خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 34
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

اراده و دیگر هیچ! !! مصاحبه کانون با رتبه 80 منطقه 3

گفت‌وگو با سارا باقرپور، رتبه‌ی 80 تجربی منطقه‌ی 3 از شهربابک
      سارا باقرپور سال 94 رتبه‌ی 7600 را به دست آورد اما با انگیزه‌ای مضاعف برای کنکور سال بعد تلاش کدر و توانست رتبه‌ی 80 را به دست بیاورد. این سخت‌کوشی مثال‌زدنی است.

رتبه‌ات در سال گذشته 7600 شد. با چه اراده‌ای دوباره تصمیم گرفتی یک سال دیگر برای کنکور بخوانی؟
      من همیشه شاگرد زرنگ بودم. سال آخر دایی‌ام از دنیا رفت و روحیه‌ام را از دست دادم و از دوستانم عقب افتادم. دوستانم همه قبول شدند اما من به‌ کم‌تر از هدفم قانع نبودم و تصمیم گرفتم یک سال دیگر درس بخوانم.
      آیا در سال 94 تلاش کم‌تری داشتی که می‌خواستی در کنکور 95 جبران کنی؟
      من بعد از آن اتفاق تلاشم را متوقف کردم و از همان پاییز که ترازهایم افت کرد و متوجه شدم که نمی‌توانم خودم را به دوستانم برسانم تصمیم گرفتم سال بعد دوباره در کنکور شرکت کنم.
      معدلت در سال سوم چند شد؟
      19.73
      درواقع دانش‌آموز خیلی خوبی بودی و انتظار بالایی از خودت داشتی. آیا خانواده‌ات پیشنهاد ندادند که همان سال اول انتخاب رشته کنی؟
      آن‌ها فکر خستگی من بودند اما وقتی مطمئن شدند که می‌توانم یک سال دیگر درس بخوانم تا آخر حمایتم کردند.

در مورد خانواده‌ات بگو.
      پدرم شغل آزاد دارد و مادرم پرستار است. برادرم دانشجوی کامپیوتر است و یک خواهر کوچک‌تر هم دارم که کلاس پنجم دبستان است. خانواده‌ام برای تحصیل من هر کاری از دستشان برمی‌آمد انجام دادند. در شهر ما هم رقابت شدیدی در زمینه‌ی تحصیل وجود دارد و همه از حمایت خانواده‌ی خود برخوردارند. درنتیجه ما هر سال در کنکور رتبه‌ی تک‌رقمی از شهرمان داریم.
      دوستانت چه واکنشی در مورد تصمیم دوباره‌ی تو برای کنکور داشتند؟
      چون همه منتظر نتیجه‌ی خیلی خوبی از من بودند درواقع غافلگیر شدند و همه پیشنهاد دادند که یک سال دیگر درس بخوانم.
      چند سال عضو کانون بودی؟
      من غیر از چهارم دبستان از سوم دبستان در آزمون‌ها شرکت کردم.
      تو یک کانونیِ پرسابقه هستی ولی قبول نشدی. چه شد که سال دوم هم در آزمون‌های کانون شرکت کردی؟
      من در سال چهارم در آزمون‌ها غیبت زیادی داشتم و وقتی نمی‌رسیدم درس بخوانم از ترس این‌که ترازم پایین بیاید در آزمون‌ها شرکت نمی‌کردم؛ اما امسال حتی اگر به مبحثی نمی‌رسیدم حتماً در آزمون شرکت می‌کردم.
      بعضی از دانش‌آموزان معتقدند رفتن به مدرسه وقت و انرژی آن‌ها را می‌گیرد. آیا درس خواندن در سال دوم آسان‌تر است؟
      به نظرم سال دوم سخت‌تر بود و فشار روحی و روانی بیش‌تری را تحمل می‌کردم. نگران بی‌نظمی در برنامه‌ام بودم و برای این‌که ذهنم آشفته نشود از مشاور استفاده کردم. درنهایت درس خواندن هنگام دانش‌آموزی خیلی راحت‌تر است؛ زیرا معلم‌ها همیشه در کنار دانش‌آموز هستند. ممکن است سال بعد کتاب‌ها تغییر کنند و این‌ها همه کار را سخت‌تر می‌کند.
      با وجود چنین فشاری چه انگیزه‌ای به تو کمک می‌کرد که ادامه بدهی؟
      وقتی به هدفی که به خاطر آن رشته‌ی تجربی را انتخاب کرده بودم فکر می‌کردم انگیزه پیدا می‌کردم.
      آیا سال دوم میزان تلاشت را هم تغییر دادی؟
      بله؛ تلاشم خیلی زیاد شد. امسال تمام تفریحاتم را کنار گذاشتم و حتی روز 13 فروردین هم بیرون نرفتم. من از شهریور درس خواندن را شروع کردم.
      در مورد منابع درسی‌ات چه تصمیمی گرفتی؟
      من یک‌سری منابعم را عوض کردم و در کلاس‌هایی که لازم بود برای تقویت درسی شرکت کردم. به طور مثال برای زبان اهمیتی قائل نبودم ولی سال دوم به کلاس زبان رفتم. اوایل 20 درصد می‌زدم اما به 90 درصد هم رسید.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کجا قبول شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamidshams نمایش پست ها
      کجا قبول شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      پزشکی نیمسال دوم شیراز

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اولا کارش قابل تحسینه احسنت
      بعد خداروشکر یه مصاحبه کانون رو دیدم بدون اسم بردن از کتاب های گل و منگولیشون
      ﺑﮑـــــﻮﺵ ﺁﻧﮕﻮﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﯽ...

ﮐﻪ ﺍی ﮐﺎﺵ

ﺗﮑﻪ ﮐﻼﻡ ﭘﻴﺮی ﺍﺕ ﻧﺒﺎﺷــﺪ...!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      چ عالی
      ب ادم انگیزه میده
      Is the end of all the endings?
      My broken bones are mending

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      معدلش 19/73 بوده :/
      خیلی کار عجیبی هم انجام ندادن
      خودشون هم گقتن همیشه زرنگ بودن ..

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      خب اراده معادله ايه كه هميشه جواب داده /

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh.jb نمایش پست ها

گفت‌وگو با سارا باقرپور، رتبه‌ی 80 تجربی منطقه‌ی 3 از شهربابک
      سارا باقرپور سال 94 رتبه‌ی 7600 را به دست آورد اما با انگیزه‌ای مضاعف برای کنکور سال بعد تلاش کدر و توانست رتبه‌ی 80 را به دست بیاورد. این سخت‌کوشی مثال‌زدنی است.

رتبه‌ات در سال گذشته 7600 شد. با چه اراده‌ای دوباره تصمیم گرفتی یک سال دیگر برای کنکور بخوانی؟
      من همیشه شاگرد زرنگ بودم. سال آخر دایی‌ام از دنیا رفت و روحیه‌ام را از دست دادم و از دوستانم عقب افتادم. دوستانم همه قبول شدند اما من به‌ کم‌تر از هدفم قانع نبودم و تصمیم گرفتم یک سال دیگر درس بخوانم.
      آیا در سال 94 تلاش کم‌تری داشتی که می‌خواستی در کنکور 95 جبران کنی؟
      من بعد از آن اتفاق تلاشم را متوقف کردم و از همان پاییز که ترازهایم افت کرد و متوجه شدم که نمی‌توانم خودم را به دوستانم برسانم تصمیم گرفتم سال بعد دوباره در کنکور شرکت کنم.
      معدلت در سال سوم چند شد؟
      19.73
      درواقع دانش‌آموز خیلی خوبی بودی و انتظار بالایی از خودت داشتی. آیا خانواده‌ات پیشنهاد ندادند که همان سال اول انتخاب رشته کنی؟
      آن‌ها فکر خستگی من بودند اما وقتی مطمئن شدند که می‌توانم یک سال دیگر درس بخوانم تا آخر حمایتم کردند.

در مورد خانواده‌ات بگو.
      پدرم شغل آزاد دارد و مادرم پرستار است. برادرم دانشجوی کامپیوتر است و یک خواهر کوچک‌تر هم دارم که کلاس پنجم دبستان است. خانواده‌ام برای تحصیل من هر کاری از دستشان برمی‌آمد انجام دادند. در شهر ما هم رقابت شدیدی در زمینه‌ی تحصیل وجود دارد و همه از حمایت خانواده‌ی خود برخوردارند. درنتیجه ما هر سال در کنکور رتبه‌ی تک‌رقمی از شهرمان داریم.
      دوستانت چه واکنشی در مورد تصمیم دوباره‌ی تو برای کنکور داشتند؟
      چون همه منتظر نتیجه‌ی خیلی خوبی از من بودند درواقع غافلگیر شدند و همه پیشنهاد دادند که یک سال دیگر درس بخوانم.
      چند سال عضو کانون بودی؟
      من غیر از چهارم دبستان از سوم دبستان در آزمون‌ها شرکت کردم.
      تو یک کانونیِ پرسابقه هستی ولی قبول نشدی. چه شد که سال دوم هم در آزمون‌های کانون شرکت کردی؟
      من در سال چهارم در آزمون‌ها غیبت زیادی داشتم و وقتی نمی‌رسیدم درس بخوانم از ترس این‌که ترازم پایین بیاید در آزمون‌ها شرکت نمی‌کردم؛ اما امسال حتی اگر به مبحثی نمی‌رسیدم حتماً در آزمون شرکت می‌کردم.
      بعضی از دانش‌آموزان معتقدند رفتن به مدرسه وقت و انرژی آن‌ها را می‌گیرد. آیا درس خواندن در سال دوم آسان‌تر است؟
      به نظرم سال دوم سخت‌تر بود و فشار روحی و روانی بیش‌تری را تحمل می‌کردم. نگران بی‌نظمی در برنامه‌ام بودم و برای این‌که ذهنم آشفته نشود از مشاور استفاده کردم. درنهایت درس خواندن هنگام دانش‌آموزی خیلی راحت‌تر است؛ زیرا معلم‌ها همیشه در کنار دانش‌آموز هستند. ممکن است سال بعد کتاب‌ها تغییر کنند و این‌ها همه کار را سخت‌تر می‌کند.
      با وجود چنین فشاری چه انگیزه‌ای به تو کمک می‌کرد که ادامه بدهی؟
      وقتی به هدفی که به خاطر آن رشته‌ی تجربی را انتخاب کرده بودم فکر می‌کردم انگیزه پیدا می‌کردم.
      آیا سال دوم میزان تلاشت را هم تغییر دادی؟
      بله؛ تلاشم خیلی زیاد شد. امسال تمام تفریحاتم را کنار گذاشتم و حتی روز 13 فروردین هم بیرون نرفتم. من از شهریور درس خواندن را شروع کردم.
      در مورد منابع درسی‌ات چه تصمیمی گرفتی؟
      من یک‌سری منابعم را عوض کردم و در کلاس‌هایی که لازم بود برای تقویت درسی شرکت کردم. به طور مثال برای زبان اهمیتی قائل نبودم ولی سال دوم به کلاس زبان رفتم. اوایل 20 درصد می‌زدم اما به 90 درصد هم رسید.

من قصد بی ارزش نشان دادن کارشو ندارم
      اصلا همچین فکری نکنید
      محمد فاضلی از 12000سال94به271سال95رسید
      اینم مصاحبه ایشون
      http://forum.konkur.in/thread46728.html
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط new boy نمایش پست ها
      معدلش 19/73 بوده :/
      خیلی کار عجیبی هم انجام ندادن
      خودشون هم گقتن همیشه زرنگ بودن ..
      دقیقا ازسوم دبستان توکانون بودن یعنی ازسوم دبستان داشت یادمیگرفت کنکورچیه،اماماسال کنکورمون هم متوجه نشده بودیم سال بعدش کم کم متوجه شدیم!البته تلاششون قابل تحسینه ان شاءالله موفق باشن
      ویرایش توسط علی.. : 21 آذر 1395 در ساعت 16:34

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط علی.. نمایش پست ها
      دقیقا ازسوم دبستان توکانون بودن یعنی ازسوم دبستان داشت یادمیگرفت کنکورچیه،اماماسال کنکورمون هم متوجه نشده بودیم سال بعدش کم کم متوجه شدیم!البته تلاششون قابل تحسینه ان شاءالله موفق باشن
      سلام بر علی جان ..
      دلتنگت بودیم حاجی

با حرفات موافقم ....

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط new boy نمایش پست ها
      سلام بر علی جان ..
      دلتنگت بودیم حاجی

با حرفات موافقم ....
      سلام من بیشتر

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هرسال کلی از این افراد داریم سعی کنید سال دیگه شما یکی از این افراد باشید ( این افراد لذت موفقیت رو بیشتر میچشن چون یه بار مزه شکست رو چشیدن )

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh.jb نمایش پست ها
      پزشکی نیمسال دوم شیراز
      اهان پس هم دانشگاهیمه سال دیگه

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط PO_OUYa نمایش پست ها
      هرسال کلی از این افراد داریم سعی کنید سال دیگه شما یکی از این افراد باشید ( این افراد لذت موفقیت رو بیشتر میچشن چون یه بار مزه شکست رو چشیدن )
      یکیش هم سال دیگه منم

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن