خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چالشهای زيبا

سلام.من خيلي موقعها يه چالشهاي خوبي به ذهنم ميرسه که ميتونه خيلي مفيد باشه...

دوست دارم بقيه هم بخونن و درحد امکان بهش عمل کنن...

خوشحال ميشم اين چالشها تو فرهنگ مردممون همه گيربشه...[emoji253] [emoji253] [emoji253]

شمام اگه چالش مفيدي!داشتيد ميتونيد اينجابه اشتراک بذاريد...

ولطفا يه نکته اي!پستهاروفقط درصورتي لايک کنيد که تصميم داريد اونو انجامش بديد که ازروي تعداد تشکرها بتونيم،بفهميم که چقدر گسترش پيداکرده.ممنون.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سلام به شما [emoji253] [emoji253]

چند تا چالش مفيد:[emoji652] [emoji652] [emoji652]

[emoji637] بيايد هرچندوقت يک بار يک صفت بدمون رو کناربگذاريم .[emoji736] [emoji736]

خيلي از ماها تاحالا زيادتلاش کرديم .ولی درانتها برگشتيم سر خونه اولمون.وياحداقل به اون نتيجه ای که دلخواهمون بوده نرسيديم.[emoji20] [emoji20] [emoji20]

حالابيايد مثل خيلی ازآدمهای ديگه دوباره شروع کنيم.اينبار بااراده وقدرت بيشتر.[emoji123] [emoji123]

خيليامون صفت "غيبت کردن"رو درخودمون داريم.[emoji48] [emoji83]

و الان ديگه نميخوايم اين صفت درما باشه.پس سعی کنيد حذفش کنيد.[emoji30] [emoji31]

حرف من اينه قصدم اجبارنيست .چون اينکار بازور واجبار پيش نميره.[emoji4] [emoji4]

ولی خب حالا که شرايطش پيش اومده همين حالا شروع کنيد.شروع کنيد تايک روز به جايی برسید که ديگران شما رو برای هم مثال بزنن وبشيد يک انسان دوست داشتنی[emoji7] [emoji7] [emoji7]

زيباست ودرعين حال خيليم خوب.[emoji171] [emoji172] [emoji173] [emoji170] [emoji169]

ممکن هست که باخودتون بگيدخيلی چيزا هست که بايد توی جامعه درست بشه .ولي بهتره بدونیم جامعه خود ماهستيم.[emoji68] [emoji65] [emoji65] [emoji67]

ما ،من، شما،وهمه باهم ميشيم يک جامعه .پس اگر هرکس ازخودش شروع کنه.يک روز جامعه هم درست ميشه.[emoji108] [emoji108]

پس لطفا بياييد ازهمينجا ،ازخودمون شروع کنيم.[emoji120] [emoji120] [emoji120]

شايد اين صفت ازنظرتون خيلی مهم و مضر نباشه ولی برای آغازکار بد نيست.[emoji6] [emoji6]

البته درآينده ميتونید صفاتی رو که فکرميکنید بدترهستن ودوست دارید سريعترازوجودتون حذف بشه داخل اين متن جايگزين کنيدوبعد بفرستيد.[emoji95] [emoji95] [emoji95]

پس اگر دوس دارید همزمان بامن شروع کنيد.همين امروز.من نميدونم کی ممکنه اين پيام رو بخونید ولی اونروز امروز شماخواهد بود.[emoji134] [emoji134] [emoji134]

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

[emoji638] گاهی اوقات ممکن است به تفريح يامسافرت برويد.[emoji594] [emoji595] [emoji592] [emoji593] [emoji258] [emoji267] [emoji253] [emoji260] [emoji267]

لطفا هرمکانی را که برای تفريح انتخاب ميکنيد.ازطبيعتش لذت ببريد و به هيچ وجه درآن مکان زباله ای نريزيد تا نفربعدی هم به ميزان شما ازآنجا وزيباييش لذت ببرد.شايد فرزند خود شما.[emoji497] [emoji498] [emoji499]

و اگر ديدیدکه کسی دارد اينکاررا انجام ميدهد لطفا به او يک تذکرکوچک بدهيد.[emoji121] [emoji121] [emoji112]

وخيلی بهتر ميشود اگر ...[emoji637]

يک بسته از پلاستيک زباله های رول که خيلی هم هزينه ای ندارد همراه داشته باشيد که اگرخودتان يا ديگران در طبيعت به آن نيازداشتيد راحت ازآن استفاده کنید.[emoji736] [emoji736] [emoji736]

ويااگرفرصت بيشتری داشتید و وسيله ی نقليه تان هم گنجايش کافی را داشت ،برای تفريح کمی زباله های اطراف را جمع کنيد.[emoji268] [emoji267] [emoji263] [emoji269] [emoji255] [emoji254]

بعدازاين کارطبيعت را عاری از زباله تصورکنيد وازکاری که آن روز انجام داده ايد لذت ببريد.[emoji173] [emoji173] [emoji173]
      ویرایش توسط azam1011 : 10 آذر 1395 در ساعت 13:52

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

[emoji639] اين چالش کار خيلی سختی نيست.البته برای کسانی که توانش،را داشته باشند..[emoji41] [emoji41]

لطفاتعدادی دفترنقاشی،مدادرنگي،کتاب،ع روسک ياهرچيز ديگری که فکر ميکنيد ميتواند يک کودک رو خوشحال کند...داخل اتومبيلتان ،خانه تان و ياشايد کيف اداره تان همراه داشته باشيد.[emoji422] [emoji404] [emoji424] [emoji425]

و هرزمان با دوکودک نيازمند ياچند کودک کار برخوردکرديد؛
      هديه هايی را که برايشان کنارگذاشتيد،به آنها بدهيد.[emoji64] [emoji66] [emoji65] [emoji129] [emoji130]

شايد برای شما کارکوچکی بنظربرسد.[emoji253] [emoji253] [emoji253]

ولی آن کودک را بی نهايت خوشحال ميکند.[emoji5] [emoji5] [emoji5]

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

[emoji640] باسلام

اميدوارم خوب وسلامت باشيد وطاعات وعباداتتان هم قبول باشد.[emoji5] [emoji5] [emoji5]

اين روزها مطالب زيادی راجع به ريختن زباله درخيابانهاميبينيم وميشنويم.[emoji499] [emoji498]

شايد زباله ريختن برای ماکارکوچکی بنظربرسد و يا اصلا هم به چشم نيايد.ولي برای پاکبان عزيزی که در اين ايام به يک باره باحجم عظيمی اززباله مواجه ميشود زياد است. خيلی هم زياد.[emoji17] [emoji17] [emoji17]

ازشما خواهش دارم ،لطفا بياييد اينکاررا انجام ندهيم.[emoji253] [emoji253] [emoji253]

به واقع نينداختن ظروف يکبارمصرف نذری درخيابانها به هيچ وجه کارسختی نيست.[emoji4] [emoji4] [emoji4]

هميشه يک سطل زباله درچند قدمی شماوجوددارد،و اگرهم وجودنداشت لطفا ظرفتان را دردستتان نگه داريد تابه اولين سطل زباله ياحداقل به خانه تان برسيد.[emoji732] [emoji732]

موفق باشيد.التماس دعا.[emoji112] [emoji112]

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

[emoji641] سلام

به بقالی یا سوپرمارکت‌های محله‌های فقیر نشین بروید و از مغازه‌دار بخواهید دفتر بدهی مشتریان را به شما نشان بدهد.[emoji431] [emoji430]

بدون شک زنان بیوه و فقیرانی را خواهیم یافت که اجناس و مایحتاجشان را به صورت نسیه می‌خرند و صبر می‌کنند تا یارانه را دریافت کنند و یا از جایی به آن‌ها کمک برسد.[emoji389] [emoji387] [emoji384] [emoji383] [emoji383]

خواهید دید که حجم بدهی‌هایشان در دیدگاه شما بسیار کم خواهد بود ولی برای آنان بار سنگینی در زندگیشان هست، [emoji845] [emoji845]

بدهی‌هایی که قادر به پرداخت آنها هستید را پرداخت کنید،[emoji736] [emoji736]

حتی توانستید جزئی از آن را پرداخت کنید.[emoji746] [emoji746] [emoji746]

هر ماه یا هر وقت توانستید این کار را در مغازه‌های مختلف انجام بدهید تا این خیر شامل تعداد زیادی از خانواده‌ها شود.[emoji748] [emoji748]

اگر قادر به این کار نیستید این ایده و فکر را نشر دهید، شاید دیگران بتوانند به آن عمل کنند.[emoji654] [emoji654] [emoji654]

اطمینان داشته باشید ارزش این کار اگر از پخش غذای نذری در مساجد بیشتر نباشد، کمتر نیست.[emoji173] [emoji173] [emoji173]

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

[emoji642] باسلام[emoji113] [emoji113]

اين چالش برای ترويج فرهنگ کتابخوانی دربين مردم است.[emoji428] [emoji427] [emoji426]

لطفابادقت بخوانيد.[emoji845] [emoji845]

به محل نگهداری کتابهای خود در خانه مراجعه کنيد ويک کتاب بامضمون مفيد ومناسب که نيازی به آن نداريد انتخاب کنيد.[emoji736] [emoji736] [emoji736]

روی جلد کتاب ياصفحه اول آن درج کنيد:"لطفا اين کتاب را برداريد؛ بخوانيد وبعدازاتمام آن آنرا دريک مکان عمومی جابگذاريد"[emoji587] [emoji588] [emoji589] [emoji590] [emoji584]

بعدازدرج اين مطلب کتاب راهمراه داشته باشيد وآنرا دريک مکان عمومی جابگذاريد.[emoji426] [emoji427] [emoji428] [emoji425]

اينکار شما باعث ترويج فرهنگ کتابخوانی دربين مردم شهرمان می شود.[emoji4] [emoji4] [emoji5]

توجه کنيد کتابی راکه انتخاب می کنيد نيازنداشته باشيد.[emoji777] [emoji777] [emoji777]

باتشکر[emoji253] [emoji253]

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چالش مسخره نکرن سربازا

ناموسا اینقد آشخور و کلمات رکیک به سربازا اختصاص ندین !

ما از روی دلخوشی خدمت نمیکنیم ! اجبار در کار ! اجبار !

ما یا خودمون بالاخره ی روز سرباز میشیم و این وضعیتو تجربه میکنیم ! یا برادر همسر و..... باید اینو تجربه کنه !

پدرامونم اکثرشون رفتن خدمت کردن !
      پس این ب قول خودشون خدمت وظیفه عمومی و اکثریت پسرا مشمول این خدمت نا مقدس هستن !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

[emoji643] پاکت های کاغذی به جای پاکت های پلاستیکی: نه، به نایلون های پلاستیکی با کمی صرفه جویی

نقل شده[emoji652] [emoji652] [emoji652]

ازنخستین بار که در یک فروشگاه «سی دی» به آقای فروشنده، پاکت پلاستیکی که سی دی هایم را در آن گذاشته بود پس دادم و سی دی ها را گذاشتم توی کیفم، خیلی نمی گذرد.[emoji333] [emoji333]

آقای فروشنده با تعجب ابروهایش را بالا انداخت و پرسید کیسه نمی خواهید؟ گفتم نه. [emoji777] [emoji777]

سی دی ها کوچکند و در کیفم جای می گیرند، این جوری به حفظ محیط زیست مان هم کمک کرده ایم. [emoji264] [emoji259] [emoji260] [emoji267] [emoji255]

می دانید روزانه چند تا از این کیسه های پلاستیکی بی مورد می گیریم؟ بعضی جاها واقعاً لازم است بعضی جاها نه.[emoji845] [emoji844]

آقای فروشنده لبش به خنده باز شد: «آهان! شما هم یکی از همان کسانی هستید که به محیط زیست اهمیت می دهید؟[emoji736] [emoji736] [emoji736]

آخه خانم! شما این طورید... اگر این سی دی ها را همین طوری به مردم بدهم که کلی بد و بیراه بارم می کنند و خیال می کنند یا خسیسم یا کارم را بلد نیستم.[emoji19] [emoji19]

اگر شک داری چند لحظه بمان و تماشا کن.» چند لحظه ای نگذشته بود که مشتری دیگری وارد مغازه شد. [emoji102] [emoji102] [emoji102]

چند سی دی کارتون و فیلم خرید و آنها را به فروشنده تحویل داد. آقای فروشنده سی دی ها را روی هم گذاشت و بعد از گرفتن پول به آقای میانسال تحویل داد.[emoji332] [emoji331] [emoji332]

چند ثانیه ای نگذشته بود که آقای خریدار با لحنی عصبانی گفت: «یک پلاستیک نداشتی اینها را بذاری توش! این جوری جنس می دهی دست مشتری؟» [emoji35] [emoji35] [emoji35]

آقای فروشنده با شیطنت نگاهی به من انداخت و گفت: «از این خانم بپرسید می گوید، برای محیط زیست بهتر است چون این کیسه ها ضرر دارند. خودش هم نگرفت به من هم توصیه کرد این کار را بکنم.»[emoji117] [emoji117] [emoji117]

آقای خریدار که معلوم بود اصلاً حال و حوصله ندارد، دست هایش را در هوا تکان داد و گفت: «به ما رسید همه نگران محیط زیست شدند. [emoji57] [emoji57] [emoji57]

این حرف ها چیه؟ مشکل را دولت باید اساسی حل کنه. این همه ماشین تو خیابون هست اونها محیط زیست و کثیف نمی کنن؟ [emoji15] [emoji15] [emoji15]

یه دونه پلاستیک من کثیف می کنه.» این حرف ها را زد و بدون اینکه منتظر پاسخ بماند در حالی که سی دی هایش را در یک کیسه پلاستیکی انداخته بود از مغازه بیرون رفت. [emoji41] [emoji41] [emoji41]

چند نایلون دیگر هم در دست داشت. آقای فروشنده که قیافه پیروزمندانه ای به خودش گرفته بود رو به من گفت: «دیدید مردم حاضر نیستند در این موارد همکاری کنند همه می گویند دولت باید مشکلات را حل کند."[emoji748] [emoji748]

به حرف های آقای فروشنده فکر می کردم، اینکه برخی دائم منتظرند تا دولت مشکلات را حل کند و معمولاً خودشان حاضر نیستند کوچک ترین قدمی بردارند.[emoji124] [emoji124]

ياد تجربه ای افتادم که همین چند وقت پیش از سرگذرانده بودم؛ دو سال پیش برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی رفته بودم،[emoji677][emoji677] [emoji677]

اوایل وقتی برای خرید به فروشگاه های زنجیره ای می رفتم، همان فروشگاه هایی که هرروز از آنها ماست، شیر و پنیر و دیگر اقلام مورد نیاز را می خریدم،[emoji523] [emoji535] [emoji526]

متوجه شدم که هیچ نایلون پلاستیکی در آنجا وجود ندارد و فقط وقتی از فروشنده یا صندوق دار تقاضای کیسه یا نایلون می کنی بعد از دریافت مبلغ 50 سنت که تقریباً معادل 1500 تومان است یک نایلون پلاستیکی به تو تحویل می دهند[emoji387] [emoji383] [emoji384]

که برای هر بار خرید هزینه زیادی هم بود. یکی دو بار این مبلغ را پرداختم و یک کیسه نصیبم شد. البته اگر کیسه محکم تر و بزرگ تری می خواستی مجبور بودی مبلغ بیشتری هم بپردازی حدود دو یورو یا همان شش هفت هزار تومان خودمان که اغلب کیسه ای پارچه ای یا مقوایی نصیبت می شد.[emoji33] [emoji33]

اوایل با خودم فکر می کردم این اروپایی ها هم عجب موجودات خسیسی هستند که برای یک کیسه پلاستیکی ناقابل هم پول می گیرند؛[emoji53] [emoji53] [emoji53]

حتی یاد فروشگاه های زنجیره ای خودمان می افتادم که کلی نایلون پلاستیکی را کنار صندوق می گذارند تا هر چه دلت می خواهد برداری.[emoji4] [emoji4]

مدام در ذهنم این فرهنگ را می ستودم و به این همه خسیس بازی اروپایی ها لعنت می فرستادم.[emoji52] [emoji52] [emoji52]

اما کم کم فهمیدم ماجرا از قرار دیگری است وهر کس برای خرید به فروشگاه می آید، نایلونش را هم در سبد خریدش می گذارد و از خانه با خودش به فروشگاه می آورد تا بعد از خرید مجبور نشود پول اضافی برای خرید کیسه نایلونی یا پارچه ای بپردازد.[emoji253] [emoji253] [emoji253]

بعد از کمی پرس وجو فهمیدم که علت اصلی این کار در این کشور نه فقط صرفه جویی یا آن طور که من فکر می کردم خساست که کمک به حفظ محیط زیست است تا آدم ها بی رویه از کیسه های پلاستیکی استفاده نکنند و برای جیب خودشان هم که شده در مصرف کیسه های نایلونی صرفه جویی کنند.[emoji838] [emoji838]

کاری که من هم بعد از یکی دو بار خرید کیسه نایلونی یا پارچه ای انجام دادم[emoji637] [emoji638] [emoji639]

و برای خریدهای بعدی همان کیسه ها را حفظ کردم و با خودم به فروشگاه بردم تا هربار مجبور به پرداخت پول اضافه نشوم.[emoji6] [emoji6]

حالا که در فروشگاه های بزرگ و کوچک ما این قصه باب نشده و سخاوتمندانه این کیسه های نایلونی سفید که آینده مان را سیاه خواهند کرد، در اختیارمان می گذارند، خودمان یاد بگیریم که به کیسه های نایلونی نه بگوییم.[emoji777] [emoji777]

همه مان هم که گوشمان از این قصه پراست و تقریباً آن را از بریم که زباله های پلاستیکی یکی از بزرگ ترین معضلات زیست محیطی در جهان امروز هستند و 500 سال طول می کشد تا به چرخه حیات بازگردند و تجزیه شوند.[emoji17] [emoji17]

پس بیایید یا از کیسه نایلونی کمتر استفاده کنیم یا به جای آنها از کیسه های کاغذی و پارچه ای استفاده کنيم.[emoji254] [emoji254]

باور کنید آن قدرها هم سخت نیست که هر بار یک یا دو کیسه تاشده در سبد خریدمان بگذاریم و با همان ها به فروشگاه برویم و تا خرید بعدی از آنها نگهداری کنیم.[emoji738] [emoji738] [emoji738]

نه گفتن به کیسه های پلاستیکی و کمی صرفه جویی اصلاً کار سختی نیست و نیاز به دخالت دولت هم ندارد. امتحان کنید.[emoji706] [emoji706]

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درضمن دوستان اگه موضوع تاپيک رودوس داشتيد.لينک تاپيکو پخش کنيد و اونو به بقيه هم معرفي کنيد.البته اگه خلاف قوانين انجمن نيست.خخ:[emoji23] [emoji652] [emoji652] [emoji652]

http://forum.konkur.in/showthread.php?t=48723

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      یکی ازتاپیک های خوب انجمن بود.
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست img_20160622_193138.jpg  

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فقط ...بيشتر مطالبي بذاريد که بدردمون بخوره.منظورم اينه که چالشي چيزي.مطالب عرفاني وادبي نباشه که فقط قشنگ باشه.ممنون[emoji4] [emoji4] [emoji255] [emoji255]

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

[emoji644] هنوز،هوا خيلی سرد نشده...[emoji296] [emoji297] [emoji298] [emoji299]

ولی بعضی ازقسمتهای کشور حتی برف هم ميباره!![emoji300] [emoji300][emoji300] [emoji301] [emoji301]

اين روزها شاهد مرگ وتلف شدن خيلی ازپرنده ها وگنجشک ها بخاطر پيدانکردن شايد يک بندانگشت غذا هستيم...[emoji17] [emoji17]

ازهمتون خواهش دارم اگردرتوانتون هست يک بسته نميدونم چقدرميشه نيم کيلو يابيشتر غذای پرنده(فکرکنم ارزن باشه)بخريد.[emoji212] [emoji211] [emoji210] [emoji213]

وهرروز صبح يانه،فقط روزهای سرد و برفی يک مشت دومشت از اين ارزن ها توی حياطتون يا توی بالکن خونتون بريزيد.[emoji320] [emoji320] [emoji320]

اجرتون باخدا.[emoji4] [emoji4] [emoji4]
      ویرایش توسط azam1011 : 10 آذر 1395 در ساعت 19:49

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درضمن اگه نرم افزار "tapatalk"روازسايت يا بازار دانلود کنيد فکر کنم کارتون راحت ترباشه.

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من شما رو به چالش نپرسیدن رتبه ی کنکور ! تراز و رتبه آزمون آزمایشی , معدل دوران مدرسه , نپرسیدن در مورد رابطه های شخصی , و کلا دخالت نکردن در زندگی شخصی دیگران دعوت میکنم

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن