خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 12 از 76 نخستنخست ... 211121322 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 166 به 180 از 1135
    1. Top | #166
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      5.jpg

2. Top | #167
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      6.jpg

3. Top | #168
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      4.jpg

4. Top | #169
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت مظلومانه مشکاة
      النور حضرت صدیقه الکبری ام ابیها فاطمه الزهرا صلوات الله علیها را خدمت فرزندشان

حضرت امام النور بقیه الله فی الارضین ابن فاطمه و ابن الرضا الخلف صالح ابن الحسن الفاضل الزکی العسکری الامام محمد ابن الحسن الهادی المهدی صلوات الله علیه

تسلیت و تعزیت عرض مینماییم .

همچنین شهادت حضرت رو خدمت تمامی ائمه النور الهادیین و المهدیین حضرات معصومین صلوات الله علهیم الاجمعین تسلیت و تعزیت عرض میکنیم !

امید است با ظهور حضرت نور علی نور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف مرهمی بر دل خاندان آل محمد زده شود!

و همگی مصداق آیه شریفه "ایاک نعبد و ایاک نعستین "قرار بگیریم ..... ان شالله

یا فاطر بحق فاطمه عجل لولیک الفرج

5. Top | #170
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

12654789.jpg

6. Top | #171

Mamoli
      نمایش مشخصات
      hadith-94-11-23.jpg

7. Top | #172

Mamoli
      نمایش مشخصات
      montazer5.jpg

8. Top | #173
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نظری کن آقا

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #174
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ای دادخواه عترت و قرآن! بیا بیا و ای زخم دین به تیغ تو درمان! بیا بیا

10. Top | #175
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا مَوْلاىَ یا صاحِبَ الزَّمانِ ...
      دَخِیلِکَ یا وَصِیَّ الحَسَنِ وَ الخَلَفَ الحُجَّةَ اَیُّهَا القائِمُ المُنتَظَرُ المَهدِیُّ یَابنَ رَسوُلِ اللّهِ یا حُجَّةَ اللّهِ عَلی خَلقِهِ یا سَیِدَنا وَ مَولانا ... یا وَجیهاً عِندَاللّهِ اِشفَع لَنا عِندَاللّه
      ... الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ، اَدْرِکْنا‏ اَدْرِکْنا‏ اَدْرِکْنا،‏ الأَمانَ الأَمانَ الأَمانَ....

11. Top | #176
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

احوالیمیز یاماندی یابن الحسن داریخدوخ

​گل هارداسان آماندی یابن الحسن داریخدوخ

مولا بولودلارا تای گوزلر دولوبدی سنسیز

بلبل گلوب فغانه بی تاب اولوبدی سنسیز

یوخ رونقی بهارین گللر سولوبدی سنسیز

گلزاریمیز خزاندی یابن الحسن داریخدوخ

Başka bir dünyayam
      Ele dünyayam ki , orde ğem yox

12. Top | #177
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یابن فاطمه!

آب از سرم گذشت

دستم را بگیر .......

13. Top | #178
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

سالوبدی غم قوشی قلبیمده لانه یا مهدی(ع)

گلوب اورک او سببدن فغانه یا مهدی(ع)

نقدر غم اوخی گلسه دگوراورک باشینا

اولوبدی غم اوخینا دل نشانه یا مهدی(ع)

500x506_1454048966576512.png

Başka bir dünyayam
      Ele dünyayam ki , orde ğem yox

14. Top | #179

Mamoli
      نمایش مشخصات
      Ali Fani – Tajali Taha

آهنگی ازعلی فانی خواستین دانلودکنید

15. Top | #180

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بچه ها من این متن بایینی روگذا شتم تایه کم تغییرکنیم شماهم

لطفاازاین بحثاحمایت کنیدولطفا بیاین کاری

کنیم که انسان نیکی باشیم انشاا...

حفظ آبروي مومن
      روايات
      1- بهترين مال
      خير المال ما وفي العرض؛(1) بهترين مال آن است كه با آن آبرو حفظ شود.
      2- بردن آبرو، جنگ با خدا!
      عن ابي عبدالله عليه‌السلام قال: قال رسول‌الله صلي‌الله عليه‌ واله، قال الله تبارك و تعالي، مَن اَهان لي وليا فقد ارصد لمحاربتي؛ (2)
      امام صادق عليه‌السلام فرمود كه رسول خدا فرمودند: خداوند تبارك و تعالي فرموده است: هر كس دوستي از دوستان مرا خوار كند، در كمين جنگ با من نشسته است.
      3- اهميت حفظ آبرو
      عن ابي عبدالله عليه‌السلام قال من قال في مومن ما رَاَتْهُ عيناه و سمعته اُذناه فهو من الذين قال الله عز و جل "ان الذين يحبون ان تشيع الفاحشة في الذين آمنوا، لهم عذاب اليم"؛ (3)
      امام صادق عليه‌السلام فرمودند: هر كس درباره مومن آنچه را ديدگانش ديده و گوش‌هايش شنيده بگويد از كساني است كه خداوند عزوجل درباره‌اشان فرموده است: همانا براي كساني كه دوست دارند زشتي در ميان مومنان آشكار شود، عذابي دردناك است.» (نور، 19)
      4- رسوا نمودن مومن، خروج از ولايت خدا
      عن مفضل بن عمر قال قال لي ابوعبدالله عليه‌السلام من روي علي مومن رواية يريد بها شينه و هدم مروءته ليسقط من اعين الناس اخرجه الله من ولايته الي ولاية الشيطان فلا يقبله الشيطان؛ (4)
      مفضل عمر روايت كرده است كه حضرت صادق عليه‌السلام به من فرمودند: هر كس به زبان مومني سخن بگويد و از آن رسوايي او و از بين بردن مروّت و جوانمردي‌اش را بخواهد تا از چشم مردمان بيفتد، خداوند او را از ولايت خودش به ولايت شيطان مي‌اندازد ولي شيطان هم او را نمي‌پذيرد.
      مام صادق عليه‌السلام فرمودند: كسي كه مومني را تحقير نمايد، خواه مسكين باشد يا غير مسكين، اين عمل پيوسته مورد تحقير و دشمني باري تعالي خواهد بود تا از روش نادرست خود برگردد و او را با ديده يك مسلمان مورد احترام بنگرد.
      قال علي عليه‌السلام مَن ضن بعرضه فليدع المراء؛ (6)
      هر كس مي‌خواهد آبروي خود را حفظ كند، بايد از جدال بپرهيزد.هر كس مي‌تواند خداوند را به گونه‌اي ملاقات نمايد كه دستش به خون مسلمين و اموال آنان آلوده نباشد و همچنين زبانش از تجاوز به آبروي مسلمانان سالم مانده باشد، اين كار را انجام دهد.رسول اكرم صلي‌الله عليه واله فرموده است: كسيكه از پي مال مشروع برود براي آنكه آبروي خود را از ذلت سوال مصون نگه دارد، عائله خويش را اداره كند و به همسايه خود كمك كند، در پيشگاه خداوند سربلند و روسفيد است و صورتش مانند ماه تمام مي‌درخشد.

اميرمومنان عليه‌السلام مقدار پنج وسق (حدود پنج بار) خرما براي مردي فرستاد. آن مرد شخصي آبرومند بود و از كسي تقاضاي كمك نمي كرد، شخصي در آنجا بود به علي عليه‌السلام گفت: «آن مرد كه تقاضاي كمك نكرد، چرا براي او خرما فرستادي؟ به علاوه يك وسق براي او كافي بود.» اميرمومنان علي‌عليه‌السلام به او فرمود: «خداوند امثال تو را در جامعه ما زياد نكند، من مي‌دهم، تو بخل مي‌ورزي، اگر من آنچه را كه مورد حاجت او است، پس از سوال او به او بدهم، چيزي به او نداده‌ام، بلكه قيمت آبرويي را كه به من داده، به او داده‌‌ام. زيرا اگر صبر كنم تا او سوال كند، در حقيقت او را وادار كرده‌ام كه آبرويش را به من بدهد، آن رويي را كه در هنگام عبادت و پرستش خداي خود و خداي من، به خاك مي‌ساييد.» (11)
      2- نمونه‌اي از شيوه رفتار حضرت رضا عليه‌السلام با مردم
      يسع بن حمزه مي‌گويد: در مجلس حضرت رضا عليه‌السلام بودم و جمعيت بسياري در مجلس حضور داشتند و از آن حضرت سوال مي‌كردند و از احكام حلال و حرام مي‌پرسيدند و امام رضا عليه‌السلام پاسخ آنها را مي‌داد، در اين ميان ناگهان مردم بلند قامت و گندمگوني وارد مجلس شد و سلام كرد و به امام هشتم عليه‌السلام عرض نمود: «من از دوستان شما و دوستان پدر و اجداد پاك شما هستم. در سفر حج، پولم تمام شد و خرجي راه ندارم تا به وطنم برسم. اگر امكان دارد، خرجي راه را به من بده تا به وطنم برسم. خداوند مرا از نعمت‌هايش برخوردار نموده است، وقتي به وطن رسيدم، آن چه به من داده‌اي معادل آن، از جانب شما صدقه مي‌دهم، چون خودم مستحق صدقه نيستم.»
      امام رضا عليه‌السلام به او فرمود: «بنشين، خدا به تو لطف كند.» سپس امام عليه‌السلام رو به مردم كرد و به پاسخ سوال‌هاي آنها پرداخت. سپس مردم همه رفتند و تنها آن مرد مسافر و من و سليمان جعفري و خثيمه در خدمت امام مانديم. امام عليه‌السلام به ما فرمود: «اجازه مي‌دهيد به خانه اندرون بروم؟» سليمان عرض كرد: «خداوند امر و اذن شما را بر ما مقدم داشته است. » حضرت برخاست و وارد حجره‌اي شد و پس از چند دقيقه بازگشت و از پشت در فرمود: «آن مرد مسافر خراساني كجاست؟» خراساني برخاست و گفت: «اين جا هستم.» امام عليه‌السلام از بالاي در دستش را به سوي مسافر دراز كرد و فرمود: «اين مقدار دينار را بگير و خرجي راه خود را با آن تامين كن و اين مبلغ مال خودت باشد. ديگر لازم نيست از ناحيه من، معادل آن را صدقه بدهي، حالا برو كه نه تو مرا ببيني و نه من تو را ببينم.»
      مسافر خراساني پول را گرفت و رفت. سليمان به امام رضا عليه‌السلام عرض كرد: «فدايت گردم كه عطا كردي و مهرباني فرمودي، ولي چرا هنگام پول دادن به مسافر، خود را نشان ندادي و پشت در خود را مستور نمودي؟!»
      امام رضا عليه‌السلام در پاسخ فرمود: «مَخافةً *** اَري ذلَ السوالِ فِي وَجهِهِ لِقَضايي حاجتَهُ؛ از آن ترسيدم كه چون حاجتش را برآوردم، شرمندگيِ درخواست را در چهره او ببينم.»

دعا براي محفوظ ماندن آبرو
      اللهم صل علي محمد وآله و صُن وجهي باليسار، و لا تَبتَذِل جاهي بالاِقتار؛ (10)
      بار الها! آبروي مرا در جامعه با معيشت سهل و آسان حفظ فرما! و قدر و منزلتم را نزد مردم با تنگدستي سبك و خوار مگردان!

صفحه 12 از 76 نخستنخست ... 211121322 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن