خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات

10نکته بسیار آموزنده از ژاپنی ها

زلزله و سونامی وحشتناک ژاپن شوک بزرگی برای تمام دنیا بود و شاید تا ماهها اسم این کشور زیبا تداعی کننده ی سیل و خرابی باشد. اما در جریان آسیب هایی که از زلزله و سونامی ژاپن دامنگیر مردمش شد ژاپنی ها با شیوه های رفتاری مثبت درس هایی را به همگان آموختند که بازگو نمودن آنها نقطه عطفی خواهد بود بر ترویج گزینه های مثبت این فرهنگ ارزشمند و قابل تحسین ...
      fu1159.jpg
      1. آرامش

حتی یک مورد سوگواری شدید یا زدن به سروصورت هم دیده نشد. میزان تاثر و اندوه بطور خود بخود بالا رفته بود.

2. وقار

صفوف منظم برای دریافت آب و غذا. بدون هیچ حرف زننده یا رفتار خشن.

3. توانمندی

بعنوان نمونه معماری باورنکردنی بطوریکه ساختمانها به طرفین پیچ و تاب میخوردند ولی فرو نمی ریختند.

4. رحم و شفقت

مردم فقط اقلام مورد نیاز روزانه خود را تهیه کردند و این باعث شد همه بتوانند مقداری آذوقه تهیه کنند.

5. نظم

غارتگری دیده نشد. زورگویی یا از دست دیگران ربودن دیده نشد. فقط تفاهم بود.

6. ایثار

پنجاه نفر از کارگران نیروگاه های اتمی ماندند تا به خنک کردن دستگاهها ادامه دهند.

7. مهربانی

رستورانها قیمتها را کاهش دادند. یک خودپرداز بدون محافظ دست نخورده ماند. دستگیری فراوان از افراد ناتوان.

8. آموزش

از بچه تا پیر همه دقیقا میدانستند باید چکار کنند و دقیقا همان کار را کردند.

9. وسایل ارتباط جمعی

در انتشار اخبار بسیار خوددار بودند. از گزارشات مغرضانه خبری نبود. فقط گزارشات آرامبخش.

10. وجدان

هنگامی که در یک فروشگاه برق رفت، مردم اجناس را برگرداندند سرجایشان و به آرامی فروشگاه را ترک کردند.

موفق باشيد

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      مردم کشورمون هم خیلیاشون این خصوصیاتودارن اماعده ای برخلافش عمل میکنن که واقعانمایان ترازاون خیلی هاخودشونشون میده،به امیدروزی که تمام افرادکشورمون وجدان انسانی داشته باشن که امکانش وجودنداره

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این همه سال گفتیم مردم فلان کشور اینجور فلان کشو اونجور ..

پس کی خودمون .. کی نوبت خودمون میرسه

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به اين ميگن فرهنگ بي نظير
      اگه خيانت نكنيد هميشه موفق ميشيد
      خيانت قرار نيست كه هميشه تو روابط زناشويي يا دختر و پسر اتفاق بيافته
      همين كه بعضي به پدر و مادرشون ميگن ميرم درس بخونم و يهويي از تلگرام سر در ميارن يه نوع خيانت محسوب ميشه
      وقتي كه ميريم مدرسه و جسممون تو كلاس هست و روحمون يه جاي ديگه و يا نظم كلاس رو بهم ميريزيم هم خيانت به خودمونه و هم خيانت به همكلاسيامون
      اين ژاپني ها هم خيانت نكردن و موفق شدن
      موفق باشيد...!

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممکنه ما با شنیدن اسم کشور ژاپن یاد نظم و پشتکار مردمان این کشور بیفتیم و یا با شنیدن ایران غیرت و مهربونی و خونگرمی هموطنامون برامون تداعی بشه
      ولی خوب این ویژگی ها مرتبط به اغلب طیف جامعه است و ممکن است در افراد جامعه با درجه های متفاوتی دیده بشه و نباید تفکر سیاه و سفید داشته و در دو بازه مطلق ببینیم
      سعی نکنیم دائم از دیگران قدیس و اسطوره بسازیم و خودمون رو بکوبیم و فقط منفی ها رو ببینیم .
      بیایم ویژگی های خوب رو در خودمون تقویت کنیم و سعی کنیم صفات و رفتار بد رو از خودمون دور کنیم
      نه این که فقط حرف بزنیم!!
      شاید نظرم من با این تاپیک تناسب چندانی نداره !
      شروع کننده عزیز تاپیک اگه خواستی می تونی حذفش کنی تا تاپیکت خراب نشه.
      نمیترسم از اینکه تو مسیرم چندین بار شکست بخورم
      ترسم از اینه که بخوام بدون رویاهام به زندگی ادامه بدم.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      همه باید اول از خودشون شروع کنن
      اول از قانون های ساده وبعد پیچیده
      پ.ن:البته تو کشور ما از بس حق خوری میشه
      ادم دیگه رقبتی برای انجام قوانین نداره

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      من ک نمیتونم

صفوف منظم برای دریافت آب و غذا. بدون هیچ حرف زننده یا رفتار خشن.

رو تصور کنم

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ی بار یکی از دوستان ازم پرسید دوست داری کجا زندگی کنی. گفتم ژاپن. گفت چرت نگو جدی میپرسم. گفتم جدی گفتم. بعدش ی ازمون فک کنم 10 سالی گزاشت جلوم. این ازمون بر اساس پاسخت ب ده سوال ی کشوری ک بیشتری تطابق رو با جوابهات داشت رو میگفت. نتیجه واسه من شد "ژاپن". وقتی دوستم چپ چپ نگام میکرد بهش گفتم من ک گفتم ژاپن!
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن