خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مقایسه بهترین منابع عربی کنکور

یع درس بسیار مهم و تاثیر گذار توو کنکور که متاسفانه کتاب درسی بسیار ضعیفی داره و برای موفقیت تووش باید حتما از یه کتاب کمک آموزشی دیگه کمک بگیرید
      بازم میگم ، اگه اعصاب خوندن کل مطلبو ندارین ، مستقیم برین سراغ انتهای مطلب و جمع بندی رو بخونین

١. عربی جامع خیلی سبز

شاید اگه چند سال پیش بود، کتاب مبتکران و یا گاجو براتون میذاشتم اما واقعا این کتاب خیلی خفنه…
      درسنامه ی بسیار عالی ، تست های فوق العاده و بیان مثل همیشه شیوای خیلی سبز از ویژگی هایی هستن که این کتاب رو برای تک تک بچه های کنکوری و در هر سطحی مناسب کردن…
      تست‌های هر مبحث به ۳ قسمت کنکوری، سنجش و تألیفی تفکیک شده‌اند. درس‌نامه‌ی هر مبحث خیلی مفصل‌ است با یه زبون ساده و روان. این کتاب یه پاسخ‌نامه‌ی تشریحی خفن داره که به غیر از گزینه‌ی صحیح، علت رد سایر گزینه‌ها رو هم براتون توضیح داده!
      تله‌های کنکوری، تکنیک‌ها و مهارت‌های تست‌زنی و … همه و همه رو توی درس‌نامه و پاسخ‌نامه پیدا می‌کنی،
      ٢. عربی جامع مبتکران(ایادفیلی)

خیلی سخت بود برام که بین این کتاب و یا کتاب خیلی سبز یکی رو به عنوان اولویت اول انتخاب کنم، اما صرفا چون بیان خیلی سبز دانش آموز پسندتره ، اونو به عنوان اولویت نخست انتخاب کردم…
      اما بدونید مبتکران پرفروش ترین کتاب عربیه بازاره و از هر نظر برای رسوندن شما به یه درصد عاالی کافیه
      ٣.کتاب عربی کامل گاج

تازه آماده شده، کتاب خیلی خوبیه ولی به اون دو تا نمیرسه…
      کلا گاج کتاب بد تولید نمیکنه ولی حالا شاید این یکم از رقباش عقبتر باشه، باید صبر کنیم ببینیم چطور توو کنکور جواب میده…

از ویژگی های این کتاب:
      – بخش اول،آموزش قواعد: بیان کلیه قواعد عربی کنکور به شیوه‌ی درس به درس
      – بخش دوم، ترجمه ، تعریب و مفهوم: شامل درسنامه‌های کاربردی برای آموزش مهارت‌های ترجمه
      – بخش سوم، درک مطلب: حاوی ۴۸ متن کنکور سراسری از آسان به دشوار
      – مرور قواعد سال اول دبیرستان به همراه پرسش‌های چهار گزینه‌ای
      – بررسی تمام پرسش‌های چهارگزینه‌ای کنکورهای سراسری و آزمایشی سنجش با پاسخ‌های کاملاً تشریحی
      – همراه با خلاصه‌ی تمام مباحث عربی کنکور برای مرور سریع
      ۴. کتاب عربی میکروطبقه بندی سفید گاج (در جلد طوسی):

عربی سفید با جلد طوسی!
      از آنجا که نسل جدید کتاب‌های کنکور در انتشارات بین‌المللی گاج در کلیه‌ی دروس با جلد طوسی رنگ منتشر می‌شوند، کتاب محبوب “عربی میکرو‌طبقه‌بندی کنکور” نیز که سال‌ها با نام “عربی سفید گاج” شناخته می‌شد، پس از این با جلد طوسی و البته با نام عربی سفید منتشر خواهد شد.

مشترک همه رشته‌ها (بجز کارودانش و فنی‌وحرفه‌ای)،سال اول، دوم، سوم
      * ارائه‌ی بیش از ۲۷۰۰ پرسش چهارگزینه‌ای از آزمون‌های:
      سراسری، آزاد، آزمایشی سنجش، جامع علمی-کاربردی،‌فنی و حرفه‌ای و المپیاد ادبی با پاسخ‌های کاملاً تشریحی
      * ارائه‌ی تمامی پرسش‌های چهارگزینه‌ای سراسری و آزاد خارج از کشور
      * گزینش و طبقه‌بندی منحصر به فرد
      * ارائه‌ی مباحث جدید با توجه به نگاه متفاوت و ترکیبی کنکور
      * ارائه‌ی جعبه ابزارهای ویژه‌ برای هر مبحث برای اولین بار در کتاب‌های کنکور
      * مطابق با آخرین تغییرات و حذفیات کتاب‌های درسی و کنکور
      * آموزش جامع قواعد در قالب درسنامه‌های کاربردی

اما فقط تسته و درسنامه نداره، بنابراین اگر معلمتون انقد خوبه که نیاز به درسنامه ندارید اینو بخرید
      ۵. کتاب عربی نشرالگو (انرژی اتمی)

این کتاب هم مثل میکروی گاج،تستای عالی ای داره و قدرتش به تستاش شناخته میشه، پس اگه بازم جزوه ی خوبی دارید و فقط به تست فکر میکنید،این کتابم یه گزینه ی عاااالیه .

-کامل‌ترین مرجع تست‌های کنکور سراسری، آزاد، سنجش و تألیفی
      -تست‌ها به صورت درس به درس تفکیک شده‌اند. از این رو می‌تواند کتاب مناسبی برای تمرین دانش‌آموزان طی سال تحصیلی باشد.
      -پاسخ‌های سؤالات به گونه‌ای هستند که از طرفی درس را به طور کامل دوره کنند و از طرف دیگر مطالب غیرکاربردی و بی‌مورد را مورد توجه قرار ندهد.
      -پس از هر دو درس، آزمونی تألیفی قرار داده شده است که مباحث مطرح شده طی این دو درس را دوره می‌کند و از این راه دانش‌آموز می‌تواند سطح آموخته‌های خود را محک بزند.
      -کتاب حاضر قابل استفاده برای دانش‌آموزان سال دوم، سوم و پیش‌دانشگاهی کلیه‌ی رشته‌ها است.
      -مؤلف کتاب با سابقه‌ی سال‌ها تدریس در مدارس برتر و نمونه، به روش ارزشمندی، سؤالات تألیفی و موضوعات کتاب را طبقه‌بندی نموده است.

۶. فوت و فن عربی خیلی سبز

کتابیه که به عنوان کتاب دوم میتونه مورد استفاده قرار بگیره ، نه کتاب اصلی …
      و هرکی که میخواد به درصد ۱۰۰ توو عربی برسه حتما این کتابو بخونه ، اما بچه هایی که به درصد ۶۰ و ۷۰ راضی هستند، نمیخواد سراغ این کتاب برن …
      بازنویسی این کتاب شامل شش بخش به ترتیب زیر است:
      ۱-تجزیه
      ۲-ترکیب
      ۳-ترجمه، تعریب و مفهوم
      ۴-درک متن
      ۵-پاسخ‌نامه‌ی تشریحی و کلیدی تست‌ها
      کتاب برای بچه های پایه:

۶. کتاب سیر تا پیاز گاج

٧. کتاب جامع انرژی اتمی

هردوشون کتابای عالی ای هستن بنابراین بچه های پایه ، هرکدومو انتخاب کنن ضرر نخواهند کرد…

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      عربی کامل رو ندیدم،فرقش با گاج طوسی چیه؟؟!!

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lonelyboy نمایش پست ها
      عربی کامل رو ندیدم،فرقش با گاج طوسی چیه؟؟!!
      همونه گاج طوسی روش نوشته عربی کامل

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR. Z A H R A نمایش پست ها
      همونه گاج طوسی روش نوشته عربی کامل
      همه گاجا طوسین فک کنم!
      یکیشون عربی سفیده اسمش(برخلاف طوسی بودن!)
      اون یکی هم عربی کامله.
      فرق این دو تا رو نمی دونم.
      ویرایش توسط _Sorena_ : 09 آذر 1395 در ساعت 11:42

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

Tajob
      نمایش مشخصات

همه گاجا طوسین فک کنم!
      اون یکی هم عربی کامله.
      سفید فک کنم قدیمیه من طوسی رو گرفتم روش نوشته عربی کامل
      واقعا عالیه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      همه گاجا طوسین فک کنم! یکیشون عربی سفیده اسمش(برخلاف طوسی بودن!) اون یکی هم عربی کامله. فرق این دو تا رو نمی دونم.
      عربی جامع استاد طوسی؟
      ویرایش توسط va6hid : 09 آذر 1395 در ساعت 12:14

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

همه گاجا طوسین فک کنم!
      اون یکی هم عربی کامله.

عربی سفیدمثل زیست خیلی سبز درسنامش تو پاسخنامس ولی عربی کامل مثل زیست الگو درسنامش قبل از تستاس.
      من عربی کامل دارم واقعا درسنامش خوب نیست. بعضی از تستا که نیاز داشتم که بگه چرا گزینه های دیگه غلطه متاسفانه مثل خیلی از تستا تو شیمی مبتکران علت رو توضیح نداده.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من چون تا حالا عربی هیچی نخونده بودم یعنی صفر ! حتی کتاب خیلی سبز رو هم نمیفهمیدیم

به توصیه یکی از دوستام که کتاب قدیمی داشته و جواب هم گرفته به اسم کتاب عربی از صفر تا صد رو دنبال گشتم تا پیداش کنم ولی نبود که بلخره خود نویسنده محترم این کتاب رو برام بصورت فتو ارسال کردند

واقعا عربی رو دارم متوجه میشم و خیلی راه افتادم واقعا کتاب عالی هست و راحت میتونم مباحث رو بفهمم

ممنون از جناب آقای گودرز سروی نویسنده این کتاب

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تاریخ مصرف عربی ایادفیلی تموم شده،عربی کامل واسه کسایی که صفر صفره اما یه فرقی داره با جامع خیلی سبز اونم اینکه عربی کامل علی فیلی نکته تستی نداره و تستاش کمتره اما خیلی سبز نکته تستی زیاد،استراتژیک حل کل تیپ تستای کنکور و منبع تستی از سنجش و سراسری و تالیفی؛ در مورد عربی سفید و پرسش های ۴گزینه های الگو و سیر تا پیاز مهروماه منبع تست ۳۴۰۰تایی هستند که فقط خلاصه درس و نکته فراوون دارن

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان یک کتاب عربی میخوام تست های خوب و زیادی داشته باشه
      به نظرتون 60 آزمون عربی گاج خوبه بگیرم ؟ یا کتاب دیگه پیشنهاد میدین

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط E.M10 نمایش پست ها

عربی سفیدمثل زیست خیلی سبز درسنامش تو پاسخنامس ولی عربی کامل مثل زیست الگو درسنامش قبل از تستاس.
      من عربی کامل دارم واقعا درسنامش خوب نیست. بعضی از تستا که نیاز داشتم که بگه چرا گزینه های دیگه غلطه متاسفانه مثل خیلی از تستا تو شیمی مبتکران علت رو توضیح نداده.
      اره همه گاجا این شکلین متاسفانه!
      من عربی سفید رو دارم،اونم خیلی جواباش مسخرست.تستا تالیفیشم بعضیاش ایراد داشت.
      شاید یه خیلی سبز بگیرم.تعریف پاسخ نامشو زیاد شنیدم!

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من که خیلی سبزو خیلی خیلی راضیم
      و تست بیشترم از روی کتاب الگر میزنم
      ولی تستاش سخته.مراقب باش
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن