خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات

ایا تحلیل آزمون به درد میخوره؟!

کی آزمون تحلیل شه ؟!بعد آزمون یا هفته ی دیگر

و اینکه آیا شما آزمون هارو نگه داشتید؟! مثلا مال سال سوم .فقط نکات رو مرور میکنید یا دوباره میزنید؟!

2. Top | #2
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      Up

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط احمدیا نمایش پست ها
      کی آزمون تحلیل شه ؟!بعد آزمون یا هفته ی دیگر

و اینکه آیا شما آزمون هارو نگه داشتید؟! مثلا مال سال سوم .فقط نکات رو مرور میکنید یا دوباره میزنید؟!
      سلام

به تاپیک زیر مراجعه کنید ؛

http://forum.konkur.in/thread48819.html

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تحلیل آزمون آیا؟؟

سلوم
      شما تحلیل آزمون می کردید؟ می کنید؟؟
      روشتون برای تحلیل آزمون چیه؟
      ممکنه جمعه بعد آزمون وقت نکنم آزمونو تحلیل کنم یا بخوام استراحت کنم به نظرتون ارزششو داره شنبه بعدشو کامل بزاریم برای تحلیل آزمون؟
      دو چیز است که نمی میرد: دوستی، مرگ

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      سه تا پست می زارم ک مربوط به تحلیل آزمونه
      از کانال(rahe_bartar) با مدیریت رتبه های برتر کنکور هست

امیدوارم مفید باشه براتون
      ویرایش توسط _Sorena_ : 16 مهر 1396 در ساعت 03:29

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      تحلیل آزمون ۱

میخوایم به یکی از مهم ترین دغدغه های کنکوری ها و مخصوصا پشت کنکوری ها بپردازیم ...
      چرا با اینکه ساعت مطالعه ام رو افزایش دادم باز هم پیشرفتی نکردم ؟؟!؟
      چرا هرچقدر تست میزنم یا هرچقدر میخونم باز هم نتیجه نمیگیرم ؟؟ اگه اینا سوالات شما هم هست با ما باشید ...

خب اول بیاید اینجوری به موضوع نگاه کنیم که شما قراره ترازتون بشه 8500 ولی یکسری از اشتباهات و نزده هایی که توی آزمون دارید مانع از این امر میشه !
      حالا اگه این اشتباهات برطرف بشه شما ترازتون افزایش پیدا میکنه و به اون حدی که مدنظرتونه نزدیک تر میشه .
      این شد کل کاری که قراره بکنید ...

❓ حالا سوال مهم اینه که این اشتباهات رو چجوری پیدا کنیم و چجوری برطرف کنیم ؟!؟
      ☝️ می رسیم به موضوع اصلیمون یعنی ((تحلیل آزمون)) .
      این تحلیل اون چیزی که خیلی ها فکر می کنند نیست و حتی میتونم با اطمینان بالا بگم که حتی اطلاع ندارند چجوری باید اینکارو بکنن !
      خیلی ها فکر میکنن که تحلیل یعنی اینکه بعد از آزمون بیاین سوالا رو نگاه کنن و جواب اون سوالایی رو که غلط زدن یا نزدن رو ببینن و برن ❗️
      متاسفانه باید خدمتتون عرض کنم که سخت در اشتباهید
      اگر که بخوایم همه چیزهایی که داخل این تحلیل نهفته هستش رو کامل بگیم شاید دو ماه باید هر شب برای شما پست آموزشی بذاریم !
      ولی خب میتونیم در حدی برای شما این معقوله رو توضیح بدیم تا یاد بگیرید و بقیه مسیر رو خودتون طی کنید ....

تحلیل یعنی تا یک شنبه بعد از آزمون دفترچه سوالات هنوز دستت باشه
      حالا این موضوع که با این دفترچه قراره تو این مدت چیکار کنیم رو براتون داخل یک پست جداگانه فردا شب توضیح میدیم .‌

ویرایش توسط _Sorena_ : 16 مهر 1396 در ساعت 03:02

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      تحلیل آزمون قسمت۲

♨️خب در ادامه پست دیشب قرار شد به یه سوال مهم کنکوری های پاسخ بدیم :
      چرا با افزایش ساعت مطالعه باز هم پیشرفت نمیکنم ؟!؟

☝️ خدمتتون عارض شدم که وقتی این وضعیت پیش میاد یعنی شما یه جای کارتون داره میلنگه
      و گفتیم که این لنگ رو باید تو یه ارزیابی از خودمون پیدا کنیم .
      خب حالا این ارزیابی کجا صورت میگیره ؟ معلومه دیگه سر آزمون .... اصلا هدف اصلی از آزمون شرکت کردن همین ارزیابیه !
      و قرار شد که ما با توجه به این تفاسیر تحلیل آزمون رو جدی تر بگیریم و به صورت -صحیح-انجام بدیم .
      حالا میخوایم به صورت خلاصه و مفید ( همونطور که گفتم وقت و جاش نیست که بخوایم کامل بگیم براتون برای همین سعی میکنم نکات مهم رو براتون ذکر کنم ) ببینیم که این روش صحیح چیه ؟

*** بسم الله الرحمن الرحیم : همیشه اولین طراحی که فحش های جانگداز بچه ها نسارش میشه طراح تست لغته ! آخه یکی نیست بهش بگه عزیز من این چه تستیه که برای شروع آزمون گذاشتی ؟؟
      کار اونجا بدتر میشه که تست یه مقدار مشکل فنی هم داشته باشه ( دوستانی که تجربه کنکور 95 رو دارن خوب میدونن چی میگم ) !
      برای این تست ما توی آزمون سه حالت میتونه پیش بیاد : 1- درست پاسخ دادیم 2- اشتباه پاسخ دادیم یا اینکه 3- نزدیم .

ما با هر سه نوع کار داریم .... البته با سوال هایی که درست زدیم زیاد کار خاصی نداریم .
      ممکنه بعضی از سوال هایی که درست زدیم سر آزمون مقداری سخت حل شده باشن یا اینکه شک داشتیم موقع حل کردنشون و یا حتی سوال قشنگی بوده و بخوایم این سوال رو برای خودمون بنویسیم . بد نیس برای این سوال ها یه نگاه به پاسخ تشریحی آزمون داشته باشیم .

** کار اصلیمون با سوال های نزده و غلطه .
      تو اولین مرحله بررسی این سوالا باید دلیل نزدن یا غلط زدن رو پیدا کنیم .
      واضحه که دلایل غلط زدن متنوع تر و بیشتر از نزدنه .
      دلیل ها رو باید برای خودمون دسته بندی کنیم . مثل شک داشتن ، کم دقتی ، یادگیری ناقص ، دشوار بودن سوال و ... .

خب مرحله مهم بعدی اینه که دلیلِ این دلیل رو پیدا کنیم....
      مثلا بریم ببینیم که چرا توی این تست شک داشتیم ؟ چرا اون تست رو نتونستیم حل کنیم ؟
      به این نکته هم حتما توجه کنید که به طور کلی اشکالاتی که اینجا پیدا میشن نشون دهنده این هستن که یه نقصی در حداقل یکی از این مراحل وجود داره :
      1.مرحله سر آزمون 2. مرحله مطالعه در منزل.
      اینجاست که کلید حل مشکل رو میتونیم پیدا کنیم .

اگر که تو مرحله اجرای آزمون مشکل داشته باشیم باید بریم اول راجع به آزمون دادن و اینکه چجوری یه آزمون صحیح بدیم اطلاعاتمون رو تکمیل کنیم . به طور مثال میتونیم تکنیک های مدیریت زمان ، تکنیک های شناسایی انواع سوال ساده و وقت گیر و ... اشاره کنیم .
      و اگر که مشکل ما تو مرحله مطالعه در منزل باشه باید شیوه مطالعه ای که داریم رو اصلاح کنیم .

ویرایش توسط _Sorena_ : 16 مهر 1396 در ساعت 03:01

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      تحلیل آزمون ۳

خب در ادامه با یه مثال براتون توضیح میدم روش صحیح تحلیل ازمون رو ...

**** شنبه ( 4 شهریور ) داشتیم با یکی از کنکوری های عزیز این تحلیل رو انجام میدادیم !
      نه اغراق میکنم و نه خالی بندیه ولی تو مدت ۲ و نیم ساعت که باهم بودیم کلا تونستیم 6 تا سوال رو بررسی کنیم !!! ( 3 تا سوال لغت و املا ، 1 سوال قرابت و 2 تا سوال ریاضی ) . حالا خودتون حساب کنید که 180 تا سوال کل آزمون چقدر زمان نیاز داشتن !!
      تو همین مثال براتون دقیق تر وارد تحلیل میشیم تا موضوع رو بتونید به خوبی درک کنید ..

رفیق کنکوریمون سوال اول رو درست زده بود .
      ولی وقتی بهش گفتم که دوباره حل کنه فهمیدم که یه جورایی از اون سوال هایی بوده که با خوش شانسی تونسته درست بزنه چونکه تو مسیر حل یکم میلنگید
      اولین اشکالی که توی همین سوال براش پیدا کردیم این بود که مسیر حل سوال رو خوب نمیدونست .
      مثلا اول صورت سوال رو میخوند و بعد مستقیما میرفت سراغ گزینه ها که کار اشتباهیه !
      ☝️قبل پرداختن به گزینه شما باید معنی اون لغاتی که توی صورت سوال اومده رو توی ذهنتون یه مروری بکنید و بعد برید سراغ گزینه ها چون اینجوری ممکنه تو دامی که طراح برای شما در نظر گرفته بیفتید و شما رو از مسیر اصلی به گونه ای منحرف کنه که معنی اون واژه ای که بلد بودید رو هم دیگه بلد نباشید
      ⛔️ تو قدم بعدی موقع حل سوال فهمیدم که از بین معانی واژه (تیمار) فقط یک معنی رو حفظه . که این هم کار اشتباهیه و باید تمام معانی مختلف یک واژه رو در سطح کتاب درسی حفظ باشیم ( این رو تست های کنکور میگه نه من ! ) .
      اشکال سومی که از این سوال پیدا کردیم این بود که روی معنی واژه (گران جان) مقداری شک داشت که به این معنا هستش که موقع مطالعه به این واژه توجه کافی نکرده بوده . حالا مقداری ریزتر شدیم و دیدیم که این گران جان از لغات (متن)کتاب درسی هستش که آخر کتاب نیس و توی قسمت پایانی یک درس تو بخش (آورده اند که ) اومده بوده . خب اینجا یکی دیگه از اشکالات مطالعاتیش رو پیدا کردیم و اون این بود که به لغات داخل متن کتاب درسی به اندازه سایر لغات انتهای کتاب توجه نمیکرده . که این هم کار اشتباهیه !

⭕️ هر سه تا این اشکالات مربوط به مرحله مطالعه در منزل بودن .
      با توجه به تجربه ( و درس عبرتی ) گرفته شده از این سه تا اشکال قرار شد روش مطالعه اش رو اصلاح کنه ...
      این یعنی این دانش آموز مطمئنا بعد از اینکه دو سه تا آزمون همینکارو انجام بده دیگه توی تست های لغت قطعا هیچ مشکلی نخواهد داشت
      پس هدفمون شد، اصلاح روش مطالعه

دیگه وارد تست های بعدی ( مثل تست املا که دیدیم تو املای واژه های (صبا) و (سبا) و (حذر) و (حضر) مشکل داره و این یعنی که باید روی کلمات دارای تشابه املایی بیشتر تمرکز کنه و ... ) نمیشم
      و امیدوارم تا اینجا فهمیده باشید که اصل کار از چه قراری هستش .
      می بینید به همین سادگی ! 3 تا اشکال روش مطالعاتی اونم از یه تست لغت که توی آزمون ( حالا نمیدونم چجوری ولی ! ) درست پاسخ داده شده بود

***واقعا چنین تحلیلی حوصله و وقت و مهم تر از همه این ها یه دانش کافی نیاز داره . ولی نتیجه ای که از این تحلیل میگیرین ارزش اینهمه انرژی رو داره .
      همیشه خستگی ناپذیر باشید ...

ویرایش توسط _Sorena_ : 16 مهر 1396 در ساعت 03:08

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تحلیل نکردی ازمونت بی ارزش بوده درهمین حد بگم فقفط

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تحلیل آزمون بدرد چی میخوره؟

سلام من آزمونمو تحلیل کردم و نکاتشو نوشتم خب الان این نکات چه بدردم میخوره و اینکه چجوری باید از این نکات استفاده کنم؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      جلل الخالق ((:

همین تاپیکان ظهور امام زمانو عقب میندازن...
      بهتر است برای چیزی که هستی مورد
      نفرت باشی
      تا اینکه برای چیزی که نیستی
      محبوب باشی

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      😅😅😅

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خب مهم همون نکته هاس ،بعدا دوباره باید مطالعه کنین.سوالاتی که یاد نداشتین آخر هفته دوباره باید مرور کنین تا بمونه تو ذهنتون

15. Top | #15
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ازمونای بعد برای مرور استفاده کنید .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن