خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

Post چند نکته مهم و ساده پیرامون تند خوانی

چند نکته مهم و ساده پیرامون تند خوانی ؛

مکث ها و توقف های چشمان خود را هنگام مطالعه ی سطور کاهش دهید ؛

این همان تمرکز های لحظه ای بر روی حروف و واژه هاست. ما هنگام خواندن هریک از سطر های یک متن چشمان خود را به صورت جهشی به جلو حرکت میدهیم. به هر میزان که این مکث ها و جهش ها را کاهش دهیم، سرعت خواندنمان هم افزایش می یابد. تعداد این مکث ها در افراد کند خوان به هفت بار در هر سطر میرسید که میتوانید ان را به سه بار کاهش دهید ...

هیچگاه به عقب باز نگردید ؛
      اغلب افراد عادت کرده اند هنگام مطالعه به عقب باز گشته و واژه ها یا قسمت هایی از متن را که به خوبی متوجه نشده اند را باز خوانی کنند، این کار فقط سرعت مطالعه ی شما را کاهش میدهد. شما میتوانید با مطالعه ی تکمیلی قسمت هایی را که به درستی متوجه نشده اید بخوانید، شاید با خودتان فکر کنید که مطالعه ی مجدد متن نیز وقت گیر است، اما ثابت شده که بازگشت مکرر به عقب برای درک قسمت های درک نشده، خیلی وقت گیر تر از مطالعه به روش تند خوانی است ...

با صدای بلند مطالعه نکنید ؛

بعضی از افراد عادت کرده اند با صدای بلند مطالعه کنند، و به خود چنین تلقین میکنند که اینطور بهتر یاد میگیرند ، اما واقعیت این است که سرعت ادا کردن و صحبت کردن بسیار کمتر از ظرفیت یادگیری شماست. در فرآیند مطالعه میبایست فقط چشم ها و مغز درگیر باشند. سرعت قوه ی بینایی شما بسیار بیشتر از تکلم شماست. بنابراین از تلفظ حروف و واژه ها حین مطالعه خودداری کنید ...

پیوسته شاد و موفق و پیروز باشید
      یاعلی(ع)

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سجاد من عادت دارم زمزمه کنم حین مطالعه و چندبار فقط با چشم خوندم حسه میکنم خوب نیس.
      اخه من میخونم و هر پاراگرافو برا خودم توضیح میدم مثه معلم.به نطرت چی کنم؟؟
      بعد کند هم پیش میرم.اعصابم میرزه بهم این موضوع @8mit8
      ﺑﮑـــــﻮﺵ ﺁﻧﮕﻮﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﯽ...

ﮐﻪ ﺍی ﮐﺎﺵ

ﺗﮑﻪ ﮐﻼﻡ ﭘﻴﺮی ﺍﺕ ﻧﺒﺎﺷــﺪ...!

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_MhD نمایش پست ها
      سجاد من عادت دارم زمزمه کنم حین مطالعه و چندبار فقط با چشم خوندم حسه میکنم خوب نیس.
      اخه من میخونم و هر پاراگرافو برا خودم توضیح میدم مثه معلم.به نطرت چی کنم؟؟
      بعد کند هم پیش میرم.اعصابم میرزه بهم این موضوع @8mit8
      در کل بهتره که مطالعه صرفا با چشم باشه بنا به همون دلایلی که بالا گفته شد
      ولی خب این وسط واسه یه سری افراد استثنا هم وجود داره مثل شما و یا حتی خودم
      منم از قبلاها (دوره راهنمایی) دیگه عادت کردم و صرفا با چشم نمیتونم مطالعه کامل و دقیقی داشته باشم و ... ، از این بابت نگران نباش

برای تند خوانی هم به نظرم همین موارد مطرح شده بالا رو عملیاتیشون کن و حین مطالعه زیادی وسواس به خرج نده

موفق باشی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن