بیمارستان و در بالین بیمار انجام میشه.
      شناخت آثار و علائم بیماریها از دیدگاه بالینی و آزمایشگاهی و بدست آوردن توانائی های لازم در به کار بردن اندیشه، استدلال و نتیجه گیری سریع در طراحی عملیات پیشگیری و درمان است.
      طول این دوره ۵ترم است.در پایان این دوره هم یک امتحان مثل امتحان پایان علوم پایه دارین.
      د
      ) کارورزی بالینی (اینترنی): در این مقطع دیگه واقعا واقعا پزشک میشین یعنی برای اولین بار حق امضا دارین و میتونین دارو تجویز کنین.
      طول دوره ۱۸ ماه است و هدف پرورش مهارتها، تقویت قدرت تصمیم‌گیری ، افزایش اتکاء به نفس و تکمیل پرورش اندیشه از طریق رویارویی مستقیم کارورز با مسائل بهداشتی ، درمانی و تقبل مسوولیت مستقیم امور بهداشتی، درمانی به عهده همه است.

وضعیت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر :
      ادامه تحصیل دانشجویان رشته پزشکی بعد از اتمام دوره پزشکی عمومی در دو مرحله امکان‌پذیر است:

الف ) ادامه تحصیل در رشته‌های تخصصی بالینی که داوطلب بعد از قبولی در امتحان پذیرش دستیاری سراسری کشور می‌تواند در رشته‌های تخصصی که در حال حاضر در داخل کشور ارائه می‌شوند ادامه تحصیل دهد.
      رشته‌های تخصصی بالینی در حال حاضر شامل ۲۳ رشته می‌باشد که عبارتند از : جراحی عمومی ،‌ جراحی مغز و اعصاب، جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپدی) ، جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی (ارولوژی) ، بیماریهای اعصاب، بیماریهای داخلی ، بیماریهای عفونی و گرمسیری ، بیماریهای قلب و عروق ، بیماریهای کودکان، بی‌هوش ، پزشکی اجتماعی، پزشکی هسته‌ای ، آسیب‌شناسی (پاتولوژی) ، پوست ، پزشکی فیزیکی و توان‌بخشی، چشم‌پزشکی ، پرتودرمانی (رادیوتراپی) ، پرتوشناسی تشخیصی (رادیولوژی) ، زنان و زایمان ، روان‌پزشکی، گوش و حلق و بینی ، پزشکی قانونی و طب کار می‌باشد.
      ب) ادامه تحصیل در رشته‌های علوم پایه ، فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی می‌توانند در تخصصهای علوم پایه پزشکی نظیر فیزیولوژی ، ایمونولوژی، ژنتیک، ویروس‌شناسی پزشکی، میکروب‌شناسی پزشکی ، انگل‌شناسی پزشکی، بیوشیمی ، آمار حیاتی و تغذیه نیز شرکت نمایند.

ارزوی بهترینها برای شما...
      ویرایش توسط 86ali.z : 23 خرداد 1397 در ساعت 11:15

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      کسی در مورد ارتوپتی و رادیوتراپی اطلاعات داره؟
      ارتوپدی فقط تو جراحی خلاصه میشه؟
      یه ارتوپد میتونه مثل ی فیزیو تراپ مرکز توان بخشی بزنه؟

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خیلی مفید بود مرسی

من اصلا نمیتونم حتی لحظه ای به رشته ی مقدس پزشکی فکر کنم!!!!

باروحیات من سازگارنیست بخصوص«آناتومی»

ایشالا کنکور96 همه ی دوستانی که به این رشته علاقه مندهستن به هدفشون برسن
      Başka bir dünyayam
      Ele dünyayam ki , orde ğem yox

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      [QUOTE=arslan_moghtada;1038892]کسی در مورد ارتوپتی و رادیوتراپی اطلاعات داره؟
      ارتوپدی فقط تو جراحی خلاصه میشه؟
      یه ارتوپد میتونه مثل ی فیزیو تراپ مرکز توان بخشی بزنه؟
      [/QUO

اطلاعات زیادی درباره ارتوپدی ندارم اما با توجه به تعریف این رشته ارتوپدی شاخه ای از جراحی است.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      خیلی خوب بود ممنون از تگتون

پ.ن: just pharmacy

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      mamnun babate shafaf sazi duste aziz
      +دعـــــا میڪــــنم دائمــــا خــــבا ڪمکم ڪـــن خواهشــــا ....دنیام بـــــــــــــــزرگــــــ ــــــــه
      +گفت:
      + بــــــرا رســـــیـבن بهش دو راه جـــــــلوته

+ پاشـــو بــــرنامه ڪـــارتو بچین یــــا بخوابـــــو خوابشـــــو ببین ...

ســــــــامــــــــان ویلــــــــــسون
      آهنگ بیـــــــــــتابـــــــــ ـــــــــــ

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خیلی خوب بود ممنون از تگتون

پ.ن: just pharmacy

خواهش میکنم

8. Top | #8
      Eve
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بسیار عالی و مفید بود .. ممنون از تگتون!
      .Well, here I am
      ?What are your other two wishes

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sogoliii نمایش پست ها
      بسیار عالی و مفید بود .. ممنون از تگتون!

خواهش میکنم

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      رشته پزشکی خیلی هم که میگن فکر نمی کنم سخت باشه
      خودم ورودی بهمن 95 ام ولی از خیلیا که میپرسم میگن اونجوری نیست که میگن
      نظر خودمم اینه که دوره علوم پایه و فیزیوپاتولوژِی اش سخته بقیه اش لذت بخشه و سختیش بخاطر ساعت کارشه

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من تازه ديدم تگ شده بودم توي اين تاپيك واقعا خيلي مفيد بود.
      قبلا بيشتر به دارو علاقه داشتم ولي چند وقتيه به پزشكي علاقم خيلي زياد شده و فك ميكنم با روحياتم بيشتر سازگاره
      اين تاپيك هم همون چيزي بود كه خيلي دنبالش بودم واقعا مرسي.
      بقيه دوستاني هم كه نديده بودن ميتونن استفاده كنن

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      ببخشید کسی میدونه آیا همه تخصص ها عمل جراحی دارند یا نه؟

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ozeiry نمایش پست ها
      ببخشید کسی میدونه آیا همه تخصص ها عمل جراحی دارند یا نه؟
      نه ندارن

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عالی بود خیلی دوست داشتم راجع به جزییاتش بدونم ولی حوصله تحقیق نداشتم ممنون که تگ کردید

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب الان من تقریبا مطمئن بودم میرم دندانپزشکی تا اینکه این تاپیک دوباره دو دلم کرد ... همچینم سخت نیست خب ... 3/5 سال خوندنه دیگه بقیش عملیه (ب جز تخصص)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن